Jump to content

Moto Zajednica

JONWAY Ranger 250

Recommended Posts

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Zanima me iskustvo i vase misljenje o ovom motoru. Na sajtu kazu da je motor kopija Honde HELIX i REFLEX. Gledao sam klipove i slike i zakljucio sam da je motor 99% isti kao Honda Reflex koji se jos proizvodi. Meni ovo deluje kao odlicna kupovina. Agregat je takodje isti kao Honda tj 250ccm vodom hladjeni jednocilindras. Honda kineske proizvodnje za oko 1900e ???.

sOjTx_ranger201at5.jpg

w380.png

unMs3_ranger203za1.jpg

w400.png

5RKSX_ranger2015020sa20jonw20ol5.jpg

w400.png

llT42_vivagc01004859ca0158545jb5.jpg

w263.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Evo kako izgleda original Honda ;D

Dobro onda skuter ;D.

HUTpt_2006hondareflexabsbeo3.jpg

w1280.png

Razlike su minimalne tipa usisnici za vazduh.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 367 postova
  • Lokacija: Šabac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha YZF 600 r Thundercat

Koliko ja vidim, ovo je skuter, nije motor  ;D

 

A sta skuter nije motor, vec je sta ???, eeeee cccc. Veliki skuter male gume, a jos 250 ccm, stabilno u pm, a sto se tice skutera, Kinezi ce jos malo da pojedu svu ostalu konkurenciju  >:(.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Izgleda da ova firma ne kopira samo Hondu vec i druge proizvodjace. Evo kopije Bmw-a. Imaju agregate od 125-350cc. Naj jaca verzija po specifikacijama ide 150 km/h.

yUWnV_jonwayng2.th.jpg

Cista kopija Bmw-a 650 cs

Evo i specifikacije

http://english.jonway.com/jonway/motorcycle_detail.asp?id=170

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 497 postova
  • Lokacija: OBRENOVAC
  • Motocikl: Bez motora

Moj drugar ima ovaj skuter samo od 150ccm,i zadovljan je sa njim....Sve je ok,potrosnja mu je extra mala samo sto ima problem sa akumulatorom,vec je 3 promenio i opet ga zeza.Bio je u servisu a tamo kazu da je sve ok..  :o :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Kolika je potrosnja? Kako izgleda uzivo. Nikad ga nisam video ali na slici i po specifikaciji je dobar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 497 postova
  • Lokacija: OBRENOVAC
  • Motocikl: Bez motora

Potrosnja mu je oko 3L,to je za ovaj model od 150ccm....Pa nisam neki obozavalac ove vrste motora ali za te pare izgleda veoma pristojno...Prednji kraj je skroz ok,dok mi na zadnjem kraju malo vise upadaju u oci ogromna stop svetla,e sad to ima prednosti ali jednostavno su nekako preterana.Instrument tabla je veoma lepo odradjena,pokazuje brzinu,obrtaje,nivo goriva u rezervoaru,kao i voltazu akumulatora....A da ovaj model od 150ccm sa blokadom ide 80km/h...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

Znam da vadim temu iz mrtvih ali interesuje me nesto o ovom motoru:

 

- Da li neko moze da potvrdi da je automatik u pitanju?

- Ako neko ima ovaj motor, moze li da mi kaze utiske, kako se pokazao i koje su mu mane?

 

Thx :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Probao sam ga na par km. Evo citata iz teme o kineskim skuterima.

 

Bio sam juce i danas U Krusevcu. Bio sam na njihov prvi moto skup i Svratio sam do jednog prijatelja. Njegov sin ima Orion Oxy, maxi skuter od 250cc, vodeno hladjenje. Isti skuter kao i Jonway Ranger. Kao sto neko rece za Orion, plastike uzasne. Boja ruzno siva. Nisam primetio da plastike skrcaju pod mojom (vecom) tezinom ali sam video da nisu  dobro napakovane i da ima razmaka medju njima. Polozaj vozaca odlican za skuter, ispruzis noge do kraja i jos ti ostaje mesta, sediste udobno. Vizir dosta veliki ali po meni je sr*nje. Sav vetar bije direktno u facu tako da je voznja preko 60 nemoguca ako nemas fullface kacigu ili se ne sagnes. Zastita od vetra za noge i grudi je odlicna. Gas pretvrd. Po meni su Jonway kvalitetniji bar sto se tice stajlinga i plastika.

E sad motor  :). Na leru radi na nesto vise od 1000 obrtaja, ja bih rekao na 1200-1300. na malo dodavanje gasa motor odmah povlaci, vec na 1500 obrtaja. Kad das pun gas povuce an oko 3000 i posle postepeno poveca na oko 4500 obrtaja i koristi maximalni obrtni momenat. Motor je u "brzini skoro dok ne stanes tj 1500 obrtaja. Kako ono vuce to nije normalno. Iz mesta kad se krece punim gasom cini mi se kao da ce da poleti, na svako dodavanje gasa motor skace i zacujes prigusen ali prelep zvuk cekicara koji se ne dernja u nekim visokim obrtajima. Do 60 stignes dok trepnes do 80-90 za nijansu slabije povlaci dok je preko vec opterecenje. Vlasnik rece da ima blokadu i da se skida posle isteka garancije. Potrosnja 5-6L duplo vise od mog princa  ;). Vibracije su male, ima ih samo na malim obrtajima na manjim od 2000. Za 250 ccm po meni beznacajne. U voznji vibracije nema koliko brzo isli.

Zadnja disk kocnica je mogla da bude malo bolja, lepo koci ali mora dobro da se stisne. Prednju nisam mnogo koristio ali daleko slabija nego na Princu.

Sve  svemu vrlo zanimljivo motorce za grad prigradsku voznju pa moze i neka duza tura, samo da se stavi veci vizir ili ovaj bar ukloni jer vetar ubija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

Taj post sam vec negde bio procitao, ali opet tu govori vise o drugom skuteru koji je slican sa ovim.

Mene konkretno zanima kako se pokazao Jonway Ranger 250 jer cu mozda uspeti da pazarim taj, a ne onaj mali Sprint koji sam planirao.

Najvise zbog cega se dvoumim je da moram da polazem za A kategoriju jer imam samo B ali i to cu morati jednom da odradim pa rekoh mozda sada. :)

 

Ako neko zna nesto vise o ovom skuteru neka pise.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd-BANOVO BRDO

pretprosle godine sam vozio taj model ali od 150 cm3.mogu ti reci da nisam bio zadovoljan.motor je bio godinu dana star,potrosnja po gradu 4.5-5l,ukenjas se dok dodje do 80 km/h,plastika skripi na sve strane,pravi kinez  :D ne zelim da uvredim nekog ali mislim da je bolje voziti japanca starog 20 godina nego novog kineza!nadam se da sam ti bar malo pomogao!pozdrav  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Taj post sam vec negde bio procitao, ali opet tu govori vise o drugom skuteru koji je slican sa ovim.

Mene konkretno zanima kako se pokazao Jonway Ranger 250 jer cu mozda uspeti da pazarim taj, a ne onaj mali Sprint koji sam planirao.

Najvise zbog cega se dvoumim je da moram da polazem za A kategoriju jer imam samo B ali i to cu morati jednom da odradim pa rekoh mozda sada. :)

 

Ako neko zna nesto vise o ovom skuteru neka pise.

 

 

 

Gledao sam posle toga ko proizvodi orion. Proizvodi ih ista kompanija, tj Jonway. U onom tekstu u kojem sam citirao sam sebe naveo sam da mi se nisu svidjale plastike. Sam uvoznik diktira cenu kod kineza i oni takav kvalitet salju. Boja je bila bas ruzna, nekako je izgledao bas staro i zapusteno iako je bio sa 1000 km.

U Nishu, postoji uvoznik koji uvozi i prodaje Jonway skutere. Imali su model 150 i 250. Razlika nije bila samo u agregatu vec u samoj zavrsnoj obradi i kvalitetu ugradjenih komponenti. Na 250-ici je bilo vise hroma, plastike su bile dosta kvalitetnije, bolje ofarbane. Bas se secam one kasetice napred. Na 150-ici je bila sva nekakva jadna, klimava i savitljiva dok je kod 250-ice mnogo bolje uradjena. Za agregat imam samo reci hvale, potpuno me je odusevio svojom agilnoscu i mirnim radom. U odnosu na Princa koji ima 2 cilindra i 125 ccm ima manje vibracija. Po meni fin skuter mada nije bas jeftin. Da se ja pitam za slicne pare bih uzeo Sprint SPT (ali nije skuter ako bas skuter trazis)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

Hvala za detaljnije objasnjenje.

 

Ja sam ipak za varijantu skutera, bar za sada, tako da cu sigurno pazariti nekog.

Jos uvek sam dosta neodlucan ali ovaj forum mi stvarno dosta znaci i dosta mi pomaze pri odabiru.

 

Za sada sam ponosni vlasnik ATV (koga nazalost ne mogu da registrujem - hvala ti Srbijo), a uskoro se nadam i mozda jednog Jonway Rangera ako konacno odlucim da polazem za A, ako ne onda ce morati da dodje jedan mali ali dosta bucni 50cc. :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

po meni je Ranger trenutno precenjen. Pogledaj da nadjes na nekoj akciji Sprint Gryzi. Njega isto proizvodi jonway, ima ih u varijanti 50 i 125ccm, malo manji od Rangera ali i mnogo jeftinji i do 3x. Mislim da mogu da se nadju za oko 600e, mozda i manje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd-BANOVO BRDO

auu bre ljudi,manite se kineza,kakav sprint,kakav yamasaki?  >:( za 600e moze da se nadje piaggio nrg 50,ide koz maj a boga mi i dobro sluzi!!batali te kineze.pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

auu bre ljudi,manite se kineza,kakav sprint,kakav yamasaki?  >:( za 600e moze da se nadje piaggio nrg 50,ide koz maj a boga mi i dobro sluzi!!batali te kineze.pozdrav

 

Svako svoga konja hvali  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd-BANOVO BRDO

ma veruj mi ,nemam nista protiv kineza,svidja mi se recimo outlook 150cm3.hocu da ti kazem da sam imao 4 komada kinezera(dva su bila potpuno nova)i uvek su mi neka sranja pravili!toliko od mene a ti sam proceni sta ti je ciniti!pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Izgleda da ova firma ne kopira samo Hondu vec i druge proizvodjace. Evo kopije Bmw-a. Imaju agregate od 125-350cc. Naj jaca verzija po specifikacijama ide 150 km/h.

muBnR_jonwayng2.th.jpg

Cista kopija Bmw-a 650 cs

Evo i specifikacije

http://english.jonway.com/jonway/motorcycle_detail.asp?id=170

 

 

I bmw-ei i kinezi se non stop kvare.Zato je bolje da kupiš za iste pare 4 kineza pa kad ti se 1 pokvari a ti samo upališ drugi, nego jednog bmw-a koji će da ti visi u servisu a ti pičiš pešaka. Fata je Fata al dvaput je dvaput  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

I ja mislim da je nekako bolje kupiti kineza jer ipak je dosta jeftinije od markiranih motora.

Meni se recimo dosta svidja Suzuki Burgman ali kosta 3 x skuplje tako da on otpada, a meni motor ne treba non stop koristicu ga do posla, kad idem na kratko do grada i to je to. Za neka veca putovanja idem kolima.

 

:)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja