Jump to content

Moto Zajednica

II MOTO SUSRET U ORGANIZACIJI MK ''FAMILIJA'' AVALA MOTO FEST 29.30.31. AVGUST

Recommended Posts

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

vexpopuli "U subotu je bilo veoma drugacija", pa jesam reko da je u petak bilo do jaja, mi smo se tako lepo osibali sa tim bugarima a bogami i malo sa celavim iz Spida a i pozdarv i za sankericu koja se malo druzila sa nama, da kad smo ih ostavili da spavaju na stolu (bugare) otisli smo da se zezamo ispred bine, ja nisam ni primetio nesto, mi smo se zezali i tako i tako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Ma nemam pojma kada je to krenulo otisao sam da pijem pivo pakao da spavam , ali nisam mogao jerbo je onaj  momak nastavio da"svira i peva" ispod satora!!

No ajmo slike:

Kao bina posluzio prolaz ispod terase hotela

404.jpg

omWXd_img0007lk2.jpg

404.jpg

Ispred "Bine" nezainteresovanoa i malobrojna publika

 

404.jpg

 

Hehehe, kada nema konja dobra i betonska Sfinga??

lIWVl_img0012ry8.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Beograd

E konacno sam dosao do ovog videa i s dozvolom snimatelja :) ga postujem da prenesem deo atmosfere na avala moto festu u subotu :)

 

Tema videa je:

Kako se pravilno zagreva makina

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: ITALIJA(Dragovac-Pozarevac)
  • Motocikl: VN 800

E konacno sam dosao do ovog videa i s dozvolom snimatelja :) ga postujem da prenesem deo atmosfere na avala moto festu u subotu :)

 

Tema videa je:

Kako se pravilno zagreva makina

 

 

Zbog ovakvih mi se ne ide ni na jednom skupu,to je postalo vise neizdrzljivo.

 

Mada ni organizatori nemogu svuda da stignu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Kao i uvek kada dodje do organizacije skupa, knjiga padne na tri slova, i onda se pitamo zašto to ne funkcioniše.

Krenuo , na Avali me obidju dvoja vozile interventne brigade, setih se predhodnih susreta sa njima (uvek prvo biju najkrupnije) i vratim se kući da spavam. Ali dobio sam informacije iz prve ruke, a shvatio sam i iz postova kako je izgledalčo.

Familija je stisla muda i uradila ono što u Beogradu nije uradio nijedan klub već godinama, pokušali su da naprave jedan veliki skup......Nisu uspeli iz mnogo razloga. navešću neke.

1. Nije bilo 100 ljudi (volontera) u organizaciji zaduženih za određene stvari

                                              U familiji ima 50 ak članova

2. Finansijska konstrukcija nije bila skroz zatvorena

                                              Teško jeste ali sponzori moraju pokriti troškove organizacije da bi se prihod dao u dobrotvorne svrhe

3. Mesto održavanja skupa je lepo, ali malo.Da su obeležili parkinge za motore stalo bi duplo više motora .

                                              skupa kreda a neznaju da crtaju???

4. Ozvučenje je moralo da omogući kvalitet zvuka, ili ti muzuka i ne treba

                                              Pravdaju se da su probali da uštede???

5. Saradnja sa milicijom nikakva

                                              Pijani motorciklisti su divljali gradom, prava je sreća da niko nije stradao

6. Reklama na televiziji nikakva

                                              Očekuju neke sponzore a nema medijske promocije

7.  ...

 

Mnogo je truda uloženo od strane nekih ljudi, ali mislim da bi se svi složili da je organizacija bila loša, po svim osnovama. Ne kažem da su drugu skupovi i organizatori mnogo bolji, naprotiv mislim da pojedini odskoče u pojedinim segmentima.

 

zaključak:

Jedan klub, ne može bez pomoći ostalih da organizuje skup da valja, pošto niko nema dovoljno članova i simpatizera. Klubovi bi u tome morali zajednički učestvovati.

Pošto je to nemoguće (sitno palanački intresi i klubaštvo) onda dobijemo za naše pare to što dobijemo.

 

ZBOG TIH STVARI NISAM ČLAN NIJEDNOG KLUBA I ZATO NE IDEM NA SKUPOVE, A GOSPODA IZ KLUBOVA NEK TRAŽE SNIMAK SKUPA NA HAJDUČKOJ ČESMI 1994 OD TELEVIZIJE STUDIO B, NEKA POGLEDAJU KAKO SKUP TREBA DA IZGLEDA.

Daleko od toga da je bilo sve kako treba, ali je najpribližnije onome kako treba da izgleda.

 

Zahvalio bi se svima koji su zajedno , na bilo koji način  pomogli organizaciju te 1994 godine, i priušti mi da u životu budem na jednom dobrom skupu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

pa sine trebalo bi cesce da ides na moto askupove da ocenis da u srbiji nema organizovanog skupa.

Nažalost ne treba! Odeš na 2 i već ti je na drugom jasno (ako je prvi Sremska Mitrovica).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

malo idemo u off ali ja bi ti ipak preporucio da na tu dvojku dodas 10, i onda ocenjuj skupove kako valja, vecina ovde bajkera kao i ja smo bili na vise od 12 skupova pa i mozemo da kazemo dal su ili nisu organizovani skupovi u srbiji, nisat licno a i nepoznajem te ali 2 skupa  ??? ??? Pa nasi simpatizeri su posetili vise skupova  ;D (nemoj da se uvredis)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Kostolac,Srbija
  • Motocikl: Gilera Typhoon X

Ja sam dosad bila na nekih 10tak skupa,i desi se da neki i nije ponajbolje organizovan ali šta da se radi.Ipak vredi otići i malo se družiti sa bajkerima.Bila sam na Avali i nije bilo tako loše.Evo i neka slika.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

malo idemo u off ali ja bi ti ipak preporucio da na tu dvojku dodas 10, i onda ocenjuj skupove kako valja, vecina ovde bajkera kao i ja smo bili na vise od 12 skupova pa i mozemo da kazemo dal su ili nisu organizovani skupovi u srbiji, nisat licno a i nepoznajem te ali 2 skupa  ??? ??? Pa nasi simpatizeri su posetili vise skupova  ;D (nemoj da se uvredis)

Niko nije rekao da skupovi ne postoje i da ih nema, samio to da nisu ORGANIZOVANI. Pogledaj sliku iznad i reci mi gde je organizacija, da li su motorcikli obezbedjeni, da li su poredjani po nekom redu, vidiš li negde obezbedjenju u fluoroscentnim prslucima, da li si na izlasku iz kampa duvao u klarinet (kod drugova milicionara), da li si išao u organizovanu vožnju (DEFILE) i sl. Ja sam na prvi skup otišao 90 ili 91 godine, a posle toga godinama sam išao čak sam 94 učestvovao aktivno u organizaciji moto skupa kod Hajdučke česme, sve o organizaciji znam , jer sam svojim očima video. Ne može se organizovati skup (može žurka) bez 50 dobrovoljaca na obezbedjenju (koji ne piju i ne idu u defile već vode računa o organizaciji) i još 50 ljudi za logistiku (pivo, roštilj, igre, majce, prišivke) ko god kaže suprotno nema pojma. Da bi se kontrolisala masa od 500 ljudi, blago pripitih, i stotinak prokleto pijanih, potrebno je u svakom trenutku 20 ak redara, pa to podeli u dve smene sa preklapanjem u špicu i na tri dana, pa vidi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

pa dobro sine tu si upravu, tako su organizovani skupovi malo zapadnije, ali zatakvo nesto je potrebno i para.Mada kontrolisati pijane bajkere nije i neki problem, normalni bajker kao sto sto dolaze vecina se nikad nepotuce na skupu.  Slika gore nekazuje o skupovima u celoj Srbiji nego na konkretnom skupu, a te uslove sto ti napominjes sam vec vidjao osim mozda klarinet, ali policija je bila tu uvek.

Ali ako se i nispuni neki od tih uslova, nije razlog da se gleda sa prezirom na moto skup, mi smo posebna nacija "bajkeri" mi smo taki, bitno je da se odrzimo sto vise na okupu, uslovi sto ti spominjes idu kasnije u obzir. Ja neidem na skup sto eto sad idem na skup, nego jer sqam navikao tako vec kolko godina, meni je dosadno u pazovi, i ja to samo preko zime imam sta da vidim,a preko leta mi je dosadno, zadnjih 2 meseca nisam izasao u pazovu. Ako razumes sta ocu dsa ti kazem, ides na skupove zbog ljudi i druzenja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Vstrom 1000

zovem se marko i clan sam Familije, a sad revolution da ti nesto objasnim

 

vise poslednjih godina skoro svaki vikend idem na skupove, i tu i tamo organizacija je slicna .

 

Prvo nisi bio na skupu , uplasio se od policije ?! a dajes kritike na osnovu tudjih misljenja, sto mislim da nije u redu.

 

Dobiti mesto za skup u Beogradu je jako tesko, odobrenje nece da izda nijedna opstina, i ovo sto je dobijeno je na misice, valjda u manjim mestima zarad popularizacije samog mesta pomaze i opstina . U Beogradu to nije tako, moras da molis i povlacis sve moguce veze .

Skupovi se organizuju da bi se ljudi okupili i druzili , a ne zbog kakve zarade ili koristi , a individualna je stvar da li ces se provesti ili neces to zavisi samo od tebe, ne moze ti nijedan organizator to obezdbediti.

 

Jednu stvar treba da znas sponzora NEMA!  pominjao si reklamu na televiziji ? da li znas koliko kosta sekund reklame? ko to da plati, clanovi kluba ?

Pogotovo je bilo tesko jer, prihod ide u dobrotvorne svrhe. A sve treba platiti, da ne nabrajam sad , rekao si da znas jer si bio u organizaciji tog cuvenog skupa na Hajduckoj cesmi.

 

Saradnje sa policijom je bilo , kao i sa ostalim sluzbama , hitna pomoc itd. ali da li mislis da iko moze kontrolisati pijane bajkere koji luduju po gradu?

To je posao policije a  klub organizator skupa nema nista sa tim. Kako mislis da ih kontrolises? Duvanje u klarinet je opet posao policije, ne mozemo im mi narediti da idu na alko test.

Da li treba zabraniti pivo na skupovima , da li to zakljucak?

 

Plato na Avali je osrednje velicine , i bio sam na skupovima gde mesta ima jos manje.  Ttacno je da su motori bili parkirani nepravilno, ali posto nisi bio , nisi mogao da cujes smo  sa bine par puta molili ljude da pomere motore sa prolaza (Zrno je molio) medutim niko se nije obazirao.  Da li smo trebali silom da pomeramo motore?

Kredom da crtamo parking mesta  po sljunku ?! , opet ne znas jer nisi bio. I da su nekako pravljena parking mesta nisam siguran da bi se mnogi pridrzavali istih.

Najveci probeim je bio kada je subotu oko podne stigao veliki broj motora odjednom , sto pojedinacno, sto sa relija iz Srbije, i onda se napravila guzva . nisam siguran da bi bilo koji organizator mogao da iskontrolise mnogo bolje tu situaciju.

Kada ima puno motora - nevalja guzva, kada ima malo motora opet ljudima ne valja , kazu nije bilo motora, slab skup,  pa jbg ne moze se svima udovoljiti.

Dobrovoljaca je bilo ali nije moguce sve u svakom trenutku  postici.

Bina je bila improvizovana to je tacno jer prava bina kosta najmanje 2000 EUR.

 

Bilo je propusta i to je tacno, ali bar sam ti malo pojasnio kako i zasto.

 

Licis mi malo na onu dvojicu Mapetovaca matoraca koji sa one terase ne silaze medju ostale, a kritikuju sve zivo.

 

Ja zakljucujem iz tvog detaljnog izlaganja , da ne treba praviti skupove u Srbij jer nema sponzora, dovoljno para, organizacije i pravilnog parkiranja, ja ne mislim tako , jer skupovi su prvenstveno zbog druzenja , a situacija je trenutno takva , valjda ce ubuduce biti bolja, kada sponzora bude , jer lako je onda , ako ti neko da -20.000 EUR, lako cemo nabaviti profi binu, dovesti Metaliku :-) da svira, napraviti montaznu garazu za parking  motora... i tako dalje, malo karikiram ali tako je .

 

Pozdrav , vidimo sa na putu...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

zovem se marko i clan sam Familije, a sad revolution da ti nesto objasnim

 

vise poslednjih godina skoro svaki vikend idem na skupove, i tu i tamo organizacija je slicna .

 

Prvo nisi bio na skupu , uplasio se od policije ?! a dajes kritike na osnovu tudjih misljenja, sto mislim da nije u redu.

 

Dobiti mesto za skup u Beogradu je jako tesko, odobrenje nece da izda nijedna opstina, i ovo sto je dobijeno je na misice, valjda u manjim mestima zarad popularizacije samog mesta pomaze i opstina . U Beogradu to nije tako, moras da molis i povlacis sve moguce veze .

Skupovi se organizuju da bi se ljudi okupili i druzili , a ne zbog kakve zarade ili koristi , a individualna je stvar da li ces se provesti ili neces to zavisi samo od tebe, ne moze ti nijedan organizator to obezdbediti.

 

Jednu stvar treba da znas sponzora NEMA!  pominjao si reklamu na televiziji ? da li znas koliko kosta sekund reklame? ko to da plati, clanovi kluba ?

Pogotovo je bilo tesko jer, prihod ide u dobrotvorne svrhe. A sve treba platiti, da ne nabrajam sad , rekao si da znas jer si bio u organizaciji tog cuvenog skupa na Hajduckoj cesmi.

 

Saradnje sa policijom je bilo , kao i sa ostalim sluzbama , hitna pomoc itd. ali da li mislis da iko moze kontrolisati pijane bajkere koji luduju po gradu?

To je posao policije a  klub organizator skupa nema nista sa tim. Kako mislis da ih kontrolises? Duvanje u klarinet je opet posao policije, ne mozemo im mi narediti da idu na alko test.

Da li treba zabraniti pivo na skupovima , da li to zakljucak?

 

Plato na Avali je osrednje velicine , i bio sam na skupovima gde mesta ima jos manje.  Ttacno je da su motori bili parkirani nepravilno, ali posto nisi bio , nisi mogao da cujes smo  sa bine par puta molili ljude da pomere motore sa prolaza (Zrno je molio) medutim niko se nije obazirao.  Da li smo trebali silom da pomeramo motore?

Kredom da crtamo parking mesta  po sljunku ?! , opet ne znas jer nisi bio. I da su nekako pravljena parking mesta nisam siguran da bi se mnogi pridrzavali istih.

Najveci probeim je bio kada je subotu oko podne stigao veliki broj motora odjednom , sto pojedinacno, sto sa relija iz Srbije, i onda se napravila guzva . nisam siguran da bi bilo koji organizator mogao da iskontrolise mnogo bolje tu situaciju.

Kada ima puno motora - nevalja guzva, kada ima malo motora opet ljudima ne valja , kazu nije bilo motora, slab skup,  pa jbg ne moze se svima udovoljiti.

Dobrovoljaca je bilo ali nije moguce sve u svakom trenutku  postici.

Bina je bila improvizovana to je tacno jer prava bina kosta najmanje 2000 EUR.

 

Bilo je propusta i to je tacno, ali bar sam ti malo pojasnio kako i zasto.

 

Licis mi malo na onu dvojicu Mapetovaca matoraca koji sa one terase ne silaze medju ostale, a kritikuju sve zivo.

 

Ja zakljucujem iz tvog detaljnog izlaganja , da ne treba praviti skupove u Srbij jer nema sponzora, dovoljno para, organizacije i pravilnog parkiranja, ja ne mislim tako , jer skupovi su prvenstveno zbog druzenja , a situacija je trenutno takva , valjda ce ubuduce biti bolja, kada sponzora bude , jer lako je onda , ako ti neko da -20.000 EUR, lako cemo nabaviti profi binu, dovesti Metaliku :-) da svira, napraviti montaznu garazu za parking  motora... i tako dalje, malo karikiram ali tako je .

 

Pozdrav , vidimo sa na putu...

 

 

 

Nema sponzora i nema ljudi da pomognu u organizaciji i obezbedjenju ??? ??? ??? ???

Pa što uopšte radite to. Ako niste sposobni da pribavite sponzore, organizujete medijsko pokrivanje, i skupite stotinjak volontera, batalite organizaciju skupa.

Igrom slučaja znam bar desetak momaka iz FAMILIJE, uglavnom su OK, ali osim troje četvoro mislim da ostali članovi nisu baš učestvovali u organizaciji (osim busanja u prsa i nošenja debilnih tablica), jer da jesu onda bi bilo i sponzora, bilo bi i para, bilo bi volontera, i bine i ozvučćenja i obezbedjenja, sve u svemu bilo bi i skupa.

 

p.s.

Pozdravi Daču, Mišu, Japanca, Dekija i Zrneta, i sledeći put pomerite guzice i pomognite svi, a skupovi se organizuju od početka godine da bi u augustu bilo sve spremno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Vstrom 1000

Pozdravicu,

 

da mislis ako svi rade mogu da naprave binu od drveta i kanapa?  ne naravno , mora da se plati ali kad ima para ima i svega sto si nabrojao, ali sponzora nema, ili ih je jako tesko dozvati, u Srbiji valjda  jos uvek nije dovoljno popularizovano da bi bilo interesantno sponzorima.

 

izgleda da si mnogo davno bio u organizaciji skupa, i pojma nemas kako je uopste dobiti lokaciju, a ne sve drugo, ako mozes da pomognes i znas neke sponzore , samo napred, bice dobrodosli, ne samo Familiji nego bilo kom klubu, jer je manje vise slicna situacija sa svakim klubom i skupom.

 

Dobro sam rezonovao, po tvom ne treba praviti skupove u Srbiji , dokle god nema dovoljno para , sam si rekao.

Ako ti treba sve pod konac organizovano da bi se ti lepo proveo , onda idi sidji sa motora i idi u Becku operu tamo je sve cakum pakum.

 

Mi ostali cemo lepo da  se druzimo ovde bez para.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Pozdravicu,

 

da mislis ako svi rade mogu da naprave binu od drveta i kanapa?  ne naravno , mora da se plati ali kad ima para ima i svega sto si nabrojao, ali sponzora nema, ili ih je jako tesko dozvati, u Srbiji valjda  jos uvek nije dovoljno popularizovano da bi bilo interesantno sponzorima.

 

izgleda da si mnogo davno bio u organizaciji skupa, i pojma nemas kako je uopste dobiti lokaciju, a ne sve drugo, ako mozes da pomognes i znas neke sponzore , samo napred, bice dobrodosli, ne samo Familiji nego bilo kom klubu, jer je manje vise slicna situacija sa svakim klubom i skupom.

 

Dobro sam rezonovao, po tvom ne treba praviti skupove u Srbiji , dokle god nema dovoljno para , sam si rekao.

Ako ti treba sve pod konac organizovano da bi se ti lepo proveo , onda idi sidji sa motora i idi u Becku operu tamo je sve cakum pakum.

 

Mi ostali cemo lepo da  se druzimo ovde bez para.

Da ne misle ljudi da je ovo prepucavanje izmedju nas, mada liči.

Ne mislim da ne treba praviti skupove, ali mislim da mogu da se organizuju kako treba. Mogu se i sponzori naći, ali ne danas za juče, iza toga mora da stoji neko ko ima podršku više od pet ljudi.

1. Lokacija se dobija relativno lako, ako obezbediš podršku opštinskih struktura

2. Sponzor mora da ima neki intres

3. Finansijski skup mora biti pokriven dva meseca pre održavanja

4. Medijski se mora propratiti zbog sponzora, a manje zbog skupa

5. Organizaciono mora biti vrhunski pa će sledeći biti lakši i što se tiče spontora i lokacije

6. Jedini intres klubova za organizaciju skupova je samopromocija

7. Da li neko misli da je moguće organizovati dvadeset skupova u jednoj kalendarskoj godini

 

Dakle da elaboriramo:

To što se pravi to nisu skupovi, već manje ili više posećene žurke. Samo pokušavam da objasnim kako nijedan klub u Srbiji nema potencijala da sam organizuje jedan veliki skup, a uz to traćimo energiju na medjusobna prepucavanja i kvaziorganizovanje (ako sam pogrešio termin ispravite me) moto skupova.

Mnogi ljudi bi došli na skup, ali izbegavaju

1. šansu da im motor bude oštećen

2. da im neki pucač pokvari doživljaj

3. da ne čuju muziku

4. da ih ošišaju za pivo i klopu

5. da besciljno lutaju po kampu, tražeći čime da popune vreme

 

ali da ne dužimo,  otvoriću novu temu gde će ljudi moći da daju svoju ideju za organizaciju skupa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Vstrom 1000

Stvarno nisam zeleo da se prepucavam , nego me samo iznerviralo kada si u prvom postu sve napljuvao,  sve sto ti kazes je odlicno i tacno , i svako bi voleo da moze sve to da ispuni, i da sve na skupu bude extra, medjutim stvarnost je takva kakva je i dosta stvari koje si nabrojao je jako tesko izdvodljivo, pocevsi od tacke 1 opstinskih organa, pitaj Dekija koja opstina je htela da izadje u susret NIJEDNA. pa da ne idem dalje po tackama, 

 

pozz,    ajmo na neko pivo, ja castim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX Blackbird SUZUKI DR 800 BIG, Yamaha DT125MX, Yamaha TZR 125

pozz,    ajmo na neko pivo, ja castim

to nije problem  ;D ;D ;D

 

 

 

Ova zadnja vam je najbolja  ;D

 

Dva Srbina tri partije  :-\

 

S`obzirom da je ovo nama draga Srbija i da je ovde sve uzasno komplikovano,

ja i ne ocekujem vise nego sto sam dobio na Avali a poenta je u gorepomenutom citatu.

U svakom slucaju Familiji cestitam na trudu, pokusaju i sto su stisli petlju

da se uradi nesto za bajkere i ljubitelje bajkera na teritoriji Beograda makoliko propusta bilo,

a uvek ce biti onih koji traze dlaku u jajetu(rdjavom .... i dlake smetaju).

Na greskama se uci pa gospodo: Idemo Dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja