Jump to content

Moto Zajednica

Peda TEK 125/250

Recommended Posts

  • Drug član, 1980 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

125 ccm od 11 ks je slabasan za neka putovanja ,do mora.Treba poneti nesto prtljaga,a i sediste im cesto nije udobno.Ide on ,ali slabo drzi korak sa ostalima na putu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Motocikl: Peda Tek 125 2022.
Pre 14 sati, Rade koenig je napisao:

@Tajsn ne znam sta bi ti rekao. Vozio sam bas dosta motora od 50 do 1000ccm, ali najsladje i bez troskova su me vozili kinezi. Evo jedan snimak pre jace od 10 godina gde vozim quqvi qm 200 presao sam za 3 godine 70.000km sa njim sem servisa nista. Obisao celu Srbiju uzduz i popreko... Tako da put pod tockove i netripujte se markama, odrzavajte i uzuvajte...

Kao što rekoh, nije nemoguće, samo mislim da je veće uživanje ići na put sa nekim kvalitetnijim motorom nego sa kinezom. I siguran sam da je bolje uzeti polovan KTM za 500 eur više nego novu Pedu. Lakše je nabaviti delove, ima veći izbor "aftermarket" delova, više informacija na internetu,...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 997 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha majesty 250
pre 37 minuta, Tajsn je napisao:

Kao što rekoh, nije nemoguće, samo mislim da je veće uživanje ići na put sa nekim kvalitetnijim motorom nego sa kinezom. I siguran sam da je bolje uzeti polovan KTM za 500 eur više nego novu Pedu. Lakše je nabaviti delove, ima veći izbor "aftermarket" delova, više informacija na internetu,...

Svakako. Jeste mucenje ali tebi i meni jer znamo za bolje ali kad si klinac i posle 50ccm sednes na 125 ili 250ccm ... zato kazem 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 997 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha majesty 250
Pre 3 sati, Paljevina je napisao:

Ma sve se slazem, ali opet... moje misljenje je da je put s tim kinezima cisto mucenje - barem meni! Vec sam par puta isao na 500km+ puteve sa Kawasakijem Eliminator 125, i to realno - nije uzivanje, vec cisto mucenje, kao sto rekoh - meni!

 

Ti mali motorici su za grad i tu dominiraju. Za putovanja se koriste touring motori, ili nesto sto taj put lagano iznese. Naravno, moze se uvek voziti bilo sta, sta god kome odgovara, isao sam i ja dosta puta s trkackim na more - ali to je daleko od idealnog.

 

Markama svakako ne robujem, jer evo upravo mi stize iz CH - KTM, i time zatvaram krug, s njim sam posedovao barem po jedan motor od svih poznatijih proizvodjaca - osim kineskih, korejskih i itd. To ne znaci da su losi, ali meni nisu privlacni a i ono sto sam probao je skroz na drugom nivou u odnosu na ove vece proizvodjace. 

Pogresnog sam citirai hehehehe ali procitaj iznad na tebe se odnosi 😜

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1711 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 6 sati, cezarpa je napisao:

sediste im cesto nije udobno

Ovaj sam dovezao iz BG do Valjeva,i mogu ti reci da je sediste pa skoro udobnije nego na stromu.  

 

Screenshot_2024-02-02-22-10-42-068_com.facebook.katana.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Motocikl: Peda Tek 125 2022.

Pozdrav svima, u Oktobru prošle godine sam napisao moje iskustvo sa Pedom Tek 125, šta sam radio na njoj, problemi i slično.
Post: 

Ovaj tekst će biti nastavak gore navedenog posta.

Trenutno motor ima pređenih 21200km. Za tih 2000km sam promenio sledeće:
- Prednju kočionu pumpu i prednje pločice, kočionu pumpu nisam menja zbog neispravnosti stare već kao unapređenje i sticanja znanja. Stavio sam Brembo kočionu pumpu sa Ride it ručicom, link:

Tačan model pumpe ne znam, ali ista se koristi na MV Agusti F4 RR (i drugim njihovim modelima). Nosač za bočicu kočione tečnosti sam pravio sa moijm ocem, mislim da je ispao super. Pločice sam menjao jer su se stare istrošile dosta i stavio sam pločice od Honde CBR125R (tačan model: https://motodelovi.com/shop/210-s3-goldfren-kocione-plocice/) jer su čeljusti kod Pede kopija Hondinih pa su i pločice iste. Oznaka za pločice je FA375.
image.thumb.jpeg.1bdd10c8052b43790954e13098ef9837.jpeg
- Semeringe i ulje u vilama, svega 1 dan nakon promene kočione pumpe desni štap prednjih vila odlučio je da procuri. Ovaj posao sam opet uzeo sam da uradim i uz par tutorijala na YT bio sam spreman. Ulje koje sam uzeo je Motul Factory Line 100% sintetičko 10W ulje, link:

WWW.MOTUL.COM

MOTUL FORK OIL FACTORY LINE MEDIUM 10W - Motul

U oba štapa sam sipao po 300ml ulja nakon što sam ih skroz iscedio. Semering koji sam uzeo je Ariete 37x50x11, link:

Tutorijali koje sam gledao i koji su mi najviše pomogli su sledeći:
1) https://youtu.be/mm2F08Ys_zU?si=k8xILwbAdfu88JpL

2) https://youtu.be/xsJaGyiT2DE?si=sETIwVs24ce-A5S1

Moram da napomenem da proces nije identičan kod Pede kao na tutorijalu ali je dovoljno sličan.

Takođe sam promenio retrovizore, stavio sam sledeće: https://www.kupujemprodajem.com/motocikli-oprema-i-delovi/retrovizori/retrovizori-univerzalni-m8-m10/oglas/130914044?filterId=436 Retrovizori su ok kvaliteta, i izgledaju oglično, dosta su široki pa se lepo vidi u njima, jedino po čemu mi se više svidjaju fabrički je po mogućnosti podešavanja. Sve u svemu ne žalim kupovinu.

Evo još par slika:
20240122181207_IMG_1196.thumb.jpg.e27377fbc022da4f46c1cc643621096b.jpg20240122181043_IMG_1187.thumb.jpg.3387bd3b4654050470464d55640e5d1b.jpg20240122180505_IMG_1177.thumb.jpg.0ab4f0fef8ae9c6004ed593ebc394b5a.jpg

Nadam se da i u ovom, kao i u prošlom postu, ima nekih korisnik informacija koje će pomoći nekima od vas. Pozdrav!

 

Promenio član Tajsn
  • Sviđa mi se 7
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Motocikl: Peda Tek 125 2022.

Pozdrav svima, prodajem dve AGV kacige, pa ako nekom odavde treba ili znaju nekog kome treba evo linkova od oglasa sa KP.


AGV K1: 

WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Prodajem kacigu AGV K1 u ML veličini.   Prodaje se zato što sam uzeo novu kacigu AGV K6S.   Kaciga kupljena nova u Plattner-u, Kaciga je nošena jednu celu sezonu, uglavnom sa potkapom...

 

AGV K6: https://www.kupujemprodajem.com/motocikli-oprema-i-delovi/kacige-i-potkape/kaciga-agv-k6-l/oglas/150425375?utm_source=kp&utm_medium=interfejs&utm_campaign=social_share&utm_term=link&utm_content=oglas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 997 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha majesty 250
pre 15 minuta, Lazar1706 je napisao:

Imam Pedu Tek 125 i odlucio sam da pravim roll bar pa ako bi neko mogo da mi posalje malo detaljnije slike gde se kaci

Bukvalno ukicas peda tek 250 i izadje ti 50 slika sa roll barovima i sve vidis. 😊

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1711 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 22 sati, Rade koenig je napisao:

Verujem da moze. Ja hpcu da stavim 150 70 17 ali asfaltnu gumu 

Mislim da je 150 prevelika 

 

IMG_20240219_193939.jpg

IMG_20240219_193947.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Pozz, da li mozda neko ima ovaj držač za suvozača, ovo je od Peda x road 2, zanima me gde mogu da nađem i jel mogu da stavim od nekog drugog modela... 

IMG_20240220_041440_537.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1711 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 11 sati, Rade koenig je napisao:

Sad vidim da je 130, ok. Moram vecu nema sta 😁 @ivica744 koju si razliku osetio u odnosu na fabricku kinesku kramponku???

Motor od sinovca,nema vibracija za razliku od fabrickih koje su klizale po asfaltu,a ionako ne ide na makadam.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova

Pozdrav, hteo sam da pitam da li je jos neko cuo za nove Peda modele koji stizu ove godine u Srbiju? Stizu neki novi skuteri tipaq r9 je negde unapredjen i ima digitalnu tablu kao ET, a najzanimljiviji mi je Peda RX Adventure koji ce biti u rasponu od 125cc-350cc, sa ubrizgavanjem ali i dalje vazdusnim hladjenjem, po izgledu slican Tekkenu ali nekako lepsi , normalno svi dolaze iz Zongshen fabrike samo sto se sirom sveta drugacije zovu

65952.png

download.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4425 postova

Сервисирам Мундијале ЕVO 300, идентични агрегат и веома трома справа. Постоје могучности за ремап и прераду ауспуха па да све то живне, иначе грех божји.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja