Jump to content

Moto Zajednica

pao dechko sa R6

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: VFR 800

A ssta recci a ne zaplakati??? :? Trebao je sjessti i tatu kao trecceg pa svi zajedno rsss!!!!! :twisted:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE
...moja majka dok sam ziveo sa roditeljima' date=' nikada nije otisla na spavanje dok se ja ne vratim kuci.[/quote']

Zadnjih 7 godina imam taj problem. I to ce da potraje jos neko vrijeme... :?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Vojvodina-Novi Becej-Germany svuda po malo.
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 1050xt 2022

pozdrav svima imam a ja neku pricu u vezi ovoga . decko iz N.Beceja isto tako dobio motor od caleta mada je on hteo apriliu 125rs a cale mu kupi hondu vfr 750 98god. i sta je tu bilo mlad zeli da se dokaze dosla neka riba iz N.Sada i odu da se provozaju ,i sta je bilo? zakuco se u prednju gumu od traktora .traktor hteo da skrene a on je mislio da ce da ga obidje a umesto da kocsi on daje gas i udara u prednju gumu i prevrce traktor. pa procenite kolko je isao!lete nekoliko metara .decko je imao napuknute prsljenove na tri mesta sreca ostali su zivi i dan danas ga vidjam ok je samo bez motora.ovo je samo primer da nije za svakog motor.joskad dobijes a nisi se oznojao za njega ne umes da ga cenis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Lapovo, Kragujevac
on daje gas i udara u prednju gumu i prevrce traktor.

 

 

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Pa kakva je to VFR-ka :?: :?: :?:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: KTM450EXC

Braco upravu ste za ono r1,r6,brateeee! Kako mi ti likovi idu na zivce a i omrzeo sam bre yamahu zbog toga!!! Ja sam takodje za to da detetu ne kupis motor.Treba sam da se preznoji (kao ja) pa da ga kupi i to prvo nesto do stotinjak kubika pa polako do vrha! Jedino ce tako znati da ceni svoj zivot a i motor!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Kikinda

Zao mi Jamahe!Najgore od svega ,sto je on mogao da pokupi nekog u saobracaju,a to je mogao biti bilo ko od nas.no na svu srecu sve se dobro zavrsilo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Bulldog 1100

stvarno ne vidim ni jedan razlog zasto bi ovo trebali da citamo Rolling Eyes

Ko to oce da cita, lepo uzme crnu hroniku u novinama i tamo moze da nadje toga kolko oce. Puco sebi u glavu, skocio sa 18 sprata itd...

 

Bas vidim razlog da ovo trebamo da citamo, jer verujem da medju nama forumasima, a i mi sami poznajemo mnoge koji tako voze, pa bi bilo korisno da im se kad-kad skrene paznja na nenormalnu voznju!

Toliko,

Sale-Kg!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: a be Nis be...
  • Motocikl: Suzuki Burgman executive 650

Nazalost Mladen je zaista tesko povredjen pri ovom udesu. Lezao kod mene u bolnici a posle je operisan. Teska povreda mozga i nazalost oduzetost desne ruke (za sada). Jedino sto mogu da dodam to je da je dobio od oca za 18.rodj. Yamahu R6 (2006.), a pre toga je vozio skuter.

Jbg, ko je ovde lud?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: a be Nis be...
  • Motocikl: Suzuki Burgman executive 650

Nazalost Mladen je zaista tesko povredjen pri ovom udesu. Lezao kod mene u bolnici a posle je operisan. Teska povreda mozga i nazalost oduzetost desne ruke (za sada). Jedino sto mogu da dodam to je da je dobio od oca za 18.rodj. Yamahu R6 (2006.), a pre toga je vozio skuter.

Alex-doktor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Ima jedan moj drugar jedno poredjenje za takve slucajeve:

Kupi detetu pistolj i daj mu da se igra!!!

Slazem se sa njim, a i malo bih promenio zakon sto se tice polaganja A kategorije:

18 god 125cc

20 god 125+

a slazem se i sa tim da ko sam zaradi za motor, vise ce i misliti o njemu i sebi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Kikinda - Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSXR 600 K9
Ima jedan moj drugar jedno poredjenje za takve slucajeve:

Kupi detetu pistolj i daj mu da se igra!!!

Slazem se sa njim' date=' a i malo bih promenio zakon sto se tice polaganja A kategorije:

18 god 125cc

20 god 125+

a slazem se i sa tim da ko sam zaradi za motor, vise ce i misliti o njemu i sebi.[/quote']

Ja se bas naslazem sa vama i da treba ti zakoni da se promene.

neko moze imati 12 godina (lupam) pa da je sposoban za motor i da dobro vozi i da vodi racuna i o sebi i motoru (moze voziti i 1000ccm), a moze neko imati 30 godina pa da nije sposoban i da ne zna da vozi i da ne zna da vodi racuna ni o sebi ni o drugima. Stvar je o mentalitetu ljudi! Nekom moze cale, baba, strina, tetka... da kupi motor pa da taj neko to ceni i postuje, cuva i odrzava i vodi racuna o sebi dok ga vozi! Sve je to moje misljenje!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: London

Pa nije bas tako...

 

Bajkeri starosti 15–24 godina su vinovnici nezgoda sa fatalnim ishodom u 67% slucajeva (izvor DFT).

 

Pomeranje starosne granice za polaganje za A sa 18 na 21 bi spasilo mnogo mladih zivota.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Kikinda - Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSXR 600 K9
Pa nije bas tako...

 

Bajkeri starosti 15–24 godina su vinovnici nezgoda sa fatalnim ishodom u 67% slucajeva (izvor DFT).

 

Pomeranje starosne granice za polaganje za A sa 18 na 21 bi spasilo mnogo mladih zivota.

Cenim ja vase misljenje, ali ja mislim malo drugacije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: London

Slazem se ja da se licna odgovornost razikuje od osobe do osobe, ali ne mozes ocekivati od drzave da ide od bajkera do bajkera i vrsi psiholosku analizu.

 

Postoji jasna korelacija izmedju godina starosti bajkera i broja nesreca sa fatalnih ishodom (utvrdjena na osnovu ispitivanja u nekoliko drzava).

 

Zato ovde do 21. godine mozes da vozis masinu do 33ks, a za vece moras da ili polazes ponovo ili cekas 2 godine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 837 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Iskreno, imam misljenje slicno kao Dusan jer dozvola ne cini vozaca vec ga cini osecaj, pamet i iskustvo.

 

I mislim da ne se bi smanjilo nesreca sa tim zato sto kod nas dosta njih nema tu dozvolu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Kikinda
Slazem se ja da se licna odgovornost razikuje od osobe do osobe' date=' ali ne mozes ocekivati od drzave da ide od bajkera do bajkera i vrsi psiholosku analizu.

 

Postoji jasna korelacija izmedju godina starosti bajkera i broja nesreca sa fatalnih ishodom (utvrdjena na osnovu ispitivanja u nekoliko drzava).

 

Zato ovde do 21. godine mozes da vozis masinu do 33ks, a za vece moras da ili polazes ponovo ili cekas 2 godine.[/quote']

 

E pa kad bi mi svi dobijali novi r6 za 18. rodjendan,verovatno ne bi ziveli ovako kako zivimo,zakon bi bio drugaciji,npr. sudstvo bolje...

Sto se tice likova kao sto je ovaj,jako je mali procenat takvih,i mislim da je to njihov problem,i problem,u ovom slucaju njegovog caleta.

Ja licno,i kada bi imao para,ne bi smeo da kupim 600 ili 1000 a da sam pre toga vozio skuter,bez obzira na dozvolu roditelja.

Da se polaze sa 21,vrlo je moguce da bi mu cale kupio neki nadrkani auto(full,koza,klima i dva...),koji ne bi stedeo,ne bi razmisljao(kao i na motoru) pa bi mozda nastradali jos neki ljudi,sasvim neduzni.Ovako,samo on i sponzorusica,ako me secanje ne vara.

Sto se tice toga da ima veze,da li si sam kupio motor ili su ti kupili keva,cale,baba... nije potpuno tacno,ali ima neke istine.

Sve zavisi od osobe,i koliko ona uopste ceni i voli motore,svoj zivot,i koliko brine za tudji zivot,i mislim da ne bi bilo u redu da neko polaze sa 21 zbog ovakvih kretena...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Kikinda - Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSXR 600 K9
Iskreno' date=' imam misljenje slicno kao Dusan jer dozvola ne cini vozaca vec ga cini osecaj, pamet i iskustvo.

 

I mislim da ne se bi smanjilo nesreca sa tim zato sto kod nas dosta njih nema tu dozvolu.[/quote']

 

Slazem se ja da se licna odgovornost razikuje od osobe do osobe' date=' ali ne mozes ocekivati od drzave da ide od bajkera do bajkera i vrsi psiholosku analizu.

 

Postoji jasna korelacija izmedju godina starosti bajkera i broja nesreca sa fatalnih ishodom (utvrdjena na osnovu ispitivanja u nekoliko drzava).

 

Zato ovde do 21. godine mozes da vozis masinu do 33ks, a za vece moras da ili polazes ponovo ili cekas 2 godine.[/quote']

 

E pa kad bi mi svi dobijali novi r6 za 18. rodjendan,verovatno ne bi ziveli ovako kako zivimo,zakon bi bio drugaciji,npr. sudstvo bolje...

Sto se tice likova kao sto je ovaj,jako je mali procenat takvih,i mislim da je to njihov problem,i problem,u ovom slucaju njegovog caleta.

Ja licno,i kada bi imao para,ne bi smeo da kupim 600 ili 1000 a da sam pre toga vozio skuter,bez obzira na dozvolu roditelja.

Da se polaze sa 21,vrlo je moguce da bi mu cale kupio neki nadrkani auto(full,koza,klima i dva...),koji ne bi stedeo,ne bi razmisljao(kao i na motoru) pa bi mozda nastradali jos neki ljudi,sasvim neduzni.Ovako,samo on i sponzorusica,ako me secanje ne vara.

Sto se tice toga da ima veze,da li si sam kupio motor ili su ti kupili keva,cale,baba... nije potpuno tacno,ali ima neke istine.

Sve zavisi od osobe,i koliko ona uopste ceni i voli motore,svoj zivot,i koliko brine za tudji zivot,i mislim da ne bi bilo u redu da neko polaze sa 21 zbog ovakvih kretena...

 

:fcab:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja