Jump to content

Moto Zajednica

Oprema i prtljag za visednevno putovanje motorom

Recommended Posts

  • Drug član, 1187 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Ja moram polako seci te stapove da ne bih presekao i onu gumu koja je provucena kroz stapove. Moracu seci nekom testericom pa polako. A oticicu sutra u neko elektro radnju, pa da vidim sta imaju i sta bih mogao da iskoristim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 211 postova
  • Lokacija: pored ZR
  • Motocikl: cbr 500 f

Ta guma je najmanji problem da se izvadi i vrati. Na krajevima u tom metalnom delu je vezan cvor, samo odvezes i izvuces a prilikom vracanja prvo uvuces u sipke neki tanji konac, vezes za kraj gume i sva zajedno izvuces do tamo gde si odvezao, zavezes opet cvor i gata. Za cevcice pogledaj kod kuce ili kod drugara da neko nema staru antenu za Tv sto su bile sa al. cevima, meni je takva taman odgovarala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Imam jedno pitanje u vezi satora. Imam neki iglo sator za dvoje. Sator je dvoslojan i jako sam zadovoljan, ali jedina mana mu je duzina kad je zapakovan. E sad, duzinu jedino odredjuju stapovi koji prave konstrukciju. Oni su duzine 70cm. E, sad sam ja kontao da ih presecem sve na pola (da bi skratio duzinu torbe sa satorom), ali da ne presecam gumu, nego samo stapove i da ih isto spajam kao i sad. Samo ne znam kako ili gde da nadjem ili nesto drugo da stavim umesto onih metalnih delova koji spajaju stapove. Oznacio sam na slici. Jel zna neko kako bi to mogao da resim? Nadam se da se razumemo.

 

9pc4dtojf5jkdt2g27c.jpg

 

Uh, teško ćeš to moći uraditi iz razloga što tu gde hoćeš da prerežeš i staviš aluminijumsku čauru, štap treba da se savija. Ako to uradiš, iako je štap veoma savitljiv, može da pukne prilikom savijanja, ako ga uopšte budeš mogao da saviješ, jer dobar deo štapa ti je pod čaurama. Sve to ima svoje, uradio bi to neko već da je moglo.

Ako pak pokušaš i uspe ti, javni ovde, da i ja to sebi odradim, jer takođe mi je malo glomazan šator.0takoje.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: NG
  • Motocikl: Africa Twin 1000

zato ja sve izvadim iz torbe i pojedinacno spakujem na motor.....sator preko kofera, stapovi od satora u zelenoj torbi pored kofera i sve to osigurano mrezom

post-24456-0-72519200-1398452111_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1187 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

I meni se cini Cedo da si ti u pravu. Ali setim se da sam danas u metrou gledao neke jednosliojne satore isto za dve osobe. Ali su kad se spakuju u torbu oko duzine oko 50 cm. Sto mi je skroz ok. Tako da sam nesto razmisljao da kupim taj za oko 1700, a od ovog mog uzmem samo onu ciradu odozgo i onda cu imati dvoslojan sator, ali mnogo manji kad se spakuje u torbu ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 725 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Ako se negde spoje ta dva omotaca dobijas jednoslojni sator. Mozda da uzmes neke druge stapove? Recimo da su kod tebe spojili 8 stapova, a ti nadjes istu ukupnu duzinu podeljenu na 10 stapova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica / Nemacka
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F

10 dana Grcka Tasos sve stalo u tri kofera osim satora koji sam stavio izmedju zadnjeg sedista i duseka od koje sam napravio zeni naslon.

Mislim da je naj bolja investicija koferi i drzaci kofera.Tu netreba zaliti bar oni koji vole kampovanje a idu motorima.:takoje:

Koliko moze da stane stvari bruka :lol:

post-8154-0-42495400-1398508687_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12115 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

10 dana Grcka Tasos sve stalo u tri kofera osim satora koji sam stavio izmedju zadnjeg sedista i duseka od koje sam napravio zeni naslon.

Mislim da je naj bolja investicija koferi i drzaci kofera.Tu netreba zaliti bar oni koji vole kampovanje a idu motorima.:takoje:

Koliko moze da stane stvari bruka :lol:

 

Divim se, iskreno! Ja nemam ideju kako bih spakovao sve to uopste na motor, a kamo li da se ne vidi! Dve vrece, dve podloge, sator, garderoba, obuca, kisna oprema, neka oprema za motor i sve u koferima?? Svaka ti cast!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Tara
  • Motocikl: KLR650 Tengai

Napakovano...

534566_434509593282103_1116705256_n.jpg

svasta nesto, od opreme za kampovanje, ronjenje...

224178_434509176615478_992599173_n.jpg

raspakovano! :D

 

60583_434516156614780_1599298240_n.jpg

 

sta da radimo kad volimo da slusamo bluz uvece uz pivo, a imamo mesta!!! :lol::lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Tara
  • Motocikl: KLR650 Tengai

Za potpun ugodjan mora da bude pravi zvuk!!! :lol::lol: zao mi bilo da ih ne ponesem, tacno je sirok koliko i uzi kofer, kao da su pravljeni jedno za drugo! :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1187 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Evo juce sam se pakovao i isao u SM na moto skup. Nisam bas zadovoljan sa mojim dimenzijama. Poneo sam sator, dusek Intex ( za dvoje), jednu vrecu za spavanje. Posto imam sator koji kad se zapakuje, duzina mu bude 70cm, njega sam morao posebno. A u onu veliku torbu sam stavio dusek, jastuk i vrecu za spavanje. Evo kako sam bio probao da stavim na motor. Naravno to je dosta tesko, pa nisam hteo da to sve drzim na koferu. Spustio sam to sve na suvozacevo mesto i zategao. E, sad, kako to sve da ponesem plus jos jedna vreca kad nas ide dvoje? Ili da kupujem sator manjih dimenzija ili, nemam pojma. Jel imam neko neku ideju? Nisam pametan.

 

ipvnxmq8tomwyzny8b4z.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XXX, 474 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Bocni koferi?

 

Mogao bi da stavis sator na te bocne kofere a ostatak da ubacis u njih.

 

Ili probaj da to sto si stavio na kofer privezes za bocne nosace kofera koji su ti vec na motoru ali ne elasticnim vezicama vec nekim jacim. Imaju da se kupe kaisevi za vezivanje tereta koji nisu skupi a zavrsili bi posao :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica / Nemacka
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F

Evo juce sam se pakovao i isao u SM na moto skup. Nisam bas zadovoljan sa mojim dimenzijama. Poneo sam sator, dusek Intex ( za dvoje), jednu vrecu za spavanje. Posto imam sator koji kad se zapakuje, duzina mu bude 70cm, njega sam morao posebno. A u onu veliku torbu sam stavio dusek, jastuk i vrecu za spavanje. Evo kako sam bio probao da stavim na motor. Naravno to je dosta tesko, pa nisam hteo da to sve drzim na koferu. Spustio sam to sve na suvozacevo mesto i zategao. E, sad, kako to sve da ponesem plus jos jedna vreca kad nas ide dvoje? Ili da kupujem sator manjih dimenzija ili, nemam pojma. Jel imam neko neku ideju? Nisam pametan.

 

ipvnxmq8tomwyzny8b4z.jpg

Jebote pa jel moguce da si ovako hteo da spakujes :stabre: brate imas nosace kofera i ti se mucis?Kupi dva kofera i resi sve probleme.Sto se tice satora stavis ga pozadi izmedju stopaljke i tog nosaca kofera :-) Moj sator je za tri osobe a nema da ga vidis kad ga stavim na motor :-) Malo treniranja,malo iskustva i sve stane da se udobno vozis.:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica / Nemacka
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F

10 dana Grcka Tasos sve stalo u tri kofera osim satora koji sam stavio izmedju zadnjeg sedista i duseka od koje sam napravio zeni naslon.

Mislim da je naj bolja investicija koferi i drzaci kofera.Tu netreba zaliti bar oni koji vole kampovanje a idu motorima.:takoje:

Koliko moze da stane stvari bruka :lol:

 

Divim se, iskreno! Ja nemam ideju kako bih spakovao sve to uopste na motor, a kamo li da se ne vidi! Dve vrece, dve podloge, sator, garderoba, obuca, kisna oprema, neka oprema za motor i sve u koferima?? Svaka ti cast!

Lalajko umesto podloge ja imam dusek na naduvavanje(velik je koliko i sator a debljina je oko 15cm),koji koristim zeni kao naslonjac na koferu :lol: Sledeci put kad budem pakovao slikacu sve sta stavim u kofere i ispod sedista.Sve se spakuje da bude kao kocka lakse je voziti a i sigurnije je.Uglavnom pakujem da po tezini bude sve jednako zbog krivina da mi ne preteze ni na jednu stranu.U tank torbu stavljam kisna odela, eventualno klopa, pice za put i cigare.

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12115 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Bas me zanima da vidim! Gde spakujes dve vrece za spavanje? Gde su ti stvari za zenu? Gde spakujes obucu za sebe i zenu - patike, papuce itd.? Fotoaparat, kamera, punjaci, lampe... meni je to neverovatno :) Sam na motor mogu da se spakujem, ali i dalje da bude dobar deo opreme VAN kofera. Ali dve osobe sa kamp opremom, a da se ne vidi nista... naucna fantastika :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1187 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

E, bas tako Lalajko. Skroz si u pravu i to sam i ja hteo da napisem. Ja sam mogu sve da stavim na motor (nisam vozio onako kao sto je na slici, spustio sam stvari iza sebe i zategao spanerima), ali i mene bas zanima gde sve stavis kad vas ide dvoje? Ja imam 3 kofera Kapina, dva sa strane od 34L i Top case od 46L. Oni su skroz OK, ako ides u motel/hotel, ali kad hoces da ides da kampujes, onda tesko da to sve moze da se stavi na motor, ako vas je dvoje. Znaci u kofere stavis sve stvari i garderobu, ali me zanima gde se stavi sator, veliki Intex dusek i dve vrece za spavanje??? Ili vi mozda imate one Sport Bili torbe ;):D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 211 postova
  • Lokacija: pored ZR
  • Motocikl: cbr 500 f

Vec par dana pokusavam da nadjem sliku kako to izgleda spakovano kod nas ali ne uspevam. Obecavam slike prvom prilikom.

Eto mali nagovestaj, koliko se vidi. Spakovano sve za sedmodnevni moto reli.

post-1600-0-55562100-1399996860_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica / Nemacka
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F

Bas me zanima da vidim! Gde spakujes dve vrece za spavanje? Gde su ti stvari za zenu? Gde spakujes obucu za sebe i zenu - patike, papuce itd.? Fotoaparat, kamera, punjaci, lampe... meni je to neverovatno :) Sam na motor mogu da se spakujem, ali i dalje da bude dobar deo opreme VAN kofera. Ali dve osobe sa kamp opremom, a da se ne vidi nista... naucna fantastika :)

:lol: Obecavam sledeci put slikam sve da vas uverim gde i sta pakujem.

Imam dva kofera bocna od 44L i gornji od 47L plus tank torba 25L Znaci 160L za pakovanje svih stvar,i malo li je?

Jedan kofer je moj jedan zenin za stvari i sta moze jos pored stvari da stane,a uvek moze jos :lol: ,nemoram bas sve da pisem sta sve nosim? Licna higijena(neseser) ves,majice,donji ves, kupaci, obuca i td.... :lol: gornji kofer vrece 2x (naravno nisu naj deblje vrece nego tanje) i sve sto mi treba recimo komplet za kuvanje,plasticni balon od 10L za vodu (onaj sto se sklapa) mali jastuci na naduvavavanje,peskiri (veci manji sve zajedno 4-5 kom),navlaka za dusek(posteljina) baterlampa za sator,kolopa(za 4-5 dana)konzerve,kobaja,kulen,supe u kesi.J.... nemogu svega da se stim :-) Zbog sigurnosti vezujem bocne kofere sa kaisom za kofere.

U tank torbu kisni kombinezoni,vlazne maramice(za brisanje vizira i ruku) pice(guarana,voda) neki slatkis(keks,banana) Cigare ma natrpam ga punog :lol: da opteretim malo prednji deo motora!

Ispod sedista : Alat (komplet kljuceva za motor sve sto mi treba a mogu sam da popravim) komplet za krpljenje guma,Prva pomoc,svetleci prsluci,rezervne sijalice,krpe za brisanje.

pa to je to odprilike :zdravo:

 

evo kako izgleda moj sator

post-8154-0-23906800-1399999579_thumb.jpg

 

evo ovde se vidi obuca a ima i na nogama :lol:

post-8154-0-63900500-1399999590_thumb.jpg

 

evo pakujemo se

post-8154-0-61529400-1399999673_thumb.jpg

 

Ovako izgledamo napakovani.stim sto sam stavio sa strane peskir za brisanje da ne otvaram kofer.

post-8154-0-17451000-1399999703_thumb.jpg

 

kao sto vidis Lalajko nije naucna fantastika :jee:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica / Nemacka
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F

Vec par dana pokusavam da nadjem sliku kako to izgleda spakovano kod nas ali ne uspevam. Obecavam slike prvom prilikom.

Eto mali nagovestaj, koliko se vidi. Spakovano sve za sedmodnevni moto reli.

 

Izgleda lepo spakovano :takoje: samo smanji malo sliku ogromna je!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 211 postova
  • Lokacija: pored ZR
  • Motocikl: cbr 500 f

Vec par dana pokusavam da nadjem sliku kako to izgleda spakovano kod nas ali ne uspevam. Obecavam slike prvom prilikom.

Eto mali nagovestaj, koliko se vidi. Spakovano sve za sedmodnevni moto reli.

 

Izgleda lepo spakovano :takoje: samo smanji malo sliku ogromna je!

Sve, sve al neumem >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja