Jump to content

Moto Zajednica

Zverinjak II

Recommended Posts

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Dunlop sportmax. Cena 20€, takva i šara.Cenim da će me održati ove sezone.Sve sam više zadovoljan ovom dimenzijom i profilom za razliku od prošle.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Vikend iskoristen za lako sredjivanje . Ofarbao sam izduvni lonac,kocionu kandzu isto takoi disk koji sam pri tome i izbusio.

 

th_97854_IMG_3960_122_901lo.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Uzeh danas da obavim neke radnje servisiranja vozila gde je jedna od stavki bila zamena gumica na kocionom cilindr i kocione plocice.Cilindar je blago vlazio te sve demontira i zamenih gumice i kada sam zamenio i plocice, uocio sam da klipovi zaglavljuju. Celu kandzu sam rasklopio ,uradio servis i posto sam vratio sve i kada sam hteo da probam kako radi, video sam da mi kocioni cilindar solidni kaplje....Sada sam u varijanti da nadjem neki drugi kocioni cilindar i predpostavljam da ce biti od nekog "japanca" a sa time cu imati problem i sa crevom jer prikljucci nisu isti......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

ja sam to resio kupovinom posudice za ulje i rucice od honde nsr (dobio sam i prekidac za stop svetlo  ;D )... kupio sam je za 20 eura...odlicno koci...kod mene nije trebalo nista da se prepravlja samo sam zavrnuo crevo u posudicu, sipao ulje, izluftirao i sad koci...slikacu pa cu postaviti da vidis kako to izgleda, mozda pomogne... ;)

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Mislim da sam sredio problem.Od drugara sam dobio kocioni cilindar od BMW-a (mislim da je 100-ka) i sto je lepa stvar, navoj i prikljucak je isti kao i kod MZ-a (stara nemacka skola) te mi je to dosta smanjilo posao.Posluzila me je sreca i kod ispustanja vazduha te sam vozil probao u vecernjim casovima.Pazljivo sam kocio jer sam zamenio i kocione plocice te ce im trebati malo vremena da se prilagode, ne bas novom disku.Sutra cu da na putu do posla malo vise kocim te cu da znam kakvi su sfekti. Malo se plasim oko doziranja sile kocenja jer ipak ovaj cilindar "tera dve kandze....

 

th_83177_IMG_4195_122_721lo.jpg    th_83182_IMG_4196_122_70lo.jpg

 

Problemi kod montaze su nastali zbog velicine cilindra, morao sam da uklonim polugiu sa cokom....kasnije cu odluciti gde da je stavim.Ima i mala estetska mana a to je rupa u koju dodju prekidaci za svetla kod originalne verzije ali...sta je tu je, bitno je da radi...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Jel' koci? Koci! Ostalo nije bitno. Jedino sauh da namestis, negde?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Drugar uvezao Road Kinga te sam malo terao "kamion".Vopzilo je sa fantasticnim potegom. Svo vreme sam imao utisak da vozim dizel agregat novije generacije.Drugom brzinom se krece bez problema.

 

th_20251_IMG_4453_122_248lo.jpgth_20258_IMG_4456_122_148lo.jpgth_20265_IMG_4466_122_426lo.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Prosle sezone sam kupio iglicu za karburator i zamenio.Poslednjih dana je pocela da me zeza. Posto sam konstatovao kvar, narucio sam novu iglicu koju mi je danas doneo drugar i ja krenem da ga odvezem kuci i u Kneza Milosa, MZ je "ustinuo".Probao sam da sacekam da se ohladi, posto to nije uspelo,slep sluzba je zavrsila deo puta.Ovih dana me ocekuje otvaranje motora i suocavanjem sa nivoom kvara.......

 

th_30546_IMG_4661_122_103lo.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Hmm, baš sam znatiželjan. ???

 

Ne očekujem ništa značajno, motor je dobar.  Ali me jeza hvata od toga ''šlep služba'', užas.  :o

 

Imam delova za karburator, meni nisu pomogli jer mi treba ceo ali možda kod tebe nađu neku primenu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Picasoo MZ@

Da, blokirao.Verovatno cu veceras kada ova omorinska pomama malo opusti da skinem glavu i vidim kojih je razmerta steta. Hvala svima na interesovanju i pokazanoj spremnosti za pomoc....javljam u slici i reci sta je bilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Veceras otvorio motor "odozgo". Zatekao malo silikata u kompresionom prostoru i taman kada sam pomislio da je klip stradao, ukapiram da isti ide u stublini.Problem je u radilici, tacnije u velikoj pesnici...znaci, rasklapanje masine, remont radilice..nova klipnjaca bolcn, lezajevi, semerinzi....

Da li iko ima iskustva sa bolcnovima i klipnjacama koje imaju sada da se kupe na trzistu, valja li to ista?

 

 

 

th_21533_IMG_4702_122_195lo.jpgth_21534_IMG_4704_122_19lo.jpgth_21535_IMG_4714_122_1068lo.jpgth_21541_IMG_4716_122_102lo.jpg

th_21542_IMG_4711_122_933lo.jpgth_21547_IMG_4708_122_532lo.jpgth_21548_IMG_4718_122_33lo.jpg

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Ista muka kao i kod MZ-ea...

Sta je ovo, krenulo nesto sve po velikim pesnicama!!

Bas pre neki dan pricam sa MZ-eom na njegovu muku koju je imao sa "magarencetom". Rece mi da mu je majstor Bokilic napomenuo da je njegov stari bolcni kvalitetniji od ovog sto je kupio...

E sada, postavlja se pitanje gde pronaci kvalitetne delove...?

Srecno sa popravkom!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Koliko znam u prodaji su dve vrste klipnjača, ''original'' i za 300 ccm.

 

Ni jedna ni druga nisu pravi originali, proizvodnja je sa Tajvana. Za standardni model sam čuo da je isti kao i svi ostali delovi, nije ohrabrujući kvalitet ali u to nisam uspeo da se uverim jer su mi na svim motorima stare valjale.

 

Novi model za 300 ccm je kao ojačan ali neke dimenzije ne odgovaraju za 250 ccm. Čak i kada se upakuje vremenom se ustanovi da i taj kvalitet nije ništa posebno.

 

Sve su ti ovo informacije ''rekla - kazala'', nisam baš siguran koliko su tačne ali do drugih nisam mogao da dođem.

 

Taj me ležaj godinama iritira, nameravao sam da odem do IKL-a, prodati su pa valjda tog novog gazdu interesuje posao. >:(

 

Ako si u prilici da pročitaš, skini oznaku pa da dosađujem malo... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Ja sam malo istrazivao po netu jer sam imao priliku da vidim i pakovanje od tih " tajvanskih " klipnjaca, pa je ispalo da je to " tajvanske " prazna prica - odnosno prodaje ih tajvanska firma, al im je proizvodnja u Indiji !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Postoji set za reparaciju i to je taj (indijsko,korejsko,kineski) i original radilica sa klipnjacom i sve to namontirano i centrirano.Ova druga varijanta je evropska...e, sada. Cunjam, raspitujem se, videcu.Dodje mi da kupim neki agregat 4-takta i da se poigram i ubacim u MZ biciklistiku.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Stvarno necu sebi dozvoliti da napakujem radilicu i celu masinu i da mi sve to rikne na nekoliko hiljada km.Mislim da bi tu MZ doziveo svoj prevremeni kraj koji ne podleze zenevskoj konvenciji....i da me posle proganjaju haskim poternicama..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Ja licno nemam lose iskustvo sa ovim " tajvansko - indiskim " klipnjacama . Zadnje tri godine ( od kako sam ostao bez posla u firmi - i bez firme ) - sam ih ugradio dosta u raznorazne MZ-e, i jos nisam imao ni jednu reklamaciju. Doduse bilo je nekoliko, al se ispostavilo da su bili drugi faktori ( secer u benzinu, il voznja na cist benzin " moze do kuce " ).  Uglavnom sam svima preporucivao da voze na kvalitetan sinteticki dvotaktol, i sta reci - voze se ljudi !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

U ponudi su 2 kompleta setova za reparaciju, da li znas koje si koristio????

Veceras sam probao da okacim putne kofere..

 

 

 

th_06887_IMG_4723_122_500lo.jpgth_06888_IMG_4735_122_227lo.jpgth_06895_IMG_4733_122_239lo.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Ne znam kakvi su to setovi za reparaciju, i ko vec sta nudi od prodavaca, ovo sto ja uzimam ovde u N. Sadu, klipnjaca je zajedno sa lezajem u velikoj pesnici zapakovana u najlon, jedino je lezaj male pesnice zapakovan u papir zuckaste boje na kome je zelenim slovima otstampano " Rockets " il tako nekako !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja