Jump to content

Moto Zajednica

Povezivanje el kablova

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Postovanje. Hteo bih da zamenim leve prekidace na motoru, ali imam visak zica ( dobro neke bi kasnije izolovao ) ali...senzor cvacila ili kako vec na novom prekidacu, zice tog senzora su slobodne, a, na starom te zice izlaze iz kvacila i ulaze u kuciste prekidaca... Interesuje me gde da te zice spojim ako bas mora .?.

 

1587123360415997241490.jpg

1587123399928608287505.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12249 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ako motor ne zahteva da stisnes rucicu kvacila kod startovanja motora, ne moras ni da povezujes. 

Ili ih samo kratko spoji. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Pomagajte...

Stari prekidac ima 10 zica ( dve su dvobojne ..zeleno-crvena i crno-zuta )

Nov prekidac kupljen koji je za kineski coper ima 11zica iz prekidaca  ( jedna zica je braon-bela ) 2 zice iz kvacila...

Koja je plus koja minus ???

Gornja slika je stari prekidac tj kablovi iz tog starog.

IMG_20200421_151140.jpg

IMG_20200421_150831.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Pošto si kupio prekidač od drugog motora ( marka i model ) , boje žica ti ništa ne znače.  Moraš da nađeš nekog električara koji će to da uradi - što bi mi rekli " peške " .  A u prevodu top znači da na licu mesta ispita prekidač i povezuje ga na instalaciju. Vrlo lako je moguće i da prekidač ne može da se poveže . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 300 postova

Nema tu plusa i minusa već je to običan prekidač koji drži strujni krug anlasera otvorenim ako ne stisneš kvačilo;daj nekome da ispita prekidač i poveže ili kako reče Arakis,samo kratko spoji te dvije žice koje dolaze od strane motora a ove iz ručke zaboravi dok ne nađeš nekoga s malo znanja i do tada pali motor samo u leru.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12249 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Nema tu samo jednog plusa i jednog minusa pa da se razvodi po prekidačima. 

Za migavce imaš srednji kontakt koji dolazi sa automata i dva kontakta za leve i desne sijalice. 

Za svetlo imaš dolazni + i odlazni kontakt za poziciju i drugi odlazni za kratko svetlo. Odatle ide na preklopnik dugo - kratko i na ablend. 

Taster za sirenu obično prekida masu ali kod nekih prekida plus sa kontakta... zavisi od motocikla. 

Tu su i dve posebne žice od tastera na ručici kvačila koje idu direktno na CDI. 

Otvoriš jedan komplet prekidača, otvoriš drugi pa gledaš koje boje žica idu na koji kontakt i tako spajaš... Srećno ;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Nasao sam sirenu...radi ali, ali nemam mnogo vremena da se igram sa tim zbog obaveza i posla ...no bilo kako bilo, sirena radi. Prvi korak je napravljen...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Povezano :jee5:... Ipak povezao sam bio i mogavce i svetlo i....a ali me je mucilo to sto migavce kada ih povezem zuji...nisam nasao bio sirenu i i posle nekoliko pokusaja zvao elektricara .. I njega je bunilo to sto zuji kada se migavci povezu, ali posto sam preko punjaca akumulatora imao struju ( nisam hteo da praznim akumulator pa ga raskacio i punjac povezao ). Kada sam povezao akumulator zmigavci rade kako treba. Sirenu, plasticno kuciste ( drugi prekidac sa istim brojem zica kao i stari ) nema mase pa nije ni mogla raditi, nasao i to i sad radi sve kako treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja