Jump to content

Moto Zajednica

Budva - Trebinje - Budva

Recommended Posts

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Subota vece, zvoni telefon, javljam se:

- Halo, ovdje Dzony, sjutra idem do Trebinja da se vidim sa Zeljkom. Hoces da mi pravis drustvo, da ne idem sam?

- Necu. Ne mogu, jes da je sjutra nedjelja, ali imam vec planiranog posla.

I osvanu nedeljno jutro, ja radam. Onda su ubacujem u vocilo napravljeno od celika na cetri tocka i vozim ulicama Budve, kad... pored puta Dzoni i njegova djevojka, pakuju stvari na motor, pored jos jedan motor. Zaustavljam se:

- Krecete?

- Da, cim se spakujemo. Ti ne ides?

- Uh, ajde da se organizujem, sacekaj malo... (telefoniram)... Imam sat vremena posla, ostatak mogu kada se vratim iz Trebinja.

- Ok, cekamo te u Kotoru.

Zavrsavam taj hitni posao. U medjuvremenu pitam sestru hoce li i ona u Trebinje. Pakujemo se i pravac Kotor. U Kotoru zaticemo ostatak ekipe

 

Picture001-5.jpg

 

Tek sada pada dogovor kojim putem do Trebinja. Biramo rutu Risan – Grahovo – Trebinje. Nas sestoro smjesta se na tri motocikla. Vozimo zalivom do Risna (usput srecemo ogoromnu grupo motociklista, preko dvadesetak) i onda skrecemo na put koji je pusten u saobracaj jos 1914 godine. Da je proslo nesto vremena od te godine pokazuje asvalt koji i nije u nesto narocitom stanju. Krivine, krivini, krivine, krivine i dolazimo do vrha odakle puca pogled... no, to je manje bitno, bitnije je da tu na vrhu put se pretvara u motociklisticki raj. Divljina, okolo krs i po koje drvo i fenomenalan put, negdje sa tri trake, negdje sa dvije. Krivine poslozene fenomenalno, tuneli, pored puta sva potrebna signalizacija. Ono sto je najbolje, put je pust. Vrlo brzo kazaljka brzinomjera je prosla preko trocifrenog broja. Da, kada je put fenomenalan, sa suvozacem i koferom KLE se ponasa odlicno. Fazer i Z750 odmicu, ipak oni mogu da drze dobrano veci tempo. Kako fenomenalna dionica pocinje tako se i zavrsava, iznenada. Zato, oni koji ne poznaju ovu dionicu neka se manu jurnjave. Dolazimo do Grahova, skrecemo lijevo, pa se vozimo jos malo, i eto nas na granici

 

Picture004-10.jpg

 

Usli smo u Bosnu i Hercegovinu. Dzony koji je skoro domaci u Trebinju svraca nas sa glavnog puta da nam pokaze gdje se inace odrzava moto-skup, takodje nas vodi i do Titove vile, tamo je odrzan prvi skup. I, evo nas u Trebinje, prva stanica je ,,Undergraund''. Tamo parkiran BMW R 1150 GS.

 

Picture006-6.jpg

 

Picture010-4.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Poslije toga kratka setnja Trebinjem,

 

Picture019-4.jpg

 

Picture020-1.jpg

 

 

grupa budvana u sred Trebinja  ;D

 

Picture025-3.jpg

 

 

setamo i dalje

 

Picture028-3.jpg

 

Picture030-4.jpg

 

 

i naravno moralo se stati da se nesto pojede.  ::)  Zaboravio sam da slikam kada je dosla corba, ali evo fotka glavnog jela.  ;D

 

Picture033-2.jpg

 

 

Uh, kako jelo utice na raspolozenje

 

Picture039-1.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Punih stomaka, idemo do Zeljka, zbog toga smo i dosli u Trebinje. I on vozi R 1150 GS. Ja kod njega pregledavam fotografije sa moto skupova. Silazimo do grada gdje nas hvata kisa.  Ubjedjivanje da malo kise ne predstavlja problem.

 

Picture046-2.jpg

 

 

Poslije pojedenog sladoleda sjedamo na motore i prepustamo se kapima kise.

 

Picture045.jpg

 

 

Vracamo se drugim putem, idemo na Meljine. Pred granicu kisa staje. Ulazimo u Crnu Goru, spustamo se, no, pred Meljine, gradiliste... siri se put. Odjeca jos po malo mokra od kise prima prasinu tako da smo na silasku u Meljine svi imali pomalo sivkastu boju.

 

Picture048.jpg

 

 

Sunce je zaslo, pa da prije mraka stignemo u Budvu hvatamo cataru.

 

Picture049.jpg

 

 

dok su dvije saputnice pozirale

 

Picture051.jpg

 

 

Dzony je razmisljao da li trecu da baci preko ograde.

 

Picture053.jpg

 

 

 

 

Neplanirano se provozah. Nije bilo lose. KLE sa saputnikom i prtljagom trosi za litar (i vise) vise goriva na predjenih 100 km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 681 postova
  • Lokacija: Podgorica - MNE
  • Motocikl: BMW S1000XR

sjedjeli ste u istu kafanu dje i ja prosle godine sa domacinom Mixom. fina voznjica, a vazda je lijepo Trebinje posjetit!

bravo Wulfy, posao moze da ceka ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1159 postova
  • Lokacija: turija
  • Motocikl: Kawasaki Z750

lepo brate pa ti svaki dan negde putujes blago tebi , e da te pitam nesto da li je onog zelenog zeca vozi clan naseg foruma

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5348 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

sjedjeli ste u istu kafanu dje i ja prosle godine sa domacinom Mixom. fina voznjica, a vazda je lijepo Trebinje posjetit!

bravo Wulfy, posao moze da ceka ;D

 

A da se ne jave??? Doooobro.

 

Lijepo, ocekujem sljedeci put da ispravite gresku. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5348 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Staces Mixa ti si tog dana otisao u Ostrog a brata ostavio bez bajka.

 

Uvjek Mixa kriv. :D

 

Kako si se proveo sa njima dole?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: Lovcenac - Budva - Novi Sad

Bravo, jako lijepo.

Kad budes planirao sledecu turu slobodno se javi, rado cu vam se pridruziti, ili se plasis da neces moci da me pretis  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja