Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Burgman AN 400

Recommended Posts

  • Drug član, 1673 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Krenuo sam sa razmisljanjem o kupovini veceg skutera pa me interesuju utisci vezani za doticni model tipa kakvi su serviseri u Bg, na koliko je servisni interval, koliko  kosta to zadovoljstvo, koliko trosi, koliko ima mesta pod sedistem, dal je lako i uopste izvodljivo  montiranje kofera pozadi, kako se ponasa u voznji u gradu, van grada, kakve su kocnice......svaki komentar je dobrodosao  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: BG - Zemun

Bacao sam i ja oko na njega. Dobar skuter. Nije bas jeftin.

Na jedno pitanje imam odgovor. Stane 2 full face kacige ispod sedista, i ima jos malo lufta. To vazi za novi model:

 

post-4204-1287900180546_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1673 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Danas sam naleteo na jako ljubaznog lika koji je sa ovim simpaticnim skuterom presao skoro 6000km za 3 meseca i prepun je utisaka i pohvala :)

Decko kaze da je pre ovog vozio Apriliu Atlantic od 250cc ( meni opet aktuelnu opciju) i da ne mogu da se porede, a na Atlanticu su mu cak jednom i blokirale kocnice ???

Sediste je spusteno, volan se lako okrece i jako lepo manevrise kao da je u pitanju skutercic iako ima oko 210kg (po prici vlasnika), kaze da je prvi servis bio na 1000,a ostali se rade na svakih 5000km i da ga je ovaj zadnji kostao 90 evra sto cenim i da nije puno ??? Vlasnik je iz Uzica i uglavnom ga vozi van grada, kaze da je isao sa njim cak 160 km/h (sto ja ni u ludilu ne bih pokusavao) a kompjuter je pokazao 3.8 lit potrosnje, a mesta ispod sedista da spakujes i prasence :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Bgd,Lion

Nista protiv burgmana, ipak je to klasika.

Ali da sam na tvom mestu, ako vec ostajes pri skuterima, onda ili veliki tocak i veliki kofer(na mom beverliju 46litara izgleda do jaja) ili

silver wing(2 cilindra plus lepsi od burgmana mnogo).

Ali neces pogresiti sta god da uzmes

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1673 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

I meni je Silver Wing bio favorit al kod njega je masina od 650cc, a to mi je previse.Vozio sam Exciting-a od 500 cc i mnogo je to jako, nikad ne bih uzeo Burgmana od 650 cc.

U uzi izbor su mi usli Aprilia Scarabeo 250, Kymco Exciting 250, Aprilia Atlantic i Burgman AN 400.E sad problem je i u tome sto ni jedan od navedenih modela nisam vozio da osetim koliko su upravljivi i kako se mojih 186cm uklapa, kako mi leze :-\

Grand Dinkom sam prezadovoljan al mi je 125 cc malo za putovanja a odgovarao bi mi i duzi skuter zbog polozaja sedenja, pogotovo na duzim relacijama (to sam uvideo kada smo isli do Vlasine) ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AlexTattoo, 120 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha R1

imao  sam burgmana 400ccm 2002 godiste do pre mesec dana. sve pohvale za njega. preso sam na sprotaka iz razloga sto motor kao burgman tera na vece brzine. neces pogresiti i ako uzmes i vecu kubikazu. moj burgman je po gradu na zestoko  podji-stani trosio 4.2l bezolovnog. pozdrav iz nisa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1673 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

imao  sam burgmana 400ccm 2002 godiste do pre mesec dana. sve pohvale za njega. preso sam na sprotaka iz razloga sto motor kao burgman tera na vece brzine. neces pogresiti i ako uzmes i vecu kubikazu. moj burgman je po gradu na zestoko  podji-stani trosio 4.2l bezolovnog. pozdrav iz nisa

Toliko trosi moj Grand Dink od 125cc, al korisna informacija hvala ti :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1673 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

     Obavljena je i dugo ocekivana voznja u EUROSUMAR-u.Pa da krenem sa utiscima :)

Dizajn necu komentarisati jer ono sto se nekom svidja drugom je bezveze pa o ukusima ne treba raspravljati ;D

   Cim sam seo osetio sam se ko direktor u fotelji, a da bi ugodjaj bio potpuniji konstruktori su se potrudi  da se naslon za vozaca moze pomerati u 3 pozicije-napred nazad.Mesta za suvozaca ima na pretek, idealan je za indijske porodice-mogu da se spakuju svi sa sve babom i dedom :D Dok sam namestao naslon sedista iskoristio sam priliku da proverim pricu o velikom 62 litarskom gepeku.Bez problema stale su 2 Nolan N-102 kacige i ostalo je prostora da se jos nesto  ubudzi, a da ne pominjem da u unutrasnjosti gepeka postoje jos 2 otvora u koje mogu da stanu podebele rukavice,novcanik i naocare( u svaku ponaosob) :o

   Ja sam visok 186 i tezak nesto preko 70kg i za neki moj ukus mozda bi za nijansu rucke kormana mogle biti malcice vise razmaknute, a opet je to mozda samo stvar navike ??? Instrument tabla je jako funkcionalna i pregledna, na njoj su i dugmici pomocu kojih se ocitavaju podaci sa bord kompjutera i podesava merenje kilometraze.Pripremajuci se za voznju, uocio sam silne pregrade, odmah ispod table i volana sa obe strane se nalazi po jedna fijoka za koje imam samo reci pohvale(otvara se na pritisak i poklopci rotiraju ka spoljnoj strani).Centralna pregrada ispod volana se cak i zakljucava i u njoj je smestena i prikljucnica za 12V (moze posluziti za punjenje mobilnog ili napajanje GPS uredjaja).

    Po dizanju copave motor pali ko mina, obrtomer u stanju mirovanja prikazuje 1600 obrtaja i ubrzo....krece voznja :) Ono sto me pomalo razocaralo je da je kretanje iz mesta po malo mlitavo, Burgman linearno ubrzava, ali do nekih 20-30km/h pomalo lenjo, sto je poprilicno bitno za jedan gradski motor od koga se trazi brz odziv rucice tj. agregata za probijanje kroz guzvu ::) Njegovo kretanje iz mesta bih najbolje opisao kao nesto nesto nalik laganom tromom vibriranju ??? Ocekivao sam bolji odziv rucice gasa poredeci ga sa mojim KYMCO Grand Dinkom 125cc.Sem ovog loseg startovanja motor se u voznji ponasa izvanredno, ima lagano ali stabilno linearno ubrzanje do 130-135km/h koje sam postigao na auto putu.Zbog bezbednosnih razloga nisam ga forsirao dalje iako je bio na svega 6 500 obrtaja i cini mi se da je dobrano jos mogao da povuce.Pala je i voznja kroz grad i tu sam se prijatno iznenadio koliko je sa svojih 200 i nesto kila (masa praznog vozila ke 198kg plus 14 litara goriva) okretan i zahvalan za voznju poput mog Kymca :)

       Jedina mana u toku voznje po meni je sto se zmigavci ne oglasavaju zvucno i to sto bord kompjuter moze da se koristi samo pomocu stiskanja dugmica na odlicno odradjenom digitalno analognom displeju.Ne znam zasto su na ovom fuserisali :( Motor koji sam dobio na testnu voznju bio je BURGMAN 400 AZ iz LIMITED serije (varijanta sa naslonom za ledja suvozaca i grejacima za ruke) koji je presao 2500km.Iznenadila me je takodje informacija sa displeja o prosecnoj potrosnji od 5.5 litara jer sam sa raznih strana cuo i procitao da i sa najludjim turiranjem po gasu ne prelazi 4.5 litra ::) Mozda je to zbog ovih ukljucenih grejaca ???

       Suma sumarum, ovo je definitivno odlican motor za duge ture zbog udobnosti i prostora (kako i za vozaca i suvozaca), u koji se svasta moze natrpati, ali i zbog odmerenog rada motora i konstrukcije ;) Kocnicama sam zadovoljan uz napomenu da nisam smeo da ih stiskam jace iz straha da ne pljusnem i napravim stetu ;D U poredjenju sa mojim Kymcom (oba tocka su 12-ice), stabilniji je pri prelasku preko neravnina i rupa (napred ima 14, a nazad 13 tocak) ali je ipak slabiji u poredjenju sa Kymco Exciting-om koji napred ima 15,a pozadi 14 cola tocak.

        I jos da napomenem kao slag na tortu je da uskoro izlazi i verzija sa ABS-om (uz oko 470 evra doplate) koja ce kocenje i bezbednu voznju pretvoriti u cisto uzivanje 8) 8) 8)

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja