Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • Drug član, 998 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha majesty 250

Evo vam najnovije bahacenje. Danas je mom bratu stiglo da placa sto koristi trotoar u velicini od 79m2 ispred servisa, tacnije placa sto mu kola preko tog trotoara ulaze u radionicu, eeeeeeej to ne da je bahato nego strasno. Stigo je geodecki snimak i sad nabrojani neki zakoni , kurci, palci i napisano da mora da placa jer mu kola predju preko trotoara i udju u dvoriste... eeej pa kuda da udju sa ulice ako ne preko trotoara, oa nece leteti. Tako da ocekujte svi koji imate firme ili radionice pored pzta i musterije vam gaze tritoar dok ulaze da ce vam stici ista cestitka ........

Promenio član Rade koenig
  • Zbunjen 3
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1323 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
Pre sat vremena, ske je napisao:

Aj brate, al nemoj neko tesko:)

Ма јок, него ме занима какав је ужитак возити бајс по магистрали пуној шлепера, бусева, комбија...

Никако то не могу да сконтам па ме баш занима.

Пази, волим ја да возим бајк, док сам био млађи нисам силазио, ал' углавном локални путеви, макадам, шума... све сам бежао од магистрале.

Кад ме прође камион имам осећај да ће да ме повуче са собом.

Зато ме занима какво је задовољство возити бајс по прометним магистралама, типа Ибарска, пут Чачак-Ужице и слично. :jee:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 476 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600
pre 10 minuta, Rade koenig je napisao:

Evo vam najnovije bahacenje. Danas je mom bratu stiglo da placa sto koristi trotoar u velicini od 79m2 ispred servisa, tacnije placa sto mu kola preko tog trotoara ulaze u radionicu, eeeeeeej to ne da je bahato nego strasno. Stigo je geodecki snimak i sad nabrojani neki zakoni , kurci, palci i napisano da mora da placa jer mu kola predju preko trotoara i udju u dvoriste... eeej pa kuda da udju sa ulice ako ne preko trotoara, oa nece leteti. Tako da ocekujte svi koji imate firme ili radionice pored pzta i musterije vam gaze tritoar dok ulaze da ce vam stici ista cestitka ........

Rade da kuca nije na uglu dve ulice ...i koristi ulaz i sa jedne i sa druge upice

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1729 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 26 minuta, Rade koenig je napisao:

Evo vam najnovije bahacenje. Danas je mom bratu stiglo da placa sto koristi trotoar u velicini od 79m2 ispred servisa, tacnije placa sto mu kola preko tog trotoara ulaze u radionicu, eeeeeeej to ne da je bahato nego strasno. Stigo je geodecki snimak i sad nabrojani neki zakoni , kurci, palci i napisano da mora da placa jer mu kola predju preko trotoara i udju u dvoriste... eeej pa kuda da udju sa ulice ako ne preko trotoara, oa nece leteti. Tako da ocekujte svi koji imate firme ili radionice pored pzta i musterije vam gaze tritoar dok ulaze da ce vam stici ista cestitka ........

Ne iznenadjuj se,nista novo.Bilo to i pre u vidu komunalne takse i na konto toga smo imali pravo na dva parking mesta (ono utovar-istovar robe,zaustavljanje radi bla,bla...itd.) zavisi koja je delatnost u pitanju.Ukinuto je pre mozda 7-8 godina,sad eto kazes opet uvode

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Neću da stajem na muku, više je moja muka. U Nemačkoj je svaki vlasnik nekretnine ujedno i vlasnik određenog procenta trotoara i ulice, ako je ima ispred zgrade. Kada sam uzeo stan na kredit, posle nekoliko godina mi je stigao račun na 1500€ kao moj udeo u radovima. Zgrada ima četiri ulaza, po šest stanova i određeno je prema veličini stana. Koji radovi? Sve je bilo kako treba? Pet godina pre mog dolaska je renovirana raskrsnica, napravljen kružni tok i renoviran trotoar a troškove plaća trenutni vlasnik, ne onaj koji je bio vlasnik u trenutku radova. Čišćenje trotoara je vazda tema. Od lišća, snega, leda... Inače stiže komunalna kazna, vrlo redovno. Ne izmišljaju u Srbiji ništa novo, samo prepisuju. Nisu Nemci uredni, već im se ne plaćaju kazne i imaju tradiciju kažnjavanja. Nekad je bilo: "Nemoj da bacaš đubre na travnjak, skupo je!" To je vremenom prešlo u: "Nemoj da bacaš đubre na travnjak, nije lepo!" I tako...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 367 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9

@Marko05

Iskreno, to mi uopste nije zanimljivo. I mislim da je vrlo opasno. Izbegavam maksimalno. Ovde oko BG, tim putevima, kao sto je Ibarska, vozim sto krace i uvek pun gas, da se sto pre iskljucim. Smederevac i Pancevacki uvek vozim vikendom. Obilaznicom od Pupinovog mosta do Pancevackog puta ne vozim petkom. Ovi ostali putevi, Avalski, Makis, Obrenovacki, Batajnicki... uglavnom zadnjih godina se povecao broj biciklista pa su nekako i vozaci vozila, posebno velikih, navikli na nas pa se nekako i postujemo. Naravno, uvek ima ekstrema, i kod nas i kod "njih". Ali sta da radimo, voznja drumasa pocinje tek kad se stigne do "ivice" grada. DRumas nije napravljen za grad, mislim moze, al nije to to

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2049 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Jeste sto nam onda ne naplacuju kad prelazimo ulicu peske?Trebaju im pare ,a nacin nije bas mastovit.

Za reklame pored puta odavno naplacuju.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1668 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT
Pre 1 sat, Mr_Wolf je napisao:

Pa video si valjda i u Austriji znakove (ako si išao preko Austrije)

image.thumb.png.9c5c080058b528aef4b0b6e2cc310cd4.png

Znam, video i znam za pravilo desne sake, ali zamisli u srbiji kolonu u levoj tracii kolonu u zaustavnoj a srednja traka prazna i ako ne ide hitna ili policija.

Kolike su sanse da svaki drugi ne krene i ne napuni i tu srednju traku?

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 421 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki
Pre 1 sat, Mr_Wolf je napisao:

Pa video si valjda i u Austriji znakove (ako si išao preko Austrije)

image.thumb.png.9c5c080058b528aef4b0b6e2cc310cd4.png

Снеггггг, значи за три дана и код нас:jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 702 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100
pre 54 minuta, vex je napisao:

Снеггггг, значи за три дана и код нас:jee1:

Ma stara je slika nego sam samo tu našao da se vide ova obaveštenja :)

Promenio član Mr_Wolf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 702 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100
pre 56 minuta, Sharky - Alex je napisao:

Znam, video i znam za pravilo desne sake, ali zamisli u srbiji kolonu u levoj tracii kolonu u zaustavnoj a srednja traka prazna i ako ne ide hitna ili policija.

Kolike su sanse da svaki drugi ne krene i ne napuni i tu srednju traku?

Ma to su za mene babe i žabe, porediti ponašanje u saobraćaju kod nas i na zapadu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2436 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
2 hours ago, Marko05 said:

Ма јок, него ме занима какав је ужитак возити бајс по магистрали пуној шлепера, бусева, комбија...

Никако то не могу да сконтам па ме баш занима.

Пази, волим ја да возим бајк, док сам био млађи нисам силазио, ал' углавном локални путеви, макадам, шума... све сам бежао од магистрале.

Кад ме прође камион имам осећај да ће да ме повуче са собом.

Зато ме занима какво је задовољство возити бајс по прометним магистралама, типа Ибарска, пут Чачак-Ужице и слично. :jee:

Mi dok sam trenirao, moras voziti po putevima koji ti se nude u okolini. Neces bas voziti ibarskom, al sve sto mi se nudi tuda sam vozio, jer moram, nemam gde drugde. Zimu i pripreme u Cg sam prezirao, to moras magistralom, jebu majku svi, sviraju, ulecu u tebe da bi se mimoisli i svasta. Al put, ulice, to je nasa "sala" za trening. U uredjenim zemljama se cene svi biciklisti, pogotovo profi koji treniraju na putevima

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1323 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
Pre 1 sat, ske je napisao:

@Marko05

Iskreno, to mi uopste nije zanimljivo. I mislim da je vrlo opasno. Izbegavam maksimalno. Ovde oko BG, tim putevima, kao sto je Ibarska, vozim sto krace i uvek pun gas, da se sto pre iskljucim. Smederevac i Pancevacki uvek vozim vikendom. Obilaznicom od Pupinovog mosta do Pancevackog puta ne vozim petkom. Ovi ostali putevi, Avalski, Makis, Obrenovacki, Batajnicki... uglavnom zadnjih godina se povecao broj biciklista pa su nekako i vozaci vozila, posebno velikih, navikli na nas pa se nekako i postujemo. Naravno, uvek ima ekstrema, i kod nas i kod "njih". Ali sta da radimo, voznja drumasa pocinje tek kad se stigne do "ivice" grada. DRumas nije napravljen za grad, mislim moze, al nije to to

Мени некако ту друмаши к'о R-ови, примену ми имају само на стази.:)

Питах те јер виђам доста људи у "пуној" бициклистичкој опреми како гази друмаше ту у околини.

Пут Чачак-Уе-Златибор... невероватне гужве, пуно камиона, доста кривина, милион степени, а они опет возе.

Увек се питам како ли им је то задовољство.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 284 postova
  • Lokacija: Beogard
  • Motocikl: U potrazi

Pa nisu ni Italijani,a nisu baš ni Francuzi cvećke u saobraćaju. Za jug Italije smo mnogo fini vozači. Ok,Švabe se pridržavaju pravila, nema šta... Šta od čoveka napravi verovanje u izvesnost sankcija...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1323 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
pre 1 minut, drmilan_ je napisao:

Mi dok sam trenirao, moras voziti po putevima koji ti se nude u okolini. Neces bas voziti ibarskom, al sve sto mi se nudi tuda sam vozio, jer moram, nemam gde drugde. Zimu i pripreme u Cg sam prezirao, to moras magistralom, jebu majku svi, sviraju, ulecu u tebe da bi se mimoisli i svasta. Al put, ulice, to je nasa "sala" za trening. U uredjenim zemljama se cene svi biciklisti, pogotovo profi koji treniraju na putevima

Управо то, возиш се а сви те псују, чак и вама то пређе у нервозу, задовољства нигде.

Не знам како не направе неке деонице које ће се баш означити као бициклистичке стазе.

Тај део пута мало проширити, обезбедити, уредити... и пун гас.

Ту тренирати, возити, уживати... без да се цимаш да ли ће камион да те покупи или ће ти неко псовати и даље од трећег колена. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 367 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9

Oni nece da okrpe rupe i ociste rizlu a kamoli da prosire put... Jbg, veliki problem imaju biciklisti u saobracaju, velika vecina vozaca smatra da biciklisti smetaju i da treba da voze negde van puta... Jedino je pitanje gde, kuda... Na to nemaju odgovor... Mislim imaju, ali to je bzv... O tome ti govori i ovo misljenje, ovde na forumu,  cak tvrdnja, da u nekim situacijama kad skreces desno ne moras da propustis biciklistu koji ide pravo a sa tvoje desne strane je...

Tako da cutis, gledas da te neko ne obori, vrtis pedale, psujes... sta ces, Srbija majka:)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3570 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 16 minuta, ske je napisao:

Oni nece da okrpe rupe i ociste rizlu a kamoli da prosire put... Jbg, veliki problem imaju biciklisti u saobracaju, velika vecina vozaca smatra da biciklisti smetaju i da treba da voze negde van puta... Jedino je pitanje gde, kuda... Na to nemaju odgovor... Mislim imaju, ali to je bzv... O tome ti govori i ovo misljenje, ovde na forumu,  cak tvrdnja, da u nekim situacijama kad skreces desno ne moras da propustis biciklistu koji ide pravo a sa tvoje desne strane je...

Tako da cutis, gledas da te neko ne obori, vrtis pedale, psujes... sta ces, Srbija majka:)

Meni nikako nije jasno kako to biciklista (ili bilo koji drugi dvotočkaš) sme (ispred raskrsnice) da se nađe sa desne strane drugog vozila (u istoj traci)?

Dve su mogućnosti:

1. Da automobil sustigne i stane paralelno sa biciklistom (sa njegove leve strane).

2. Da biciklista sustigne automobil i stane paralelno sa njim (sa njegove desne strane).

A ni jedna ni druga opcija nisu dozvoljene, tako da sve što sledi nakon toga je samo posledica nečijeg bezobrazluka.

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1698 postova
  • Motocikl: /
Pre 14 sati, СајберГастарбајтер je napisao:

У Србији не важи. Нисам ни рекао да у Србији важи. Ако погледаш слику, текст није написан на српском па се вероватно ни не односи на Србију.

Ne vazi ni u zemlji odakle je taj tekst.

 

Na slici se vidi da je isecena tamo gde stoji znak da je u pitanju biciklisticka staza. Tj vidi se trecina znaka...

  • Sviđa mi se 1
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1721 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Svaki put kad vidim nekog na Ibarskoj bajsom, pomislim da ga treba preventivno uhapsiti i preseliti u one ustanove sa tapaciranim zidovima.

 

Ja živim praktično na Ibarskoj, i bajsom je samo presecam. Neću ni 200m da vozim njom.

Davno jednom sam krenuo kroz Lipovičku šumu, i posle drugog šlepera sam koji me je obišao bez usporavanja i neprelazeći belu liniju, sišao s bajsa i gurao ga do prvog skretanja. (Hteo sam da vozim pored asfalta, ali je bilo sveže nabacanog neutabanog peska, pa sam se plašio da ću da padnem.)

 

I pored toga, u još par navrata sam vozio po par stotina metara na drugom delu, i svaki put završio van asfalta pre nego sam planirao, ali sam spašavao glavu.

Od tad, na Ibarsku bajsom, ni u ludilu.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja