Jump to content

Moto Zajednica

MotoSport - Stankara

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Konacno. Uzeo sam motor od doticnog, e sada idemo u zezanje.

 

Telefonom saopstena cifra za servis i sve sto je radjeno je ospala nekih 150E manje od trazene na licu mesta juce. Kako sam ostao kratak nekih 120E dogovor je da to donesem sledece nedelje, i hocu ali samo u prisustvu par dobrih drugara iz poreske i carinske sluzbe. Dosao je trenutak da se vidi ko kome zasto kako i u sta.

 

A sada odoh da se konacno provozam.

 

Pozdav, i vidimo se na ulici konacno!!!

 

Negro

 

PS Ko posle svega ode kod Stankare, neka mu je Bog u pomoci!!!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3151 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

pozvao ga moj ortak sto je kod njega pazario ER5, da pita za mene da li ima retrovizor za GPZ. Nema, ali moze da nabavi, 80 eura!!! Ima polovan 40eura!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Шабац,Србија
  • Motocikl: Suzuki DL1000 K4

Ja takodje imam lose iskustvo sa njima,trazio sam kocione plocice za kawasaki zx6r i slucajno na netu naletim na njihov sajt,nadjem telefon nazovem,kazu ,,imamo na lageru" pitam da li mogu da dodjem da zamenim kazu nema problema,i tako ja sednem na motor,zapalim za Beograd iz Sapca prodjem kroz tu cuvenu sumu i pojavim se u servisu,cekao sam 20 minuta da mi se neko obrati, i  tada se pojavi ovde vec poznati bradonja,kazem ja sam taj i taj culi smo se telefonom u vezi plocica,seti se on nekako razgovora od pre sat i po vremena,pitam ja jel mozete da mi zamenite plocice jer je tako i dogovoreno,nesto on promrmlja i na kraju kaze u guzvi smo ,,ali primicemo vas preko reda" rasture on klesta skinu plocice kad imam sta i da vidim nisu ni blizu slicne mojima,tu on poce da se izvlaci,hvata za glavu,kaze nacicemo,pocne da zove redom servise po BG-u i na kraju konstatacija ,,niko nema" sticice za 15 dana roba pa i te plocice,sta cu,gde cu,reko vracajte plocice pa da bezim,usput kupim rukavice cisto da se nisam dzabe vozio do Beograda i na poklon dobije potkapu,kazu cisto da mi smanje troskove za benzin ::)lol!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducatista, 2893 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998

Eve i ja da malo doprinesem ovom topicu  :)

Bio sa kod doticnog "MAJSTORA" pre nekih 5, 6 godina. Odemo cale i ja jedan dan cisto da vidimo kad da teramo motor (nsr 125). Dodje tidoktor i prvo razmislja neko vreme i kao doterajte ga za nedelju dana. OK nema frke. Doteramo kombijem motor i on onako kreativno posle sa vremena uzme da ga pregleda i kao dodjite kasnije. Vratimo se mi posle neka 3 sata a motor i dalje na mestu gde smo ga ostavili i aj mi kao da sednemo u onu njegovu krsinu od bastice. kad dolazi KRETEN posle nekih pola i sata i krene da se dere na nas: "sta vi radite ovde rekao sam da dodjete kasnije, PRAVITE MI PSIHOLOSKI PRITISAK (?!?), ja nemogu ovako da radim !!'. Suzdrzimo se mi nekako (neki od nas jedva) i ode cale stalozen. pogleda covek motor , pogleda one konje tamo, lepo im se zahvali, otera ih na mesto i popakujemo motor nazad u kombi i vratimo ga kuci. 2 dana kasnije nas dvojca smo uradili dijagnozu motora (koji je malo komplikovanijo od Tomosa Automatika), popravili kvar i od tada do dan danas zaobilazimo taj kraj Bg-a u najsirem luku.

E sad ovo je malo skracenija varijanta price, al ne bi da vas smaram.

Ukratko ZAOBILAZITE TOG INDIJANCA STO VISE MOZETE, NEMOJTE DA MU VERUJETE NI KAD VAM KAZE KOLKO JE SATI ! ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Leskovac / Beograd

Da i ja kazem par reci o gospodinu Stankari. Naime, moj najbolji drug je prosle godine kod njega narucio novi Er-6n koji je naravno kasnio skoro mesec dana od ugovorenog datuma, ali na kraju je stigao... javi on nama da je motor stigao i da odemo kod njega. Sad prilikom narucivanja drug je uplatio novac na racun Slovenackog zastupnika i ostao je dogovor da ostatak za carinu, spediciju i ostalo plati Stankari kada motor stigne. Odemo mi tamo vidimo motor namontiran ceka da ga probamo. Napravimo mi dva kruga tamo po sumi, vidimo sve OK jos da damo ostatak novca i da idemo. E tu sledi iznenadjenje, naime od jednom su troskovi bili veci za 300E od dogovorene cene. Tu on pocne da se pravda kako nije on kriv, morao je da plati poseban kombi koji je isao za Sloveniju samo po taj motor  ??? , pa su jos i na carini obracunali po visoj ceni (nisu prihvatili cenu zvanicnog Kawasakijevog zastupnika iz Slovenije ???) i to izadje jos 300E. Drug onako iznerviran i stavljen pred svrsen cin nemajuci drugo sta da uradi plati harac i za to dobije pojas gratis.

 

Drugo negativno iskustvo bilo je kada je trebao da ode na redovan servis. Kako je zaposlen i nije iz Beograda jedina opcija mu je da dodje subotom pre podne. Zvao ih je tako da se dogovori za jedan vikend i nisu mogli da ga prime, rekli mu da se najavi za sledeci. Kada je sledece nedelje pozvao opet nisu mogli da ga prime i zamolili ga da dodje sledece nedelje, a te sledece nedelje su isli negde i servis nije uopste radio... a da napomenem da se radilo o prvom servisu na 1000km i to da on te 3 nedelje nije mogao da se vozi kako ne bi napravio mnogo veliku kilometrazu. Na kraju je problem resio tako sto je nazvaop Petosevica i bez problema zakazao za prvu subotu otisao i sve zavrsio.

 

Trece iznenadjenje nastalo je kad je pre nekih mesec i po dana pao sa motora (nista ozboiljno) i to prilikom ogrebao desnu stranu plastika i rezervoara, ispalo je da je rezervoar na njegovom motoru bio kitovan i prefarban, tako da sad ozbiljno sumnja sta se desavalo tamo, jer koliko ja znam ni jedna fabrika ne stavlja kitovane i prefarbavane rezervoare na nov motor.  ??? ??? ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

... i prica se nastavlja dalje.

 

LM, vozio sam se celih 6 dana, i samo se motor ugasi uz neki blagi tup zvuk, ali pomislim nista opasno. Vergla, ali ne pali. Svecice - prva stvar - baca varnicu, mozda slabije nego sto treba, ali baca. (sve se to desava na ulici u Mladenovcu). Pregledam da nije slucajno prekidac za paljenje otisao u aut, rasturim ga na licinom mestu - nije to. Da nije ovo, ono, uglavnom odguram masinu do garaze (sa svih njenih 400kg, onako lagano uz pomoc kolege) i sutra idemo dalje. Skinem bobine, odnesem kod majstora da pregleda bobine da nisu crkle - kaze jesu. Ajde da probamo nove od nekog punta jer i on ima dve - majstorov komentar: ni ove nove ne rade. Vidim koliko je sati i odem od "majstora", a dobro se znamo.

 

Pozovem pravog majstora, drugarski dodje covek, radi samo bembare, ali posto se bas dobro znamo, za razliku od svih majstora lik se pojavi ispred moje kuce za 2 minuta. Skinemo svecicu, zavuce prst i kaze skidaj glavu. Skinem glacu na sred ulice ispred kuce, i ima sta da se vidi. Puko lanac radilica - bregasta za koju mi je Stankara odgovorno tvrdio da je OK i da ne treba da se menja. Da li treba da napomenem da sam trazio da na motoru promeni sve sto treba jer hocu siguran motor a ne da stalno nesto sredjujem!!! Ventili - 6 komada na oko je zveknulo. Odnesem glavu sa sve ventilima kod cika majstora koji samo to radi (preporuka drugara-majstora, Sale, prijatelju, havala ti beskrajno), cika ispravi ventile, 8 komada ukupno, pregleda glavu i uzme mi svih 2000 dindzi. Legenda.

 

E sada, koga naci da uzubi lanac (naravno, isti dan sam ga porucio). Momci i Balosave su puni, njihovi drugari takodje, i srecom Bombona mi pomene majstor Kempija koji njemu odrzava motor, cujem se sa covekom, ima lanac na lageru, doteraj motor i to je to. Danas sam ga oterao, sklapa neku 900-tku, i odmah uzima moj agregat. On ce da ga sklopi, ja cu da mu sipam ulje i montiram nazad u ram i videcemo za neki dan kako je proslo.

 

A ovo pisanije ide pod Stankarom jer ce da bude Stankaran. I to bogato. Tek cu da idem da mu trazim pare nazad za ruke, a danas sam popricao i sa prijateljima iz nekih inspekcija, kad sve sredim, imacu i varijantu da mu trazim odstetu za kvar koji je prouzrokovan posle njegovog "rada". Pa da vidimo. U najmanju ruku, moze samo da bude bezobrazan dovoljno da mu zatvorim firmu za sva vremena, da izgubi licence koje ima, pa da vidim koga ce da kara onda.

 

Stankara, licna poruka: Videcemo se mi jos, a neces me zaboraviti. Nikada.

 

Ko sa foruma posle svega navedenog ode kod ovog idijota, fali mu ceo mozak, ne deo, nego ceo. Odgovorno tvrdim da je lik prevarant belosvetski, ko razume poruke shvatice sve sto treba.

 

Hvala na razumevanju svima koji su ovo citali jer sam svoju problematiku malo pretvorio u off-topic, ali mislim da je potpuno na pravom mestu.

 

Bezite, ljudi, od Stankare i njegovog "rada" sto dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4748 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Karike Gpz 1100 400 Dm Stankara, 200 Dm  u Francuskoj sa svim dihtunzima i samerinzima,itd,to je bilo 1999 god,po vasim komentarima vidim da je sve  ostalo isto,znaci IZBEGAVANJE maksimalno,hvala svima,pozdrav...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • VKV skupljač puževa, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRABAKULA

Odavno znam Stankaru , oko 24-25 godina i nikada mu više ne bih oterao motor ni nacrtan na papiru ! Ovo što pišete je samo mali , ali zaista mali deo svega onoga šta se događalo , a i još uvek se događa kod njega ! Legenda živi i dalje ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Draga moja bajkerska braćo, imam veeeeeliko zadovoljstvo da pohvalim servis o kome, koliko mogu da pročitam, a i čujem po gradu, skoro da niko nema lepo mišljenje.

Možda ćete reći da je ovo izuzetak koji potvrđuje pravilo ali možda je to i neki signal da je čovek ozbiljno shvatio ovaj forum pa rešio da nešto promeni u svom odnosu prema mušterijama, ili sam ja pak imao puku sreću ili mu bio simpatičan. Procenite sami!

Privodim kraju zimsko sređivanje moje časne starine, KAWE Z1000 MkII (1979), od kompletnog sređivanja glave, štelovanja ventila i karbona do hilznovanja i promene karika. Možda ne znate, ali delovi za nju ne samo da su skupi KAO OTROV, primetno skuplji nego za novije motore, već je vrlo mukotrpno doći do njih, sve se čeka od 10 dana do 2 meseca da stigne odnekud iz Evrope, a ponešto i iz Japana.

Pošto su mi svi ventili bili u očajnom stanju, počeo sam odatle. Odem kod Stankare, tražim ventile, kad sam čuo cenu novih koje bih morao da čekam da stignu samo što nisam pao u nesvest: izduvni 65eur/kom, usisni 45 eur/kom (a imam 8 ventila). Majstor Moma posle dužeg preturanja po lageru jedva nekako pronađe jedan polovan, ali zaista kao nov, odgovarajući ventil,  i ja rezonujući bolje i jedan nego nijedan kupih taj za 20eur(što je, uveravam vas, vrrrrlo povoljno). U međuvremenu saznadoh za mitrovačku alatnicu Vuletić koja pravi ventile po uzorku za mnogo povoljnije novce pa im naručih da mi naprave preostalih 7 ventila (dostavio sam post o njima na ovom forumu). Međutim, ljudi su me široke ruke častili i napravili mi svih 8 tako da mi je onaj Stankarin sad bio višak. U situaciji kada mi svaka banka znači MNOGO, pitao sam Stankaru da li bi pristao da mu vratim onaj kupljeni ventil a on meni lovu jer mi taj ventil više ne treba a lova će mi itekako trebati da od njega naručim i karike, između ostalog. Naravno, očekivano je negodovao, ali je ipak pristao i VRATIO MI LOVU iako to apsolutno nije morao da uradi i ne bih imao baš nikakvo pravo da se ljutim! Kupio sam ventil koji mi je tada trebao i kraj!  Bravo za Stankaru i njegov tim!!!!!!

Dalje, naručujem standardne karike od Stankare za moj motor. Napominjem da je cena karika u Nemačkoj na sajtovima Z-fanova i sličnih distributera oko 62 eur po setu bez taksi, carine, donošenja i provizije (što Stankara sigurno vrlo dobro zna ili bar jako lako može da sazna) . Raspitujući se kod 5-6 naših momaka koji nabavljaju delove nisam našao povoljniju ponudu od oko 80eur po setu, što takođe g-din Stankara zna ili može lako da sazna! Što se tiče roka donošenja u NAJBOLJEM slučaju od 7 do 10 dana!

Majstor Moma mi ISTOG DANA po naručivanju javlja da ih imaju na stanju i da dođem u toku dana po njih, cena 47eur set!!! Kuckam u onu slušalicu pomislivši da sanjam, prekidam vezu, zovem ga posle minut-dva i on mi potvrđuje sve ono od malopre! Sedam u kola i brzinom zvuka šibam ka Zvezdarskoj šumi! Mogli su da mi zacepe cenu od bar 30eur više po setu (čime bi glatko sebi turili u džep još 4x30=120eur), da mi kažu čekaj 10 dana da stignu...Ali nisu! Još jednom BRAVO za Stankaru i njegov tim! Boca finog pića koju sam odneo Momi i reči HVALA!!! su malo za to što su učinili za mene! Ne znam, ne verujem u slučajnosti, pogotovu kada ih se desi više uzastopno!

Pozdrav, Igor!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Lepo iskustvo-nema shta, mozda su i oni iz Mimomto-a poceli da citaju forum i reshili da se prilagode zahtevima trzista i prilagode ponashanje prema musterijama. Da je sreca, pa da i svi ostali na cije ponasanje smo imali primedbe, urade isto.

 

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Beograd

O stankari ima vec jedna tema otvorena, pa ne znam zasto otvarate po 5 puta temu o istoj osobi. Zamolio bih administratora da ovu temu zakljuca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

O stankari ima vec jedna tema otvorena, pa ne znam zasto otvarate po 5 puta temu o istoj osobi. Zamolio bih administratora da ovu temu zakljuca.

Namerno sam postavio novu temu iako znam da postoji više tema o Stankari da bih naglasio nešto što je totalno drugačije od 99,9% dosadašnjih iskustava. Time je stvar, priznaćete, uočljivija, pa eto razloga. Ne znam šta misli administrator, ali ukoliko je neki problem, ubuduće neću otvarati novu temu već se nadovezati na staru. Inače vidim da je čest slučaj na forumu da se otvara nova tema skoro potpuno istog profila kao stare.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

i moje malo iskustvo sa stankovicem govori da bas i ne citaju ovaj forum, da im nije stalo...

daklem, nedelju dana unapred zakazem prvi servis, najavim se dan ranije i isto jutro, ostavim bike, kazu mi dodji za tri sata (oko 16h), ja dodjem i cekam do 18h da im neki lik negde iz grada donese ulje za motor!!!

i tako ja cekam, cekam, a osoblje (medju njima je bilo par korektnih momaka, ali oni nisu imali pravo glasa) je vec pocelo da se rasipa (radno vreme im je do 17h), jedino je gazda servisa nonsalantno turirao na copaku druge masine na servisu i bas ga briga sto ja cekam 

ako pri tom dodam da se cifra od 100e za prvi servis, magicno uvecala na 130e... ccc, e vala vise im necu doci!

da se razumemo, nije problem sacekati par sati ili dodati par desetkica eura vise, ako treba, ali, neposlovnost, nepostovanje tudjeg vremena i ono sto me narocito iznervira 20-ominutno cekanje na zdravo - zdravo,... ccc

 

 

p.s.

izvinjavam se administratoru zbog dobrim delom kopiranog svog posta iz teme "cule auto novi sad", nisam znao kako da ga prebacim, a mislim da je duplo vaznije podeliti LOSA iskustva sa servisima nego dobra! Pozdrav svima!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 587 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Liberty 125 Special Edition

Evo posle prvog (obaveznog) servisa da dodam i ja nešto. Kada sam razmišljao gde, koji i kod koga da pazarim motorče videh da je kod Stankare tj. Mimotoa Versys najjeftiniji i pozovem telefonom da se raspitam (nekoliko puta) i uvek se lepo i ljubazno ispričah sa Saškom koja vodi taj deo posla. Dođe trenutak da prelomim i napokon dam kintu i Saška kaže možete na kredit u zavisnosti od uslova banaka, kartice, keš - kako god. Dadnem kaparu 2 somića koje sam mogao da dobijem nazad da sam dobio kredit (ali zbog nepovoljnih uslova banaka odustanem od kredita jerbo deru više od svih majstora zajedno) i dobijem uredno priznanicu na taj iznos. PRE davanja para mi Saška kaže da je velika navala jer su motori na popustu i da će sigurno trebati 15-ak dana jer slovenci ne mogu da postignu da isporuče svim dilerima u Srbiji. Pozvao sam oko 14-15-og dana i Saška reče da se sledeći kontejneri pakuju u Sloveniji i da bi trebalo da stignu na našu carinu za par dana. Za dva dana me zove i kaže da je motor na carini i da bi mogao da bude kod njih za 2 dana max. Zbog poslova propustim vikend i Saška me zove u ponedeljak i kaže da je motor kod njih i da će biti sklopljen u toku dana, pa da isplatim resto para. Ok rekoh, dolazim sutra da dam kintu i da registrujem motor i da li oni mogu da završe sve sem odlaska u policiju - kaže nema problema, nulti servis i svi papiri te čekaju oko 11h. Dodjem u 11h, vidim motor sklopljen ali i dalje sa zamotanim rezervoarom i sedištem (transportna zaštita) ali nije sipano ulje tj. nema vožnje. Pitam majstore zašto nije gotovo i kada će biti, priđe mi (Duća mislim) i kaže da se majstor koji ga je sklapao razboleo i da će on da ga završi za 40-ak minuta. Ok, uzmem sve papire, odem u policiju da uzmem tablice i tamo izgubim glatko par sati i vratim se sa tablicom - motorče namešteno i fino izbrisano čeka prvu vožnju ali sa vrlo malo benzina u rezervoaru. Namestiše mi tablicu - pozdravismo se i 'odma na benz. pumpu na kraju ulice. U prvoj vožnji do kuće skoro neprimetno zagrebem rezervoar dugmetom od jakne (i popizdim) i pozovem Mimoto da kupim originalnu Versys zaštitnu nalepnicu. Javi se Saška i kaže biće za 7 dana, cena 40€ (u Austriji 28,70€). Znam da je skuplje ali ne moram nikoga da molim i da čekam u nedogled, dođem za 7 dana, provučem Vizu, Duća mi namesti nalepnicu i ćao đaci ::). E sad, čitajući sve postove uvati me frka šta ću i gde ću za prvi servis - vidim nije baš velika razlika u cifri između Culeta (90€) i Stankare (80€ sa mojim uljem) i prelomim da zbog 20-ak € neću da se drkam da vozim do NS pa još polako zbog prvog (i već prljavog) ulja. Pozovem telefonom u Mimoto i javi se muškarac (mislim da je bio Stankara), lepo se predstavim, kažem šta mi i zašto treba i kada bi mogao da dođem na prvi servis i naglasim da sam ulje kupio par dana posle motora. Kaže čovek - nema problema, može sutra u 9. E jbg, ne mogu zbog posla, jel može subota-ne može ali može u ponedeljak u 9h. Dolazim u ponedeljak oko 9.20h sa svojim uljem, na ulazu se javim gazdi i on meni, rukujemo se ko ljudi i odem do majstora da vidim koji će da odradi. Priđe mi Brada i kaže daj da završimo sa servisnom knjižicom dok se motor ohladi, i završi upis podataka i overu knjižice i vratim je u džep. Popričam sa Mirkom (takođe vozi Versys) koji je već radio neku R6 i on reče Bori da preuzme moj motor. Priđe momak,stavi ga na dizalicu, ispusti ulje i krene u kontrolu svega i svačega-došteluje kvačilo i lanac uz dobrano podmazivanje i sve bude gotovo za oko 45-minuta. Za to vreme sam i njega i Mirka pomalo davio sa raznim pitanjima i ispričasmo se lepo. Odem u kancelariju da platim, Saška ponudi kahvu i krene da obračunava i Bora dobaci da je ulje bilo moje. Kaže ok, to je 80€ - ja izvadim USD i pitam jel može ovako, opet kaže nema problema - obračuna kurs, platim, doviđenja-doviđenja i odem zadovoljan. Iz mog iskustva ne mogu da dodam bilo šta negativno izuzev malo veće cene od Culeta, ali i to je diskutabilno ako se uzmu u obzir put i izgubljeno vreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Bgd

Moje iskustvo sa mimoto-om je ok, izuzev cene za prvi servis...servis me je izasao ~10400 dinara, sto je za prvi servis mnogo. Popricao sam sa majstorom koji drzi servis preko puta VI gimnazije na Lionu, on valjda radi servis za Petosevica....glasno se nasmejao kada je cuo cenu kod stankovica...e sada, ko je tu u pravu, a ko ne, ne znam....znam samo da vecina majstora misle da smo mi svi kreteni. U svakom slucaju, zbog garancije moram da idem kod nekog ovlascenog servisera, u potrazi sam za istim, jer sam siguran da cena mora da bude niza od gorepomenute.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Zvao ih ja pred novu godinu...trebali mi neki delov......tip ljubazan alii.....cene.......STRASNO......jutros posaljem mail Slovencima u DKS da vidim koliko tamo kosta......normalno oni proslede Stankovicu i neka riba mi posla povratni mail sa puno "zuci" u fazonu sto sam pitao Slovence i zalio se na cene ovde......

Posto sam vec sve naucio preko Lombarda iz Amerike i sve sa carinama i transpotrom me izaslo 220 eura. neizdrzah a da im na lep nacin ne ukazem da je sramora kako nas deru.....da sam sve to kupovao kod njih trebalo bi mi oko 730-40 eura...

E sad mi nije jasno samo jedno...dali je nabavna cena iz Slovenije velika ili je kod Mimota marza?.......u svakom slucaju nevidim gde im je tu poslovna politika jel sve je manje ovaca za sisanje a zahvaljujuci ovakvim forumima ljudi ce se uvek posavetovati gde da pazare najpovoljnije.......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja