Jump to content

Moto Zajednica

Vizir ili nosač vizira GIVI za Scarabeo 250ie

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Kao što piše u naslovu, kupujem ceo GIVI/KAPPA vizir sa nosačem, oznaka vizira je A130A i nosača A148A.

Dolazi u obzir i kupovina samo nosača, jer vizir imaju u Motolendu, a nosač ne.

Eventualno, ponudite i neki drugi vizir za Scarabeo 250ie, 2007god. Isti su i za Scarabeo 300s.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3252 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Sale, izvini što komentarišem oglas, samo da ti prenesem svoja iskustva sa sličnim proizvodom, kojeg sam kupio za svoj skuter. Možda ti bude korisno.

Prvo, ovaj nosač je prilično kratak, i nema dovoljno dobru potporu visokom viziru. Lako može da se desi da pleksiglas pukne od otpora vazduha. Meni se tako desilo na Kappa viziru. Pukao je kod konektora za šraf.

Zatim sam naručio skoro potpuno isti ali Givi. Iako su iste cene, nisu istog kvaliteta. Givi je malo deblji i kvalitetniji od Kappa, pa ako biraš između ta dva, biraj Givi. Ne znam da li je to isto za svaki model, ali za moj je bilo tako.

Moja preporuka je ipak recimo ovako nešto, što ima dužu potporu. Ne prodajem, samo dajem savet :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Nema potrebe da se izvinjavaš, svako iskustvo je dobrodošlo.

Ovaj vizir što si preporučio izgleda vrlo slično Givijevom, ne znam za kvalitet. Cena sa transportom je 90e, nešto više nego Givi u Motolendu ( vizir 6600+nosač 3000), ali tek bi me čekao problem sa carinom. Ustvari, razočarao sam se jer sam poručio u Motolendu i danas shvatio da od obećanja za kraj marta nema ništa, sad kažu možda u aprilu...

Našao sam kod neke poljske firme nosače po sličnoj ceni od oko 25E, ali oni šalju DHL-om i tu nastaje dranje na carinjenju ( i do 100E po mojim informacijama).

Ako se niko ne javi na oglas, pokušaću da nadjem nekog u EU da mi poruči iz Poljske i pošalje autobusom ili nekako ako neko dolazi. Možda se i ovde nadje dobrovoljac;).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3252 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Šta da ti kažem, moje iskustvo u poslednjih godinu, dve je mnogo bolje sa naručivanjem iz inostranstva nego lokalno.

 

Inostrano bude možda malo skuplje, ali, dal sam ja baksuz ili šta, od domaćih prodavaca samo nerviranje - ili nije ni blizu obećanim rokovima, ili pošalju pogrešan artikl, pogreše adresu isporuke\broj telefona itd... A i vreme i živci koštaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2111 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Pokusaj da stupis u kontakt sa Ivanom, mozda ima neki u rezervi, ili da ti napravi. A nosac...gledaj oglase Srb, BiH, a mogu i da se naprave za prvo vreme...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Ne treba meni vizir, samo nosači. Vizir ima u Motolendu.

Nego, vidim da voziš Scarabeo, pa možda znaš. Za njega postoji originalni vizir, jednodelni i dvodelni, ne znam da li šipke (nosači) od njega pašu na Givi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3252 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Mada, malo mi je ovo prejeftino. Može da bude da su to samo šrafovi za montiranje, a ne vidi se šta je na slici i iz opisa. Oprezno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Bg-Ar
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000L, Kymco Xciting 250

@sale-kum  probaj u Bellamoto da nadjes. Imaju i polovne delove po korektnim cenama.

Ja sam tamo nasao kratki iz 2 dela za 4-5k din a moju sofersajbnu prodao Blazi.

Mozes i sa njim da vidis da presece njegov na pola pa cete imati za obojicu.:lol:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2111 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Sale, ja imam dva kompleta na skarabeu. Letnji, iz dva dela sam kupio polovan od Ivana ( fabricki) a nosace sam imao. Od lestre sam uzeo zimski sa drugacijim, jacim nosacima. Mislim da ne moze jedan vizir na drugi nosac, i obrnuto. Sada ne mogu ni da proverim, korona me drzi u sobi, ne izlazim nigde...

Ne prodajem ni jedan, trebaju mi. Ali, kad mi ovo prodje, mogu ti pomoci ev. da vidis moje nosace pa da pravis negde. Rekao si da imas vizir.

Ima jos jedan sto radi vizire.

Screenshot_20210324-141936.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Hvala ti na informacijama, i ja sam isto shvatio. 

Nekako mi je rizično da poručujem ceo vizir zbog rizika da se ošteti, zato ću uzeti u Motolendu. Za nosač ću videti, ili ću čekati da stigne u Motolend ili neka varijanta iz EU. A možda se neko i javi ovde... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja