Jump to content

Moto Zajednica

mali servis?!?

Recommended Posts

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Backa Palanka

e ovako i ja sam hteo da malo dotegnem motorce tako da mi treba par informacija.

Ulje koje da sipam (2t masina)  i priblizna cena

plocice napred-nazad (koje, gde da nadjem,i cena)

ovo ostalo sam kolko tolko sredio (gume,lanac,lancanici)

aj dodajte nesto da ne bi zaboravio kojim slucajem

p.s ovo mi je prvi servis da ga sam radim i prvi moj servis uopste na ovoj masini!

(aprilia pegaso 125)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Za pločice pitaj Jasminka, daje 10% popusta za članove foruma:

 

http://www.bjbikers.com/motottim/

 

Ja klincu, za Malaguti Grizzly 10 (Minarelli agregat), kupujem Esso sintetičko 2T ulje koje košta 800-850 dinara, tako nešto. To je najjeftinije full syntetic ulje koje sam pronašao kod nas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6316 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Nisam menjao, pa zar to ulje koje budem stavio ne ide i u menjac? ???

Ne ide u menjac. U menjac slobodno sipaj bilo koje 10w-40 ulje, bitno je samo da ga ima. Za mesavinu sam nekad koristio castrol tts i bio sam zadovoljan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Backa Palanka

hvala sve sam proverio i ima ulja za kocnice i za menjac

a u vezi tih filtera kako sta gde,posto? ;)

i da li je to obavezno menjati ili to onako ako bash radim servis pa i to da odradim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Kad vec radis servis najbolje je sve zivo izmeniti i onda znas sta vozis, ali ako nisi bas vican tome, bolje da odes kod majstora nego da bude veca steta od koristi!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 186 postova
  • Lokacija: NBG

hvala sve sam proverio i ima ulja za kocnice i za menjac

a u vezi tih filtera kako sta gde,posto? ;)

i da li je to obavezno menjati ili to onako ako bash radim servis pa i to da odradim?

Filtere moraš promeniti,pogotovo ulja i goriva,a vazdušni filter...ne znam koji imaš,ako je "kartonski" to se menja,ako je sunđeraste forme...možeš ga očistiti jednom,blago ga podmažeš,al bi ti savetovao da ga promeniš na sledećem servisu.Cena....nemam pojma,al evo ti neke grube mere-Filter ulja mene izađe oko 15-20 e goriva oko-10e,filter vazduha za tvoj je možda oko 20...lupam,za moj je 50-al to je sportski,tako da je tebi jeftinije...Iz neke lične navike-kad god menjam ulje,menjam i filter ulja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Za ulje ti nikako ne bih preporucio Esso. Moj poznanik ih prodaje i reko mi je da nisu original. Ja bih ti preporucio Motul. Mozda je malo skuplje ali je dosta bolje. Ja koristim SCOOTER EXPERT i prezadovoljan sam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Za ulje ti nikako ne bih preporucio Esso. Moj poznanik ih prodaje i reko mi je da nisu original. Ja bih ti preporucio Motul. Mozda je malo skuplje ali je dosta bolje.

 

Motul je najverovatnije bolji, ali je Esso original, bar tamo gde ja kupujem. Ljudi uvoze kompletnu liniju Esso ulja, tako da nema šanse da baš ovo 2T bude falš, a sve ostalo original. I drugo, ko će još da falšira Esso, to nije nešto posebno popularno ulje kod nas da bi se to radilo. Falširan je Castrol, a što se motora tiče pre će neko uraditi kopiju Motula, jer je ono otprilike najpopularnije.

 

Ljudi su godinama vozili motore dodajući mineralno 2T ulje, tako da je ovo sigurno bolje, sigurno bolje i od polusintetičkih koji se najčešće nalaze na našim benzinskim pumpama. Motul je skoro dvostruko skuplji, bar u Požarevcu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 186 postova
  • Lokacija: NBG

Za ulje ti nikako ne bih preporucio Esso. Moj poznanik ih prodaje i reko mi je da nisu original. Ja bih ti preporucio Motul. Mozda je malo skuplje ali je dosta bolje.

 

Motul je najverovatnije bolji, ali je Esso original, bar tamo gde ja kupujem. Ljudi uvoze kompletnu liniju Esso ulja, tako da nema šanse da baš ovo 2T bude falš, a sve ostalo original. I drugo, ko će još da falšira Esso, to nije nešto posebno popularno ulje kod nas da bi se to radilo. Falširan je Castrol, a što se motora tiče pre će neko uraditi kopiju Motula, jer je ono otprilike najpopularnije.

 

Ljudi su godinama vozili motore dodajući mineralno 2T ulje, tako da je ovo sigurno bolje, sigurno bolje i od polusintetičkih koji se najčešće nalaze na našim benzinskim pumpama. Motul je skoro dvostruko skuplji, bar u Požarevcu.

Acime,jel ima nešto što ti ne znaš  :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja