Jump to content

Moto Zajednica

pao dechko sa R6

Recommended Posts

  • Vlasnik sajta, 5342 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Sto se tice ogranicenja kubikaze licno mislim da je i ovo sadasnje u redu jer sve zavisi od coveka kako shvata sve to.Nije mali broj starijih motorasa da strada zbog divljanja tako da nije sve u godinama' date='a i mnogo je onih koji su stradali a da uopste nemaju dozvolu.[/quote']

 

To nije bas skroz tacno... Jeste da ginu i stariji, to ce na zalost uvek biti slucaj. Ali mi ovde pricamo o mladima koji voze preterano jake motore, bez da imaju dovoljno iskustva, sto vozackog sto zivotnog...

 

Poenta je da se novim restriktivnim merama smanji sansa da ce neko neiskusan da vozi mnogo opasniji motor. Uvek ce biti talenata koji bolje voze od drugih, ali ce biti i onih koji ce poginuti na malim motorima. Stvar je da se globalno (u smislu Srbije) ucini makar onoliko koliko je moguce.

 

Naravno, mladi cesto misle da ih stariji ne razumeju ili da im nesto zavide pa ih zato ogranicavaju. Mudrost dolazi sa godinama i stariji ljudi ce uglavnom na osnovu veceg iskustva bolje da sagledaju stvari. Mladji, na zalost, to tek skapiraju kad dodju u godine tih 'starijih' i tad prirodno imaju zelju da savetuju tadasnju omladinu, koja ih opet 'ne razume' i krug se zavrsava, tj. iznova pocinje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 436 postova
  • Lokacija: BGD

Sto se tice ogranicenja kubikaze licno mislim da je i ovo sadasnje u redu jer sve zavisi od coveka kako shvata sve to.Nije mali broj starijih motorasa da strada zbog divljanja tako da nije sve u godinama' date='a i mnogo je onih koji su stradali a da uopste nemaju dozvolu.[/quote']

 

To nije bas skroz tacno... Jeste da ginu i stariji, to ce na zalost uvek biti slucaj. Ali mi ovde pricamo o mladima koji voze preterano jake motore, bez da imaju dovoljno iskustva, sto vozackog sto zivotnog...

 

Poenta je da se novim restriktivnim merama smanji sansa da ce neko neiskusan da vozi mnogo opasniji motor. Uvek ce biti talenata koji bolje voze od drugih, ali ce biti i onih koji ce poginuti na malim motorima. Stvar je da se globalno (u smislu Srbije) ucini makar onoliko koliko je moguce.

 

Naravno, mladi cesto misle da ih stariji ne razumeju ili da im nesto zavide pa ih zato ogranicavaju. Mudrost dolazi sa godinama i stariji ljudi ce uglavnom na osnovu veceg iskustva bolje da sagledaju stvari. Mladji, na zalost, to tek skapiraju kad dodju u godine tih 'starijih' i tad prirodno imaju zelju da savetuju tadasnju omladinu, koja ih opet 'ne razume' i krug se zavrsava, tj. iznova pocinje...

 

Meni tek sad nije jasno sta sise ti bunio pre neki dan?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5342 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Meni tek sad nije jasno sta sise ti bunio pre neki dan?

 

Zato sto je jedna stvar voznja po gradu i naseljenim mestima, a druga stvar voznja van naseljenih mesta. A ima tu jos milion stvari, za koje me sad mrzi da objasnjavam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM850

STRASNOOOO,Definitivno malog treba nalupati kada se oporavi ,samo je problem shto su takvi klinci uglavnom nedodirljivi i uvek ce naci razlog da zapravo oni nisu krivi vec neko treci a takvi su im i roditelji pa ce im poverovati. tako da je definitivno izlisno komentarisati taj soj ljudi bitno je samo da ih se dobro pazimo.Koliko naleto i ja cu postati tata verovatno cu se buniti ako mali ili mala budu u fazonu voznje koliko ija ali definitivno necu moci da ga ili da je odvratim od toga ali cu se bar truditi da budem tu da ga i ili da je uputim kako kada i pod kojim uslovima moze i treba da vozi jer je (bar ja tako smatram) naj bitnija bezbednost da bi se i uzivalo u ovakvoj mentalno fizickoj relaksaciji.

Moja mama ima jednu opasku sa kojom me uvek isprati na put

 

" PAZI KAKO DRUGI VOZE "

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: KTM450EXC

Zato brate detetu svome nikada ne kupiti motor. Meni za prvi motor falilo

100 eura i molio oca da mi pozajmi na mesec dana i on nije hteo.

Naravno bio je u pravu. Dok sam ne kupis ne umes ni da cenis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: montenegro

..moj stav je da zenskom djetetu treba kupiti motor sto prije ako pokaze interesovanje da ne bi doslo u situaciju da sjeda sa svakakvim likovima na motor...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Cubric

Ja mislim da nema toliko veze sta ko vozi, koliko sta nosi u glavi. Najcesce se nesrece desavaju kada ljudi podcene motor.

Ja imam 21-nu godinu i vozim R1 (jeste da vozim motore skoro deset godina ali nije to neki staz). Svaki put se najezim kada sednem na nju jer je se, iskreno, plasim. Kacigu obavezno nosim, cak i kada idem do prodavnice. Pored kacige najcesce nosim jaknu i rukavice, bas ako je vrucina onda stavim kornjacu. Po gradu izbegavam da vozim, jer mi nije zanimljivo, a kada vozim, ne prelazim 60 km/h. Nikada se ne zna kad ce neko da ti oduzme prednost. Dzaba sto nisi kriv kada popijes patos.

 

Veliki problem bajkerima u BG-u je sto su prakticno primorani da voze po gradu, jer nemaju gde drugde. Ja u Ivanjici imam tri deonice, na kojima saobracaja skoro da i nema(za pola sata voznje sretnem 3-4 auta), asfalt solidan (nema rupa), lepe su za voznju, ima dosta krivina, a do njih dolazim za max pet minuta i onda udarim vatru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
..ako pokaze interesovanje da ne bi doslo u situaciju da sjeda sa svakakvim likovima na motor...
ŠTOO :shock: ???!!!! Šta fali nama 'svakakvim likovima'? Treba neko i sa nama da se vozi :cry: ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: montenegro
..ako pokaze interesovanje da ne bi doslo u situaciju da sjeda sa svakakvim likovima na motor...
ŠTOO :shock: ???!!!! Šta fali nama 'svakakvim likovima'? Treba neko i sa nama da se vozi :cry: ...

 

...necu da se bavim filozofijom ali svi dobro znamo koliko je velika razlika izmedju likova i likova,i ja sam znala da sjednem na plastiku i od stapova da mi naprave drazce ,pa da se na motoru predvidjenom za jednog vozimo dvoje uz budvanske strane,ali zna se ko vozi da bi vozio ,ko za paradu ,a ko za izivljavanje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Slovakia
..moj stav je da zenskom djetetu treba kupiti motor sto prije ako pokaze interesovanje da ne bi doslo u situaciju da sjeda sa svakakvim likovima na motor...

 

e to reci mojoj mami koja je rekla da ce mi kupiti motor NIKAD ... al ovako sama stekam pare koje zaradim pa cu kupiti sama... zenu i donekle razumem jer ona ne bi sebi oprostila da mi se nesto desi.

Posebnu dozvolu imam da me brat vozi i njegov najbolji drug a to samo kad sam u Srbiji :(

 

sta ce one jedne sponzoruse moraju da pokazu guzu na sportasu iako ne znaju ni na koji motor sedaju. i ja cu moju "pokazivati" al mom motoricu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja