Jump to content

Moto Zajednica

10 godina na motoru...

Recommended Posts

  • :), 5945 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

 

milio Scotto iz Buenos Airesa, Argentina, odvozio je najduže putovanje ikad pređeno sa motorom. Vozio je preko 735,000 km i pritom prošao kroz 214 država i pokrajina, putovao je od  1985 do  1995 godine.

 

Kada je Emilio Scotto iz Argentine imao 9 godina  odlučio je da želi proputovati cijeli svijet. 17. Januara 1985, navršio je 30 godina, dao otkaz na poslu. skočio na njegov Honda Gold Wing motor, nazvan 'crna princeza' i sa 300 dolara u ruci krenuo na put. Nakon 10 godina, 2 mjeseca i 19 dana vratio se kući prešavši svijet dva puta.

 

U tom putovanju je promijenio 11pasosa, naučio pet jezika, uhapsen je bio 6 puta, mislili su za njega da je tajni agent, prošao ljudoždere i prebolep je malariju, njegova djevojka Monica pridružila mu se u indiji gdje su se oženili i nastavili put zajedno.

Na putu je potrošio 42,000 litara goriva, 9 sjedista , 12 akumulatora

 

svaka mu cast,inace ovo sam nasao na jednom  moto sajtu..pao sam u nesvest kad sam video....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Jos jedan dokaz da su Japamski motori najsuperiorniji u odnosu na " ostale''. Mada ce sad da se nadje neko da kaze da ovaj put od 10 godina vise govori o coveku nego motoru al eno i Labas se priblizava 1000 000 km sa Jamahom FJ 1100,  ;)verovatno slucajno i on izabrao japanca.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja