Jump to content

Moto Zajednica

XT660R ili Transalp650 ili ... ?

Recommended Posts

  • Drug član, 1434 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 SDR V3

E , opet ja ...  ;D

 

Evo sad sam vec siguran da sledece sezone zelim da vozim enduro ... ali jos nisam odlucio koji motor od ova dva ...

 

Moze li neko konkretno da mi kaze koliko je Transalp650 upotrebljiv na makadamu ?

Kad kazem makadam mislim na neasfaltiran put , znaci dzombast , sa peskom , kamenjem , rupama itd ... ali ipak kakav-takav put ... a da ne opterecujem narocito ni motor ni sebe ...  ::)

Donedavno nisam gledao enduro motore ali se iz aviona vidi da je Transalp možda malo bolji tourer a XT malo bolji na terenu.

Moraš da smisliš gde ćeš da voziš.

Ako uletiš u blato negde lakše barataš sa XT a ako više ideš asfaltom Transalp ima mnogo udobnije sedište pa je tu u prednosti.

Za teren nikada ne bih uzeo Transalp pored XT-a.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6315 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

hm... blato... koliko ce puta godisnje da uletis u blato i uopste sidjes sa asfalta ? Na bilo koje vece blato mozes da zaboravis sa bilo kojim motorom koji ima enduro putne gume. Makadam i suv zemljani utaban put je druga prica, tu i TA i XT prolaze bez problema,  XT jeste laksi za kontrolu u nezgodnim situacijama, ali je pitanje koliko ce ih biti i treba li zbog toga da se odreknes dva cilindra i vece putne brzine... uoastalom pogledaj ovu temu http://www.bjbikers.com/smf/index.php?topic=18488.0 svuda je prosao i TA i AT, s' tim sto najgori delovi puta i nisu slikani (prolazak kroz nanose snega od 30-40 cm, blatnjavi uspon prekriven mokrim liscem, deonica puta gde se vozilo bukvalno sa stene na stenu itd), TA je bio na putnim gumama i sve je prosao bez problema i zaglavljivanja, sa povremenim blagim proklizavanjima po blatu, a mogu da zamislim kako bi se tek ponasao sa nekim gumama sa cepovima tipa TKC80 i slicne....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova

xt660r je motor koji ima od svih klasa motora nešt u sebi -prvenstveno je kvalitetan radni stroj.

ja dosad prošao s njim u godinu i pol  25 000 km-ova -posječujem servis svakih 10 000 kmova i motor još uvjek vozi ko nov.

-nije skup ako se razbiješ s njim- ja sam svojom krivicom sletio s ceste i motor je osto manje više čitav iako je gadno izgledalo.

preporučam xt-a svakako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Alal vera Lazare!  Dakar bi bio pun pogodak (doduše malo skuplji), ali bi ja za te pare bezobrazno pokušao da dohvatim nov KLR 650 (iz USA). Znači koliko bi koštao Dakar 4-5 god. star, toliko bi koštao nov KLR650. Ne bih jahao ni Yamu ni Hondu.

P.S. Visok sam 194cm i na Dakaru sam sedeo k'o gospodin čo'ek!

 

Eh , i meni se dopada novi KLR , jos kad bi mog'o ovde da se kupi ( uopste mi nije jasno zasto ga ne prodaju u Evropi  :-\ ) .

 

http://www.kawasaki.com/Products/Detail.aspx?id=221

 

A uvoz iz USA mi se cini kao previse cimanja i zajebancije ... i pitanje je koliko bi ta zajebancija na kraju kostala - uprkos povoljnoj ceni preko bare ...  :(

 

A Dakar , hm ... verujem da je dobar , ali opet ta pusta matematika , nikako mu ne ide u prilog ... gledah cene na mobile.de , moze se naci 5-6 godina star za oko 4500e plus troskovi uvoza plus opet cimanje i zajebancija ... a za te novce mogu ovde da pazarim nov XT bez da se zajebavam sa uvozom ...

Sem toga Dakar se pravio samo u plavo-beloj varijanti , a poznato je da ja vozim samo crne motore ...  ;D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Ne bi preporucio Xt-a starijima od 40

 

A zar ti ne znas da je na ovom forumu zabranjena svaka vrsta diskriminacije , dakle i starosna ...  ;D

 

Mada ja imam jos par meseci fore za XT ... u oktobru punim 41 ...  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

      Ne znam za cimanje, postoje naši drugari s foruma koji žive preko, a postoje i agencije koje to rade. Jedna opcija bi verovatno bila jeftinija od one druge. A ne znam kakav da je Dakar, 5-6god star, nebi mi igrao prvu loptu preko novog KLR-a. Grubom računicom, a uz malo sreće, taj KLR može ovde da stigne i registruje se na naše table za bitno manje od 5000E. O godinu-dve starom modelu i da ne pričamo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

       Grubom računicom, a uz malo sreće, taj KLR može ovde da stigne i registruje se na naše table za bitno manje od 5000E.

 

Pa sad , ako je ova tvoja racunica bar priblizno tacna , vredi razmisliti o toj soluciji ... al meni je to i dalje jednacina sa previse nepoznatih ... ne znam , moracu malo da se raspitam o tome ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja