Jump to content

Moto Zajednica

Klip 180ccm za Malaguti Madison 150

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Inđija N45°2.154' E20°4.473'
  • Motocikl: Nema :(

Oglas za drugara -- Trazi se klip od 180ccm za Malaguti Madison 150ccm, covek bi da razbusi cilindar i ugradi veci klip. Ako toga nema, onda se trazi klip za 150ccm, "druga blabla" (zaboravio sam sta, vece karike valjda), i konacno, ako i toga nema, onda original 150ccm. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX Blackbird SUZUKI DR 800 BIG, Yamaha DT125MX, Yamaha TZR 125

Dragi moj Six,

Oznaka ccm je oznaka za kubne centimetre i time se meri zapremina cilindra od donje mrtve tacke do gornje mrtve tacke klipa.

Klip ima svoje dimenzije a osnovna je precnik klipa i on se meri u milimetrima sa obicno dve decimale iza(na pr. xx,xx)

Ako se stubline razbuse to su delovi milimetra i zovu se specijale i najvise se rade do tri specijale ali retko sve tri zajedno prelaze 1 milimetar i to u glavnom kod kamiona. Kod nekih modela, uglavnom putnicka vozila, moguce je kompenzovati prosirenje precnika stubline, stavljanjem sirih karika ali uglavnom se stavljaju novi siri klipovi.

Da bi taj tvoj prijatelj podigao kubikazu za 30 ccm mislim da je potrebno da promeni ceo cilindar i klip, a to zahteva (u zavisnosti od modela) i jos neke dodatne radove.

Malo zesci posao i investicija zarad malo dobitka.

Ipak je najbolja fabricka varijanta a ako mu je to slabo neka to proda i kupi nesto jace sa razlikom u parama koje je mislio da spuca u budzevinu.

No hard feelings  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Inđija N45°2.154' E20°4.473'
  • Motocikl: Nema :(

Ma kakvi hard feelings, hvala na pojasnjenju. Mozda decko voli da majstorise, sta znam.. :)

 

Da, dakle trazi se klip "druga specijala" ili original za 150ccm :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX Blackbird SUZUKI DR 800 BIG, Yamaha DT125MX, Yamaha TZR 125

Ma kakvi hard feelings, hvala na pojasnjenju. Mozda decko voli da majstorise, sta znam.. :)

 

Da, dakle trazi se klip "druga specijala" ili original za 150ccm :)

 

 

Iz tvog prvog posta se ne vidi sta je tacno problem i zbog cega tvoj prijatelj hoce da nesto da "budzi".

Da li je agragat produvao ili prolupao ili samo hoce da dobije na kubikazi.

U svakom slucaju vecina prisutnih na ovom forumu je prosla kroz tu istu fazu budzenja, eksperimentisanja i pokusaja

da se od "tomosa dobije hajabusa". Neki uspesnije a neki i ne ali sve je to skola koja mora da se prodje.

Moj ti je savet da se prvo odnese cilinder na pregled, premerivanje i eventualno razbusivanje(ukoliko su stubline ostecene) i prema novoj meri da se stave sire karike ukoliko je to moguce, ako ne da se uzme novi klip. Informaciju o dimenziji karike ili klipa ce dobiti od majstora koji bude razbusivao. Rado preporucujem servis za masinsku obradu kod Ljube i Bate na Zvezdari jer imam odlicna iskustva sa njima.

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=15888.0

 

Good Luck

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja