Jump to content

Moto Zajednica

GPS za 115e!?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

Nikad dosta diskusije o GPS-u...

Evo, listam press, kad ono broshurica od BigApple prodavnice u BG-u i gde sve ne.

Na slici Crypton GPS, a cena: 9590din!!!

reko' neka greska, nazovem, kad ono sve ok, lik se raspricao, vidim ne folira se, stvarna je i cena i roba.

Sad mi tek nista nije jasno...  ???

znaci, pred turisticku sezonu GPS ce se prodavati u maxiju, a za novu godinu bice i na tezgama sa balonima...

bruka, ja se jos dvoumio izmedju skupljeg garminovog modela (znate vec na koji se misli kad se kaze skuplji!), pa pre nekih mesec-dva GoranTini i ostali me pokolebase sa crypton-om od ~200e, koji daje maksimum, bar za taj novac, kad sad 115e!

definitivno zbogom preskupim GPS modelima!

inace, razlika izmedju reklamiranog modela (nosi oznaku s800, a jaci model od je s1000) je:

1. s800 ima LCD od 3.5" (skuplji 4.3")

2. s800 ima kartografiju istocne evrope, ukljucujuci Srbiju, Makedoniju, Grcku itd., a skuplji model ima celu evropu.

To su, koliko sam uspeo da se raspitam sve razlike! Ako neko zna nesto vise, neka pise!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, blok 63

U merkuru ima GPS uredjaj za 6000din!!! Ne znam koliko bi ti to pomoglo posto vidim da kupujes GPS, ali raspitaj se... Mozda nije merkur, nego nesto na tu foru, tempo, rodic...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Ja juce u Smederevskoj Palanci cuo da ih Bugari prodaju za 20e.

 

A 2 za 30 ;D

 

 

 

 

 

 

Daj 35 i nosi ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: GS

E bre druze moj pa mislio sam da ti ne verujes u deda mraza kad ono...U prodavnicama BigApple-a postoji uredjaj Crypton doduse S800 od 3,5 inca i tacno je da je cena 9590,00 ali ima jedna mala sitnica, to je cena bez mapa. Cena mape za istocnu evropu je 5300,00 bez PDV-a ili 6254,00 sa PDV-om sto opet dodje 15844,00 din i to za manji model sa manje funkcija itd,itd. E sad ima caka, ako ne kupis originalne karte nemas garanciju a probali smo Ceh i ja da skinemo divlji Igo program i nema sanse da se pokrene. Sve u svemu ne zaleci i kupuj legalno sve ,bar prvi put, da bi imao garanciju, mogucnost update-a itd... Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

E bre druze moj pa mislio sam da ti ne verujes u deda mraza kad ono...U prodavnicama BigApple-a postoji uredjaj Crypton doduse S800 od 3,5 inca i tacno je da je cena 9590,00 ali ima jedna mala sitnica, to je cena bez mapa. Cena mape za istocnu evropu je 5300,00 bez PDV-a ili 6254,00 sa PDV-om sto opet dodje 15844,00 din i to za manji model sa manje funkcija itd,itd. E sad ima caka, ako ne kupis originalne karte nemas garanciju a probali smo Ceh i ja da skinemo divlji Igo program i nema sanse da se pokrene. Sve u svemu ne zaleci i kupuj legalno sve ,bar prvi put, da bi imao garanciju, mogucnost update-a itd... Pozdrav.

 

Koliko se plaća update za IGo ?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Ovo je tema o Crypton GPS s800 i s1000 koji rade sa IGo mapama, pa se toga i pridržavajte. O Garmin mapama imate temu pa tamo pričajte o preskupim i verovatno odličnim mapama.

 

Da ponovim pitanje : da li neko zna koliko se plaća update za legalne mape IGo ?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Ko je sad ovo sve iseckao? Lepo nek se podpise, ovako sada nema nista smisla ili treba ponovo da pisem svoj tekst? Ostavi se samo ono sta se kome svidi.  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Nek se obrise onda i moj post 4-i odavde prema gore a ne tako bezveze da stoji!!! Jer sad nema weze swezom.........

Bas tako, moze onda i moj onaj u citatu. Bas bezveze. Da nije to uradio neko iz INFO -Tima  ;D Evo bas mi ih je sad zao sto nece capiti jos novaca  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Pa sta sad nece valjda da se brise sve gde se spomene nesto protiv Info tima??????

Sve je vezano sa GSP i povezano, ovako kad se isecka sve postaje nejasno ??? ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Sve je vezano sa GSP i povezano, ovako kad se isecka sve postaje nejasno ??? ???

Ma jasno je sve. Kome treba fiskalni, nek plati 11.000 za original kartu. Kome ne treba, moze to i puno jeftinije. Pa ovde smo da pomognemo jedan drugom, a ne da isterujemo ljudima pare iz dzepova. Gde moze jeftinije da se prodje i povoljnije, pa sto to ne objaviti. Stvarno ne razumem neke osobe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Sve je vezano sa GSP i povezano, ovako kad se isecka sve postaje nejasno ??? ???

Ma jasno je sve. Kome treba fiskalni, nek plati 11.000 za original kartu. Kome ne treba, moze to i puno jeftinije. Pa ovde smo da pomognemo jedan drugom, a ne da isterujemo ljudima pare iz dzepova. Gde moze jeftinije da se prodje i povoljnije, pa sto to ne objaviti. Stvarno ne razumem neke osobe.

 

Kawo i Aco, to o cemu vi govorite je najobicnija kradja i uredjivacka politika BJB je takva da se to nece podpomagati. Kako bi se neko od vas osecao da se kaze: "E u ovoj kuci mozete da maznete dobar R1 (ili Transalp), ali necete imati papire"? Jer, treba da se pomazemo! Tako je i za InfoTim mape. Neko je to radio i mukotrpno skupljao, objavio i sada mu se trud vraca nazad. Isto to je mogao i neko od nas da uradi, ali nije. Mozete normalno kritikovati InfoTim za cenovnu politiku ili za nasavrsene mape ali pricati ovde gde moze da se krade softver i na koji nacin - ne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Izvini ali i ja sam se nasao prozvan!!! Pa ako hoces tako i mnoge mape koje se prodaju kod nas su ukradene i prepravljene :o Necu da nabrajam ko sve to radi, ali smatram da nas sve prave majmunima i naplacuju 3x vise nego sto je realna cena, pritom mi mazu oci sa pricom kako imam bespatni update novih karate ??? ??? Pa kad kupis bilo koji softver imas besplatan update, jer su to sve "zakrpe" odnosno ispravljene njihove greske :o

I nije kradja ako nesto skines sa Interneta za svoje potrebe. Ako smatrate da je to kradja molim vas da sve krekovane software sa svojih masina izbrisete ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Niko ovde nije napisa GDE imaju da se skinu mape, (citiraj gde je receno) samo je receno da ih ima, a to vec i vrapci znaju, ili bar oni vrapci koji su se imalo zainteresovali za temu. Tako da je samo konstatovano cinjenicno stanje, nista drugo. Prema tome neka pisu ljudi slobodno da NEGDE u NEKOJ kuci ima da se ukrade Transalp, to bar nikom ne moze da naskodi, a nije ni protivzakonito.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Aco, ne mogu da citiram obrisanu poruku gde je covek pisao ko to radi i za koje pare. U svakom slucaju, mislim da vam je jasno kako ce biti docakane poruke o piratizaciji mapa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

E bre druze moj pa mislio sam da ti ne verujes u deda mraza kad ono...U prodavnicama BigApple-a postoji uredjaj Crypton doduse S800 od 3,5 inca i tacno je da je cena 9590,00 ali ima jedna mala sitnica, to je cena bez mapa. Cena mape za istocnu evropu je 5300,00 bez PDV-a ili 6254,00 sa PDV-om sto opet dodje 15844,00 din i to za manji model sa manje funkcija itd,itd. E sad ima caka, ako ne kupis originalne karte nemas garanciju a probali smo Ceh i ja da skinemo divlji Igo program i nema sanse da se pokrene. Sve u svemu ne zaleci i kupuj legalno sve ,bar prvi put, da bi imao garanciju, mogucnost update-a itd... Pozdrav.

 

Koliko se plaća update za IGo ?

 

Koliko sam ja provali update je besplatan

http://www.i-go.com/en/update/overview.php

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

E bre druze moj pa mislio sam da ti ne verujes u deda mraza kad ono...U prodavnicama BigApple-a postoji uredjaj Crypton doduse S800 od 3,5 inca i tacno je da je cena 9590,00 ali ima jedna mala sitnica, to je cena bez mapa. Cena mape za istocnu evropu je 5300,00 bez PDV-a ili 6254,00 sa PDV-om sto opet dodje 15844,00 din i to za manji model sa manje funkcija itd,itd. E sad ima caka, ako ne kupis originalne karte nemas garanciju a probali smo Ceh i ja da skinemo divlji Igo program i nema sanse da se pokrene. Sve u svemu ne zaleci i kupuj legalno sve ,bar prvi put, da bi imao garanciju, mogucnost update-a itd... Pozdrav.

 

Koliko se plaća update za IGo ?

 

Koliko sam ja provali update je besplatan

http://www.i-go.com/en/update/overview.php

 

Postavio sam pitanje jer sam se začudio kad sam nazvao InfoTim i iz razgovora saznao da prilikom kupovine nekog od njihovih GPS ( npr. Nuvi250 ) sa SCG Route Bundle + detaljna mapa Evrope update je besplatan samo za SCG, a za Evropu se plaća odprilike 50% cene mape.

 

I još jedno pitanje za vlasnike Crypton s1000 : da li postoji audio izlaz za slušalice ?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Na S1000 postoji izlaz za slusalice, sto na jeftinijim Garmin uredjajima nije slucaj... Nuvi za 20000 din nema taj izlaz... inace bih mozda i uzeo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Na S1000 postoji izlaz za slusalice, sto na jeftinijim Garmin uredjajima nije slucaj... Nuvi za 20000 din nema taj izlaz... inace bih mozda i uzeo.

 

Da, i ja sam odustao od Garmin Nuvi 200 ili 250 zbog tog nedostatka, tek Nuvi 350 ima izlaz za slušalice ali je i cena nešto preko 30.000.

 

Kada se postavi na motor, u tank torbu, GPS koji je namenjen za auto nisam siguran da je baš pregledan ali sa slušalicama bi upotrbljivost bila mnogo veća. Možda nisam u pravu, nemam iskustva sa GPS-om ali sam zainteresovan za kupovinu nekog od 200-250€.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Na S1000 postoji izlaz za slusalice, sto na jeftinijim Garmin uredjajima nije slucaj... Nuvi za 20000 din nema taj izlaz... inace bih mozda i uzeo.

 

Da, i ja sam odustao od Garmin Nuvi 200 ili 250 zbog tog nedostatka, tek Nuvi 350 ima izlaz za slušalice ali je i cena nešto preko 30.000.

 

Kada se postavi na motor, u tank torbu, GPS koji je namenjen za auto nisam siguran da je baš pregledan ali sa slušalicama bi upotrbljivost bila mnogo veća. Možda nisam u pravu, nemam iskustva sa GPS-om ali sam zainteresovan za kupovinu nekog od 200-250€.

 

 

 

Pre dve nedelje u Budimpesti sam video Sony GPS za 200e, al nisam uspeo da se sporayumem sa prodavcem, kako bih saznao detalje ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja