Jump to content

Moto Zajednica

Shoei GT Air II - Novo 2019

Recommended Posts

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black

Nešto novo iz Shoei. Obećavaju dobar sport touring paket za konkurentnu cenu.

Ako već ko koristi, podelite utiske ;)

 

gt-air2_white.png
WWW.SHOEI-HELMETS.COM

WHAT'S IN THE BOX Breath Guard Chin Curtain Pinlock Evo Helmet Bag

 

image.jpeg.c56817aaf9dcaaeb49d7e8cef4b112ec.jpeg image.jpeg.8a6f37c718e427c1401ef7e3f2830c13.jpeg image.jpeg.1707118c555c353f519d65adf46e3740.jpeg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Nije dvojka, ali "glede" kvaliteta, mozda nekome bude znacilo.

 

Ja imam keca vec tri-cetiri godine. Za moj pojam najbolje ulozene pare za moto opremu (u tom trenutku ne bas male ~400e).

 

Unutrasnjost kao prvog dana, dozivim lagani napad klaustrofobije dok je navlacim, ali onda sve legne kako treba. Unutra TISINA! Kada ostetite sluh noseci Nolan N43 AIR, onda znate da cenite tisinu.

Pinlok, fabricki savrsen. Ventilacija se zapravo oseca, oseca se kako prolazi preko glave svez vazduh, takodje i ova napred, ispred nosa-usta. Suncani vizir, ni previse taman, ni previse svetao, meni taman. Funkcionise kao prvog dana, ne skripi, ne kaci nigde. Sve u svemu, za preporuku. Vidim da ima u Luisu mat crna za 277e, kome je dostupno, trebalo bi da se casti. (Prvo proba u Motolandu)

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A

Mogu misliti koliko košta, kad je u M.Land-u SHOEI GT - AIR rednovna cena 60.000-76.000 rssd, ne znam da li još uvek imaju akciju popusta na ove modele kao što je bilo u Decembru.

Ali da su dobre, to je malo reći

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black

Imao sam danas privilegij da sam je baš prvi posle otpakovanja stavijo na glavu i pretestirao u salonu u Ljubljani i na drumu. Stigla danas u salon, stavio lik gore pinlock i reče: Izvoli, probaj. I probao sam.

 

Pun očekivanja da vidim šta je to Shoei spremijo sa novom generacijom, uzimam joj nevinost i krećem.

 

Na kratko: Očekivao sam mnogo više. Ne mogu da kažem, da je kaciga loša nego neke stvari jednostavno mi nisu odgovarale. Može da bude zbog tipa motora ili šta? Iako bi trebala na sport touringu da odradi kao odlikaš, nije bilo tako.

 

Glasnost: U toj kategoriji u principu očekivanja su bila još najveća. Vozim HJC variantu negde iz početka klase i ta kaciga za mene je preglasna. Shoei bi trebao da je smelje kao ništa ali nije. Za moj ukus previše se čuje vetar, dok sam osetio da se motor ipak čuje manje.

 

Ergonomija: Extra. Sela ko tata na mamu. Naravno, još je nova i nenošena i lepo je legla. Potrebno mi je bilo nešto navikavanja dok sam savladao gde joj je drkalica za unutrašnji vizir i onda je pošlo lepo. Možda mi i smeta što je izbočenje za podizanje glavnog vizira samo sa leve. Sad ga imam na sredini ali to je stvar navike i nije mesto za kritiku. Unutrašnji tamni vizir je bez greške i optika je extra klasa. Odma posle početka vožnje zasmetalo mi jer sam sa strana viđao rubove od pinlocka, koje na mojoj HJC ne viđam. Ili sam samo navikao? Navikao bi verovatno i sa ovom.

Pri brzini dobro iznad 200 km/h nije mi se činila extra stabilna. Nije to kaciga za takve poduhvate pa joj opraštam.

 

Sigurnost: Naravno ne želim nikome da isproba kako kaciga odradi posao pri padu/udarcu. Sistem "double D" za "vezanje" pri drugim kacigama čini mi se sigurniji, dok je ovaj sistem pri GT AIR 2 komforan i brz i sa rukavicama. Recimo da radi.

 

Kvalitet izrade: Tu dolazi razočarenje, jer je zaštitna plastika koja dolazi pred labrte i nos već u salonu bila labava i nije se fiksirala 100%. Svakako to ne bih očekivao od Japanaca a tek nikako od njihovog premium proizvoda. Negde na putu stao sam, skinuo plastiku i spremio je do kraja vožnje. Po tom se čuo neki minorni žvižduk.

 

Uglavnom, kaciga verovatno nije loša ali po viđenom nije za mene ili bar ne za taj motor. Možda je greška sa labavom plastikom kiks, jer ja sam ipak baksuz i uvek naletim na nešto tako. Verujem da će kaciga biti top seller, kao što je bila i prva generacija.

 

Posle nje probao sam Shoei X-spirit III. Druga priča. Napisaću koji komentar u "njenoj" temi.

 

 

 

IMG_5132.jpg

IMG_5133.jpg

IMG_5134.jpg

IMG_5135.jpg

IMG_5136.jpg

IMG_5137.jpg

IMG_5138.jpg

IMG_5139.jpg

IMG_5140.jpg

IMG_5141.jpg

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TMAX insta - yamax_t

Kvalitet izrade: Tu dolazi razočarenje, jer je zaštitna plastika koja dolazi pred labrte i nos već u salonu bila labava i nije se fiksirala 100%. Svakako to ne bih očekivao od Japanaca a tek nikako od njihovog premium proizvoda. Negde na putu stao sam, skinuo plastiku i spremio je do kraja vožnje. Po tom se čuo neki minorni žvižduk.

 

Imam istu kacigu. Tacno je da zvizdi kada se podigne vizir a bez ovog dela ispred nosa. Cenim da neko nije uspeo pravilno da ga montira jer sam je i ja montirao iz treceg puta :)

Sve ostalo na kacigi je savrseno. Ja imam Shoei glavu pa mi u odnosu na sve ostale proizvodjace koje sam probao ova poptuno lezi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MiNistrY oF SillY WaLkS, 2050 postova

6eq4R72.jpg

 

GT-Air II AFFAIR

 

(Izvinjavam se na dupliranju posta, promenio sam servis za upload fotografija, nadam se da je sada fotografija vidljiva... )

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: GW

Koristim je 2 godine, nemam zamerke. Pre toga sam imao Arai TourX ( verziju 1, skoro 15 godina) i Schuberth Rnešto.

Pre ove Shoei mi nije odgovarala ali su po svemu sudeći promenili oblik, i dalje mi više leži Arali ali je i konkurencija OK.

Izabrana je jer podržava integraciju Sene SRL2. Kupio sam i Senu ali sam sa njom najmanje zadovoljan, neočekivano loše slušalice.

No, GT Air II od mene ima visoku ocenu, nema neprijatnih šumova, ništa nije rasklimani nakon 2 godine. Vozim je sa gumom na nosu i bez one krpice ispod brade.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150
On 30.6.2022. at 14:07, Crnmarin je napisao:

Ekipa koja ima gt air 2 duže vrimena, jeste zadovoljni?

Veoma, mislim da vredi svaku paru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TMAX insta - yamax_t
On 6/30/2022 at 2:07 PM, Crnmarin said:

Ekipa koja ima gt air 2 duže vrimena, jeste zadovoljni?

Ja je imam 3 godine. 

Imam tri Shoei kacige GT AIR2, Spirit III i J-Cruise 2. pa mogu da uporedim :)

 

Zameram joj vizir, koji kod mene ne moze da se zaklopi lako kao na ostalim kacigama, uvek je tu neko sitno natezanje. Teska je, srecom u dobrom balansu na mojoj glavi i poziciji na motoru ali je teska. Kod mene zvizdi, pod nekim uglom. Kada podignem vizir toga vise nema, ali ako je spusten eto pesme :)

 

Dobro je sto ima integrisanu Senu SLR-2. Savrsena stvar.

 

Sve u svemu odlicna kaciga, ali nije savrserna. Mada je pravo pitanje a koja jeste :)

Promenio član pinokio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TMAX insta - yamax_t
8 hours ago, Crnmarin said:

jesi koristio ikada gt air 1, jel ti ona manje zvizdala i to sve? jesi s njom bio zadovoljan?

Ne, nisam imao priliku cak ni da je probam.

I jos da se korigujem, kada sam pominjao vizir, mislio sam na vizir od MOTORA ne od kacige!

Dakle, kod mene kaciga u kombinaciji sa motorom pravi neku ruzu vetrova koja proizvodi zvuk.

 

Sto se tice vizira na kacigi, SHOEI ima neki sistem koji se sam podesava, ali kod mene cak i uz intervenicije sa srafcigoreom to nije islo, ili ne radi kao sto rekoh ili ima zazor pa onda curi voda. 

 

druge dve kacige nemaju te problem i kod njih sve skljoca savrseno tacno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300

Deda Mraz je nagovestio mogucnost da mi donese novu kacigu pa sam ponovo razmotrio GT Air 2. Posle uvida u rezultate SHARP testa, 3 zvezdice, pazarih NXR2. Nema suncane naocare ali zato nudi znacajno bolju zastitu. Probacu je iduce nedelje pa se javljam sa utiscima ukoliko nekoga zanimaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja