Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha dt 125 Lc 88god

Recommended Posts

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha dt lc 125

Postovani clanovi imam problem sa pomenutom yamahom u mom je vlasnistvu vec 2 godine i od starta je prekidala struja pucala na auspuh i gasila se.to sam resio otvaranjem cdi-a i lemljenjem puknutih lemova da bi me pre desetak dana pocela ponovo muciti izgubila je ler i snagu i nije htela preko 6000-7000 hiljada obrtaja inace isla je do 12.0000  izgubi se na punom gasu .otvorio masinu karike lose i cilindar ovalan izbusio i ubacio nov meteor  klip i motor posle toga radio odlicno na leru i imao snagu cim sam ga ubrzano razradio uvideo sam da problem sa obrtajima i dalje postoji i da pomenem sve od svecice i karburatora pregledano.inace sam sam majstor i servisiram testere trimere skutere itd.ako je neko imao slicno iskustvo molio bih za savet.jos nesto bez filtera vazduha motor ide do 120000 obrtaja znam mnogi ce reci karburator ali ceo sam ocistio i pregledao 3 puta.jedino na njemu cudno je sto dzet dizna ne reaguje na stelovanje.ubacicu video link.unapred zahvalan rale

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Laicki bih rekao da ima visak goriva te ga gusi, pa kada je bez filtera ulazi malo vise vazduha, te je i smesa bolja.

Ne znam kako ti karb uzgleda ali probaj malo zavrnuti  sraf za smesu npr 1/4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha dt lc 125

Mikuni 28 .stelovanje iglice isprobano kao i nivo u loncetu.a na dzet diznu tj sraf za smesu ne reaguje moze da se skroz odvije i nista ne menja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ja bi sraf za smesu odvrnuo na 2 kruga i probao, pa zavrnuo za 1/4 i opet probao i tako dok ne ubodes smesu ako nije to ne znam sta bih ti rekao. Kakve su svecice?

Pogledaj i na  YT imas dosta klipova o tom karbu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Valjalo bi taj karburator oprati u ultrazvučnoj kadici i produvati. Možda mu se neki kanal unutra začepio . 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Ако и тад не реагује, мењаш за исправан.

Провери и семеринг радилице код паљења али мислим да је карбуратор у питању.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Не знам шта подразумеваш под чишчење карбуратора али неопходни минимум је његово расклапање до шрафа, шприцање унутра и споља брејк клинером. Под унутра подразумевам сваки канал и сваку дизну а затим издувавање компресором, сваки канал и сваку дизну. Па склапање, провера нивоа пловка итд. Најбоље је чишчење ултразвуком али ако немаш "кадицу" има неколико начина меџу којих је и горенаведени.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha dt lc 125

Sve do posled srafa i ociscen svaki kanal ipone karb cleaner i izduvan kompresorom.radim daleko slozenije karburatore ali ovaj moguce da nesto krije. Nivo sam smanjio iglicu stelovao veruj mi da sam u zid udario nez vise sta cu.mada probacu veceras jos jednom.ps.mislim da po netu sam nalazio ljude sa slicnim ako ne i istim problemima .nego niko ne napisa resenje 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Шраф за смесу мора да реагује, реши то па после можеш да играш и са издувним вентилом. Сад је и други режим рада, нов клип карике веча компресија. Шта си тамо мењао све.....

А шраф за смесу је од 0,8 до 1/5 круга.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha dt lc 125

Klip i busio cilindar ali isti kvar je i pre postojao.kad ispitam karburator ostaje mi samo cdi da od nekog pozajmim ili da prevezem neki od 2t skutera onibsu mi jeftini stim sto ne mogu da otvaraju ventil snage a i sema mi treba za povezivanje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Ниси требао да стављаш Метеор, лоши су то клипови. Али зависи и шта је било на понуди.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Možda da probaš sa nekim drugim karburatorom ( pozajmiš od nekog drugara ) . Jednostavno, i karburatori imaju neki svoj vek. Možeš im menjati dizne,plovke, gumice, šibere . . .  Ali dođe trenutak kad ništa ne pomaže. A i na taj način ćeš bar saznati dal je problem u karburatoru il nečem drugom.  Jednostavno, samo skineš karburator sa motora koji radi i bez ikakvog štelovanja staviš na tvoj motor. Karburator može biti i od nekog drugog motora, bitno je samo da se može montirati . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha dt lc 125

Prox i meteor razlika 2700 din.mada meteor dosta ugradjujem u mot testere  manje motore i veruj mi da ni jedan do sad nihe izdao 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha dt lc 125

Izgleda da je problem bio  u vodu vazduha koji ima bitnu svrhu u pravljenju mesavine vazduha i goriva cije se crevo spusta kod zadnje viljuske i tu usisava neku malu kolicinu vazduha.hvala na savetima za sad radi dobro .

20200207_211715.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja