Jump to content

Moto Zajednica

Stelovanje tvrdoce prednje viljuske kod TDM 850 97

Recommended Posts

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Malo mi je omeksala prednja viljuska pa prilikom kocenja propada bas dobro tako da voznja nije bas prijatna.Prethodni vlasnik je ulje zamenio pre godinu i po dana.Ulje nigde nije iscurelo tako dasam u dilemi sta da radim .Jedan majstor mi rece da postojki mogucnost da je neko leprit unutra zaglavio na otvoreno i da ulje propusta nekontrolisano.I jos neko mi rece da moze da se steluje tvrdoca odozgo na srafovima na rasturanje ali niko nezna sta koliko prema gde .Da li neko zna nesto o ovome da mi kaze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

Ulje se menja sveke 2 godine... Ja sam sipao gusce ulje (20w umesto 10w)  i osetno poboljsao ciklistiku ali kod Lalajka je bio suprotan efekat. Njemu se ne svidja kad je tvrdo vesanje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ulje se menja sveke 2 godine... Ja sam sipao gusce ulje (20w umesto 10w)  i osetno poboljsao ciklistiku ali kod Lalajka je bio suprotan efekat. Njemu se ne svidja kad je tvrdo vesanje. 

 

Ako nije off dopunio bih svoje vidjenje.

 

Za asfalt je nesto gusce ulje (10W umesto 5W) nesto bolje, manje pliva. Ali na losem asfaltu nema one udobnosti koju sam imao ranije. Posle stotinak kilometara pocinje da smeta.

 

Za off-road je meksa viljuska (onako kako je fabrika pretvidela) neuporedivo bolja. Naime, sa guscim uljem tocak je inertniji i ne prati sitne neravnine, a to znaci da je tocak vise u vazduhu nego u kontaktu sa podlogom. Ovo na pravcu i ne smeta puno, ali prilikom skretanja...

 

Ne znam kako se na TDM-u podesava tvrdoca viljuske, ali ako nema nikakvog mehanizma, onda je promena ulja za jedan korak "na gisce" moguce resenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4692 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Moze se stelovati tvrdoca,ima pet polozaja.Meni je na cetvrtom od gore i deluje mi dosta tvrdo.Ulje nema veze sa tvrdocom zato sto udarac prima opruga a ne ulje.Stezanjem srafa odgore na stapu dobije se tvrdoca.Odvije se kontra matica gore,mislim da je za kljuc 15 i onda se sa srafcigerom doteze,posle toga stegnes kontra maticiu.Vazno je da obe strane budu jednako zavijene,tu ti pomazu crte na tom ispupcenju koje se okrece dok dotezes. :-*Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Moze se stelovati tvrdoca,ima pet polozaja.Meni je na cetvrtom od gore i deluje mi dosta tvrdo.Ulje nema veze sa tvrdocom zato sto udarac prima opruga a ne ulje.Stezanjem srafa odgore na stapu dobije se tvrdoca.Odvije se kontra matica gore,mislim da je za kljuc 15 i onda se sa srafcigerom doteze,posle toga stegnes kontra maticiu.Vazno je da obe strane budu jednako zavijene,tu ti pomazu crte na tom ispupcenju koje se okrece dok dotezes. :-*Pozdrav

 

 

 

 

 

 

Hvala svima na savetima resio sam problem prostom zamenom ulja po 390 gr po vili i sad ''spiluje''bas kako treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja