Jump to content

Moto Zajednica

UKRADENA Yamaha SZR660 !!!

Recommended Posts

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd

Preporucena varijanta:

 

XENA disc lock sa 110 dB alarmom (movement sensor)

Lanac Secure Master 180cm sa titanium bravom

jos jedan dodatni kineski noname lanac cudnog obliak brave :D

Na ovo se moze dodati i kvalitetan moto alarm (instaliran u sam motor)

 

Iznos investicije sveukupno 120-320 Evra

 

PS po meni, jedina zastita je fizicko vezivanje za nesto ogromnim, neprerezivim lancem sa superjakom bravom (katancem). Naravno, uz pazljiv odabir mesta gde se motor parkira i ostavlja (koliko je god to moguce). OK, mozda moze i to da se isece, ali samo sa specijalizovanom skupom opremom koja nije ni lagana za prenos, ni neupadljiva ni jeftina...

 

Sve u svemu, kombinacija nekoliko zastita je uvek bolja od samo jedne

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Tek sam sad procitao sve ovo. Neverovatno!!! Sto se same zastite tice, mislim da treba staviti nesto sto ce spreciti decurliju, i lopovcice da ga ukradu. Ako se neko profi nameri bas na tvoj motor, tu nema spasa, odnece ga ovako ili onako.

Ja sam u Extremu kupio lanac pre godinu dana, oko 60e. Lacina je ozbiljna ima 12mm precnik i poprecni presek je sestougao, katanac ide u kompletu.

E sad taj ortak lokator deluje jako zanimljivo. Skembas negde telefon i postoji dobra sansa da ga i ne provale. Cuo sam pricu da su par puta pronasli motore sa prekucanim brojevima po brojevima u User manualu koji stoji ispod sedista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 783 postova
  • Lokacija: Ottawa, Canada

Ja koristim sajlu koja na kraju ima disk lock. Tako zakacim prednji disk sa zadnjom felgom i to jos provucem kroz "O" koji je zakovan duboko u asfalt. Moraju da seku bar jednom da ga nose, a 2 puta da ga guraju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 837 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Super je to sto si ga bar dobio nazad a ostalo se da srediti.

 

Zaista nemam rechi! =D> Da i nasha policija uradi neshto kako treba :shock: Carlose nemash pojma koliko mi je drago shto su ti nashli bajk. i to ti je za nauk za sledeci put [-X A sad prawo u Mladenowac kod Brke da ti sredi plastiku (A ti Brkicu meni 10 procenata shto ti prawim reklamu :D )

 

Sutra cu da postavim temu o farbanju moje Honde pa cete da vidite kako sam je odradio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Evo sprave za zakljucavanje koje ja koristim

64zh8_img01024mm.th.jpg

Kalibrisan lanac debljine 10mm (seche se jedino brusilicom), presvucen navlakom od teksasa (ja napravio! 8) ) da ne izgrebe boju, i kvalitetan katanac koji se tesko seche i jos teze obija. sve ovo me koshtalo 30e.

 

Motor mi stoji u garazi koja je obezbedjena alarmnim uredjajem, a u dvorishtu su mi dva ovakva "alarma"... :lol:

404.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Banjica

Baš lepo :D što si našao motorèe, tek sam to sada proèitao.Ako ti treba katanèe za disk, ili kako ga veæ zovu, uzeo sam u Louisu jedan pre tri godine, nijednom ga nisam koristio, jer nikada motor ne ispuštam iz vida.Promer šipkice za rupu u disku je mislim 8mm,ima i futrolu,kao što rekoh skroz je nov,ako ti odgovara javi mi se na mail, imaš poklon.Pozdrav :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

ma taj motor su ukrali na par dana dok mu nisu zavarili izduv i onda su ga vratili...nervirao ljude takav izduv pa ga zavarili "na normalu". Dakle, dovoljna mera obezbedjenja je da se ne sece ponovo topce na kraju izduva ali sta ces, Karlos mora pa mora... :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1573 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Ima je Karlos sa naseg foruma, koliko znam jos je nije prodao, vidi s njim ili sa minom ilio Dkk, oni su najvise koliko znam s njim u kontaktu, naravno pokusaj nj prvo da kontaktirash.

 

Inace je uzasno redak motor ne samo kod nas nego u citavoj evropi. Koristi agregat iz enduro brata 660 tenere. Inace je gabaritno dosta mali, odnosno srednje velicine, pa ako si visociji, preko 190 nema leba, izgledace ti ko piletu sise :) :twisted:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd

Svi me upucuju na tebe u vezi Yamahe SZR 660.Pa me interesuje koliko si zadovoljan njom i vredili je uzimati.Sobzirom da je dosta pristupacan po ceni a gledao sam statistike dobio je ocenu 8,5 sto je po meni sasvim zadovoljavajuce.Interesuje me tvoje iskustvo sobzirom da je posedujes i vozis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600
Carlos javni se coveku! Covek posalji PP Carlosu :):::):)

 

Bata Carlos nam je busy...radi previshe, nije na forumu chesto...prenetju mu da se raspituju za bajk...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

U Subotici se prodaje crvena SZR, uvezena iz Nemacke. U solidnom je stanju, nisam je probao.

mob: 0637783475. Zove se Robert i ima servis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja