Jump to content

Moto Zajednica

Misha ZXR...

Recommended Posts

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Danas popodne u blizini Milosevog konaka, Misa sa drugarom na ZXR-u paralelno sa nekim likom na nekom novijem R-u, oplete pravac od Ade ciganlije ka Topcideru... Devojcica od nekih 20-ak (plafon) godina u svom Renaultu 19 proviri iz bocne ulice (s desne strane) pogled levo, pogled desno, "nema nikoga", gas i pravo pred ova dva motora popreko! Crni R ludackim kocenjem i bozjom miloscu izbegne auto a Misha pravo u stub od auta. Imao kacigu a suvozac nije. Prelecu auto 20-tak metara (bez motora) i Misha polomi kljucnu kost, ruku i poneko rebro a suvozac (Ljuba) izgrebe glavu i zaradi mozda potres mozga. Obojica na reanimaciju u Urgentni, Ljuba ide kuci danas a Misha zadrzan na daljem pakovanju i ispitivanjima sto grudi sto ostalih mogucih preloma (neuocenih na preliminarnim pregledima). Renault i ZXR dve svetlosne godine daleko od voznog stanja. Devojcica(vozac) nepovredjena ali totalno istraumirana. Do ovog trenutka ne znam Mishino stanje!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Em nepregledna raskrsnica, em blaga kontra krivina, em suzenje, em rupe i neravnive na tom delu, ponekad ima i vode... Sa svih strana visoka ziva ograda pa se nista ne vidi ni levo ni desno, kanali sa obe strane puta- jednom recju uzas!

 

Zelim im brz opotravak...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd

Zao mi je coveka, ali:

 

paralelno sa nekim likom na nekom novijem R-u, oplete pravac od Ade ciganlije ka Topcideru...

 

Da pojasnim, ja ovo vidim kao potezanje 120-150 a mozda i vise.. na delu puta gde je ogranicenje 40 ... OK, mozda je to ogranicenje premalo, ali odakle im ideja da potezu na mestu gde ima jedno 2-3 ukljucenja sa strane i gde je preglednost puta (a i sam put) stvarno losa ?!?

 

Evo nazalost jos jedan slucaj savesnih auto vozaca

 

Stvarno ne mogu da se slozim sa Dirtyjem.. Ne vidim sta je to devojka nesavesno uradila - jel mozda trebala da izadje iz kola i pogleda jos jednom da li se neki wannabe trkaci priblizavaju? :roll:

 

Zalosno, sve u svemu... :?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Slozio se ne slozio sa Dirtyjem mala im je oduzela prednost na delu puta di je mogla da ih vidi samo da je htela... Mislim da je Endrew ovaj put isklizao, ali tu smo da ukrstimo misljenja... :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Mishi je polomljena jedna prednja i jedna zadnja kljucna kost, leva ruka, jedno rebro (br.2) i ugruvana karlica o rezervoar (dobio je kateter) . Ostao je na infuziji u Urgentnom. Suvozac (Ljuba) i dalje pati od poprilicnog gubitka pamcenja :cry:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Nadam se da æe se brzo oporaviti. Èitajuæi èlanak u novinama, stièe se utisak da su prošli mnogo gore nego što jesu. Najbitnije je da su ostali živi.

 

a83B4_nesrecanovosti4nq.th.jpg

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Uzas, to je paklena raskrsnica iz koje se ne vidi nista sve dok ne izadjes na pola puta. Prolazim tu svaki dan, i 40km/h je ogranicenje (da kazemo 60 kao sto svi vozimo)...

Dobro da su zivi i u jednom komadu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd

Da ponovim, iskreno mi je zao Mise i svih ostalih

 

Ali, prosto po meni na nekim delovima puta nikako ne treba potezati, jer u slucaju da se NESTO nepredvidjeno desi (nepazljiva tinejderka, besno kuce, ludi vozac, rupcaga na putu, pesak ili sta god) NECE MOCI da se odreaguje i ucini ma sta

 

Dakle devojka jeste neposredno kriva (potvrdjeno da je oduzela prednost) ali i motoristi su POSREDNO krivi jer su preterali sa brzinom na delu puta gde se to odrazilo na drasticno smanjenje mogucnosti reakcije na nepredvidjenu situaciju koja je, nazalost, usledila

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Sreca je (koliko vidim na fotki) da je udario po sredini auta u najmeksi deo, a reno je inace malo meksi auto, pa je kolko tolko silina udarca amortizovana. A vidim i da je bilo letenje kao na skakaonici sudeci po krovu auta...

Mada da je odario u prednji ili zadnji deo verovatno bi odleteo dosta dalje, ali ne bi slomio rebra i jos stosta. Tada bi sam pad na zemlju bio kritican. Vektor bi bio u pravcu visoke ograde i neke kuchice koja tu stoji, a ima tu i nekog shiblja i zelenila....ko zna...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Bogami, udarili su pravo u stub auta, na svu srecu! Da su udarili u vrata bilo bi tu tezih povreda, devojka bi stradala i ko zna sta jos...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Moj drug je stigao 2 minuta posle nesrece, pre hitne pomoci i pruzio im prvu pomoc dok ovi nisu stigli. Cim su stigli ljudi iz hitne dali su mu i rukavice kako bi im pomogao jel su videli da covek zna sta radi a i pomoc im je bila potrebna jer je raskrsnica licila na Kosovsko polje. Ne bi da serentam, ali ta raskrsnica je stvarno opasna i preglednost je jako mala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: dubai
Mishi je polomljena jedna prednja i jedna zadnja kljucna kost' date=' leva ruka, jedno rebro (br.2) i ugruvana karlica o rezervoar (dobio je kateter) . Ostao je na infuziji u Urgentnom. Suvozac (Ljuba) i dalje pati od poprilicnog gubitka pamcenja :cry:[/quote']

Kako to prednja i zadnja kljucna kost,kad postoje samo leva i desna?

 

Vec se milion puta raspravljalo na temu brze voznje,ali jebi ga,adrenalin je ponekad zaista tesko kontrolisati kad se vozi brza masina.Razmisljao sam u poslednje vreme da uzmem neki jaci motor,ali poznavajuci sebe i svoj temperament,ostacu ipak da jasem ovih 50 konja koje imam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Velika Krsna

Znachi bash se "mushki" oleshio.... E,moja kewa radi u urgentnom, pa ako nekome nekad neshto zatreba ili se ne daj Boze neshto desi SLOBODNO,ma ne slobodno... INSISTIRAM da mi se jawi,jer je pomoc zagarantowana...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5342 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Evo slika slupanog motora i automobila... Snimljeno jutros na parkingu za havarisana vozila u bloku 66.

 

motor

AWRL5_dsc00019s3po.th.jpg VZWc2_dsc00021s9zf.th.jpg

 

auto

D7GgY_slupaniauto9qi.th.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Zemun

Ljudi sta je motora u pozadini na ovoj fotografiji sta se to desava,zna li iko u gradu da motor moze da ide i 60 na sat i da ti bude lepo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N
zna li iko u gradu da motor moze da ide i 60 na sat i da ti bude lepo.

ma moze i ovako, evo ovaj Kawasaki samo malo da se ispolira i izlepi, a koske ce da zarastu, i ovako sluze da bi se lomile... :twisted:

 

Zaj*bano je to sto se svi opamete (ako se i opamete) tek kad osete na svojoj kozi... :(

 

BTW, da neko ne shvati ovo kao zlonamerno, najiskrenije zelim brz oporavak svima koji su povredjeni u ovom udesu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo
Bogami jako gadno!

Upravo tako...zato sam i prodao zujku!! Dok osetish da te "radi", dok osetish podizanje jetre,bubrega...adrenalin kod cbr sam vec bio na 120-150-170....a sada to isto imam al' na 0-40-60..! Obrtni momenat je keva! Pa ljudi,zivimo u GRADU!!! Velika brzina= veliki zaustavni put. Cista rachunica!

 

Zao mi je Mishe i ortaka... :cry:

I zelim im brz oporavak!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 837 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Jebo te, ne mogu da verujem.

Kad sam procitao u novinama ni na kraj pameti mi nije bilo da to moze biti on.

Bas nema srece.

I kad smo bili na BJB skupljanju on je pao...

Steta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja