Jump to content

Moto Zajednica

Tomos Ctx Razbušivanje Cilindra - Problem

Recommended Posts

  • In memoriam, 87 postova
  • Lokacija: OBRENOVAC

E PA OVAKO RAZBUSIO SAM CILINDAR NA CTX-u NA 48mm.PA MI JE STRUGAR REKAO DA TREBA DA SE OCVRSNE ALUMINIUM (STUBLINA)

 

STA DA RADIM ? GDE DA NOSIM DA MI SE TO URADI?JER IMA TO U BEOGRADU.I KOLIKO BI TO KOSTALO..

 

P.S.AKO NEKO ZNA ADRESU ILI BR.TEL. NEKE FIRME,RADIONICE,MAJSTORA BILO CEGA.NEKA OKACI NA FORUM.

 

HVALA!!!!!!!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA
E PA OVAKO RAZBUSIO SAM CILINDAR NA CTX-u NA 48mm.PA MI JE STRUGAR REKAO DA TREBA DA SE OCVRSNE ALUMINIUM (STUBLINA)

 

STA DA RADIM ? GDE DA NOSIM DA MI SE TO URADI?JER IMA TO U BEOGRADU.I KOLIKO BI TO KOSTALO..

 

P.S.AKO NEKO ZNA ADRESU ILI BR.TEL. NEKE FIRME' date='RADIONICE,MAJSTORA BILO CEGA.NEKA OKACI NA FORUM.

 

HVALA!!!!!!!!!!![/quote']

Samo u madarsku znam, ko se bavi sa ovakom. Ali vise kosta put nego novo cilindar i klip. :cry:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 87 postova
  • Lokacija: OBRENOVAC

MA POPIZDEO SAM ....,Znaci motor je uradjen i sve je potpuno novo osim cilindra koji ne mogu da namontiram jer bi navodno bio razlokan posle nekih 10 km.Sklapam motor vec pet meseci i taman kada sam trebao da ga sklopim danas ono k...c.Radio sam na svakoj sitnici ali bukvalno.... :(:(:( :x :x :x :x

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 87 postova
  • Lokacija: OBRENOVAC

MA ljudi cilindar je ceo od aluminiuma...!!!!!

 

dok je bio na standardu 46mm stublina cilindra je izgledela kao da je od metala ,ali nije to je bio aluminium koji je ojacan nekom hemikalijom .....nemam pojma kako se to zove ...

 

uglavnom to mi je jedino resenje ili da nadjem cilindar od E90...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Beograd
kao da je od metala ' date='ali nije to je bio aluminium koji je ojacan nekom hemikalijom .....nemam pojma kako se to zove ...[/quote']

 

A aluminijum nije metal to je povrce :D

 

Pravo da ti kazem mislim da si se ti nesto istripovao. Mozes da hilznujes taj cilindar ali ne verujem da ti se to isplati. To je radio neko u Zrenjaninu za ove kros trkace mozda Maki zna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 87 postova
  • Lokacija: OBRENOVAC

sad sam zvao nekog coveka iz Batocine da ga pitam da mi hilznuje cilindar on kaze da moze ali cena je 80eura a ja mu kazem ae cao!!

 

 

I da rekao mi je,ako necu da hilznujem da nosim da se to hromira!!!

 

gde to ima !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Sisak

Iskreno reèeno, neznam ko æe to da ti hromira kvalitetno pa mislim da æeš ipak morat na hilznovanje.Probaj naæ nekog metalostrugara da ti napravi hilznu i onda sam izbuši kanale,poslije toga na uprešavanje i nema problema.

Samo pazi da naðeš dobar materijal, bilo bi najbolje da vidiš jer ima šta slièno od nekog drugog motora ( obièno stariji motori imaju gusene hilzne,možda MZ 125, neznam koliko je promjer klipa kod njega )pa da samo skineš i ubaciš u svoj cilindar.

Morat æeš još razbušit cilindar i to na barem 52-54, tako da možeš stavit klip od E 90 sa L karikom jer onda motor puno bolje ide.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Beograd

Kolko je meni poznato cilindri se NE hromiraju. Pozovi lepo Ljubu Bugarskog(serviser) na 766730(mozda su dodali dvojku tj 2766730) pa pitaj sta i kako i da ti objasni kako da dodjes do njega(Dorcol)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 87 postova
  • Lokacija: OBRENOVAC

hvala ........ali niko se nejavlja na 766730 a ovaj drugi br sa dvojkom nije aktivan da nemas mozda njegov mob....ili neki drugi br gde bi to mogao da pokusam...

 

Koliko ja vidim moracu da hilznujem ..Ali gde i koliko?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši vlasnik Super Tenere, Afrike i Varadera, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ADV 350

Ljuba ti je tata-mata za cvaje i skutere. Non stop mu je puna radionica. Sada je otvorio firmu, zove se Kart Moto, a probacu da ti nabavim njegov mob.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 87 postova
  • Lokacija: OBRENOVAC

Hvala za br.

 

Ali nazalost opet nista,Ljuba mi kaze da to ne moze da se hromira,jer to je neki tvrdi hrom a to nema kod nas.

 

A ja ga pitao da mi hilznuje,a on kaze da to radi samo ZIMI JER SAD NEMA VREMENA...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši vlasnik Super Tenere, Afrike i Varadera, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ADV 350
Hvala za br.

 

Ali nazalost opet nista' date='Ljuba mi kaze da to ne moze da se hromira,jer to je neki tvrdi hrom a to nema kod nas.

 

A ja ga pitao da mi hilznuje,a on kaze da to radi samo ZIMI JER SAD NEMA VREMENA...[/quote']

 

Moguce da nema vremena, jer kod njega je u ovom periodu krcato.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 87 postova
  • Lokacija: OBRENOVAC

Odneo sam u servis koji se nalazi u Obrenovcu da mi se hilznuje cilindar,jer sam batalio da trazim da mi se to hromira jer polako gubim zivce.

 

Lik u servisu mi je rekao da to kosta 30 eura.

 

HVALA SVIMA STO SU MI POMOGLI

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda XLV 750R

Kod CTX-a ti je isti princip kao i kod elektronika E-90. Stubline su im od aluminijuma i hromirane iznutra. Za to ti je jedini lek da je hilznuješ, ako postoji moguænost zbog debljine zida cilindra, ili da je opet hromiraš. e sad, ovo drugo malo teže ide jer nema baš mnogo firmi koje takvo hromiranje rade jer nije isto kao i hromiranje obiènih delova na motociklu. Ja znam da ovde kod mene u Valjevu to radi "Krušik" a èuo sam, pošto vidim da si iz Obrenovca, da u okolini ima jedan privatnik koji pored ostalih obrada delova motora radi i takve stvari ( ako je to uopšte taèno). Trebalo bi da se nalazi na ulasku u Obrenovac iz pravca Valjeva, pa se negde skrene levo. Raspitaj se. Sreæno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 87 postova
  • Lokacija: OBRENOVAC

Ma batalio sam hromiranje,odneo sam u servis i covek mi je to hilznovao i cilindar je kao casa.

Ali hvala na svakom slucaju

 

P.S.Sutra bi trebao da upali.........!!!!!!!!! :D:lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja