Jump to content

Moto Zajednica

Moja prva nedelja na motoru....

Recommended Posts

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Beograd

Evo cisto da vam kazem moje utiske...Sutra mi je nedelju dana kako sam seo na motor i veoma sam zadovoljan i motorom i sobom....desilo mi se cak i da sam ga digao na tocak(slucajno naravno) i super mi je bilo:) Naravno ljudi se onako lagano ukljuchuju u saobracaj kada vide motor, kao tipa ukochitju ja :P Sve imam neki osecaj kada pogledam u retrovizor da mi se lepe u dupe, ali mislim da je to cisto jer sam pocetnik.Postavio bih i sliku, ali ne znam kako se postavlja  :( Ako imate jos koji savet samo prichajte ;0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Beograd

Samo lagano, treba da se navozaš nedelja i nedelja  :D;)

Ma znam, ali samo se vrtim u krug posto ne smem prvih 900-1000 da ga jache poteram jer je nov.Mislim i odgovara mi, ali vec mi dojadile jedne te iste ulice :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 416 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ja sam imao isti problem... Do prvog servisa lagano, a ono kilometri sporo idu, kao da me neko zahebava...

Ali proći će i tih hiljadu... A onda motor pod dupe i praši  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 642 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Honda CBR 954

Polako sa tockiranjem ima vremena.....  ;)

 

pazi ko mu kaze  ;):D

 

Skroz si u pravu  >:(

Drugar i ja smo vozili ispred ulaza u kamp u Sapcu... Mora da si me nekako skontao.. Mozda zbog boje motora ili ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Beograd

Polako sa tockiranjem ima vremena.....  ;)

 

pazi ko mu kaze  ;):D

 

Skroz si u pravu  >:(

Drugar i ja smo vozili ispred ulaza u kamp u Sapcu... Mora da si me nekako skontao.. Mozda zbog boje motora ili ???

 

na zalost nisam bio u sapcu ali sam pretpostavio samo  ;D :D

 

ali da ne off-ujemo vise

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

Tako sam i ja u pocetku sa prvim motorom,bese to Gilera RX125 enduro.Al ja je uzo polovnjacu i vec dobro razradjenu,ustvari i preradjenu (mislim puno je presla!).Polako krenes i svakim danom se sve vise sjedinjujes sa makinom kako je upoznajes.Bilo je tu kasnije i duzih puteva od 200 Km na 125 kubika.I sve je to bilo ok,oslobodio se ja,mada je mogla da ide samo 110.Ali i 50 je opasno kada nisi oprezan.E,posle je prodadoh i napravi pauzu od par godina bez motora (skuter ne racunam za motor).Uzeh prosle godine KLE 500.Jaka ala za mene,jos sto nisam dugo vozio.Krenuo sam iz pocetka da se navikavam ko da nikad nisam seo na motor.Sve polako,kao sto kazu Lale,pa sve slobodnije i slobodnije.Vidim ja ide cudo a ja pun sebe,lepo se obara,lepo ubrzava.I prestao sam da se bojim sebe i motora,ali i puta i saobracaja.I tako sve dok nisam pao, iako sam znao da cu morati i to jednom.Uh,bilo je bolno,nisam mogao da hodam mesec dana.Ali nije bol u pitanju.Bitno je to sto mi se strah vratio i vise me ne pusta,a proslo je od tad skoro godinu dana.pao sam kada sam motor oborio u jednoj krivini sa 30 na sat,kao najgori pocetnik.I nije mi ni dan danas jasno zasto je prednji tocak proklizao i ja se prosuo po asfaltu.Zato sada imam "blokadu"u glavi i dosta opreznije ulazim u krivine.I mislim da je to dobro da tako ostane.Srecan sam sto sam na ovakav nacin naucio da nisam toliko bezbedan i "nedodirljiv" dok sam na motoru.

Ne bih voleo ovo nikome da se desi,ali jednostavno,nekad se izvuce velika skola iz svega toga.Uvek treba imati respekt prema putu,drugim ucesnicima u saobracaju i mogucnostima svoje makine.Cesto se desi nesto lose a da nisi ti glavni krivac,zato,oprez i polako,ne precenjuj sebe i uvek se malo plasi.Strah je pozitivna stvar koja moze da te sacuva od mnogih losih situacija koje ne mozes ni da zamislis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd

Au brate,isprepada decka....... ;D ;D ;D,pa svi smo bar jednom pali.Ebiga to je sastavni

deo ovog sporta,sto manje mislis o tome bolje po tebe jel ovako samo mozes ponovni pad

da izazoves svojom nesigurnoscu.Mene je cica prosle godine pokupio sa coltom,u sred raskrsnice

sa mojim prvenstvom prolaza,jes da me bio posle malkice zent al sam se opustio

i opet jurcam ko magarac.... ;D ;D ;D salu na stranu,ulazim u raskrsnicu kao i do sad lagano i oprezno.

Ma uzdravlje se ti na vozao i pamet u glavu,nek ti je sa srecom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Beograd

Ma nisam se isprepadao, naslusao sam se takvih pricha, ali i to je jedno iskustvo vise........ Evo danas sam najduze vozio do sada i ceo bridim....heheheh.....Ko sta ima slobodno savetujte nije nikakav problem......Motor se vozi, nazad nema pa ko hoce mozemo da se vidimo negde pa da se provozamo......Dosadno mi stalno se sam vozim........ :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Beograd

Cestitke za motor. To je i moj omiljeni model , pa bih da ga vidim i uzivo ako moze. Pozdrav

Moze naravno, nikakav problem......Samo se javi, broj imas tamo gde svi ostavljaju pa kad mozes ti zovi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Beograd

Cestitam za motor, a evo ti par stvari koje sam ja u poslednjih par nedelja "samoobuke" pokupio po netu i od iskusnijih ljudi:

 

Nauci tehniku "gledanja", to je nesto NAJBITNIJE sto mozes da naucis, jer neverovatno kako cini razliku. Ukratko uvek gledaj tamo gde zelis da ides, verovatno si slicno cuo i za bajs kad su te ucili da ne gledas u tocak nego ispred, e s motorima je jos vaznije. Ako skreces u krivinu gledaj ne napred nego U krivinu tamo gde treba da ides. Isto ako npr zelis da zaobidjes neki saht na putu probaj da uradis to tako sto gledas u njega i vozis nekih npr 50, hehe skoro garantovano ga kacis bar njegovu ivicu. A ako gledas pored tamo gde zelis da ti prodje prednja guma kazem ti u 99% slucajeva tacno tu ces i da prodjes. Mozda si za to vec cuo, ali ako nisi poceo da primenjujes pocni sto pre. Ima i na forumu postova o tome nekoliko.

 

Kad ulazis u raskrsnice ili kad imas neke sporedne ulice uvek gledaj levo/desno, nema veze sto mozda imas prvenstvo prolaza ili ti je zeleno. Meni se za samo par nedelja par puta desilo da izlecu kroz crveno, tako da sto se toga tice, paranoje nikada previse. A izlecu najvise klinci na skuterima sto je najgore, a udarac u njih isto boli :)

 

Ista stvar ako izbijas na pocetak kolone na semaforu, to sto ti se cini da ti se lepe automobili pozadi je uglavnom i tacno, pogotovo ako ih zaobidjes. Kako vidis da se blizi zuto svetlo na semaforu jos se vise priblizavaju i traze "bolju start poziciju". Naci ces se u iskusenju da krenes cim se zuto upali, sto ja uglavnom uvek i radim iako se ne savetuje, ali ako to radis UVEK pogledaj ostatak raskrsnice vidi da nema neko ko je hvatao "narandzasto" ili neka pijana budala. Ne zaboravi da si slabiji u saobracaju i moras da budes paranoicniji zbog toga...

 

Eto toliko od pocetnika pocetniku, ako neko ima jos nekih saveta i ja cu da pratim ovu temu - znanja nikad previse, pogotovo kad iskustva toliko i nema

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Beograd

Cestitam za motor, a evo ti par stvari koje sam ja u poslednjih par nedelja "samoobuke" pokupio po netu i od iskusnijih ljudi:

 

Nauci tehniku "gledanja", to je nesto NAJBITNIJE sto mozes da naucis, jer neverovatno kako cini razliku. Ukratko uvek gledaj tamo gde zelis da ides, verovatno si slicno cuo i za bajs kad su te ucili da ne gledas u tocak nego ispred, e s motorima je jos vaznije. Ako skreces u krivinu gledaj ne napred nego U krivinu tamo gde treba da ides. Isto ako npr zelis da zaobidjes neki saht na putu probaj da uradis to tako sto gledas u njega i vozis nekih npr 50, hehe skoro garantovano ga kacis bar njegovu ivicu. A ako gledas pored tamo gde zelis da ti prodje prednja guma kazem ti u 99% slucajeva tacno tu ces i da prodjes. Mozda si za to vec cuo, ali ako nisi poceo da primenjujes pocni sto pre. Ima i na forumu postova o tome nekoliko.

 

Kad ulazis u raskrsnice ili kad imas neke sporedne ulice uvek gledaj levo/desno, nema veze sto mozda imas prvenstvo prolaza ili ti je zeleno. Meni se za samo par nedelja par puta desilo da izlecu kroz crveno, tako da sto se toga tice, paranoje nikada previse. A izlecu najvise klinci na skuterima sto je najgore, a udarac u njih isto boli :)

 

Ista stvar ako izbijas na pocetak kolone na semaforu, to sto ti se cini da ti se lepe automobili pozadi je uglavnom i tacno, pogotovo ako ih zaobidjes. Kako vidis da se blizi zuto svetlo na semaforu jos se vise priblizavaju i traze "bolju start poziciju". Naci ces se u iskusenju da krenes cim se zuto upali, sto ja uglavnom uvek i radim iako se ne savetuje, ali ako to radis UVEK pogledaj ostatak raskrsnice vidi da nema neko ko je hvatao "narandzasto" ili neka pijana budala. Ne zaboravi da si slabiji u saobracaju i moras da budes paranoicniji zbog toga...

 

Eto toliko od pocetnika pocetniku, ako neko ima jos nekih saveta i ja cu da pratim ovu temu - znanja nikad previse, pogotovo kad iskustva toliko i nema

Hvala na savetima, ali mogu ti reci da ih uveliko primenjujem......Tek sam juce poceo onako kad je crveno na semaforu da prolazim izmedju kola i da stanem prvi.Nije da nema tih sto hoce da se potrkaju, ali to je smesno......Pustim uvek takve likove, stsa znam ko je za volanom i kako ce da reaguje;)

 

E posto sam presao 350km aj da mi kaze neko kako se podmazuje lanac, posto mi je rekao jedan lik iz kraja da kao na 300-400km podmazem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

ako ti je smor da vozis polako prvih 1000km podigni zadnji tocak od zemlje presaltaj u poslednju brzinu usteluj gas na koliko ti obrtaja odgovara,zaglavi tako rucicu gasa i izvali se u lezaljku i citaj nesto dok on prelazi tih 1000  :)

jeste glupo - pravis km ni za sta ali tako mozes za popodne da predjes tih 1000,promenis ulje i onda cepaj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Beograd

ako ti je smor da vozis polako prvih 1000km podigni zadnji tocak od zemlje presaltaj u poslednju brzinu usteluj gas na koliko ti obrtaja odgovara,zaglavi tako rucicu gasa i izvali se u lezaljku i citaj nesto dok on prelazi tih 1000  :)

jeste glupo - pravis km ni za sta ali tako mozes za popodne da predjes tih 1000,promenis ulje i onda cepaj

hahahah do jaja........nisam toliki crnogorac....prelazim iz dana u dan sve vise kilometara.....jkos dve nedelje i to je to ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja