Jump to content

Moto Zajednica

pomoc za stelovanje karburatora gsx 750f

Recommended Posts

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

drugari imam problema sa stelovanjem karburatora na dracula -inom motoru

cudno radi,zamenili smo iglice i nastelovali nivoe na karburatorima po uputstvu,ali problem je sledeci ,na prvom i drugom cilindru se pojavljuje benzin sa gornje strane membrana siber klipa,zbog cega?

povezao sam vakummetre i na 2,3 i 4 cilindru je vakum bio manje vise isti isto je i dizao i spustao kazaljke kada dam i pustim gas ,ali je na prvom na leru bio na 0 kada dam gas kazaljka malo skoci i padne,e sad na sraf za singronizaciju posto na vazduh nije menjalo nista uspeo sam da nastelujem da na leru skazaljka pokazuje isto,ali kada dam gas na prvom cilindru kazaljka opet padne skroz na nulu pa digne gore,ali znaci na njemu je nesto vakum slabiji,na ostalima padne ispod o.2 bar pa digne recimo do 0,4 ali na prvom kada dam gas padne skroz na 0 pa dugne mozda do 0,15 ,ima li neko raspolozen za pomoc,znaci razumem se stelovao sam na svom motoru bez problema,ali ovaj me rasturi...tako da ako neko ima ko je radio pomenute karburatore neka se javi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Moj ti je predlog da prvo ugrubo našteluješ karbone, a to znači da sve četri klapne seku malu rupicu na pola, pa ih tek onda okačiš na vakume. Falš vazduh takodje može da utiče na podpritiske (proveri i stanje membrana). Kompresija osim ako nije drastično niska može da se ispegla na vakumima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

aha,membrane su dobre i mekane,pokusacu tako,a reci mi jos nesto,odakle benzin sa gornje strane membrane?imam jos jednu nejasnocu a to su siber klipovi,oni imaju sa donje strane pored igle jos dve rupe precnika 4mm,dali je to normalno ili je ovo ugusena varijanta?posto mislim da ove rupe uticu na podizanje sibera pod punim gasom,inace u voznji ga je tesko navrtiti preko 8000 obrtaja,tu ima knedlu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: Obrenovac

... preko 8000 obrtaja,tu ima knedlu

 

    Ma nema tu knedlu, nego jednom u sto godina potegne kao pravi Suzuki, inace tu stane skala i dalje ne prima gas.

 

    Evo kako izgleda pomenuti siber odozdo.

Aj kad izmerimo kompresiju vecacemo da li da uzimam druge karbove, sibere ili motor! :)

 

  Pozz svima i hvala na odgovorima!

 

                        opt1213581301t.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Beograd

Ne znam kako je kod suzukija ali mislim da je za svaki cv karburator isto, na vencu membrane postoji mesinkana dizna koja regulise velicinu pritiska iznad  membrane i koliko se ja secam povezana je sa komorom plovka. Ako ti nedostaju iste hod igle bice manji, a mozda postoji mogucnost da benzin prestruji iznad membrane

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Svilajnac

Isti takav problem sam imao i ja na mom motoru do skoro. Ali kod mene je na leru imao vakum. Nije stajao na nuli. Kompresija na svim cilindrima ista. Flanse ispravne. A preko 5000rpm nije hteo. Na leru nje jos i kao radio dobro. Jedna membrana je bila iscepana i to sam resio. A na drugu je vukao fals vazduh izmedju membrane i sibera. I kod mene na siberu  imaju dve rupice ispod jer na te rupice vuce vakum.

 

Malo glupav savet ali meni je pomogao. Namazao sam crni silikon WURTH izmedju shibera i membrane i cekao jedno tri sata da se osusi i onda montirao na motor. I promena je bila drasticna. Za neku da kazemo nuzdu moze da posluzi. Ali nije trajno resenje.

 

Nadam se da ce ti to pomoci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja