Jump to content

Moto Zajednica

Pirot, Stara planina, pomoc oko obilaska

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R 1250 GS ADV

Ako neko moze da me kontaktira na 0638323750 Zivko u vezi informacija oko obilaska Stare planine i njenih prirodnoh lepota bio bih zahvalan. Prevashodno ono sto moze da se vidi sa malo pesacenja jer sam ogranicen vremenom. Hvala 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 615 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

@Zivko kod Manastira Divljan, iznad Bele Palanke, nalazi se vrlo stari hrast, zapis (vec ga merkam neko vreme ali nikako da ga obidjem). U produzetku si na Vlasinskom jezeru.

Vrh Midzor sa Babinim Zubom mislim da je svima poznat.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R 1250 GS ADV

Bio sam i obisao vodopad Tupavica i vodopad Bigar. Hvala svim drugarima na podrsci i savetima.od Pirota do Vodopada ima 43 km jako losek puta  na nekim mestima cak i nema puta.Od sela Dojkinci do samog vodopada nema puta uopste ali je moguca voznja motorom.i onda kada dodjes tamo zaboravis na sve putne probleme i zanemis od lepote.

20210502_133340.jpg

Promenio član Zivko
Greska
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R 1250 GS ADV

Od Pirota do vodopada Bigar je put fantastican i ima oko 35 km .lako se stize i svakom ko voli krivine bih preporucio taj put prema Svrljigu ka Nisu. Vodopad Bigar je odmoriste kraj puta ali ga je lepo videti.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tracer MT09

@Zivko Drago mi je da smo se jutros čuli. Da smo seli na kafu kao što si pozvao preporučio bih ti još nešto što je bilo baš u blizini i na putu za Tupavicu. Svakako nadam se da te opet put nanese na staru uz malo više vremena.

Vidimo se na drumu, pozdrav.

David

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Pre dve godine sam isao do Tupavice malim putnickim vozilom (hjundai getz, 1.1) i prosao bez ikakvih problema. Do Visocke Rzane ima asfalta, a ako se dobro secam i do doma u Dojkincima. Makadam posle do Tupavice je skroz prihvatljiv.

 

(moj jak utisak sa Stare Planine je spomen tabla iz Visocke Rzane. Pise da su Bugari 1944. VEZALI KONJIMA ZA REPOVE I RASTRGLI  Srbe, medju njima i jedan broj ZENA. A citao sam i sta su radili juznije, tamo oko Sastav Reke.)

 

Put od Temske do Toplog Dola je zivopisan, kanjon Temstice posebno.

 

Blizu Bigra, ima jos jedan do koga se malo teze dolazi, 1-2km u brdo. Moze skuterom, ne moze putnickim vozilom, vrlo je lep.

 

Zavojsko jezero, brana - i drugi deo, most nad Belom, sve do Gostuse su takodje lepi. Od Zavojskog ima precica 4km makadama (moze skuterom) do Mrtvackog mosta (koji se nalazi na putu Temska-Topli Do), ali sam prelaz preko reke je pod znakom pitanja jer zavisi od vodostaja (trenutno je nemoguc).

 

Skuterom moze da se izadje i na Babin Zub, pogled je stvarno fenomenalan.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1759 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: CF Motor 450MT; ex: Yamaha XT660Z Tenere

@DuleTs ne znam šta voziš, ali ovaj deo rute od B Zuba do Toplog Dola, a pogotovo od T. Dola do sela Dojkinci je malo zahtevniji off road za teže motore, nije baš makadam :) A i često se menjaju uslovi na tom delu zavisno od padavina, potoka, itd.


edit: Sad vidim da je u pitanju v-strom sa putnim gumama. Pišem nešto, brišem. Mnogo je teško dati neki savet kad ne znaš sa kime razgovaraš, tj kako neko vozi i koliko iskustva ima. Upoznao sam čoveka na Staroj koji se 10 dana sa istim takvim motorom zavlačio po raznim zabitima, i prošao obe ove deonice bez problema. A nekome bi to bio pakao.

Promenio član antir3ality
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: GSR 600, APN 4

Ja sam letos isao od Pirota za Topli do i nazad. Trebao sam i za Dojkince drugim putem ali nismo stigli. Mestani su mi reki da je taj put Topli do Dojkinci los. Da ne moze da se prodje motorom. Ja vozim Gsr 600. Verovatno su mislili na moj motor. Mozda tebi to ne bi pretstavljao problem kao sto antir3ality kaze zavisi od motora i vozaca. 

Promenio član Drelens
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1759 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: CF Motor 450MT; ex: Yamaha XT660Z Tenere

Pa sve to isto, samo idi asfaltom. Kalna - Temska pa Topli Do. Prelepo je svakako. Pa posle nazad do Pirota pa odatle Dojkinci. Ima svašta tu da se vidi. Ako hoćeš da probaš off kreneš odatle prema Tupavici, ili prema vodopadu Ponor (https://goo.gl/maps/UHbCtkh9XXC368TT9) Tamo nisam bio ali skoro neki drugari bili sa motorima sličnim tvom. Svakako možeš da se vratiš ako vidš da nije to to :)
I naravno postavi slike kad odvozaš .


edit: Zapravo imaš ovde kod Mrtvačkog mosta (https://goo.gl/maps/LGGJWURL3SYBznYb8) prelaz preko reke, pa možeš laganim makadamom da izađeš ispod Zavojskog jezera. Pa onda odatle do Pirota. Jer zadnjih godina je bio tu neki improvizovani prelaz, ali ne znam kakva je situacija sad.

 

Promenio član antir3ality
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1759 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: CF Motor 450MT; ex: Yamaha XT660Z Tenere

Pa da. Ako nema mosta preko Toplodolske reke, onda nazad do Pirota pa odatle.
Ali pretraži malo forum, sigurno ima dosta informacija.
Evo jednog odličnog putopisa na primer:
https://forum.bjbikers.com/topic/84940-stara-planina/#comment-1361593

A imaš i fantastične detaljne opise našeg Borisa, koji kreću odavde,  pa baci pogled:

https://forum.bjbikers.com/topic/160844-kojekuda-po-srbiji-sabrana-dela/page/14/#comment-2635629


edit: Haha, preteče me Boris dok sam našao link :)

Promenio član antir3ality
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja