Jump to content

Moto Zajednica

sasa iz temerina

Recommended Posts

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Shadow Spirit

Da iskoristim priliku da napisem svoje iskustvo sa ovim sjajnim covekom. Citajuci preporuke, pozvao sam Saleta, koji me je strpljivo saslusao dok sam ja laicki probao da objasnim svoj problem. Naime, na mojoj Hondi, koju sam pazario prosle godine, neko je prckao oko sistema za vodeno hladjenje, i hladjenje se nije palilo automatski, vec je bio izveden prekidac. Oterao sam motor, i posle dva dana mi se Sale javlja da je motor popravljen, dobijam specifikaciju radova i zamenjenih delova, kao i objasnjenje sta je bilo problem. Kada sam dosao u servis po motor, Sale me nije pustio da idem, dok nismo sacekali da se motor zagreje i dok se nisam uverio da sad sve radi kako treba.

Razumem da ima ovde dosta clanova koji nemaju znanja i iskustva poput mene, i da im znaci da se neko postavi ljudski i posteno, i sa strpljenjem da objasni nesto sto je problem na motoru.

Sale, hvala ti, dobio si stalnu musteriju.

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 647 postova
  • Lokacija: TEMERIN
  • Motocikl: ZXR 750 R
On 2/6/2022 at 9:38 AM, Byk said:

Motor je imao loš odziv na gas i nije hteo da vuče preko 6000 obrtaja. Rečeno mi je da se zaprljalo sito i da je to zbog generalno lošeg goriva u Srbiji i naplaćeno mi je 30 eur dijagnostika + 30 eur otklanjanje kvara, a kvar je rešen tako što je izvađen filter goriva i umesto njega stavljeno crevo. Bio sam zadovoljan brzinom i cenom rešavanja problema sve dok nisam video na koji način je to urađeno. Moglo je jednostavno da se kaže da problem može da se reši zamenom sa novim filterom koji košta 7000 din ili sa običnim crevom, izbor je trebalo da bude moj. 

Slabo sam na forumu pa sad slučajno vido ovaj post. Reci mi molim te koji motor je u pitanju ili mi daj zadnjih 5 brojeva šasije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 647 postova
  • Lokacija: TEMERIN
  • Motocikl: ZXR 750 R

Ne treba .... nasao sam te ... 13.09.2018 si bio i VFR 800 RC46C (sasija 402025). Trebao si napisati šta je to bilo pod "otklanjanje kvara" tj. šta je radjeno ....pošto je na specifikaciji uvek napisano šta je radjeno ili menjano da ljudi znaju šta plaćaju. Nema razloga niti praktikujemo da vadim filtere goriva ili da ih prespajam ... i kada bi se tako nešto radilo mušteriji bi se reklo da je privremeno rešenje i da treba da se nabavi.Ne mogu vratiti film toliko unazad ali po redosledu kojim radimo je bilo prvo da ga prikopčamo na dijagnostiku...nakon toga ako je sve ok merimo pritisak goriva tokom rada motora .... i tu je bio pritisak van opsega. Sledeći korak je naravno vadjenje pumpe goriva i videti šta se dešava. U tvom slučaju je bilo samo donje sito prljavo i nije propuštalo dovoljno gorivo.

 

VFR 800.jpg

Screenshot_20220410-114816_Viber.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Ljudi definitivno precenjuju filter za gorivo. Ja nemam na svom motoru nikakav filter, samo ono sitno sito na slavini. Motor se preporodio otkako sam eliminisao papirni filter od 200 din, a isti je završio u kanti nakon što sam ustanovio da sve što prodje bez filtera, prodje i sa filterom (neka žuta prašina), a isti je služio samo da mi guši motor na punom gasu i pri većim brzinama (još je napajanje na prirodan pad, pa je problem još izraženiji). 45 000 km kasnije motor radi identično, bez potrebe za pranjem karburatora (tj. nema nikakvih problema, a da su čisti, verovatno nisu posle toliko km). 

 

Najbolja prevencija kvara sistema za ubrizgavanje nije trpanje 50 filtera, već pun rezervoar tokom perioda mirovanja, kvalitetno gorivo i što više vožnje. A šljam se izbeći ne može. 

 

Ovo su reči laika, a majstor će da kaže svoje...

Promenio član milomir22
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 647 postova
  • Lokacija: TEMERIN
  • Motocikl: ZXR 750 R
15 minutes ago, milomir22 said:

... prodje i sa filterom (neka žuta prašina)

Ta žuta prašina su neki aditivi što naši dodaju u gorivo ... prošle godine je ekstremno bilo problema zbog tog aditiva žutog. Čak su na nekim motorima klapne na karburatorima ili kućištu ubrizgavanja zalepile ... posle nekoliko dana stajanja nije se moglo dati gas tj. ručica gasa se nije dala pomerati usled ulepljenih osovinama klapni....većina njih se sipala ono "bolje" i skuplje gorivo.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja