Jump to content

Moto Zajednica

Put ZABLJAK-NIKSIC-TREBINJE

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Posto planiram odlazak u Trebinje, ali malo zaobilaznim putem radi voznje, preko Durmitora, zanima me kakav je put od Zabljaka do Trebinja preko Niksica.

Takodje me zanima kakav je put od Niksica pored reke Pive do Srbinja.

Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5352 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Mogu ti reci samo za dionicu Niksic-Trebinje. Prvo cuvaj se drotova. ;D Poslije Niksica, kada krenes uza stranu, mislim na nekih 10km od NK, asfalt je malo previse naboran, tako reci dzombe. Mozda to i nije tako strasno, ali preprosle godine sam tuda malo sevrljao, pa zato sad pazim. I pazi se na Trubjelama nekog Vucijaka koji mene za malo nije oborio. ;) U principu nemas nekog razloga za brigu.

 

 

Patrole mogu biti, kada prodjes Lastvu i zuti mostic, ali to je samo DGS. Sada su uvjek prije Necvijeca jedno kilometar, prije patrole idu dva mala pravca, potom desna krivina i onda izbijas pred njih, tako da malo ulagani, da se ne moras sa budalama raspravljat.

Kada prodjes tablu grada, docekace te pravac, nemoj da ga odsrafis, posto znaju da stoje ususkani kod prodavnica sa desne ili otpada sa lijeve strane. Poslije toga pravca jedno 500m naprijed je drugi pravac, tu znaju da budu u prvih 200 metara ili pred kraj.

Sorry sto smorih. :-[

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Konjarnik-Bgd
  • Motocikl: dr 650 se - T7

Doktore, dal da kupimo radar detektor koji ce blututom biti povezan sa rucicom gasa i malokalibarski pistolj ako nas slucajno zaustasve da im pucamo u gume i zapalimo u nepoznato?  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Doktore, dal da kupimo radar detektor koji ce blututom biti povezan sa rucicom gasa i malokalibarski pistolj ako nas slucajno zaustasve da im pucamo u gume i zapalimo u nepoznato?  ;)

 

;D ;D ;D ;D :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 343 postova
  • Lokacija: PG, MNE

Posto planiram odlazak u Trebinje, ali malo zaobilaznim putem radi voznje, preko Durmitora, zanima me kakav je put od Zabljaka do Trebinja preko Niksica.

Takodje me zanima kakav je put od Niksica pored reke Pive do Srbinja.

Hvala!

 

Ja sam se totalno navukao na Trebinje, put mi je od Niksica do Trebinja, mrak.

Kad dolazite ovamo, ja sam raspolozen da vam se pridruzim do Trebinja, iz Niksica?

 

Inace, Zabljak-Niksic, kad krenes iz Zabljaka, do Savnika je jako los, kasnije sasvim ok. Nije za neko obaranje po krivinama, ali moze sasvim fino da se vozi do Niksica. A od Niksica do Trebinja, tj. do granice, dobar dio su asfaltirali, to je preko Vilusa, samo obrati paznju na izlasku iz NK, mjesto Vitalac, tu ima policije, zatim na kad se popnes iznad Slanog Jezera, tu imas znak 50, i na jos jednom mjestu, na Trubjeli, pravina je, a znak 50. Ostalo samo ceraj.

Javite se na PM, ako ste raspolozeni, pa da vam ostavim broj, pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Dotore, jedan kolega je raspolozen da ti se pridruzi na putu za Trebinje. Moje iskustvo pre 10 godina na tom putu je katastrofalno. Od Zabljaka do savnika naisao sam na nekoliko raskrsnica gde se ukrstaju putevi iste vaznosti (sudeci po sirini asfalta) a ZNAKA nigde nema. Nekoliko puta je bilo na eci -peci-pec  i to sa punim kolima i porodicom. E popizdeo sam. Naravno,zalutali i izasli na neki put gde sam video da raste drvo iz asfalta,asfalt sav popucao a na stenovitom zidu pokraj puta pise :Druze Tito mi ti se kunemo..."  !! Pomislih da smo usli u neki vremenski dzep,sta li, ali me brzo otrezni patrola koja se tu stvori i poce nevidjeno drndanje. Hoce da me kazne sto sam vozio po zabranjenom putu,kao nije bezbedno. Ne mozes da objasnios ljudima da sam dosao do ovog puta tako sto nema nigde znaka 100km unazad.  Carobnih 10 maraka sve je resilo!!

  Braco Crnogorci jeste li obelezili put??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

A nas 3 motorista čemo iz Trebinja posle skupa u nedelju, preko Nikšiča do Žabljaka.

 

Mozemo skupa nazad do Niksica, posto mi dalje nastavljamo kanjonom Pive ka Srbinju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: SLOVENIJA

A nas 3 motorista čemo iz Trebinja posle skupa u nedelju, preko Nikšiča do Žabljaka.

 

Mozemo skupa nazad do Niksica, posto mi dalje nastavljamo kanjonom Pive ka Srbinju.

 

Super. Bilo bi nam drago da idemo barem jedan dio puta. Ti češ mene lakše upoznat na skupu, jer imam na ledjima znak našeg kluba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Cetinje - MNE

Evo i mapa kako i gde.

 

Put Niksic  -  Foca ( Srbinje )  je dobar do Scepan polja ( granice). Onda te ceka malo losega puta,oko 15km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Zabljak - Savnik  -  uzak put ima raskrsnica, ponegdje i propao, nije za velike brzine, ali ako se krene lagano uzivanje.

Ja sa mojim KLEpestom sa uzivanjem vozim tu dionicu.

Mikka i Hitman su skoro prosli tu dionicu http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=18979.40

 

Savnik - Niksic  - put je u boljem stanju, samo da ne promasite i okrenete preko Krnova, tada vas ocekuje bezbroj krivina ali moze vam oduzetii puno vremena. Elem, evo jedna od krivina na tom putu, vidi se i u kakvom je stanju asvalt

 

s2020816sh8.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Evo i mapa kako i gde.

 

Put Niksic  -  Foca ( Srbinje )  je dobar do Scepan polja ( granice). Onda te ceka malo losega puta,oko 15km.

 

Istina. Mada, obzirom sta oni voze (Trophy i Strom) to se kaze malo zanimljivog puta :D. Jedino treba obratiti paznju da je ta deonica puta, od CG-BiH granice prema Foci dosta uska a lokalci znaju da voze brzo pa pazite malo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Konjarnik-Bgd
  • Motocikl: dr 650 se - T7

Sa mnom je super tenera, a trophy ide na Zabljak.

Tako da je mozda jos malo zanimljivije! ;D ;D ;D

 

nema sumlje da ce super tenera uneti izvesnu dozu zanimljivosti u ovaj inace dosadan put!!  ;D ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Niksic
  • Motocikl: KTM 990 Adv, KTM 350 Freeride

kao sto je vec objasnjeno, put zabljak savnik je slabiji,od savnika do nikica je dobar,od niksica do trebinja je takodje dobar, i zanimljiv zbog krivina :) ako vam bude trebala bilo kakva pomoc,slobodno se javite 067518287 Ivan a vrlo moguce da vas i ja ispratim jednim dijelom puta!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 343 postova
  • Lokacija: PG, MNE

Evo i mapa kako i gde.

 

Put Niksic  -  Foca ( Srbinje )  je dobar do Scepan polja ( granice). Onda te ceka malo losega puta,oko 15km.

 

Istina. Mada, obzirom sta oni voze (Trophy i Strom) to se kaze malo zanimljivog puta :D. Jedino treba obratiti paznju da je ta deonica puta, od CG-BiH granice prema Foci dosta uska a lokalci znaju da voze brzo pa pazite malo.

 

Ja tek sad ukapirah da se ne radi o sledecem vikendu, vec o vikendu kad je moto skup u Trebinju!

Super, mi cemo ici iz PG, BD, NK, u malo vecem broju, ali jos ne znam detalje, kada i u koje vrijeme.

 

Inace, sto se boldovanog dijela tice. Na tom dijelu puta MNOGO pazite, ne malo, MNOGO! Put je uzak, a ljudi tuda svasta rade. Nedavno sam slusao tipa koji je sa familijom tuda putovao u jednoj krivini se sreo sa KAMIONOM! Uspio je da zakoci, ali ga je car opalio kamionom, da nije ni takao kocnicu! Srecom, nista im nije bilo, ali auto... Zdravo djaci, skola se kreci!

 

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova

Ajde da vam zabiberim čorbu :)

 

Žabljak - Šavnik - Nikšić nije loša tura, iako su neke dionice prilično uske, posebno je takav dio od Žabljaka do Šavnika. Kasnije ima jak uspon sa dosta serpentina, i kad njega prođete, uglavnom je raj. Mada je meni taj rajski dio puta dosadan. Postoji mogućnost da prije Šavnika (Ima putokaz, ali se najbolje raspitajte kod lokalaca za detaljne instrukcije. Ljudi su uglavnom veoma ljubazni i hoće pomoći) posjetite kanjon Komarnice i klopate u Etno kolibi.

 

E sad, ko voli avanturu bez puno muke, može da okrene i drugim putem. Iz Žabljaka kada se pođe prema Šavniku, krene se put Virka, prema vrhu Stožina, a malo zatim i čuvenom Sedlu, preko Dobrog dola, Prutaša, dalje do Plužina. Tuda ide fina uska cesta, krivuda kroz, u ovo doba, prekrasan zeleno kameniti krajolik. Ranije je to bio makadam, a od prošle godine je asfaltiran. Ne znam kako motorom, ali autom se na nekim dionicama može voziti ležernom trocifrenom brzinom.

 

Tim putem se stiže do Plužina, a odatle je već put za Nikšić odličan. Vodi kroz kanjon rijeke Pive i pored Pivskog jezera, a malo kasnije moći ćete da svratite i do manastira Piva. Meni je ova dionica mnogo zanimljivija, iako je nešto duža, i komplikovanija za onoga ko prvi put ide. Sada je malo lakše, jer dilema na raskrsnicama nema, samo se prati crna asfaltna traka.

 

Volio bih da se oglasi neki bajker, jer vjerovatno nije isti osjećaj na dva i četiri točka, ali ako valja biciklu i autu, pretpostavljam da valja i motoru.

 

 

 

Od Nikšića do Trebinja, mislim da se može reći da je put odličan vrlo dobar četiri plus. Uz par dionica gdje je cesta naborana (rekoše ranije) i par radara (isto ti rekoše) možeš da tjeraš sve sa vjetrom u kosi  :) Jedna od rijetkih dionica koju i dan danas odvezem sa velikim zadovoljstvom, bez straha i grča u bubrezima da će mi štrumpf sa radarom izletjeti iza svakog kamena koji je dovoljno veliki da se ovaj sakrije iza njega. A takvih je kamenčića tamo dosta, vjeruj mi  ;D Pred Trebinje, opet oprez  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 343 postova
  • Lokacija: PG, MNE

Necu prestati da te prozivam da okacis neku od svojih fotki, a znam da ih imas dosta sa ovog dijela o kojima govorimo. Jeste nemas motor, sto je kao neko tvoje opravdanje i da nisi bajker, ali cu ti okaciti epitet pizdice koja nece da pomogne ljudima, koji imaju problema sa putem i neces da ih informises kojim i kakvim predjelima prolaze i sta da posjete  ;D

 

 

I da svi znate, kuglager ima slikane sve crkve u CG na hard disku, a nista ne da! Stipsa! Cicija! Znas kad cu da ti vratim akumulator?! I kablove da upalis auto!?

NIKAD!  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ajde da vam zabiberim čorbu :)

 

Žabljak - Šavnik - Nikšić nije loša tura, iako su neke dionice prilično uske, posebno je takav dio od Žabljaka do Šavnika. Kasnije ima jak uspon sa dosta serpentina, i kad njega prođete, uglavnom je raj. Mada je meni taj rajski dio puta dosadan. Postoji mogućnost da prije Šavnika (Ima putokaz, ali se najbolje raspitajte kod lokalaca za detaljne instrukcije. Ljudi su uglavnom veoma ljubazni i hoće pomoći) posjetite kanjon Komarnice i klopate u Etno kolibi.

 

E sad, ko voli avanturu bez puno muke, može da okrene i drugim putem. Iz Žabljaka kada se pođe prema Šavniku, krene se put Virka, prema vrhu Stožina, a malo zatim i čuvenom Sedlu, preko Dobrog dola, Prutaša, dalje do Plužina. Tuda ide fina uska cesta, krivuda kroz, u ovo doba, prekrasan zeleno kameniti krajolik. Ranije je to bio makadam, a od prošle godine je asfaltiran. Ne znam kako motorom, ali autom se na nekim dionicama može voziti ležernom trocifrenom brzinom.

 

Tim putem se stiže do Plužina, a odatle je već put za Nikšić odličan. Vodi kroz kanjon rijeke Pive i pored Pivskog jezera, a malo kasnije moći ćete da svratite i do manastira Piva. Meni je ova dionica mnogo zanimljivija, iako je nešto duža, i komplikovanija za onoga ko prvi put ide. Sada je malo lakše, jer dilema na raskrsnicama nema, samo se prati crna asfaltna traka.

 

Volio bih da se oglasi neki bajker, jer vjerovatno nije isti osjećaj na dva i četiri točka, ali ako valja biciklu i autu, pretpostavljam da valja i motoru.

 

 

 

Od Nikšića do Trebinja, mislim da se može reći da je put odličan vrlo dobar četiri plus. Uz par dionica gdje je cesta naborana (rekoše ranije) i par radara (isto ti rekoše) možeš da tjeraš sve sa vjetrom u kosi  :) Jedna od rijetkih dionica koju i dan danas odvezem sa velikim zadovoljstvom, bez straha i grča u bubrezima da će mi štrumpf sa radarom izletjeti iza svakog kamena koji je dovoljno veliki da se ovaj sakrije iza njega. A takvih je kamenčića tamo dosta, vjeruj mi  ;D Pred Trebinje, opet oprez  :D

 

Bas se corba zabiberava! ;D Daj neke detaljnije instrukcije oko tog kanjona Komarnice i te etno kuce.Ili pusti br. na pp. pa da mi telefonom bolje objasnis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova

Da imam motor, rado bih ti, koliko je sutra oslikao trasu. Ovako sam prepušten na milost i nemilost Space Direktora koji mi je maznuo kablove i akumulator  ;D

 

Uglavnom, teško ćeš da promašiš, jer put do Šavnika je prilično loš i baš na tom dijelu gdje se spuštaš, naići ćeš na putokaz koji te skreće na makadamski put, tamo piše između ostalog i Kanjon Komarnice. Sam kanjon nisam nikad obilazio, obični smrtnici mogu da uđu samo 50ak metara, tu je tačka sa koje nema povratka, ne ide se bez vodiča, i moraš biti fit da prođeš jer je na nekim mjestima kanjon uži od lakta. Za mene to nije, pa nisam previše detaljisao :D

 

 

Na linku ispod možeš vidjeti uprošćenu mapu sa ucrtanim putevima i kontakt osobe od koje ćeš telefonom ili emailom vjerovatno dobiti sve potrebne informacije.

 

http://www.raft-tara.com/mapa.html

 

 

Između ostalog, na mapi je ucrtan i put koji sam ti ranije predlagao: Žabljak - Plužine preko Durmitora (Markiraj mišem pravac od Beograda i potamniće ti trasa Prijepolje, Pljevlja, Đurđevića Tara, Žabljak, Virak, Sedlo, ...). Kako mi se čini do etno sela se autom/motorom može stići i sa druge strane. Ja tuda nisam išao, ali najbolje da pozoveš čovjeka i on će ti dati bolje informacije od mene.

 

Mene je tamo privukao ovaj dio: pršuta, sir, domaći hleb, mlada jagnjetina ispod sača, pastrmka na žaru ili ispod sača, kačamak, cicvara, domaća rakija, medovina. Naravno, nije sve u klopi, ima nešto i u prirodnoj ljepoti ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd

Ako budete enduro ekipa imate jos jedan zanimljiv put, doduse ima deonica sa tezim off roudom. U pitanju je put od Zabljaka, preko Male Crne Gore, Kanjona Susice i susickog jezera. Priroda i prizori su fantasticni! Izbija se u selo Trsa koje je iznad Pivskog jezera, pa se asfaltiranim serpentinama spusta na njega. Posle do Trebinja je asfalt i brdo pandura kroz Bosnu. Ima i fotki sa tog puta http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=18704.0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 343 postova
  • Lokacija: PG, MNE

Ako budete enduro ekipa imate jos jedan zanimljiv put, doduse ima deonica sa tezim off roudom. U pitanju je put od Zabljaka, preko Male Crne Gore, Kanjona Susice i susickog jezera. Priroda i prizori su fantasticni! Izbija se u selo Trsa koje je iznad Pivskog jezera, pa se asfaltiranim serpentinama spusta na njega. Posle do Trebinja je asfalt i brdo pandura kroz Bosnu. Ima i fotki sa tog puta http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=18704.0

 

Gledao sam slike kod Daneta i Kome, sa te dionice, neka, hvala lijepo, ja volim svoj motor. A i sebe. Mozda kad kupim Suzuki DR-Z400.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd

Doco, daj neku sliku sa puta!

Bolje da sam isla sa vama, ovde je tako dosadno da umirem, kisa nas ubi i ne mogu nigde da mrdnem! sutra idem u Grac do Louisa, hoces neku sitnicu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja