Jump to content

Moto Zajednica

Transport motora vozom do Crne Gore ?????

Recommended Posts

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: NBGD

Prosle godine sam bio po prvi put na Adi Bojani kod drugara koji drzi kamp i skolu za "kite surfing". Ove godine se drzim istog plana ,ali bih sa sobom "poneo" i motor :) E sad...tu nastaje zbrka - resio sam da nabacim mashinu na voz ,kao i auto,ali kako sam se sve vise informisao o toj akciji to je ona postajala sve vise utopija  :-[  Naime - na standardan vagon - motor ne moze da ide jer nisu optimizovani tehnicki uslovi za isti vec bi trebalo da se posalje vagonom za specijalne posiljke ,a to ,kako mi rece neki nezainteresovani sluzbenik , bi me kostalo 100 EUR do GRANICE u jednom pravcu,a onda plus taksa,plus neke jos dazbine ,a od granice je cena ostala enigma. Tako da - za 15 dana Ade Bojane transport motora bi me dosao cirka 300eur (malo li je) ,a za automobil u oba pravca je 60EURa !!! ??? Onda mi pade na pamet ideja da nabacim motor na prikolicu (koju nemam) ,a onda djutre na voz sa autom - i to moze po ceni od 60 eur za prikolicu u oba smera sto i nije lose,a mogao bih onda i izbaciti voz iz cele akcije ....jos da imam pomenutu prikolicu ;) Sve ovo napisah zato sto jos imam osecaj da neko sa BJBa ima neko resenje da mi predlozi. Inace ovih dana nabavljam kramponke i prebacujem motor u XT660r varijantu - prava stvar za Adu gde su ti kampovi skroz duboko u peskovitom terenu i sikarama tako da tamo motor nije hir vec potreba!...prosle godine sam tamo vozio kao po jajima svoj auto koji je na 17"" i niskom profilu guma,a kada sam ga ispuskirao u Ulcinju pred put za BGD ,ispalo je iz njega peska kucu da sazidas...zato toliko navaljujem za motor :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Nerazumem zašto stavljaš na voz i auto, a ne motor.

 

Ako ti tamo treba i auto i motor onda stavi motor na prikolicu i sve to odvezeš dole.

 

A ako ti auto ne treba onda je još lakše i 100 puta bolje, lepo se odvozaš motorom.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: NBGD

ok ...verujem da sam malo zakomplikovao - treba mi i auto  jer cu menjati lokaciju zajedno sa nekim prijateljima,a oni ne voze nista...a prikolicu nemam inace bi dilema bila resena...tj. bolje da sam pitao da li neko sa BJBa ima prikolicu (registrovanu) i da li bi je rentao na 15 dana? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Mislim da te taj neko ko ti je rekao da to kosta 100 eura malo zajebao :)

Peca sa foruma je prevezao tako motor za neke male pare, kaze da je isao nekim obicnim vagonom sa kojim nosi razni teret, samo su mu izvagali motor i naplatili po kilogramu, tamo ga je on sam morao privezati i osigurati jer se to vodilo kao paket i tu ovi iz zeljeznice nemaju nikakvu obavezu kao sa kolima i to je to. I mene interesuje ista prica kako se radi, a nikako da navatam Pecu (nema ga dugo na forumu, a ni kuci)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova

Moj drug BožaNS sa foruma je prošle godine terao motor na način na koji je Zo opisao, izašlo ga je oko 2500 dinara u jednom pravcu. Ako hoćete evo vam njegov broj pa ga pitajte za proceduru, retko je na forumu u poslednje vreme nema internet. Boža 063 863 48 95

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: NBGD

E, Laki hvala na kontaktu (Boza) !!! zato sam i postavio temu - jer sigurno nisam debitant u toj akciji...provericu kod Boze :) a sto se tice onih cifara koje sam dobio - ko zna sta me je taj lik na informacijama razumeo  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

obavesticu "forum" o kakvoj se proceduri radi cim saznam!

Obavezno javi i mene bas zanima ta akcija! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2874 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Ajd, ovako, procedura je stara 15ak godina, ali ne verujem da se promenila.

 

Motor se salje u postanskom vagonu, utovaruje se na gl. zel. stanici, kad se udje, negde na desno, ima kao ranzirna rampa sa koje se ulazi u vagon. Sam moras da ga obezbedis /vezes/ i cini mi se, ne sme da ima goriva u njemu, kao opasna materija itd. Niko te ne pita sto nosis flasu od 2l benzina u rucnom prtljagu. Cena je bila relativno jeftina, ali motor nije osiguran, tj, ne priznaju nikakva ostecenja. Neki su proveli noc uz mezimca, sve do Rijeke, Ploca ili Bara. Ynaci, pravac na stanicu i ne moze da ne moze, sigurno mora da moze, jer ako ne moze, moze da moze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Mene bi verovatno zanimala ta akcija sa prebacivanjem motora vozom do mora. Treba da idem dole 20. juna i posto trenutno vozim Piaggio Liberty, mislim da bi bio pravi podvig sesti na njega i uputiti se na tako dalek put. Elem, mozda bi tako nesto i uradio, ali ne idem sam i nosim sa sobom tonu stvari, jer cu tamo verovatno ostati 2-3 meseca. Motor prodajem i ako ga prodam onda cu kupiti neku jacu masinu, pa cu sa njom na more a stvari cu vec nekako prebaciti! Solaris javljaj sta si uradio... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Beograd

prosle godine sam i ja hteo da motor natovarim na voz do CG, i kad sam se pitao dobio sam informaciju da moze samo u teretni deo i da kosta 1 evro po kilogramu, kao posiljka! i da se to placa srpskoj zeleznici, pa onda od granice isto i crnogorskoj...naravno, u povratku ista prica... to mi je bilo previse pa sam lepo seo na motor i odvezao se do mora :)

 

ali ako postoji i jeftiniji nacin, voleo bih da znam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Posto Vas ide vise....neko nek vozi auto...a neko motor.... ;)

Ako ti je frka i treba pomoc javi....na motoru mi nikada nije dosadno, (sa autom sam presao mnogo...mnogo kilometara cak mi je puno godina to bio i "lebac") za razliku od auta koji vozim bas kad "moram"....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: NBGD

OK...evo konacnih informacija...Juce sam se cuo sa Bozom - koji je prosle godine spustio motor pomocu voza i evo sta mi je rekao : MI - mission impossibile! Znaci prvo su ga odbili u par navrata,zatim je licno otisao do zeleznicke i nekako jedva uspeo da nagovori "odgovornog" da se ubaci na vagon sa automobilima.To su mi onako bas teske volje dozvolili ,ali da on licno odgovara za svoj motor kao i da ga sam obezbedi tj. "priveze" :) Na dan putovanja dovezao je motor i tada saznaje da su se oni ipak predomislili i da ne bi oni to! A,covek vec sve isplanirao....Posle jos jednog mucnog ubedjivanja uspeo je u svojoj nameri mada kaze da mu se onaj tamo mrstio jer akciju nije "podmazao" sa nekih 20ak evra...ok...sada ja - Pozovem juce ponovo zeleznicku i rekose mi da od ove godine imaju DEFINITIVNO nova pravila...vise se motori ne salju kao posiljka! toliko o tome narode - mislim da ce sigurno sledece ,a mozda i u toku ove godine obezbediti makar jedan vagon za motore jer interesenata je sve vise.A i kada su se slali kao posiljke to je suludo mnooogo kostalo.

 

:) Inace ,hvala Charuga na predlogu - akcija je sto ja idem pre svih sam....A,da postoji varijante da idem samo motorom - pogodio si da mi je frka :) vise bih voleo da za takav put 800km imam bar jos jednog "kolegu" - u drustvu je zanimljivije  :) necu da se precenjujem - nisam toliko iskusan na dugim straftama. Grad je moj domen  ;D

 

P.S. ako imate prikolicu ili veliki pikap - onda niste u problemu  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 343 postova
  • Lokacija: PG, MNE

Daj ne zajebavaj :=)

Sta ti je tih 500km od BGD do Ulcinja? Evo, kad udjes u CG, ako budes imao kakav problem, samo javi, tu smo da te podrzimo, fizicki, psihicki, moralno, eto i materijalno ako treba :D

Samo okreni preko Prijepolja, Pljevalja i Zabljaka na Niksic, da se ne zajebavas sa kanjonom Morache jer se jos uvijek renovira put (mada od 1 juna prestaju radovi na putu, samo oko puta rade, ali svejedno. Tu ce ti drustvo praviti Dr.Mracni, dio puta, a ja cu do od Niksica ili Podgorice do Ulcinja i sve super :) Dolje imas Gasha, Wulfija, Dzonija, ako sto zaskripi, sigurno ce ti svi pomoci. Mislim, svakome su do sada, da ne bude da ih ja ne silim na nesto ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Moj ortak radi u zeleznici i malopre sam ga zvao da se informisem u vezi prevoza motora do Montenegra. On radi u drugom sektoru i nije mogao da mi da tacne informacije. Trenutno je na odmoru i pocinje da radi u sredu i tada ce mi javiti kakva je 'gimnastika' za prebacivanje. Obavesticu vas cim mi javi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

OK...evo konacnih informacija...Juce sam se cuo sa Bozom - koji je prosle godine spustio motor pomocu voza i evo sta mi je rekao : MI - mission impossibile! Znaci prvo su ga odbili u par navrata,zatim je licno otisao do zeleznicke i nekako jedva uspeo da nagovori "odgovornog" da se ubaci na vagon sa automobilima.To su mi onako bas teske volje dozvolili ,ali da on licno odgovara za svoj motor kao i da ga sam obezbedi tj. "priveze" :) Na dan putovanja dovezao je motor i tada saznaje da su se oni ipak predomislili i da ne bi oni to! A,covek vec sve isplanirao....Posle jos jednog mucnog ubedjivanja uspeo je u svojoj nameri mada kaze da mu se onaj tamo mrstio jer akciju nije "podmazao" sa nekih 20ak evra...ok...sada ja - Pozovem juce ponovo zeleznicku i rekose mi da od ove godine imaju DEFINITIVNO nova pravila...vise se motori ne salju kao posiljka! toliko o tome narode - mislim da ce sigurno sledece ,a mozda i u toku ove godine obezbediti makar jedan vagon za motore jer interesenata je sve vise.A i kada su se slali kao posiljke to je suludo mnooogo kostalo.

 

:) Inace ,hvala Charuga na predlogu - akcija je sto ja idem pre svih sam....A,da postoji varijante da idem samo motorom - pogodio si da mi je frka :) vise bih voleo da za takav put 800km imam bar jos jednog "kolegu" - u drustvu je zanimljivije  :) necu da se precenjujem - nisam toliko iskusan na dugim straftama. Grad je moj domen  ;D

 

P.S. ako imate prikolicu ili veliki pikap - onda niste u problemu  ;)

Neki likovi su mi pre par godina kada sam ostao u kvaru u crnoj gori prebacili motor do bgda za male pare (cirka 50 evrića). Oni voze velikim kombijem novine u Crnu Goru svai dan.Kreću nešto prokleto rano ujutru oko 2 ili 3 i dole su do 10 sati. E sad da li to hoće da urade ??? ??? ??? ???

Pitaću ih, pa za koji dan kačim na forum njihov telefon ako su još uvek u šemi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 748 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R nine T Rural GS

Posaljes auto vozom a ti se lepo provozas motorom. Ne vidim logicnije resenje a i moras jednom da ubijes ozbiljniju kilometrazu  ;D  Ja redovno peglam motorom na more, nista strasno a i sresces jos neke motore usput, garantujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Posaljes auto vozom a ti se lepo provozas motorom. Ne vidim logicnije resenje a i moras jednom da ubijes ozbiljniju kilometrazu  ;D  Ja redovno peglam motorom na more, nista strasno a i sresces jos neke motore usput, garantujem.

A sa slomljenom nogom, verovatno peglaš laptop ;D ;D ;D ;DBrz oporavak, dok ti Bubi ne razdrnda motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Javio mi ortak za prevoz vozom i prica je vrlo kratka i jednostavna.

Motor tezine oko 150kg=150eura.

Punoooooooo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja