Jump to content

Moto Zajednica

Problem Nolan 102 i zastupnik?!

Recommended Posts

  • U prolazu, 33 postova

Sto se tice Nolan-a N-102 i nije cudno sto se pojavljuju ogrebotine jer sistem za otvaranje radi na dve osovine po strani koje spustaju prednji deo kacige da bi imala sto manji otpor vazduha pri voznji, problem je u tome sto osovine posle nekog vremena nisu vise centrirane i dolazi do grebanja skoljke, to se desavalo sa prvom serijom 102 dok nisu poboljsali sistem, inace sve i jedna kaciga je bila zamenjena sa novom, bar tako je funkcionisalo u Italiji, a sto se tice mail-a cudi me da ti nisu jos odgovorili jer oni drzo puno do kupca i do sada su sve probleme resavali besplatno i u roku od 10 dana, cak su menjali i neke stvari koje nisu bile fabricke greske, jesi poslao na ovaj mail info@nolan.it? Ako se nista ne bude desavalo mogu da im ja posaljem mail na italijanskom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Pismo je najzad poslato zajedno sa kopijom racuna i fotkama (lepo mi je drugar profi fotograf  islikao ostecenja sa obe strane) a ja sam im potanko objasnio i u cemu je problem i sa zaposlenima u njihovom predstavnistvu u Beogradu.

Ocekujem brzi odgovor i uredno obavestavam dalje.....

TO BE CONTINUED  :D

 

Daj adresu da posaljem i ja amandman - primedbu na istureno odeljenje centra za mentalno zdravlje u Karadjordjevoj, a na kome piše - nolan - hm kako čudno pišu reč kupleraj ???

 

Pa ljudi, godinu dana mi pročaju kako imaju onu kožicu za kacigu preko nosa i svaki put kad dodjem lik mi valja priču da je negde u magacinu i da je sigurno ima.... i tako mesecima... aloo bre...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1673 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Evo emaila sa sve slikama koje sam im poslao na info@nolan.it al dzaba prodjose 2 meseca ja ponovih email al od njih ni traga ???

 

Dear Sir or Madam,

 

I am writing you to complain about the inconvenience I have experienced with your employees in Teletrade Ltd. Belgrade, Serbia.

            As a keen motorcyclist I have had the chance to use your products quite often in the past and have always been truly satisfied with them. Being from Serbia, I have always purchased your products abroad as it was the case this time as well. So, two months ago I purchased two helmets N-102 with additional N-com mobile, N-com intercom and basic kits in Euro Motor, Budapest, Hungary who were exceptionally polite and agile and now I am back in Serbia.

            Using both helmets and accessories frequently and having a problem with N-com mobile cable, which had a buzzing sound, I tried to fix the problem with your distributors in Serbia. They arrogantly tried to explain me that the problem was with the batteries and Bluetooth equipment that I did not even use!

            The other problem is that one of the helmets has got scratched on the side by ascending and descending movement of the visor of the helmet. The employees in Teletrade Ltd., Belgrade, Serbia tried to persuade me that the scratching is the result of a bug, that by the way no body found, that got stuck in between the flip up mechanism, which is, to my knowledge and knowing the quality of your products, a complete nonsense and since the Serbian employees find this only amusing and funny my last resort was to write you this e-mail.

            Being also one of the founders of BJ Bikers, the biggest motor forum in Serbia and Montenegro, and having insight into problems other bikers also have with Teletrade Ltd., I am hoping you can help us resolve this situation.

 

I am looking forward to hearing from you.

 

Yours faithfully,

 

Aleksandar Markovic DVM

 

post-3350-12879004106379_thumb.jpg

post-3350-12879004107147_thumb.jpg

post-3350-12879004107787_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

odgovorice ti sigurno nisu oni neka bezveze kompanija

nego si napravio mali propust a to je sto si si poslao usred feragoste

italijani nerade skoro ceo avgust

prvi radni dan im je bio 01.09.

sto znaci da ces odgovor sigurno dobiti

oni ce tvoj mail i proslediti prodavcu kacige i tebei odgovoriti da ce te kontaktirati prodavac kacige

tako to ide

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova

Tako to funkcionise u IT, a kako to funkcionise kod nas tek cemo da vidimo. Uglavnom Nolan za ovakve probleme nikada nije trazio da im se sta plati, cak je i postarina na njima tako da ako budu sta trazili kod nas znaj da varaju. Ako ti Nolan odgovori, a sigurno hoce u mail-u ce ti reci ako treba sta da se plati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1673 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

odgovorice ti sigurno nisu oni neka bezveze kompanija

nego si napravio mali propust a to je sto si si poslao usred feragoste

italijani nerade skoro ceo avgust

prvi radni dan im je bio 01.09.

sto znaci da ces odgovor sigurno dobiti

oni ce tvoj mail i proslediti prodavcu kacige i tebei odgovoriti da ce te kontaktirati prodavac kacige

tako to ide

al se oni odmaraju ??? Prvi email sam im poslao krajem jula, sledeci sredinom avgusta a sad sam u novoj akciji uz nesebicnu pomoc naseg clana Makija koji trenutno radi u Trstu.....hvala nebesima na dobrim ljudima ;)Maki sila si ;)

pa kad nesto isposlujemo bicete obavesteni :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

Druze, tvoje ogrebotinice na kacigi nastale pomeranjem vizira i flip up mehanizma su mala deca za moje...  Aj uzecu skuter od kuma pa ako se budemo nalazili da ti pokazem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1673 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Druze, tvoje ogrebotinice na kacigi nastale pomeranjem vizira i flip up mehanizma su mala deca za moje...  Aj uzecu skuter od kuma pa ako se budemo nalazili da ti pokazem...

Ogrebotine su bajate jer su slike od pre 2,5 meseca, a pojavile su se mozda posle 20 puta stavi skini nosu sa glave :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

Druze, tvoje ogrebotinice na kacigi nastale pomeranjem vizira i flip up mehanizma su mala deca za moje...  Aj uzecu skuter od kuma pa ako se budemo nalazili da ti pokazem...

Ogrebotine su bajate jer su slike od pre 2,5 meseca, a pojavile su se mozda posle 20 puta stavi skini nosu sa glave :(

 

Pa eto bar sada znamo koje flip up kacige ne treba kupovati  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova

Upravo sam poslao mail Nolan-u u kome sam opisao probleme naseg clana sa kacigom i sa nasim ''ovlastenim distributerom'' pa cemo da vidimo sta ce biti! Ako ovo ne upali u skorije vreme zvacu ih telefonom preko prodavnice pa cemo da vidimo sta ce reci na sve to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1673 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Ako ti je potrebna pomoc da sastavis pismo na italijanskom, ima nas koji pomalo pricamo i pisemo.

Hvala, Maki_TS je to sinoc odradio i sad cemo malo da cekamo i da se nadamo da ce biti strpljen-spasen ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Tracer9 GT '23

Malo i odbrane Nolana !

 

N 100 sam kupio 2000god. i puno sam je koristio, kao i sledecu N 101, kao i sadasnju N 102 !

Sa svakom sa bio prezadovoljan, nikakve ogrebotine niti kocenja mehanizma za preklapanjenije nije bilo.

Ali svaka je kupljena direktno iz Italije !

 

Dali su su za nase trziste drugacije, ili dolaze mozda iz Kine, neznam, ali ja na prolece kupujem N103 definitvno !

 

A sto se tice prodavca Nolana za Srbiju, svi ovi komentari govore o njegovoj ozbiljnosti !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3127 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Evo sad gledam moju n-102, nema ni tackice , ni ogrebotinice na njoj. A inace se bahato ponasam prema stvarima. Kupljena u pomenutoj prodavnici prosle godine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1673 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Zbog pozitivnih ocena i komentara sam je i ja uzeo i to 2 komada-za mene i devojku, al moja se raspade ocas posla, zato se i zalim jer to je moje pravo ako daju 5 godina garancije!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova

Ako ti je potrebna pomoc da sastavis pismo na italijanskom, ima nas koji pomalo pricamo i pisemo.

Hvala, Maki_TS je to sinoc odradio i sad cemo malo da cekamo i da se nadamo da ce biti strpljen-spasen ;D

Da li si dobio odgovor od proizvodjaca?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Bio sam prosle nedelje u blizini, pa svratih do Teletrade-a, da vidim posto je Bluetooth set za N-102. "Nadrndani" prodavac, besan sto je morao da ustane, ostavi novine i jedva procedi ono "Izvolte" - kaze taj Bluetooth set kosta oko 25,000 dinara ali ga nema i necemo ga narucivati jer nema intersovanja.

 

Rezervni vizir za N-102 takodje nemaju na lageru, iako su prodali solidan broj kaciga (pa barem 10 ljudi sa foruma je kupilo kod njih) , pa tako nesto ne bi smeli da rade. Ipak je vizir osnovni potrosni materijal.

 

Toliko o Teletrade-u,

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1673 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

 

Da li si dobio odgovor od proizvodjaca?

Na zalost nista, emailovi su im slati na italijanskom i engleskom, ocekujem odgovor od Makija iz Trsta koji bi trebao da ih pozove.

Zalosno je kako firma koja pretenduje da bude ozbiljna ispada smesna i za preporuku ZA ZESTOKO IZBEGAVANJE NOLAN KACIGA, jer Nolan znaci glavobolja i marketinski trik jerbo imate garanciju koja nicemu ne sluzi >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Zagreb,Umag HR
  • Motocikl: Harley Davidson Chicano custom

 

Da li si dobio odgovor od proizvodjaca?

Na zalost nista, emailovi su im slati na italijanskom i engleskom, ocekujem odgovor od Makija iz Trsta koji bi trebao da ih pozove.

Zalosno je kako firma koja pretenduje da bude ozbiljna ispada smesna i za preporuku ZA ZESTOKO IZBEGAVANJE NOLAN KACIGA, jer Nolan znaci glavobolja i marketinski trik kako imate garanciju koja nicemu ne sluzi >:(

steta sto je to tako ispalo,da se to desi u Italiji,dovoljno je da doneses kacigu sa racunom i sto posto dobivas novu bez ikakve rasprave.

Nije tu kriv proizvodjac,nego diler

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZS1000 Fazer

Prvo sjajno je da postoje ovakvi forumi jer se ja baš ovih dana razmišljam da pazarim N84 ili neku alternativu. Sada je moje dvoumljenje još produbljenije  :-\.

 

A što se tiče odgovornosti (tako nezastupljene osobine u Srbiji), lično mislim da je odgovornost solidarna i na dileru i na Nolanu. U stvari (ovo govorim izličnog iskustva jer sam se 7 g nalazio u ulozi dilera jedne firme nevezane za motore ali je tehnika pa mu sa marketinške strane dođe na isto), glavna fora je u malom tržištu Srbije.

Nolan-a (kao i većinu drugih velikih proizvođača) baš briga za neko tamo tržište koje predstavlja 0,00002% njihove prodaje, a diler realno i nema mnogo interesa da "servisira" garanciju koju zapravo reklamira Nolan a za istu ne daje podršku (čitaj novce ili zamene) kad prodaje mali broj kaciga, pa od ostvarenog profita mora da odvoji relativno veliki procenat za nadoknade.

 

E sad, stoji i činjenica da ovo tržište raste i da će se pre ili kasnije proizvođači "okretati" i ka nama. Ko ga prvi proceni kao takvo imaće veće učešće u budućnosti.

 

No kako mi, motoristi (potrošači) možemo da utičemo. Pa, samo brojnošću. Drugim rečima jedan e-mail (za koji verujem da je poprilično usamljen jer smo mi navikli da nas neko zezne a da sve što preduzmemo bude da eventualno zaobilazimo tu radnju, pa do sledećeg zeza u sledećoj radnji) iz Srbije realno ne predstavlja ništa. Međutim, ako bi svako ko je nezadovoljan (a vidi se da vas na forumu ima) poslao pismo/e-mail sa detaljnim opisom problema, malo po malo, verujem, da bi se "klima" ka ovom tržištu bar malo promenila.

 

Na kraju tu je i mogućnost udruživanja. Pa ako ovaj forum već ima ovakvu posećenost, što to ne iskoristiti i za formiranje određenih sekcija koje bi za cilj imale npr. detaljan pregled ponude i uslova na tržištu (sa posebnim osvrtom na uslužnost prodavaca i kvalitet usluge). Mogli bi se raditi i uporedni testovi opreme. Ja na primer u tom smislu nisam zadovoljan našim moto časopisima jer se vidi očigledna pristrasnost zbog toga što zavise od oglašivanja tih istih prodavaca. Forum nema taj problem.

 

Uostalom ako su mogli frajeri iz hrvatske da se ujedine i bojkotuju naplatu auto puta (njih stotine su plaćali putarinu sitnim novcem  ;D) jer je ista tarifa za motor i auto, zašto ne bi i mi? Znam ja da najveći broj samo prođe pored rampe, ali što se legalno ne boriti za svoja prava.

 

Možda je off, ali možda i nije ;).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1673 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Stigao je i odgovor od Makija iz Trsta koji bas i ne obecava:

Za nolan sam dobio informaciju jer sam ih zvao telefonom, rekli su mi da je ne shvatljivo to sto distributer za Srbiju nije poslao tvoju kacigu njima na popravku, oni snose sve troskove, dovoljno je da posalju paket sa kacigom i sve ce biti reseno, ako greska ne moze da se otkloni dobices novu N-103. To bi bilo to u vezi tvog problema, sada ostaje na tebi da resis sa ovim nasim lopovima. Rekli su mi jos da ce videti sta mogu da urade sa nasim distributerom da se ovo vise ne ponovi

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Stigao je i odgovor od Makija iz Trsta koji bas i ne obecava:

Za nolan sam dobio informaciju jer sam ih zvao telefonom, rekli su mi da je ne shvatljivo to sto distributer za Srbiju nije poslao tvoju kacigu njima na popravku, oni snose sve troskove, dovoljno je da posalju paket sa kacigom i sve ce biti reseno, ako greska ne moze da se otkloni dobices novu N-103. To bi bilo to u vezi tvog problema, sada ostaje na tebi da resis sa ovim nasim lopovima. Rekli su mi jos da ce videti sta mogu da urade sa nasim distributerom da se ovo vise ne ponovi

 

 

 

Glavni problem su ovi nashi lopovi, sa NOLAN-om bi se ja verujem lako nashao zajednicki jezik...

 

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja