Jump to content

Moto Zajednica

Da se predstavim...

Recommended Posts

  • U prolazu, 14 postova

Zdravo svima,

 

ja sam Pedja (45), iz Beograda (nisam Nebojsa!).

 

Od 15. godine mastam o Tomosu CTX, potom o nekim kros Hondama i Aprilijama... 
Cale mi je tad rekao: "Kupicu ti pistolj, ali motor necu!". Nakon mnogo godina ga i razumem.

 

Poslednjih 12-ak godina vozio sam skuter(e) i sad je valjda dosao trenutak da predjem na neki MENJAC.

(saveti tipa "moraces da podmazujes lanac" ili "unistices patike" nisu za mene - volim da se prljam, a i jedva cekam da pocepam omiljene patike na menjacu :) )

 

Nalazim se u agoniji po pitanju "polovno ili NOVO", kao i po pitanju velicine motora (npr. da li su mi Tracer 7 i 750 GS premali ili mi je 800/850 GS prevelik) i sl. 

Nadam se da cu uspeti na forumu da nadjem teme koje ce mi pomoci pri odlucivanju (i da ce biti motora na lageru jer je trenutak prilicno nepovoljan za kupovinu). So wish me luck! :)

 

Pozdrav! 

 

IMG_1451.jpg.8d36520ec3b42cc6afc47741aba00371.jpg

 

 

  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Pozdrav i dobrodošao!
Tema ima po forumu koliko oćeš, nećeš imati problem sa manjkom informacija.
Što se patika tiče, ili moto patika/čizma, one imaju ojačanja na tom delu (a i ostalim delovima stopala što je bitno, nisi početnik u ovome, znaš te stvari), ili uzmi zaštitu koja se navlači na patiku, pa se njome "diže" u brzinu više i tako čuvaš obuću.

Saveti da li je nešto veliko ili malo... https://cycle-ergo.com/, tu možeš videti položaj ruku ili nogu, a svakako ganjaj probnu vožnju novog motora, nije sve u sedenju, ima i u tome kako agregat isporučuje snagu i sve ostalo što ide uz vožnju motora... Nema žurbe, ako kupuješ novo...
Neki moj lični savet, ako ne znaš šta te vuče (R, Enduro, Tourer), možda da uzmeš polovan, pa da izmenjaš par komada, vidiš gde si, šta ti je primarno (snaga, sedenje, potrošnja, blabla), pa onda za neku sezonu uzmeš novo i ubodeš jackpot. Naravno, ovo je samo moje mišljenje, a to je kao dupe, svako ga ima...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ...Honda Transalp XL 700,Honda Africa Twin
Zdravo svima,
 
ja sam Pedja (45), iz Beograda (nisam Nebojsa!).
 
Od 15. godine mastam o Tomosu CTX, potom o nekim kros Hondama i Aprilijama... 
Cale mi je tad rekao: "Kupicu ti pistolj, ali motor necu!". Nakon mnogo godina ga i razumem.
 
Poslednjih 12-ak godina vozio sam skuter(e) i sad je valjda dosao trenutak da predjem na neki MENJAC.
(saveti tipa "moraces da podmazujes lanac" ili "unistices patike" nisu za mene - volim da se prljam, a i jedva cekam da pocepam omiljene patike na menjacu  )
 
Nalazim se u agoniji po pitanju "polovno ili NOVO", kao i po pitanju velicine motora (npr. da li su mi Tracer 7 i 750 GS premali ili mi je 800/850 GS prevelik) i sl. 
Nadam se da cu uspeti na forumu da nadjem teme koje ce mi pomoci pri odlucivanju (i da ce biti motora na lageru jer je trenutak prilicno nepovoljan za kupovinu). So wish me luck!
 
Pozdrav! 
 
IMG_1451.jpg.8d36520ec3b42cc6afc47741aba00371.jpg
 
 
Kao što reče@nafetS izmenjaj par polovnih i vidi sta ti najviše odgovara, mada su cene otišle u nebesa

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
Pre 10 sati, nafetS je napisao:

Pozdrav i dobrodošao!
Tema ima po forumu koliko oćeš, nećeš imati problem sa manjkom informacija.
Što se patika tiče, ... i tako čuvaš obuću.

Saveti da li je nešto veliko ili malo... https://cycle-ergo.com/, tu možeš videti položaj ruku ili nogu, a svakako ganjaj probnu vožnju novog motora, nije sve u sedenju, ima i u tome kako agregat isporučuje snagu i sve ostalo što ide uz vožnju motora... Nema žurbe, ako kupuješ novo...
Neki moj lični savet, ako ne znaš šta te vuče (R, Enduro, Tourer), možda da uzmeš polovan, pa da izmenjaš par komada, vidiš gde si, šta ti je primarno (snaga, sedenje, potrošnja, blabla), pa onda za neku sezonu uzmeš novo i ubodeš jackpot. Naravno, ovo je samo moje mišljenje, a to je kao dupe, svako ga ima...

Hvala za odgovor.

Nadam se da ne narusavamo pravila...

Samo da kazem da sam vec nabasao na taj sajt i pokusao nesto da ustanovim, ali nisam uspeo... ono sto mi se cini kao MOJ problem je to da na Traceru 7  i V-Stromu 650 npr. unutrasnjom stranom kolena se naslanjam na siroki deo rezervoara, a kapiram da bi noge trebalo da se smeste ispod tog prosirenja. A bas mi je frka da dam 8-10.000 za nesto sto ce se mozda ispostaviti da mi je "kratko cebe". :( 

Nazalost, nisam jos sreo prodavca koji nudi mogucnost probe (ili ne daju iz "bezbednosnih razloga" ili su "upravo prodali testno vozilo").

 

Poenta price za patike je da ne brinem sta ce im se desiti, samo da ja pocnem da vozim ;) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: -

Ja s visinom 195cm, odlucih da uzmem Tracer 9. Prethodni motor mi je bio Honda NC 700 S.
Napamet uzimam Tracer pa sta bude bude. Par meseci cesljam motore i nista drugo mi nije primamnjivije od Tracera.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
On 19.5.2021. at 11:22, Kristijan_ je napisao:

Ja s visinom 195cm, odlucih da uzmem Tracer 9. Prethodni motor mi je bio Honda NC 700 S.
Napamet uzimam Tracer pa sta bude bude. Par meseci cesljam motore i nista drugo mi nije primamnjivije od Tracera.

Ja sam na kraju prelomio na 850 GS
Zakljucio sam da mi je Tracer7 mali, krenuo na Tracer9, pa skontao da sa onim GT paketom dolazim na cenu od GS-a (doduse bez kofera!), a GS je ipak "decacki san"...
Ne zalazim uopste sta je bolje jer NE ZNAM, ja sam prelomio srcem, ne razumom. Nadam se da cu jednom biti u prilici da probam 9, cisto da vidim o cemu se radi. Za sada sam prezadovoljan, ali nisam jos ni blizu da mogu da donosim zakljucke jer se jos uvek upoznajem s motorom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
Pre 5 sati, BataJova je napisao:

@Pepsi Znas kako kazu, ako nisi poslao neku sliku motora, nisi ga ni kupio :D:D:D 

Haha, eno ja okacio iznad sliku motora, a NISAM taj kupio :D
Ovo pisem sa starog kompa i nemam slike na njemu...

Ali potrudicu se. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja