Jump to content

Moto Zajednica

akomulator napon punjenja

Recommended Posts

  • Drug član, 1114 postova
  • Lokacija: Tvrdos
  • Motocikl: ZUNDAPP KS 750

koliki je ispravan napon punjenja? kod mene na suzuki xf650 12V je dok je motor ugasen i kad ga upalim izadje na 13V ali poslije kad dodam malo gasa punjenje se smanji na 12 ,8V ,DA LI JE MOGUCE DA JE TO OK i da li moze bidi da su mi kontakti oksidirali na konektorima pa da gubi napon?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3129 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Ja mislim da je to slabo punjenje, probaj da upalis svetla i migavce i ako pada ispod tih 12, 8V onda ne valja regler. U sustini, dobro punjenje je kada je preko 13,2V pa do 13,8-14V, da bi mu napon kada odstoji na akumulatoru bio preko 12,8V.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: XL 1000V

Slažem se sa Mrletom. Dobro punjenje je ako je 13.8-14v Sve ispod toga znači da ili regler ili alternator nerade svoje. Jako je bitno da proveriš šta tačno nijie u redu. Može na netu da se nadje uputstvo kako da proveriš, samo ti treba unimer. Ja imam za Virago 535, ali nisam siguran da li je kompatibilno. Ako budeš hteo da probaš, pošalji PP.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Predsednik FREE WHEELS-a VEL.PLANA
  • Motocikl: XL 1000 V Varadero, crni

13.6 do 14,2 je pravo punjenje i to pod punim opterecenjem a alternatorsko po fazama na dve trecine gasa ne ispod 80v!!!!!!!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Na motorima na kojima je rađena modifikacija farova, znači da oba fara svetle istovremeno, može da se desi da je napon nedovoljan kada su uključeni farovi, a kod motora kod kojih su uključeni non-stop, ne može uopšte ni doći do punjenja akumulatora, već se on praktično održava na istom nivou napunjenosti ili se veoma sporo puni.

 

Ovo znam jer se mom burazeru desilo da zaboravi kontakt na Fazeru, pa se ispraznio akumulator. Upalio ga je na gurku, ali ni nakon duže vožnje akumulator se nije dovoljno napunio da bi upalio. Tek kada je isključio desni far, koji je dodatno uključen da radi non-stop pod kratkim svetlom, došlo je do punjenja i sve se vratilo na normalu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Predsednik FREE WHEELS-a VEL.PLANA
  • Motocikl: XL 1000 V Varadero, crni

Na motorima na kojima je rađena modifikacija farova, znači da oba fara svetle istovremeno, može da se desi da je napon nedovoljan kada su uključeni farovi, a kod motora kod kojih su uključeni non-stop, ne može uopšte ni doći do punjenja akumulatora, već se on praktično održava na istom nivou napunjenosti ili se veoma sporo puni.

 

Ovo znam jer se mom burazeru desilo da zaboravi kontakt na Fazeru, pa se ispraznio akumulator. Upalio ga je na gurku, ali ni nakon duže vožnje akumulator se nije dovoljno napunio da bi upalio. Tek kada je isključio desni far, koji je dodatno uključen da radi non-stop pod kratkim svetlom, došlo je do punjenja i sve se vratilo na normalu.

far mu je u stvari pobuda jer nema lampicu za akumulator kao kod auta.na autu je lamp.za aku. u stvari pobuda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

far mu je u stvari pobuda jer nema lampicu za akumulator kao kod auta.na autu je lamp.za aku. u stvari pobuda.

Kod auta jeste,ali kod motora koji imaju generator sa stalnim magnetom-nije.

Odakle ti ta ideja?Ovi generatori na motorima uopste ne rade na tom principu kao na autima.Nekih slicnosti ima,ali su razlike velike.

Ispravno punjenje treba da bude izmedju 13.8 i 14.4 volti,kako bez upaljenih farova,tako i sa upaljenim.Ispod 13.8 volti ce se akumulator polako,ali sigurno isprazniti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Predsednik FREE WHEELS-a VEL.PLANA
  • Motocikl: XL 1000 V Varadero, crni

far mu je u stvari pobuda jer nema lampicu za akumulator kao kod auta.na autu je lamp.za aku. u stvari pobuda.

Kod auta jeste,ali kod motora koji imaju generator sa stalnim magnetom-nije.

Odakle ti ta ideja?Ovi generatori na motorima uopste ne rade na tom principu kao na autima.Nekih slicnosti ima,ali su razlike velike.

Ispravno punjenje treba da bude izmedju 13.8 i 14.4 volti,kako bez upaljenih farova,tako i sa upaljenim.Ispod 13.8 volti ce se akumulator polako,ali sigurno isprazniti.

KOd motora je sam akumulator pobuda!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Postoje u praksi tri vrste alternatora na motorciklima

 

- trofazni sa permanentnim magnetom na rotoru

- trofazni sa elektromagnetnim statorom i pobudnom diodom u sebi(montiran obično iza cilindara liči na automobilski)

- trofazni sa elektromagnetnim statorom i pobudnom diodom u regleru (samo na modelima CB750f, CB900f, i CBX550 koliko ja znam)

Ovaj prvo pomenuti je i najčešći, ovaj drugi je uveden da bi se suzula silueta agregata (nisu baš uspeli),a ovaj treći je totalni promašaj pa je i Honda odustala od njega.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja