Jump to content

Moto Zajednica

Kupovina guma u Hrvatskoj i povrat poreza

Recommended Posts

  • Drug član, 1339 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Skoro sam gledao neku ulaznu fakturu za neke proizvode, znam cenu transporta i carine a znam i cenu proizvoda ovde u veleprodaji, bar 4x veća u odnosu na cenu na fakturi.

Tako se to radi a mi moramo da plaćamo.

 

To nisi vidio za gume garantirano, ja jako dobro poznam tu tematiku. No ima puno

drugih proizvoda gdje je lako moguće da je marža enormna, no to sa ovom temom nema

puno veze. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1434 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 SDR V3

@ AnteK

Ne, ne radi se o gumama

Iz mog gornjeg posta kalkulacija tacna u eur na 4 Sport Smart gume iz Eu ostaje mi 300eur u dzepu kada vratim porez

To mi govori da gume ne kupim u Srb

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

video sam gomilu guma, raznih proizvođača, u jednom car. magacinu na ž.st., pre 2-3 nedelje. uvezla poznata firma na G*****a. :lol: možda su to baš gume čiju je fakturu kolega GixxerK6 video. :hej:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1434 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 SDR V3

video sam gomilu guma, raznih proizvođača, u jednom car. magacinu na ž.st., pre 2-3 nedelje. uvezla poznata firma na G*****a. :lol: možda su to baš gume čiju je fakturu kolega GixxerK6 video. :hej:

Ne, nisam video fakturu za gume radi se o drugom proizvodu tako da to što sam video verovatno nije merilo kao što je AnteK rekao jer ja ne znam nabavne cene guma

Ali ono što znamo ja i ti je da kada ovde okreneš broj i tražiš Dunlop Sport Smart gume za tvoj motor imaš ih za 370 eur a okreneš Sloveniju gde je cena 250. -DDV=210

Prosto ko pasulj :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSF650S

Ljudi može li neko da kaže, koliko bi mi se isplatilo ako bi u Osijeku kupio Gume, Svećice, Lanac Lančanike, Vazdušni filter(gde bi u Osijeku sve to moglo da se kupi)....da li neko možda skoro ide kolima ili bi išao, pa da delimo troškove,(mada ja pre početka Juna teško mogu ići , zbog love)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

ovo meni sve idalje skupo :D

 

danas se vratio iz FR u Kanu kupio Michelin Pilot power 180e prednja i zadnja za cbr600rr plus detax koji sam uzeo u keshu na slovenachko-hrvatskoj granici tamo gde se kupuju vinjete 25e otprilike , gume 40 i neka nedelja 2010 ako nekom treba i ta informacija (ista cena bila i za bridgeston 021 ili tako neshto a 014 bile i malo jeftinije ... okachicu sajt ... )

 

sajt ako nekom treba http://www.cardy.fr/pages/index.php a ide na tu stranu ;) uostalom to je 1300km chak i da nije usput isplati se da se par ortaka skupi plati put i svako kupi sebi po par guma plus brchne dupe na azurnoj obali ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja