Jump to content

Moto Zajednica

JONWAY Ranger 250

Recommended Posts

  • Integrisan, 8432 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Extremno lose iskustvo sam imao sa orionom iz Kg-a (prodaju jonway ali brendiran kao orion), skuter kao gradsko prevozno sredstvo je potreba i odlucih se za nov motoric.

Orion je pao kao logican izbor posto sam iz Kg-a, tu ga sklapaju pa rekoh bice rezervnih delova ako zatreba.

Elem,

u salonu smo probali da upalimo jedno 5 komada i ja uzeh plavog orion kupidona 125 (nisam hteo ni tu boju ni kubikazu) ali on je jedini upalio.

Dobio sam samo racun, resto od papira ce mi kao poslati postom...

Prolazi drugi mesec, ja vec platio nekoliko kazni posto nemam papire potrebne za registraciju, rad i izgled motora se menja  iz dana u dan, izgleda kao da je presao 30.000km, plastike se na spojevima otvaraju i zvece, potrosnja nikako ispod 6l...

I na svu tu muku ispada na motor nije carinjen! Da prodali su mi neocarinjeno motorce!

Da skratim, redovne posete firmi orion i pretnje inspekcijom su urodile plodom i ja nekako legalizovah novo motorce.

 

Pozdrav Nenad.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

Nije glupo pricati, glupo je ne pricati.

Svako podeljeno iskustvo je vredno i zato thx Nenade sto si podelio svoju pricu.

 

Ja sam recimo imao kineskog skutera i imam samo reci hvale. Jeste da je plastika i da to svuda strci, zvecka pucka ali ipak je to samo kinez koga sam platio daleko manje od recimo neke yamahe. Za tih par meseci sto sam se izvozao sa njim pokazao se odlicno i veoma upotrebljivo. E sad recimo da sam tada dao jedno 2.500-3.000 (mada skutere koje sam ja gledao i koji su si se tada svideli su prelazili i tih 3.000 eur) za neki markirani skuter i da su mi ga ukrali, kao sto su ovaj ukrali, plakao bi kao malo dete.

Tako da ja ne bih odbacivao tako lako kineske skutere, za cenu za koju mogu da se kupe mislim da su i vise nego odlicni.

 

BtW mislim da bi moderator trebalo da prebaci ovu temu u "Kineski motori" :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8432 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Nemam nista protiv kineskih motora/skutera! Naprotiv slatko se navozah skutercetom iz metroa, godinu i jace bez ijednog kvara, na njemu uvek dvoje i ide bez problema (rec je o 49cc). Vozim ga u svim vremenskim uslovima, uvek lagano pali i 320din koliko staje u rezervoar traje nedelju dana.

I najbolje kostao je 47.000din naspram 150.000din(doduse na kredit, za kes je verovatno manje) koliko platih onda gore pomenutog kupidona.

 

Pozdrav Nenad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

Bas o tome sam i pricao (kuckao). Jeftin skuter, mala potrosnja i idealan za gradske uslove i nece toliko glava da te boli ako ga ukradu :D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

Da zanima me iskljucivo 250cc posto sam definitivno odlucio da polazem za A.

Danas posle posla idem do auto skole da vidim za detalje. :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 518 postova
  • Lokacija: Bg

druze ako vec planiras da umes novog rendzera,za te pare mozes da uzmes xcitinga,starog 3-4god.posle ces ga mnogo lakse prodati,a i manje ces izgubiti love,ja ga imam god dana i sluzi odlicno,sad sam se vratio iz cg,presao sam oko 2000km i nije ni stucnuo....u toj kategoriji i za te pare je on cini mi se najbolji izbor..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

Cene za Xcitinga iz 2007 se krecu od 2500 eur, a to mi je malo velika cifra da dam, a jos kupujem polovan motor.

Nekako sam mnogo skeptican kod uzimanja polovnih stvari ukoliko nije neka preporuka u pitanju.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja