Jump to content

Moto Zajednica

Motor radi pod sauhom, bez njega ne, honda nsr 125.

Recommended Posts

  • U prolazu, 27 postova

Pozdrav drugari, imam problem sa hondom nsr 125, naime pre neki dan u vožnji mi se ugasio, kada sam pogledao, ostao je bez goriva što je bilo čudno, jer sam ga napunio pre toga, i video sam da je spalo "crevo koje ide iz posude karburator u mašinu, sipao sam novo gorivo, upalio, došao kući, i sutra dan sam vratio to crevo sipao gorivo, i motor je jedva upalio, jer je mašina bila puna goriva, svo gorivo je upustio u mašinu, onda sam ga uplalio i sve je izbacio na auspuh i onda motor pod sauhom radi perfektno, pali, prima gas sve, ali čim vratim sauh, neće da primi gas, uguši se i ugasi, onda opet upali bez problema i tako u krug, očistio sam ceo karb, diznu sve sve u najsitnije detalje, vratio ga i opet ista priča, pod sauhom super, bez njega nećee, pokušao sam da mu naštelujem i dodam još malo goriva, misleći da mu fali goriva, ali nije ni to, da li neko zna šta može biti?, Hvala unapred❤️

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Семеринг радилице, гумена спојка или грло карбуратора, запушен карбуратор и још нешто.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Crevo iz mašine u karburator bi trebalo da je od uljne pumpe koja pravi mešavinu zar ne?

Promenio član Biker-Boy
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

А то црево бр.15 је иберлауф, може да иде у аирбокс а може и напоље. То што је раџена генералка није гаранција да се семеринг није с...о. Опиши ситуацију како се то десило.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Црево бр.15 иде тачно на машину и то у мењачки део и омогучава испарења мењачког уља да излазе напољу а и притисак који се ствара од температуре и испарења.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Како си чистио карбуратор? Није важно да "сија", важно је да сваки његов канал и дизне буду проходне а пловак на потребном нивоу са иглицом која прецизно отвара и затвара доток горива у њему. Без пропуха и то компресорског немаш могучности то постичи.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova

Rastavio sam ceo karb,diznu sam odvio, sve šrafove, nasuo benzina u kompresorsku čantru, i optrao sve to benzinom pod pritiskom, sve je bilo čisto i prohodno, i da crevo br 15. Ide u menjački deo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova

E p ovako, detaljan opis, kao što sam već rekao, vozio sam se i motor se ugasio, ostao bez goriva, sipao sam drugo gorivo i upalio bez problema, krenuo ka kući, i video da curi gorivo, sliva niz deklove i to baš, onda sam na brzinu došao kući, ostavio to jer sam žurio na drugo mesto, video sam da je to crevo br 15.spalo, nejga vratio, stegao ga vezicom, i probao da upalim, teško je zaverglao, jer je mašina bila puna goriva, nekako sam upalio, izbacio je svo gorivo na auspuh, i radio je normalno neko vreme u leru bez sauha, ali kada sam trebao da krenem, ništa, neće da primi gas, i onda pod sauhom radi perfektno prima gas, pali, sve sve, bez sauha nećee, stavio sam gorivo da ide na flašu da bih videonšta se dešava, i dešavalo se da norm radi, i samo u jednom trenutku povuče veliku količinu goriva i ugasi se, a gorivo mi opet negde sada curi,nije iz karb, nego negde iz dekle,izgleda mi da karb propušta dosta goriva. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Факат је да агрегату за да ради је превише ваздуха и зато то компензира затвореним саухом. Фалш ваздух или запушена дизна, фалш може да долази од семеринга радилице или нешто око гумене спојке. ЈБГ шта друго речи на невиџено.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova
E p ovako, detaljan opis, kao što sam već rekao, vozio sam se i motor se ugasio, ostao bez goriva, sipao sam drugo gorivo i upalio bez problema, krenuo ka kući, i video da curi gorivo, sliva niz deklove i to baš, onda sam na brzinu došao kući, ostavio to jer sam žurio na drugo mesto, video sam da je to crevo br 15.spalo, nejga vratio, stegao ga vezicom, i probao da upalim, teško je zaverglao, jer je mašina bila puna goriva, nekako sam upalio, izbacio je svo gorivo na auspuh, i radio je normalno neko vreme u leru bez sauha, ali kada sam trebao da krenem, ništa, neće da primi gas, i onda pod sauhom radi perfektno prima gas, pali, sve sve, bez sauha nećee, stavio sam gorivo da ide na flašu da bih videonšta se dešava, i dešavalo se da norm radi, i samo u jednom trenutku povuče veliku količinu goriva i ugasi se, a gorivo mi opet negde sada curi,nije iz karb, nego negde iz dekle,izgleda mi da karb propušta dosta goriva. 
После овог сам сигуран да је у питању карбуратор, ниси то добро ЗОНЗИРАО, ради опет и да знаш да имаш две дизне, за малу и велику туражу.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja