Jump to content

Moto Zajednica

promena stilova , super tenere da ili ne???

Recommended Posts

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Ma kakav Supertenere! To je radna masina, sa elegancijom nema veze... Ono sto bi moglo je Strom 650. Trece nema.

 

 

 

 

 

 

 

Opa .epa nisam znao da je sad i elegancija u pitanju ....ako je tako ti  mu odaberi vidim da se razumes u njegove zelje dobro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1218 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

Lalako super si me pročitao,apsolutno si u pravu, zato me najviše i brine promena i zbog toga se najviše i dvoumim. Problem nastaje što sam trenutno finansiski u problemu- nemam da doplatim. Inače izbor bi bio lak Varadero ili ništa, sad je pitanje šta u ovim uslovima?

Niko da mi odgovori zašto na ST pucaju ramovi?

P.S. Kontam da bi kad pare nebi bile problem 1200gs bio pravi izbor ali mi fali samo 7mica na lotou ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Lalako super si me pročitao,apsolutno si u pravu, zato me najviše i brine promena i zbog toga se najviše i dvoumim. Problem nastaje što sam trenutno finansiski u problemu- nemam da doplatim. Inače izbor bi bio lak Varadero ili ništa, sad je pitanje šta u ovim uslovima?

Niko da mi odgovori zašto na ST pucaju ramovi?

P.S. Kontam da bi kad pare nebi bile problem 1200gs bio pravi izbor ali mi fali samo 7mica na lotou ;D ;D ;D

ja znam par st a i nijednoj nije puko ram,u odnosu na afriku se necuje,i udobnija je,ima i dobar vizir,a sto se kocenja tice,moja kopa u mestu,

a ti se pruzi kolko si tezak,kolko para tolko muzike,i ja bi da vozim jednu martin hondu,al para nemam,jednog ktm a 990...al para nema...

srce oce al dzep klokoce..

a sto se tenere tice nije ona bas radna masina,,to je veoma pouzdan motor i jak,udoban sa sedistem na kome mozes ceo dan sedeti a da neprimetis da si se vozao ceo dan,mada posle zzr a sve ce ti biti kao da si seo na automatika....dok se ne naviknes...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Grofe od Vojvodine... kupuj nesto sa cim mozes sa nama po rupama i gudurama!!!

 

Mislim da je ST za tebe skroz dobro resenje, a ako ti se ne svidi uvek mozes prodati ili zameniti. Ali ajde da sednemo i da popricamo o ovome uz neko pice ili rostilj  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12094 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

laki jel si ti ukapirao da covek nema para za varadera.... ??? ??? ??? ??? ???

 

Sad ce Grof: "Ko nema!??? Daj pet Varadera ili nijedan!"

 

Boki, baci pogled na sedista...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Jeste da kupi varadera pa da bude opet da ne moze sa nama da se vitla jer sta ako padne pa ogrebe farbu!!! A Tenerka.... padne - digne - vozi dalje!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12094 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Jeste da kupi varadera pa da bude opet da ne moze sa nama da se vitla jer sta ako padne pa ogrebe farbu!!! A Tenerka.... padne - digne - vozi dalje!!!

 

Nikakav problem!

 

ZXgE8_schutzbuegelhondaxl1000pd4.jpg

 

... a kad mu vec poznanik donose barove, neka zapakuje i ovo:

 

404.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1218 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

E moj Lalajko , pusti snove ajmo u realnost , a kontam i da je quassar u pravu , kad ogrebeš ST nema puno nerviranja. Bokilić hvala mislim da sam odlučio......rakao si mi sve što me je zanimalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

E!!! Ako se stvarno odlucis za Tenerku ne bi ti bilo zgoreg da cimnes AnteK-a, znas i sam da je on covek koji o tom i slicnim motorima zna sve do u detalja... godiste, modeli, potrosnja, kilometraza,.........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6307 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L
E!!! Ako se stvarno odlucis za Tenerku ne bi ti bilo zgoreg da cimnes AnteK-a, znas i sam da je on covek koji o tom i slicnim motorima zna sve do u detalja... godiste, modeli, potrosnja, kilometraza,.........
Ako cimne AnteK-a, on ce mu reci da je bolja Afrika, sto se opet nece svideti bokilicu, a bokilic mu je sve tako lepo objasnio :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Samo da obrazlozim, za one koji ne znaju Grofa.

 

Covek voli da uziva, hedonista do koske. Grof ne zeli da skakuce na neudobnom sedistu neke Afrike ili Tenere. Pri tom zeli da ima ugladjen motor koji i vizuelno ostavlja utisak. Grof zeli ZZR medju enduro motorima. U toj klasi po meni je broj jedan R1200GS, ali on je daleko van domasaja. Znaci ostaje nesto u toj klasi od Japanaca. Nema sumnje da je Varadero sa ubrizgavanjem pravi izbor. Crni, sjajni Varadero, sa visokim vizirom, jer Grof ne voli da ga drma vetar, i sa bocnim koferima i top-kejsom. Mogao bi i Strom, ali Varadero je Honda :) a Grof zeli kvalitet oko koga ne mora da prcka.

 

Najbolji restorani su zavuceni po vukojebinama do kojih se dolazi delom autoputem, a delom lokalnim losim putevima. Grof zeli da predje dosadne delove drzave autoputem i da se sto pre prepusti uzivanju sa kasikom na odredistu voznje. Pri tome, ne zeli da mu na 160kmh motor urla, vec da zadovoljno prede i da sa lakocom tako moze par sati... Grof zeli tisinu u kojoj ce mirno razmisljati o meniju koji ga ceka. Tezak enduro ce spreciti skakutanje po zakrpama lokalnih puteva, a Grof ne zeli da posle rucka uznemirava zeludac, koji tada i onako ima puno posla. Varadero ima obrtni momenat koji dozvoljava retke promene stepena prenosa, sto Grofu takodje posle rucka prija. I konacno isto tako lagodno sa 160kmh kuci u toplinu doma, a motor u garazu do sledeceg izleta.

 

Ko god predlozi Grofu Teneru ili Afriku, ne poznaje ga, pa makar to bio i sam Grof.

 

Zato ja volim da putujem sa Grofom.

Uz duzno postovanje Lalajko, nemoj da se uvrijedis, ali mislim da je tvoj argument za kupovinu Varadera za covjeka kao sto je Grof (iz gornjeg posta je stice jasna slika o covjekovim potrebama, zeljama i navikama) sasvim nezreo, plitak i totalno subjektivan. To sto je nesto Honda nije NIKAKAV ARGUMENT NIZASTA pa ni za KVALITET, a pogotovu ne za klasu koja se spominje (savremeni motori novije genracije).

Prosto ne mogu da vjerujem koliko ljudi ima ovaj problem sa Hondom, ko god je vozi odmah se prikljuci "navijacima", nevjerovatno ::)

 

Grofe, ja cu di dati jedno objektivno misljenje:

Motor koji ti trazis je ili V-Strom 1000 ili TDM 850 (TDM 900 bi bio najbolja varijanta ali je skup). Ako nekako moze da se nadje polovan Strom 1000 za planirani budzet, to je pogodak, ako ne tu je sjani brzi TDM. Tako stvari stoje sto se tice performansi koje zahtjevas, odrzavanje je slicno, mozda malo u korist Stroma. I da, mislim da ni jedan motor nece moci da te zadovolji na dva polja istim intenzitetom (pominjao se off road), moras se opredijeliti za jedan jaci prioritet. S obzirom da si covjek sa vrelog asfalta (ZZveR...), ova dva (tri) motora bi bila, da kazem, idealan izbor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

 

 

Grofe, ja cu di dati jedno objektivno misljenje:

Motor koji ti trazis je ili V-Strom 1000 ili TDM 850 (TDM 900 bi bio najbolja varijanta ali je skup). Ako nekako moze da se nadje polovan Strom 1000 za planirani budzet, to je pogodak, ako ne tu je sjani brzi TDM.

 

Slazem se sa ovom konstatacijom.

Ipak su ST ili AT grubi motori da bi sa ZZR-a direktno skocio na njih.

Za tvoje potrebe dovoljno je i ovo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12094 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Uz duzno postovanje Lalajko, nemoj da se uvrijedis, ali mislim da je tvoj argument za kupovinu Varadera za covjeka kao sto je Grof (iz gornjeg posta je stice jasna slika o covjekovim potrebama, zeljama i navikama) sasvim nezreo, plitak i totalno subjektivan. To sto je nesto Honda nije NIKAKAV ARGUMENT NIZASTA pa ni za KVALITET, a pogotovu ne za klasu koja se spominje (savremeni motori novije genracije).

Prosto ne mogu da vjerujem koliko ljudi ima ovaj problem sa Hondom, ko god je vozi odmah se prikljuci "navijacima", nevjerovatno ::)

 

Takodje uz duzno postovanje Lazo, ocekivao sam od tebe da me bar malo poznajes... Pominjanje Honde kao sinonima za kvalitet u mom postu je najobicnija sala. Pa valjda si do sada primetio da ja nisam klinac napaljen na japanske motocikle! Za ostalo sto sam rekao i dalje tvrdim da je tacno, a Grof ce sam odluciti sta zeli. Ako je to ST neka mu je sa srecom, ali ja mislim da ce ubrzo posle toga ipak potraziti Varadero.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1218 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

Da završimo ovu temu jer je previše otišla u off, za V-stroma , varadera i tome sl NEMAM para ove godine. Tako da je odluka pala na boljeg ST ili AT u zavisnosti šta uspem naći u boljem stanju, naravno prednost dajem ST zbog niže cene a sve ovo radim da bi OSLOBODIO deo para vezanih u motoru: Molim vas da sad ne krenete u varijantu AT je bolji motor od  ST i sl. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1365 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

Jbte...cela ekipa će mi se preseli u off-roudere ( ;D )  ::)

I šta ću ja onda? Da se klackam za vama? Pfffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

Druze, razmisljaj ti svojom glavom, ovde su samo ideje, predlozi, i svi su u neku ruku u pravu. Ali, ako ti je najvaznije da oslobodis novac sa svog motora na neko neodredjeno vreme ( kratko, pretpostavljam) po ceni svih prednosti koji tvoj motor ima ( znas sta mislim o TVOM zzr-u), onda misli i o tome koji mozes najlakse prodati sa najmanje gubitka u transakciji posle tog vremenskog perioda.

Znam da ces doneti pravu odluku!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

Jbte...cela ekipa će mi se preseli u off-roudere ( ;D )  ::)

I šta ću ja onda? Da se klackam za vama? Pfffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff

 

Neko se jos seca tvog pogleda na brda kad smo isli prema Titelu...  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Uz duzno postovanje Lalajko, nemoj da se uvrijedis, ali mislim da je tvoj argument za kupovinu Varadera za covjeka kao sto je Grof (iz gornjeg posta je stice jasna slika o covjekovim potrebama, zeljama i navikama) sasvim nezreo, plitak i totalno subjektivan. To sto je nesto Honda nije NIKAKAV ARGUMENT NIZASTA pa ni za KVALITET, a pogotovu ne za klasu koja se spominje (savremeni motori novije genracije).

Prosto ne mogu da vjerujem koliko ljudi ima ovaj problem sa Hondom, ko god je vozi odmah se prikljuci "navijacima", nevjerovatno ::)

 

Takodje uz duzno postovanje Lazo, ocekivao sam od tebe da me bar malo poznajes... Pominjanje Honde kao sinonima za kvalitet u mom postu je najobicnija sala. Pa valjda si do sada primetio da ja nisam klinac napaljen na japanske motocikle! Za ostalo sto sam rekao i dalje tvrdim da je tacno, a Grof ce sam odluciti sta zeli. Ako je to ST neka mu je sa srecom, ali ja mislim da ce ubrzo posle toga ipak potraziti Varadero.

E ako je sala, onda se izvinjavam. Najezim se uvijek od takvih komentara (sto je najgore ima ljudi koji su ozbiljni u tim nebuloznim izjavama), pa u trenutku nisam ukapirao da je sala, izvini jos jednom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

A stvarno....meni se chini da je AT mnoooogo bolji motor os ST...pre svega,dozvolicete mi,jer mislim da  je Honda jedina fabrika-sve ostalo su radionice! Tu je sve recheno!  ;D  ;D  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Multistrada 950S

yamaha jadna mora da pravi lepe motore posto inace ne valjaju nista

 

svaka roba ima svog kupca a klavijature se prodaju samo pozerima :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

yamaha jadna mora da pravi lepe motore posto inace ne valjaju nista

 

svaka roba ima svog kupca a klavijature se prodaju samo pozerima :D :D :D

 

 

 

 

 

 

 

 

Ma sve su to motori za sirotinju ( mislim na japance) kupis vozis i nista ne popravljas ,a ko ima pare i nije napaljen na japance kupi ekskluzivu i libo ga rackuy ima zanaimaciju non-stop.Inace slazem se sa C.MRLJOM da Jamaha mora da pravi lepe motoro posto su manje kvalitetni od honde da bi ih neko uopste kupovao.

 

P.S..  ne znam zasto sam ovo napisao mozda ce nekom da koristi u svakom slucaju ne moze da skodi.pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja