Jump to content

Moto Zajednica

Savrsena ljetnja jakna...

Recommended Posts

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Ljudi moji, prije par dana uputih se ja ka Xteme-u na Batajnickom putu da pogledam Alpine Stars program (jedina od top marki koju mozemo naci kod nas u SCG). Tamo je bilo svega, a jos im je isto popodne trebalo stici jos opreme... Namjera mi je bila da pronadjem ova dva modela:

 

T-stunt2-air flo: 2Ga6Z_tstunt2afjacketbluemain2oy.th.jpg 60DVW_tstunt2afjacketredmain9hr.th.jpg O45Qw_tstunt2afjacketbackmain7sm.th.jpg

 

Air Flo Jacket: 4LlkW_airflojacketblackmain5rf.th.jpg gx3N7_airflojacketbackmain4bf.th.jpg

 

Naime, ove dvije jakne su napravljene od MESH materijala koji je potpuno vjetropropustan (idealno za velike vrucine), a uz to imaju vadivu postavu dugih rukava koja je vjetronepropusna i cak i vodonepropusna (Napomena: to nije termo postava!). Ideja ovog proizvodjaca je fenomenalna! Ljeti preko dana, kada je pakleno vruce, imate jaknu koja propusta vazduh i maltene je ne osjecate na sebi, a tu su tvrdi protektori na laktovima i ramenima i sundjer na ledjima (sa mogucnoscu nadogradnje RC tvrdog protektora)... A ukoliko malo zahladi, stavite vjetronepropusnu postavu i imate sasvim drugaciju jaknu! A posto je postava i vjetronepropusna necete se ni skvasiti ukoliko vam koja kap pane s neba. Savrseno!

Ovakav koncept nema ni jedan prizvodjac. Svi imaju MESH jakne, ali niko nema tu postavu, a ukoliko kupite klasicnu textilnu vjetronepropusnu jaknu na vecim temperaturama umirete...

I tako odusevljen Alpine Stars-ovom idejom i ovim modelima idem tamo da vidim na sta to lici, posto na ovim zvanicnim fotografijama obje izgledaju srednje ocajno i ne vide se detalji itd...

 

Dodjoh ja tamo. Ova prva sarena nema, prodavac mi rece da nije htio da je uvozi jer ima ovo bijelo na rukavima i da se kao to masu prlja (bio mu je kao neki lik sa takvom jaknom i kukao... bla bla bla...). E onda sam ugledao ovu crnu. Ljudi moji, to nema nikakve veze sa ovim slikama ovdje! Jakna je perverzno dobra! Prelijepa je! Izgleda totalno brutalno. Kada sam je obukao, odusevio sam se protektorima, udobnoscu, a najvise od svega kvalitetom izrade! Vidi se da je maximalno precizno i kvalitetno izradjena: savovi, spojevi, patenti... Za cistu 10-ku!!! Ta postava je takodje extra... Po meni najbolja jakna u klasi! Jednostavno ima sve: dizajn, extra funkcionalnost, odlicne tvrde protektore, vrhunski kvalitet izrade... Citao sam razne review-ove i svi su prezadovoljni jaknom, bez izuzetaka! Cijena po kojoj se ti ljudi kupovali jaknu kretala se od 170 do 200 $. Toliko para sam bio odmah spreman da dam ako mi se svidi.

ALI, uvijek ono glupo ALI! Ta jakna u Xtreme-u kosta NEVJEROVATNIH 250 eura !!!

BEZOBRAZLUK !!!

Ali majku mu, i pored toga sto je extremno skupa, toliko je dobra da se idalje razmisljam da je kupim! Jednostavno, nevjerovatan utisak je ostavila na mene. Ali kada covjek pogleda, za te pare uzmem Suomy MESH ili IXS AirMESH (vjetropropusne) i Ixon Diablo ili IXS Rexton-Thornton (textilne vjetronepropusne sa postavom) i jos mi ostane 50 eura!

 

Suomy mesh: N0JWX_suomymashoko1500lu.th.jpg NuDgj_textilemanjacketsmeshredf2uv.th.jpg

 

IXS air mesh: QSVlt_z69350031sm.th.jpg 404.jpg

 

Ixon Diablo: eH9ly_326big4zl.th.jpg

 

IXS Rexton: 404.jpg 404.jpg GPUmd_z6907031l4li.th.jpg

 

IXS Thornton: pLCqV_z6908031l6lo.th.jpg

 

 

 

 

Jakna stvarno vrijedi, ali ne bas toliko majku mu... Ne znam sta reci dalje... Ali da sam se zaljubio, jesam :mrgreen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd

:) cini mi se da se forumski narod vece navikao da Evil okuplja konzilijum poznavaoca za svako pitanje i izbor vezano za motore :) pa tako i za jaknu..

 

Sta da ti kazem, po meni je za to potrebno citavih 2 minuta razmisljanja:

 

1. Imam pare + dopada mi se jakna. KUPUJEM

2. Imam para - ne dopada mi se jakna. Ne kupujem

3. Dopada mi se ali nemam para. Ne kupujem.

4. Nit mi se dopada nit imam para. Idem da kupim pljeskavicu i pivo.

 

To je to, nema posebne filozofije :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Ja imam Alpinestars jaknu, enduro, produzenu, od gore-tex-a i ne da sam zadovoljan, nego prezadovoljan. Nigde ne produvava, vozio sam je i po pljuskovima i nista, ostah suv ko barut. Malo je nezahvalna za grad, teska je i protektori su bas veliki, ali sta je tu je! Mislim da su Alpinestars, pored Dainesea, jedna od najozbiljnijih firmi.

 

Taj koncept o kome ti pricas ima i SPIDI, jakna sa meshom, i sa unutrasnjim uloskom koji se kod njih zove H2O out. Moj drug je kupio tu jaknu isto gde i ja moju, kod Rajka, pa probaj tamo, mozda ima nesto za tebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE
...Mislim da su Alpinestars' date=' pored Dainesea, jedna od najozbiljnijih firmi...[/quote']

Slazem se, izmedju njih dvoje je mrtva trka...

 

...Taj koncept o kome ti pricas ima i SPIDI' date=' jakna sa meshom, i sa unutrasnjim uloskom koji se kod njih zove H2O out. Moj drug je kupio tu jaknu isto gde i ja moju, kod Rajka, pa probaj tamo, mozda ima nesto za tebe.[/quote']

E ovo je vec lijepa vijest :D :kul:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco, Voge 300 Rally

Ja sam sa sliènom idejom pazario ovu jaknu:

lS7cQ_ixonsismicjacket8sd.th.jpg

Ima 3 sloja - jakna, kišni uložak, termo uložak. Problem je što su ovi delovi na kojima piše COOL AIR PROCESS napravljeni od šupljikavog materijala, tako da je oseæaj kada se vozi bez kišnog uloška isti kao da si u duksu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE
... Ali da sam se zaljubio' date=' jesam :mrgreen:[/quote']

Da,da...to SVI znamo!!!! :D:D:D

:mrgreen:

 

 

Ja sam sa sliènom idejom pazario ovu jaknu:

2QwzD_ixonsismicjacket8sd.th.jpg

Ima 3 sloja - jakna' date=' kišni uložak, termo uložak. Problem je što su ovi delovi na kojima piše COOL AIR PROCESS napravljeni od šupljikavog materijala, tako da je oseæaj kada se vozi bez kišnog uloška isti kao da si u duksu.[/quote']

Lijepo izgleda. Imas li neku sliku da vidim kako stoji na covjeku?

Pretpostavljam da si ovo kupio u Markosu ili Moto Davor-u? Mozes li mi reci koliko kosta ova jakna?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco, Voge 300 Rally

Ne mogu da pronaðem ni jednu fotku. Pokušaæu da iskopam neku. Inaèe, uzeo sam je u Markosu negde u septembru za 12-13 hiljada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: bg :)
Ja sam sa sliènom idejom pazario ovu jaknu:

BjD28_ixonsismicjacket8sd.th.jpg

Ima 3 sloja - jakna' date=' kišni uložak, termo uložak. Problem je što su ovi delovi na kojima piše COOL AIR PROCESS napravljeni od šupljikavog materijala, tako da je oseæaj kada se vozi bez kišnog uloška isti kao da si u duksu.[/quote']

 

cek pa zar nije u tome caka , letnja jakna za bajk ....???? :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Ja imam IXON model hacker i jaknom sam extra zadovoljan...sasvim je propusljiva...

 

Platio sam je 9300 din..znaci 2-3 hiljade manje nego sto su u Markosu..

 

Tako da ako nekog zanimaju Ixon i jos neke jakne,ima u Pancevu u predstavnistvu Hyosunga..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 795 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja imam taj tip jakne Spidi i moje iskustvo posle 2 godine je sledece:

-to je najbolja letnja jakna(kada skines uloske),prijatna je i za grad i za put kada je vruce,imas na sebi protektore,sve u svemu EXTRA

-termo ulozak jako dobro greje ali ipak malo se oseca da duva ako je temperatura ispod 10-15 C

-kada se stavi i ulozak za kisu tada nista ne pusta i ne duva,termo izolacija je odlicna ali ako ne pokodite dobro temperaturu ipak se malo znojite

 

Zakljucak:odlicna jakna za letnji period,nije po meni sjajna za kisu jer sta god da ti je u dzepovima ima da pokisne i kada dugo vozis po kisi iako nista ne ulazi unutra spoljni deo je jako natopljen i oseca se hladnoca od toga..

zato sam ja za kombinaciju jakne koja je od tankog GOROTEX-a i ima termo ulozak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Izadji na motorcyclesuperstore.com i pogledaj jakne, First Gear i Tourmaster prave odlicne jakne, idi na E-bay Germany i pogledaj posto prodaju te iste jakne i naruci bice da je dosta jeftinija. Ja sam u Nemackoj pazario Hein Gericke kozno odelo iz dva dela za neverovatnih 120 eura, bila neka rasprodaja 75-80% pa nisam mogao da propustim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE
Izadji na motorcyclesuperstore.com i pogledaj jakne' date=' First Gear i Tourmaster prave odlicne jakne, idi na E-bay Germany i pogledaj posto prodaju te iste jakne i naruci bice da je dosta jeftinija. Ja sam u Nemackoj pazario Hein Gericke kozno odelo iz dva dela za neverovatnih 120 eura, bila neka rasprodaja 75-80% pa nisam mogao da propustim.[/quote']

Kasno, vec sam kupio... :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja