Jump to content

Moto Zajednica

Kod Malog Cace

Recommended Posts

  • In memoriam, 783 postova
  • Lokacija: Ottawa, Canada

Jedva sam docekao taj dan. Mahao sam rukicama i najzad uzletio. Na slici je sjeverna obala jednog od velikih jezera. Povrsina je jos zaledjena, a vide se pukotine u ledu.

1yvp4_img0003vt7.th.jpg

 

Pod bijelim pokrivacem nisu samo jezera. Pod snijegom je i Calgari.

W0og3_img0007yi1.th.jpg

 

Predjeli prema Vancouveru su umjesto ravnica postali naborani. Rocky Mountains.

LYl88_img0012oo7.th.jpg

 

Nakon 5 sati leta, najzad se ukazala krajnja destinacija.

u2loT_img0018jz0.th.jpg

 

Nikola je bio veoma zauzet, ali je i pored toga organizovao prevoz od aerodroma do njegovog radnog mjesta. Prvo sto sam trazio pogledom je bilo ovo.

jpdIi_img0019vm6.th.jpg

 

 

Da prosetamo malo kroz radionicu u kojoj Nikola radi.

 

KqNAU_img0020ds1.th.jpg RVJll_img0021ug9.th.jpg 1F4Oz_img0024pf2.th.jpg

 

 

Stizu novi motori u kutijama.

 

JusLz_img0026mh4.th.jpg 404.jpg WeEUC_img0031ka8.th.jpg

 

 

Majstor radi fino podesavanje alata  :P

 

mqaFd_img0035xx5.th.jpg

 

 

Uhvacen je na izdajnickom motoru, bez zastitne opreme. Svjedok mi je bio i drugi Nikola.

 

lLY51_img0036ss9.th.jpg vHU5b_img0037hx9.th.jpg

 

 

I nakon radnog vremena, uslijedile su pripreme za trke.

 

404.jpg iVMzH_img0040dk3.th.jpg OgX0J_img0043ik6.th.jpg

 

 

Ustajanje je bilo u 6, a bez kafe i shminkanja se krenulo na put. Nema veze sto su oci bile ovakve  :shock:

British&Italian nas je u Nikolinim rukama vozio na stazu.

 

404.jpg

 

Kad smo raspakovali, bilo je ovako. Pozarni aparat mora biti ispred, tako da u slucaju pozara svako moze imati pristup.

yZ6RQ_img0053ym1.th.jpg

 

Tu su se neki trkali, a neki gledali. Na kraju dana 2 pehara za vozaca.

shsuQ_img0069to0.th.jpg

 

 

Kod kuce nas je cekao domacin, ali vremena za pijanku nije bilo.

s58PR_img0102pn9.th.jpg

 

Sledeci dan za trke je poceo prilicno lose. 

QhQFB_img0071wn1.th.jpg

 

Ovo je izgledalo kao jedina svijetla tacka.

404.jpg

 

 

Dolazak na stazu nije obecavao nista bolje vremenske (ne)prilike.

404.jpg

 

 

Da li je broj navijaca Nikoli dao snage na stazi? Pored porodice i prijatelja sa nasih prostora, bio je tu i vlasnik British&Italian, te jos neke radne kolege i kanadski prijatelji.

404.jpg 

 

 

Nestrpljivo ocekujemo start.

04nwF_img0109rd2.th.jpg

 

 

Na kraju je dan bio vise nego za dobro raspolozenje. Pobjeda i dva druga mjesta.

Nym8h_img0124ak4.th.jpg

 

Samo, dan jos nije gotov. Trebalo je sve spakovati i vratiti na mjesto polaska.

404.jpg

 

Zavrsili smo veoma kasno. Umorni i srecni smo proslavili uz jednu ponocnu veceru. Sutra je vrijeme obecavalo malo vise zabave. Nikola je imao slobodan dan (ponedeljak), pa je odlucio da mi pokaze Viktoriju. Za zlobnike, to je ime grada, glavnog grada Britanske Kolumbije. Najzad cu i ja imati priliku da vozim. O tome u nastavku.

 

Na donjoj slici je Al, covjek koji Nikoli  mnogo pomaze na stazi. Bilo bi nepravedno, nepredstaviti ga. Kao sto se vidi na majici, obozava japanske motore  :P

DzPyp_img0363be0.th.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 783 postova
  • Lokacija: Ottawa, Canada

Najzad se vrijeme popravilo, pa sam i ja dobio priliku da vozim. Nikola je jahao Speed Triple 1050, a ja njegovu Daytonu 675. Krenuli smo na ostrvo Vankuver, gdje je i glavni grad provincije - Viktorija. Krenuli smo prema trajektu. Bio sam impresioniran velicinom trajekta koji je imao cak 6 spratova. Popeli smo se na vrh gdje je i neka vrsta TV sale.

 

bFxbV_vancouverislandmapwebqr1.th.jpg y0XxK_img0140jy8.th.jpg YITNF_img0155zh5.th.jpg RNdLA_img0148yv3.th.jpg

 

 

Tu smo se ponovo sreli sa Nikolom Toncev koji je posjetio sestru u Viktoriji. Ovom prilikom zelim da im se zahvalim na ukusnom rucku. Nakon toga smo krenuli u obilazak grada. Veoma lijep, cist i miran grad. Viktorija je turisticka destinacija cija okolina od 330 000 stanovnika ugosti deset puta vise turista svake godine.

 

YUTS9_img0161di3.th.jpg 40N8o_img0164vj7.th.jpg 404.jpg LLiC7_img0167kk1.th.jpg

 

 

Jos nekoliko slicica da docara atmosferu Viktorije. nakon toga smo uhvatili zadnji trajekt za Vankuver. Voznja je bila prohladna, ali motori vruci :)

 

vCGC6_img0168yo6.th.jpg XKUeN_img0170ax6.th.jpg wGxvx_img0171lb7.th.jpg 404.jpg

 

Doslo je vrijeme da se vidi po nesto i u Vankuveru. Lions Gate Bridge vodi prema cuvenom Stanley Parku. Jednostavno je suvise toga za vidjeti, pa produzavamo na vidikovac. Nevjerovatno je da je grad sa tako blagom zimom, tako blizu snijega. Ako okrenete ledja Pacifiku, slika koju cete vidjeti vas moze posjetiti na Sarajevo, jer je grad okruzen planinama. Popeli smo se zicarom iz koje se pruza prelijep pogled.

5GspH_img0197bc5.th.jpg 404.jpg EgHGR_img0214af8.th.jpg B0iWo_img0215rk7.th.jpg

 

oYtdT_img0218wl3.th.jpg 2qqGT_img0226mu4.th.jpg MdjKl_img0231mp9.th.jpg dGWfv_img0224dk5.th.jpg

 

Ovo je bila sledeca stvar koju sam zelio da vidim. A imalo se sta i vidjeti.

1RWO1_img0348is9.th.jpg

 

Bilo je zaista svega. Od kopije Austin Powers-ovog Jaguara do James Bondovog Aston Martina. Od modernih automobila poput Noble i Lotus, pa do policijskog Austin Seven iz 1909. godine.

 

5ynkn_img0241bt0.th.jpg NrCCQ_img0298rd0.th.jpg 39ofs_img0276on0.th.jpg VKiMX_img0266tq4.th.jpg

 

GNQEV_img0308dq4.th.jpg w9u2P_img0291od8.th.jpg 404.jpg qLuxl_img0324zu4.th.jpg

 

 

Obratite paznju na ovu sliku. Balansiranje zicanih tockova pomocu zice od kalaja.

 

VzfsA_img0318uu5.jpg

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 783 postova
  • Lokacija: Ottawa, Canada

Jedan prijatan dan i ponovo smo na motorima, ponovo je trajekt privremeno prevozno sredstvo.  Tu su nam se pridruzili Al (brkati cova i Ducati 999S) i Phil (Daytona 675). Destinacija je Sunshine Coast, sto zahtijeva 45 minuta puta preko vode. Predjeli su za razglednicu.

 

I36Oo_img0354rm3.th.jpg WXBf3_img0357rf1.th.jpg 404.jpg 404.jpg

 

Po dolasku smo ispratili saobracaj, laganom voznjom stigli do odredjene, njima trojici poznate tacke, a onda krenuli nazad malo zescim ritmom. U jednom trenutku Phil diktira tempo, ja pravim gresku u krivini i vec sam ih izgubio iz vida. Na ravnicama sam uspio da nadoknadim zaostatak i ponovo im se prikljucim. Uradili smo 4 "ture: po istom dijelu puta i onda se zaustavili da prezalogajimo.

 

404.jpg 404.jpg 404.jpg 404.jpg

 

 

Onda je doslo vrijeme povratka:

 

T3SR8_img0369zi8.th.jpg 404.jpg 404.jpg 404.jpg

 

 

Sledeci dogadjaj za mene je bio jedan lokalni Shine and Show. Ovaj puta malo gradske vreve. Na ovoj manifestaciji se imalo sta pogledati i osim masina :) U bar nije bilo lako uci, jer je bio pretrpan.

 

4WSnO_img0377vb2.th.jpg

 

Bilo je tu interesantnih primjeraka na kamari. Izmedju ostaloga sam po prvi puta vidio Changjang motore. Dobre su mu ove "lagane" felge. Mislim da bi dobio 10 konja i 20km/h samo da je imao obicne zicane tockove umjesto ovih "skladno dizajniranih ventilatora". Ne zaboravimo da i bicikli spadaju u ljubimce na 2 tocka. Bilo je tu interesantnih vozila i sa vise tockova.

vkxxt_img0375de8.th.jpg cZNvc_img0383zg7.th.jpg riqcs_img0389mk1.th.jpg 404.jpg

 

 

Bio je tu i prvi automobil sa prednjim pogonom - Citroen TA, zatim Barracuda, Cobra, te ovaj biser kod Nikole u radnji.

 

Qf76R_img0382sc3.th.jpg 404.jpg DuoaP_img0345uj2.th.jpg M7a0e_img0393nb0.th.jpg

 

Na kraju ce uslijediti susret sa Tom Mellorom. Covjek koji kao da je izasao iz filma "The World's Fastest Indian".

Ovaj dio je posvecen jednoj kanadskoj legendi moto sporta. Tom Mellor je covjek koji u nekim kategorijama drzi brzinske rekorde na Bonneville Salt Flats. Samo cu sa par slika prikazati nesto iz kolekcije ovog velikana o kome cu napisati posebnu pricu. Mali Caca je imao cast da na trkama veterana vozi rame uz rame sa njim, nakon cega su ostali dobri prijatelji. Zao mi je sto su mi u aparatu baterije bile vec slabe, pa je sve uradjeno bez blica.

 

BYnhW_img0395zf0.th.jpg vArsv_img0401uj2.th.jpg LQaLu_img0403ss5.th.jpg ET6CK_img0404os1.th.jpg

 

I ako su u garazi 2 stara Rolls Royce automobila, tesko je reci da se radi o bogatstvu. Za garazu koja je na dva nivoa je rekao da ju je sam iskopao. Radio je kao poslednji vozac LIFTA u Vankuveru. Kompletan lift je u dijelovima prenio u svoju garazu. Za Rolls Royce kaze da je odlican za vucu prikolice, a koliko sam vidio, dobar je i za ostavljanje kacige, guma i slicno. :) U garazi se nasao i Nikolin poster.

 

egJB2_img0405em5.th.jpg 404.jpg 404.jpg vCnzN_img0408vj1.th.jpg

 

 

Za kraj, kao nagradu za strpljenje, ostavljam nekoliko kolacica. Kad nije bilo kise, bilo je sunca.

 

404.jpg 0bwNE_img0448iw0.th.jpg buic4_img0449ji1.th.jpg Nrm5K_img0441gm6.th.jpg

 

Porodici Racunica zelim da se zahvalim na gostoprimstvu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

Bas kao sto rece Sale, ti s neba pa u rebra!

Imas li malo slika iz akcije na stazi?

 

999 (pogotovo ovakav crni) mi je najlepsi R motor napravljen do sada. Nisu moj fah, ali bih voleo da imam jednog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5352 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

`ocu i Ja kod Nikole!!! :D

 

Ma nema, domacin je za desetku. Dodjes i odma upregne covjeka da mu pomaze da trci. ;)

Izgleda da si mu talican, sad moras ici na svaku Nidzovu trku. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4272 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

xaxaxaxa ma Cale se zalepio za D675 i ne silazi.Da je mogo sa njom bi i u krevet ;D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja