Jump to content

Moto Zajednica

Kupovina motora na kredit

Recommended Posts

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Kula

Pozdrav svima!

Hteo bih da cujem licna iskustva o kupovini motora na kredit! Ko je kakav kredeit uzeo, koju sumu, kolika mu je rata, kolika je kamata,...

Mislim da ovo interesuje dosta ljudi, a i ja sam jedan od njih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 573 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: SKUTERAŠ :)

Najbolje ti je da uzmes auto kredit, najpovoljnije su kamate, a sto se tice iznosa, visine rata... to sve zavisi od motora koji kupujes, iznosa ucesca... previse si generalizovao pitanje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Izbegavati koliko god je moguce.

 

Meni je bilo potrebno 1900e da kupim motor, banka mi je nakarikala i refinansiranje nekog ranijeg kredita, minus na kreditnoj kartici i ucesce tako da se suma popela na preko 3000e. Dobio sam 67e ratu na 60 meseci sto izace oko 4000e. Za pocetnih 1900 :) Necu da racunam, boli me glava :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12249 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Drugar je uzeo skuter na kredit, otprilike u maju mesecu, pazi da te ne prevare da uzmeš tzv. WEB kredit, moraš da daš 30% učešća a ostalo ide na 60 meseci max. On je uzeo klasični potrošački keš kredit, čisto da znaš, na iznos Računa za skuter od 78 000 dinara vraća 101 000 dinara na 2 godine, rata oko 4 200 dinara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

To sve vazi ako si "cist". Ukoliko imas kreditnu karticu kod banke kod koje trazis kredit, obicaj je da se minus sa kartice dodaje na iznos kredita, tako da tu ostanes na nuli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

au bre Lalajko al su te navukli,pa sto nisi pitao ranije?

 

Zeleo sam motor i nije mi zao. Opet bih ga uzeo. Ono sto sam doziveo za poslednje dve godine mi je vec otplatilo kredit. Nije sve u parama a vreme ne moze da se kupi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12249 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

au bre Lalajko al su te navukli,pa sto nisi pitao ranije?

 

Zeleo sam motor i nije mi zao. Opet bih ga uzeo. Ono sto sam doziveo za poslednje dve godine mi je vec otplatilo kredit. Nije sve u parama a vreme ne moze da se kupi.

 

Tako je druže....a vreme neumitno prolazi...čekaj ovo, čekaj ono.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12249 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

A jel moguce kod tih kredita na 5 godina, da recimo posle godinu dana skupim neku lovu, pa pozelim da ga celog otplatim?

 

Možeš da otplatiš posle prve rate, ako imaš para.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: Beograd/Surcin
  • Motocikl: Suzuki SV650S

slican slucaj nije mi dobro kad se setim koliko imam jos da im platim.

 

 

Izbegavati koliko god je moguce.

 

Meni je bilo potrebno 1900e da kupim motor, banka mi je nakarikala i refinansiranje nekog ranijeg kredita, minus na kreditnoj kartici i ucesce tako da se suma popela na preko 3000e. Dobio sam 67e ratu na 60 meseci sto izace oko 4000e. Za pocetnih 1900 :) Necu da racunam, boli me glava :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

A jel moguce kod tih kredita na 5 godina, da recimo posle godinu dana skupim neku lovu, pa pozelim da ga celog otplatim?

 

Naravno da je moguce. Ali banka je banka, ne mozes da ih zeznes. Naime, ako pogledas anuitetni plan koji dobijes kad uzimas kredit, videces u strukturi rate, da PRVO otplacujes njihovu zacrtanu kamatu, odnosno da ratu cini 90% otplata kamate i 10% otplata glavnice. Tako da kad prodje godinu dana, nisi otplatio 12 rata od glavnice, vec si otplacivao kamatu :)  E sad, mozes da prebijes ostatak duga, ali ce on biti mnogo veci nego sto mislis :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1347 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo/Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

au bre Lalajko al su te navukli,pa sto nisi pitao ranije?

 

Zeleo sam motor i nije mi zao. Opet bih ga uzeo. Ono sto sam doziveo za poslednje dve godine mi je vec otplatilo kredit. Nije sve u parama a vreme ne moze da se kupi.

 

Tako je druže....a vreme neumitno prolazi...čekaj ovo, čekaj ono.....

 

@Lalajko

ma razumem te druze ,i isto bih postupio,samo sam mislio da si trebao u drugu banku da odes

@Arakis

nemoj danas,nemoj sutra,pa kad cu,a ?  

gospodine Jovicu,sta jos nismo probali ;D ;D ;D

 

ljudi,"prelamanje" kredita ranije nije bas tako jednostavno,verujte da je zaj.... procedura,a i svakako vas oderu.Na kraju oni uzmu lovu koju su naumili

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 367 postova
  • Lokacija: Šabac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha YZF 600 r Thundercat

A jel moguce kod tih kredita na 5 godina, da recimo posle godinu dana skupim neku lovu, pa pozelim da ga celog otplatim?

 

Naravno da je moguce. Ali banka je banka, ne mozes da ih zeznes. Naime, ako pogledas anuitetni plan koji dobijes kad uzimas kredit, videces u strukturi rate, da PRVO otplacujes njihovu zacrtanu kamatu, odnosno da ratu cini 90% otplata kamate i 10% otplata glavnice. Tako da kad prodje godinu dana, nisi otplatio 12 rata od glavnice, vec si otplacivao kamatu :)  E sad, mozes da prebijes ostatak duga, ali ce on biti mnogo veci nego sto mislis :)

 

Upravo to, za prevremeno vracanje kredita placas i neke bankarske troskove, koji i nisu bas mali, jer ne mozes banku zeznuti kad su lepo ljudi izracunali koliko ce da te oderu!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Kula

A bolje i da ti uzmu tih 2-3 posto, nego da ga otplacujes jos sledecih nekoliko godina! 

I opet kad gledam, ako je to jedini nacin da se dodje do masine, mislim da je ispravno! 

Razuverite me ako nisam u pravu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

za prevremenu otplatu kredita se placa oko 2-3% (zavisno od banke) na ostatak duga

Da, ali i tu postoje ogranicenja. Npr, mora da prodje 1godina ili slicno. Takodje, banka igra i ulogu dilera: ako uplacujes u dinarima, racunaju ti gornji (samo njima poznat >:(  ) kurs, a, ako uplacujes u evrima dodaju proviziju na uplatu ili tako nesto (troskovi "obrade"!?)...

Banka je zelenas koga stiti drzava!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

au bre Lalajko al su te navukli,pa sto nisi pitao ranije?

 

Zeleo sam motor i nije mi zao. Opet bih ga uzeo. Ono sto sam doziveo za poslednje dve godine mi je vec otplatilo kredit. Nije sve u parama a vreme ne moze da se kupi.

 

Da, ali 1900e je 1900e a 4000e je,... vise nego duplo. Koliko se samo moglo preci kilometara sa benzim kupljenim od te razlike u novcu? Ili, kakva sve oprema je mogla da se izabere?... sta bi bilo kad bilo bilo...  :)

Ipak, podrzavam forrest gump-a, "mogao si bar otici  drugu banku".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja