Jump to content

Moto Zajednica

CAGIVA MITO 125 ( vase misljenje o ovom motoru)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 261 postova
  • Lokacija: Nis 18000

Sta mislite o ovom motoru? Imam ga vec 3 meseca ( u pitanju je motor sa druge slike ) i veoma sam zadovoljan. Dobro povlaci, i super ide, ali i dosta trosi kad se vozi na vecim obrtajima. Mali DUCATI 996 ( cagiva mito ) ima oko 35ks, 130kg... 

 

slika 1: CAGIVA MITO  1990. - 1996.

slika 2: CAGIVA MITO  1995. - 2000.

slika 3. CAGIVA MITO  2000. - 2007.

slika 4. CAGIVA MITO        2008.

 

 

post-4369-12879003135183_thumb.jpg

post-4369-12879003135877_thumb.jpg

post-4369-12879003136687_thumb.jpg

post-4369-12879003137092_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 828 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Ja sam imao do skoro (ali model kao ovaj prvi, tj. taj "stari" dizajn, koji mi se inace vise svidja) i bio sam vise nego zadovoljan. Ne mogu da ga uporedjujem sa ne znam kojim motorima posto imam slab staz iza sebe :), ali ono bas sam hteo 125-icu za pocetak, a opet sa druge strane da bude toliko koliko veca i jaca i upravo sam to i nasao kupivsi cagivu. Sledeci motor moze da bude samo neki jaci ili opet neka cagiva :).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati 848evo

pre ce biti od 6 do 8-9 mada ja je stvarno ne stedim ali ni ona se ne buni :)

 

RS125 ima koju konjsku snagu vise ali cagiva definitivno lepse lezi na putu.

 

Ja sam stvarno prezadovoljan...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Motocikl: Trenutno nista

pre ce biti od 6 do 8-9 mada ja je stvarno ne stedim ali ni ona se ne buni :)

 

RS125 ima koju konjsku snagu vise ali cagiva definitivno lepse lezi na putu.

 

Ja sam stvarno prezadovoljan...

 

Kako kome, meni RS bolje lezi ;) , ako trosi 5-7 to je super onda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 261 postova
  • Lokacija: Nis 18000

Evo ga moj bivsi Rs 125, 1998.god, imao je 34mm karburator, i iso je 170km/h, a trosio je isto kao Cagiva. Posle mu je stavljen ARROW, sto je mnogo povecalo potrosnju.

A Cagiva mito 125  (1998) je po meni mnogo lepsa po izgledu od RS 125 (1998).

RS nekako bolje povlacio iz niskih obrtaja jer sam na njemu imao kraci prednji lancanik, a na cagivi je duzi, ima 2 zuba vise

 

post-4369-12879003189796_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Banja Luka

Mito je extra motor, imao sam priliku da vozim. Polozaj sjedenja me odusevio, bolji je puno nego na rs 125 (na stazi). Ja ga ne kupih jer sam se plasio problema oko odrzavanja i djelova, mada se mucim i sa RS-om.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1074 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

ja sam vozio model 92 i mogu da kazem da motor stvarno dobro povlaci i veoma je stabilan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: ...

hehe, trebao sam ja tvoju da kupim... zvao sam te, iz Nisa za nju :) pa sam na kraju kupio iz Vrsca, za koliko si je prodaoi gde?

:D :D Za 1900 u Adi sam je prodao, cekaj tvoj cale je mene zvao, pa sam ja isao kod onog njegovog coveka da je vidi??... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova

Za kolko para moze da se uzme jedan ovakav solidan, recimo negde oko 98,99 godista?

 

Jos nesto, kolko sam ja video retki su ovi 2000-2005 god, ili se varam?Koja bi bila njegova cena?

 

Moze da bude zanimljiva kupovina, da li ga preporucujute,moj kolega sa posla se bas zagrejao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 261 postova
  • Lokacija: Nis 18000

hehe, trebao sam ja tvoju da kupim... zvao sam te, iz Nisa za nju :) pa sam na kraju kupio iz Vrsca, za koliko si je prodaoi gde?

:D :D Za 1900 u Adi sam je prodao, cekaj tvoj cale je mene zvao, pa sam ja isao kod onog njegovog coveka da je vidi??... ;D

 

da, to je bila ta prica :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 261 postova
  • Lokacija: Nis 18000

Za kolko para moze da se uzme jedan ovakav solidan, recimo negde oko 98,99 godista?

 

Jos nesto, kolko sam ja video retki su ovi 2000-2005 god, ili se varam?Koja bi bila njegova cena?

 

Moze da bude zanimljiva kupovina, da li ga preporucujute,moj kolega sa posla se bas zagrejao...

 

Pa solidan MITO mozes da nadjes od 1900-2900 eura, zavisi od godista, ima i ovih 2004-2005-2006 ali se retko prodaju. Retko se nalazi Mito u prodaji jer svako ko ga kupi, ne zeli da ga proda, jer je mnogo dobar :P:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: ...

Pa solidan MITO mozes da nadjes od 1900-2900 eura, zavisi od godista, ima i ovih 2004-2005-2006 ali se retko prodaju. Retko se nalazi Mito u prodaji jer svako ko ga kupi, ne zeli da ga proda, jer je mnogo dobar :P:)

Slazem se, jer se bas retko cuje prica da neko nije zadovoljan sa MITO-om!!! ja ga svima toplo preporucujem...  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 261 postova
  • Lokacija: Nis 18000

ne bih da vredjam APRILIU RS 125, imao sam je, lepo me je sluzila, ali ostali imaju losa iskustva sa apriliom, ne znam zasto.... Moja CAGIVA samo trazi dobar MOTUL 510 ili MOTUL 710 i benzin i redovno podmazivanje lanca... :):)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 261 postova
  • Lokacija: Nis 18000

.... Moja CAGIVA samo trazi dobar MOTUL 510 ili MOTUL 710 i benzin i redovno podmazivanje lanca... :):)

A najvise trazi benzina ;):D

 

hehe, to si pravu. Ne spusta potrosnju ispod 6 litara po gradu.... a kad malo vise dam gas, iznad 8-9000 obraja...onda do 9 :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja