Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Majesty

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Beograd

Cao svima, skoro sam se registrovao na ovaj sajt...prijatno sam iznenadjen gostoprimstvom i lepotom sajta!

Ponosan sam vlasnik Yamaha Majesty YP 250cc, voleo bi da cujem vase misljenje o tom motoru, probleme koje ste imali i kako ste ih resaval...a naravno i pohvalei!?

Na netu ima malo o ovom skuteru a mislim da zasluzuje vise!

Npr. ja ga imam mesec dana...dnevno prelazim 50 - 150km, kako kad nekad i vise...manje samo ako pada kisa! :)

Prezadovoljan sam sa njim potrosnja se krece izmedju 3 - 4l sve zavisi od voznje.

Motor solidno polaci kad mu date gas, sa mojih 110kg nije se desilo da naidje uzbrdica a da ostane bez gas...dve osobe po 100kg se opusteno voze na njemu!

E sad...imam manjih problema.... :(

Cim sam ga uzeo imao sam problema sa vibracijama pri kretanju...planiram u skorije vreme da ih se resim...majstor mi je rekao da nije nista strasno, rolnice, kajis ili lezaj...videce kad otvori. Od skoro je poceo da pali lampicu od ulja u toku voznje na par sekundi...ali retko!? Da li se jos nekom desilo?

Uradio sam mu osnovni servis...sljaka kao sat!  ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Minareli.... Jedina mana te masine je sto zna da trosi ulje. Desava se i kod novih masina da potrose preko 300 ml na 1000km, a polovne vec ko zna. Samo vodi racuna o nivou ulja i teraj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: CH
  • Motocikl: R1250GSA / R1150GS

par meseci sam vozio Majesty YP250DX 1998. skoro da su isti. imam kompletna uputstva za njega, pa ako ti zatreba.... lampica ulja se pali svakih 3000km kao upozorenje za promenu istog. meni su jako smetali premali tockovi, jer je skuter previse osetljiv na neravnine. dosta je tezak, a najveci deo tezine pada na zadnji tocak. potrosnje ulja nije bilo u mom slucaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Beograd

Sto se tice stanja motora...stvarno je super ocuvan za to godište...  :)

A i agregat je suv, nemam pomenutih problema sa uljem.

E to sa točkovima i meni smeta...stvarno su mnogo mali i utiču na udobnost u voznji...pre ovog skutera vozio sam Hondu Foresight 250 (tatin) koja je imala svoje prednosti i mane: Ima automacko vracanje žmigavca, mnogo je bolje smišljen za odrzavanje...vratanca u plastici za zamenu svecice - kod mene moram da legnem na beton da bi zamenio,šaf za zamenu ulja sa strane - kod mene odozdo, zamena pozicije i svetla - na hondi pozicija se zameni za 1min kod mene za pola sata, moraš da skines skoro celu prednju masku,kod mene pozadi ima samo doboš - na hondi i doboš i disk... :(

Ali na mom je bar meni lepsa voznja, vise mesta za vozaca sto je dosta bitno, niže sedenje, meni se licno vise sviđa,tiše radi,više mi se sviđa da su volan i vizir odvojeni, otvaranje sedišta ključem, amortizer za sedište,dosta pregrada...na mom mi se jedino nesviđa zadnji deo...nekako je prost! :( Dok je na hondi dosta dobro osmišljen...sve u svemu...oba veše radnju, rade lepo...

E za manual...dobro bi mi došao! Nebi da vas cimam da mi saljete...dosta bi mi pomogao link ili ako ste u bg-u...da se nadjemo negde...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

kod mene pozadi ima samo doboš - na hondi i doboš i disk... :(

Jesi ti to upravo izjavio da honda ima dobos i disk na istom tocku? I dalje verujem da nisi tako mislio  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Beograd

Brate ovo je slikano sa jedne i druje strane motora! Na Yamahi (mojoj) kada aktiviras parkirnu kocnicu koci dobos! Isto kao i na Hondi. Samo sto honda ima i disk koji koristi u toku voznje! Ako nema onda je ona sajla sa leve strane kvacilo!  ;D ;D ;D

 

post-4104-12879002901616_thumb.jpg

post-4104-1287900290523_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

Ovo sto si sad postavio je jedan dobos.... to imam i ja  ;)..... nego nikad u zivotu nisam cuo ni video da postoji dobos i disk na istom tocku, moja greska

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja