Jump to content

Moto Zajednica

Mitas, hitno :)

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12111 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Stvarno su neka cudna firma. Ja sam jednom prilikom razgovarao bar 15 minuta sa nekim od direktora. Objasnio sam mu sve oko BJB, koliko ljudi prati svakodnevno rad foruma, koliko ovde ima endurasa... i na kraju ga pitao zasto ne nabavljaju gume u malo vecim kolicinama, uz nekakvu reklamu ovde, samo je odgovorio "Pa eto...". Pitao sam u cemu je razlika u lovi zaradjenoj na enduro gumama i lovi zaradjenoj na automobilskim gumama... "Pa eto...". Mogu li da se nadam da ce te nabaviti gume u skorije vreme? "Pa eto..."

 

Ukratko, bas cudna firma. Hteo sam da napisem neposlovna, ali ne znam kako posluju sa ostalim gumama. Mozda se razbijaju od posla pa ne stizu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1434 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 SDR V3

@Lalajko

 

Koning radi dosta dugo kod nas i oni su se bazirali na program za teške kamione, dampere i buseve i šta ti ja znam to su neke ogromne gume za radne mašine. Rade i remenje

Nego ti nama kaži kako ti se čini E08, jel imaš obe ili samo zadnju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12111 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Imam obe, s tim da prednju vozim vec nekoliko meseci.

 

Ja sam gumama za sada prezadovoljan, za moje potrebe su odlicne. U krivinama drze k'o krpelj, mada se jos navikavam i nisam dosao do granice preko koje ne bih smeo :) Ali se vrlo cesto iznenadim kojim nagibom sam prosao kroz krivinu a da motor nije zaigrao ili proklizao.

 

Imam utisak da na mokrom nisu bas najbolje, par puta sam osetio proklizavanje tako da sam sada u tim uslovima oprezan.

 

U svakom slucaju, za 100e su odlican izbor. Sigurno je Anakee bolji, ali ne toliko koliko je skuplji. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

Kao sto rekoh, ovaj covek je glavni za nabavku!

Upravo komuniciram sa tipom da naruce 140/80 - 17. Zove se Slavisa a tel mu je 3340-676. Na nama je da ga bombardujemo pozivima da ih sto pre naruci!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 774 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV

Da da Lalajko, i meni se dešavala slično po kiša , u globalu sam zadovoljan s obzirom na cenu, a znam čoveka iz Hrvatske koji ima anakee na transalp-u i nije baš oduševljen njome pogotovo po kiši.Tako da izgleda nema pravila

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1434 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 SDR V3

Ja sam pre dva meseca uzeo u Koningu obe Mitas E08 za 7019 dinara. Nisam ih montirao već sam uzeo tek onako kada sam video da je tako jeftino.

Guma izgleda korektno, ok mi je ako po suvom ide dobro a za kišu ćemo da vidimo koliko je to prihvatljivo.

Hvala za mišljenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Dobanovci

U svakom slucaju, za 100e su odlican izbor. Sigurno je Anakee bolji, ali ne toliko koliko je skuplji. Smeško                                                                                     a kada anaki izadje 150e jel i tada bolji BARUM !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12111 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

U svakom slucaju, za 100e su odlican izbor. Sigurno je Anakee bolji, ali ne toliko koliko je skuplji. Smeško                                                                                     a kada anaki izadje 150e jel i tada bolji BARUM !

 

Razmislio bih, ali zavisi od trenutka, imam li toliko para u dzepu ili ne. Obzirom da je meni osnovni motiv bavljenja motociklima turizam, verovatno ipak Mitas. Znam ovde zaista puno ljudi koji dele moje misljenje po tom pitanju, mada to bas nista ne dokazuje. Jednostavno, svima nama Mitas ispunjava ono sto od guma ocekujemo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1434 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 SDR V3

Ja sam mnogo puta kupovao izvikane gume za sportske motore i nikada u normalnoj uličnoj eksploataciji nisam imao problema.

Da li dobro Avon drži po kiši kada si na kolenu ili na stazi posle 20min brzih krugova, za 99% uličnih vozača je irelevantno.

Svako ima svoju neku viziju čemu mu služi motocikl.

Ja sam npr KLE kupio samo da bih dobacio do nekih mesta do kojih nisam mogao sa R motorima i gumama a od njega ne tražim nikakve performanse, samo pouzdanost i mogućnost za totalno lagani soft offroad radi turizma i razgledanja prirode.

Ove godine sam to i radio i on je totalno opravdao svoje postojanje u garaži bez ikakve potrebe za promenu modela iako je i to bila moja ideja.

Da ne idem mnogo u off, ja bi svima preporučio da probaju Mitas pa i ako treba da se bace vrede koliko dve ozbiljne vožnje, nije velika šteta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1893 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Imam obe, s tim da prednju vozim vec nekoliko meseci.

 

Ja sam gumama za sada prezadovoljan, za moje potrebe su odlicne. U krivinama drze k'o krpelj, mada se jos navikavam i nisam dosao do granice preko koje ne bih smeo :) Ali se vrlo cesto iznenadim kojim nagibom sam prosao kroz krivinu a da motor nije zaigrao ili proklizao.

 

Imam utisak da na mokrom nisu bas najbolje, par puta sam osetio proklizavanje tako da sam sada u tim uslovima oprezan.

 

U svakom slucaju, za 100e su odlican izbor. Sigurno je Anakee bolji, ali ne toliko koliko je skuplji. :)

 

Od maja meseca vozim na Mitasu, oko 7.000 km,  i mogu vam reci da je za te pare odlicna guma ;) A sto se tice kise, pa bem li ga al ne verujem da je mnogo grdja od nekih koje kostaju 2-3 puta vise, samo izbegavati belo i sve je cool ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1434 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 SDR V3

Gde da kupim unutrasnje gume i koja im je cena?

Ja kupio u Keleni obe za 1400din, jedna je Vee Rubber a druga Sava, mada su obe Made in Vietnam.

Čak mi Vee Rubber deluje na oko bolja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 225 postova
  • Lokacija: Beograd-Zvezdara-Miljakovac

Ima li iko predstavu gde bih mogao naci unutrasnju gumu 120/90-15?

 

Probao Kelenu, Tigar, Radulovic, Beogumu, Mass, Gileta, Buvljak, uvoznika motora...

 

Neki predlog?

 

Pozdrav, Nebojsa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

Mozda ce nekog zanimati,

malo pre sam bio u CONINGu i video sam da imaju Mitas E - 09 i samo jedna E - 08, 90/90 R 21 i 130/90 R 17 po par komada

Starasno je sto zaposleni u istoimenoj firmi nemaju pojma sta imaju u magacinu na lageru tako da je uzaludno njih zvati  i pitati. Ja prvo udjem u magacin i odmah sa desne, strane na nekoj portirnici,  se nalazi moto program. Tu vidim sta me interesuje pa tek onda idem na kasu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja