Jump to content

Moto Zajednica

Zverinjak II

Recommended Posts

  • MZ Rider, 4132 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a

Odlicno :takoje:

Ti si se bas naostrio,trebali smo da organizujemo takmicenje tipa ,,bike build ,, odredimo rok,i eto veselja.

Masinsko poliranje,a? Ako si ,,trljao,,rucno,bice da si imao mnooogooo negativne energije za izbacivanje :lol:

 

10.000 zelembaca za televizora,jao.Al,pise ,,de luxe,,....

 

nije to nista.. 0namigivanje.gif 13 zelenih za es 150 u fabrickom stanju! 1zvizduk.gif

 

 

a da rece mi jedan cova, ima neki mz mislim da je es 150 + jos jedan(MZ samo neznak koji mozda je 175) prodaje se sa papirma za 150 - 200e.. mogu da se raspitam..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

Odlicno :takoje:

Ti si se bas naostrio,trebali smo da organizujemo takmicenje tipa ,,bike build ,, odredimo rok,i eto veselja.

Masinsko poliranje,a? Ako si ,,trljao,,rucno,bice da si imao mnooogooo negativne energije za izbacivanje :lol:

 

10.000 zelembaca za televizora,jao.Al,pise ,,de luxe,,....

 

nije to nista.. 0namigivanje.gif 13 zelenih za es 150 u fabrickom stanju! 1zvizduk.gif

 

 

a da rece mi jedan cova, ima neki mz mislim da je es 150 + jos jedan(MZ samo neznak koji mozda je 175) prodaje se sa papirma za 150 - 200e.. mogu da se raspitam..

 

 

 

Vidi,Sumenko,da nebi ofovali coveku temu....tih krseva ima koliko hoces,samo treba para a bogami i znanja da se to sve sredi kako valja.Mene konkretno zanimaju samo odredjene stvari,pomalo retke,pritom mislim na delove,koje mogu da iskoristim u nekim preradama,a ne odnose se samo na MZ motocikle,vec i ostale.Tu spadaju razni kormani,felne,sedista,ramovi,vile,satovi...ma svasta nesto.Taj sport je jako skup,kao i ovo sto Zverinjak radi,on zna,ali neko ko nezna da pridje motoru....najebo bi u startu.Sve to kosta,i te felne sto je stavio,i to poliranje,i ta klesta,ma sve,i opet ce se naci neki fantom strucnjak koji ce reci,ma to je MZ,jebes to,dajem ti ...300 evra!Taj trud u ovoj zemlji se tesko naplacuje,svi hoce u ,,fabrickom stanju,, custom motori se prodaju preko,u nekim zemljama gde se to ceni.Ovde,tesko.Kada bih stavio jedan od mojih motora MZ,na forum oglase,ispao bi haos.Cena nebi sigurno bila 500e,vec mnogo vise,jel toliko i vredi,ne meni,vec realno.A ona prica,..,,to sto si ti ulagao to ne racunaj,, je suplja i samo za one koji nemaju para,pa se vade.Neka sednu na 200-300 evra pa neka se voze!!! A u bre al sam se raspisaoooo,....uhvatilo me nesto... :lud:

 

Ako treba,brisacemo sve.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Samo da najavim da sam usao u zavrsne pripremne radove za otvaranje masine mog ETZ-a a tako i u popravku istog. Blagovremeno cu obavestavati o toku radova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Samo da najavim da sam usao u zavrsne pripremne radove za otvaranje masine mog ETZ-a a tako i u popravku istog. Blagovremeno cu obavestavati o toku radova.

Jel to mirise na kit 300 ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Nikako, ostaje kako je i bio. Da je vise para i da ima originalnih delova pa da se i upustim u avanturu ali sa klipnjacom koja u kompletu kosta 20€ u tih 20 imaju zaradu, proizvodjac, onaj koji je uvezao, onaj koji je prevezao i ovaj koji prodaje, poverenja nemam ni za 250ccm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

Nikako, ostaje kako je i bio. Da je vise para i da ima originalnih delova pa da se i upustim u avanturu ali sa klipnjacom koja u kompletu kosta 20€ u tih 20 imaju zaradu, proizvodjac, onaj koji je uvezao, onaj koji je prevezao i ovaj koji prodaje, poverenja nemam ni za 250ccm.

 

 

HHEHEEEE,bas vala,tako ispada,al guraju te kupovne,radi to fino.

 

Srecan rad majstore :MZ:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Definitivno sam digao ruke od sredjivanja " Televizora".Papir je, posto sam sve napisoa na njemu, rekao da bih trebao da "zakoljem" svog urednog ETZ-a da bih sredio "Televizora" kako ja zelim. U narodu bi rekli "corava posla".Posto sam sklon upustanja u ne profitabilne akcije, ovoga puta uz primenu drevne psihijatrijske metode zvane " brainstorming", odustao sam. Jos neko vreme cu biti na terapije, kradem tetki lekice i pijem.Poslednji osvrt na "Televizor", otisao je u potrazi za boljim uslovima...:zdravo:

post-3484-0-69246500-1311454359_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Da azuriram temu, dosta sam propustio desavanja u mojoj garazi a i ispred nje.

1.Vecina zna, opet sam kupio skuter i stalno se švrckam sa njime....znam, znam sta cete sve reci..tako je kako je.

2.Prodao jednog Renoa i kupio drugog.

3.Trenutacno menjam motor u Renou. Obimna prepravka ako imamo u vidu da motori nisu iste generacije...definitivno cu potraziti strucnu pomoc ali ne mehanicarsku vec, lekarsku.

post-3484-0-47810400-1311805514_thumb.jpg

post-3484-0-66217200-1311805617_thumb.jpg

post-3484-0-97311000-1311805688_thumb.jpg

post-3484-0-64652600-1311805758_thumb.jpg

post-3484-0-82608500-1311805793_thumb.jpg

post-3484-0-09884000-1311805865_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Lija@

Prodao jer je trazio velika ulaganja da ne nabrajam. Ode za 400€ a kupio sam ovaj drugi sa slike za 500€. Murija me je sve cesce zaustavljala a jedan put sam tuznom kuknjavom uspeo da se otkacim sa vanrednog tehnickog gde bi mu bio kraj.

 

TS Chopper@

Izvadio sam njegov originalni 1.7 sa 90KS i stavio 1.4 energy iz Clia I(75-80ks razni podaci). Mozda fotka ne prikazuje najbolje ali 1.7 je veci i komplikovaniji. Razlog zamene je sto je ovaj motor u R-5 veoma redak i svaki deo se tesko nalazi ili nikako.Krenuli su problemi da se nizu i kada stavis na papir, resavanje istih prelazi cifru trzisne vrednosti vozila.Ovaj drugi motor sam vec posedovao par godina a dobiven je po dobroj nabavnoj ceni od drugara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Krenuli radovi. Posle razmatranja, merenja, odmeravanja, izvrseni poslednji pripremni radovi.Danas sam skinuo prednju viljusku i probao viljusku od Kawe. Premerio razlike i sta sve treba kod strugara da se odradi.Mnogo sam se obradovao kada sam ustanovio minimalan obim radova da bi se viljuska namontirala.

post-3484-0-41053600-1322933529_thumb.jpg

post-3484-0-62101100-1322933567_thumb.jpg

post-3484-0-84814700-1322933605_thumb.jpg

post-3484-0-05003100-1322933761_thumb.jpg

post-3484-0-38197300-1322933781_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Da probam da objasnim porive celog poduhvata posto ce ljudi na forumu imati svoje vizure i stavove u vezi ove modifikacije.Dva su osnovna razloga:

 

Prvi je to da smo, vecina nas koja tera MZ-je iz vremena dok je se mogao kupiti u prodavnici, zeleli barem jeanput da na svoga MZ-ja stavi delove od Japanskih motorcikala i tako odkloni ocite estetske manjkavosti proizvoda iz DDR-a.U to vreme je to bio preskup zahvat jer su delovi japanaca imali cenu poput heroina.Sada, kada su cene delova drasticno nize, mogu sebi priustiti ostvarenje mastarije kada mi je primarno interesovanje i preokupacija u jednom danu bilo samo voziti se.....

 

Drugi razlog je trenutacni problem neoriginalnih i nekvalitetnih delova koji su na trzistu za MZ-a.Da dodam i da su zicani tockovi prelepi ali da svake sezone moram spanovati zice i menjati ih zbog rupa na ulicama i putevima a da ne pominjem kako reaguju u rezimu voznje tokom cele godine kada ih bljuzga pomesana sa solju koja se baca po ulicama krene da pravi fekalije po poliranim obrucima i losoj eloksaciji zica.Licno sam ovo okusio vise godina.

 

Ovo sam najvise naveo da mi clanovi foruma koji imaju drugi pogled na ovakve zahvate promene originalnosti, ne menjaju koncepciju.Cesto na forumu primecujem takve komentare. Neko da sve od sebe da ispuni neku svoju zelju i promeni nesto na svom MZ-ju a onda krenu higijenicari sa komentarima: " a zasto, a kako , glupo je..."

Prezentovacu veoma precizno sve detealje prepravke kako fotografijama , tako i tehnickim detaljima, merama i zapletima.Mozda nekome zatreba, zato i sluze forumi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4132 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a

Ovo sam najvise naveo da mi clanovi foruma koji imaju drugi pogled na ovakve zahvate promene originalnosti, ne menjaju koncepciju.Cesto na forumu primecujem takve komentare. Neko da sve od sebe da ispuni neku svoju zelju i promeni nesto na svom MZ-ju a onda krenu higijenicari sa komentarima: " a zasto, a kako , glupo je..."

 

 

 

 

 

0takoje.gif0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ja sam točkove davno želeo da menjam pa sam zbog nedostatka mehaničarskog umeća odustao od toga.

 

A nemam ni kada da se zajebavam, izgurao bih nego eto, ovako je lakše.

 

A nemam ni gde.

 

A kako ništa ne popravljam nemam ni alata.

 

Na kraju, nemam ni volje da se zajebavam kad već nemam ništa što je potrebno da bi zajebavanje imalo pozitivan ishod.

 

Mada, želeo sam trokrake ili bar petokrake točkove. I video sam ih u hromu, pa šta košta.

 

Ja nisam isterao pa svako ko bude obradovaće me kao da je uspeh moj.

 

Uzgred, žice na točku prikolice su tragične, mislim da nijednoj nema spasa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Prvi gradjevinarski potezi napravljeni.Prednja viljuska namontirana.Treba da potrazim lezajeve na odredjene dimenzije. Sledece je zadnja viljuska.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Prvi gradjevinarski potezi napravljeni.Prednja viljuska namontirana.Treba da potrazim lezajeve na odredjene dimenzije. Sledece je zadnja viljuska.

post-3484-0-94778700-1323627109_thumb.jpg

post-3484-0-16006600-1323627130_thumb.jpg

post-3484-0-57868800-1323639974_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4132 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a

Prvi gradjevinarski potezi napravljeni.Prednja viljuska namontirana.Treba da potrazim lezajeve na odredjene dimenzije. Sledece je zadnja viljuska.

 

Odlicno izgleda!!!!!!! 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja