Jump to content

Moto Zajednica

AdventureRide.GS Part 2 - zov daljine

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

Prica pocinje u davna vremena kad jos nije bilo ubrizgavanja benzina ni direktnog ni indirektnog a ni karburatora. U to vreme gorivo i vazduh smo mesali u ustima pa pljuvali u usisnu granu. Dakle prica pocinje 3.5.2008 u jednoj zemlji seljaka na brdovitom Balkanu. Elem inspirisani Scijevim putovanjem na orijent Sstruja i ja resismo i telepatski i bez ijedne reci se dogovorismo da se prikljucimo njemu na tom putu tj da pobegnemo od kuce a i od dvorista. Pobeci od kuce nije tesko, kuca ti nece nista, nemoze da podje za tobom a mozes i da se vratis kad pozelis ali zene su vec nesto drugo.

Pripreme za put nismo pravili da se nebi odali i da verne ljube nebi primenile neke drasticne mere koje Markone cesto pominje, a koje su poznatije kao rezolucija "oklagija br 7". Ja sam toga jutra ustao i posle kratke pripreme, startovao mog vernog, nenadjebivog Kimka ZX50GS ali se desilo nesto jako cudno i potpuno neocekivano, Kimko nije upalio iz prve nego tek iz drugog pokusaja. Sad neki ce reci da nije strasno i da je to sasvim normalno... Cak je olaksavajuca okolnost to sto i kad bi akumulator skroz crkao (sto mi se desilo pretprosle godine negde u Andima kad smo isli da beremo koku za domaci sok od koka kole) ostaje mi kurbla koja je fabricki ugradjena i deo je standardne opreme (bilo je ili kurbla ili kafemat i ja odabro kurblu ipak). Ali start iz drugog pokusaja mi je ipak uneo neku sumnju u srce i naslutio neki baksuz koji samo ceka da se desi. Bilo kako bilo ja neodustajem jer verujem u mog GSa i obucen samo u letnju jaknu sa protektorima (jer je na orjentu vrucina valjda sad ;D) krecem na sever. Da dobro ste procitali na sever! Nizvodno pokraj lepe plave V.Morave. Usput razmisljam kako da pokupim sstruju od njegove kuce a da niko nista ne posumnja. Konspiracija je toliko duboka da ni sstruja ne sme nista da posumnja  :D. Posto ni on nezna da dolazim, jer smo obustavili korespondenciju iz objektivnih bezbednosnih razloga i nismo se nista dogovarali ja dolazim laganim gasom da ne skrenem niciju paznju prolazeci kroz Lapovo selo, Lapovo Varos, Markovac i kod raskrsnice poznate na svim GPS mapama kao "levo za Rakinac" ja skrecem desno. Ne zato jer nemam GPS navigaciju (mada je nisam imao kod sebe) nego zato sto je desno Staro Selo dom naseg druga, clana, urednika tekstova, novinara BJBa, pocasnog dopisnog clana Blisko Istocne akademije nauka i umetnosti prepravljanja bemve motocikala i nosioca jos mnogih drugih znanih i neznanih funkcija i epiteta, SSTRUJE.

Vozim a kimko razdragano zuji na srednjem rezimu obrtaja dok peglam krivine, krivudavog puta kroz staro selo. Prica se da je taj put napravljen takvim da bi sstruja mogao da testira ciklistiku na svojim preradama bemvea. Cak je i komasacija uradjena na zahtev nekog iz ministarstva. Ne ovog sad nego iz Hitlerovog ministarstva. Mala digresija, neznam zasto ovo selo zovu staro selo kad su kuce ili nove ili skoro nove, al dobro sad. Postoje na forumu pametni i knjiski ljudi koji sve i svasta znaju pa ce oni sigurno objasniti ovaj fenomen. (samo da ne obrisu jer najgore je unistiti nesto sto nerazumes zato sto nerazumes)

Stizem kod sstruje i nenalazim ga kuci, njegova verna ljuba ga doziva telefonom i dok ga cekamo prica mi kako su zli putari zatvorili zicu koju je on otvori za ilegalne izlaske sa auto puta i jos su dusmani postavili iza zice ogradu u duzini od jedan ipo kilometar. A posle nema para u budzetu za plate i penzije ??? Joooj Klingtone! U taj cas stize sstruja i osim sto se pitamo za junacko zdravlje i izdajnicku srecu nista drugo ne pominjemo osim da trebamo do Markovca da se vidimo sa Bokilicem, DarkoDavom i da dolazi SCI.

KimkoGS pali iz prve ali ja nemogu da se oslobodim onog osecaja koji se nadvio nad mene kao oblak i samo je pitanje trenutka kad ce iz sebe pustiti nevreme i sve pokvariti. SStruja kao i ja krece na put na orijent potpuno nepripremljen samo stavlja kapu za mozak i naocare za sunce zbog ocekivanih temperatura u pustinji. Hteo je i fila papuce da obuje i zajasi njegov R 25 ali se setio da bi to bilo sumnjivo i da bi nas verne ljube nasle u pustinji logikom papuce-pesak-pustinja.

Krecemo na put konacno! Peglamo one krivine, sstruja kao iskusan vodja vozi njegovog R a a ja se trudim da pratim i da ne pogodim neku offroad rupu jer su mi tockovi od desec cola. Sstruja primecuje moje napore, kao i njegove da prati moju voznju jer NEMA RETROVIZOR (treba ga banovati na nedelju dana za kaznu) Pa ce usinuti vrat od osvrtanja pa mi daje signal da predjem na celo i pusta me da se radujem kao Rossi Stonera. Ja posto vozim GSa a on Ra nastavljam jacim tempom i u jednoj krivini upadam u problem ali uspevam da se izvucem zahvaljujuci prisebnosti i nozi koju sam izbacio u stranu i odrzao ravnotezu kad sam vec bio van puta. Nastavljamo dalje i stajemo na prvom zgodnom mestu za fotkanje, jer hebes put ako se nikom ne pohvalis ili ti ga niko ne objavi, to je kao da nisi ni iso (srpski gen sto posto)  ;D. Tu ja fotkam SStruju i njegov "mica" motor sa putem u pozadini koji nas poziva na orujent, pa brzo nastavljamo dalje ka orijentu. Ubrzo izlazimo na CARIGRADSKI drum i krecemo na jug, prakticno smo na domak orijenta. Ovim putem su stotinama godina pre nas isli turci od Konsantinopolja do Beograda a veliki srpski junaci (razbojnici) su ih presretali bas na ovom putu i objasnjavali im mirno da Srbija hoce evropske i evro atlantske integracije. ::)

Vracam se u sadasnjost i stizemo u Markovac i tu na prigodnom mestu stajemo i cekamo SCIja da krenemo dalje ka  orijentu. Vreme prekracujemo u razgovoru sa bokilicem i darkodavom dok konacno ne videsmo SCIja sa pratnjom. Posle prepoznavanja, upoznavanja i razmene pozdrava, prelazimo na zagledanje masina i fotkanje. Sejtan koji je bio u Scijevoj pratnji primecuje da ja sa dozom neverice gledam njegovu Afriku RD04 i pitam se u sebi da li moze izdrzati taj put. Nista ne govorim ali on u mojim ocima to vidi. Afrika je Afrika ali Kimko GS je ipak GS. Pocinjemo razgovor i na moj komentar da je Kimko GS ipak GS a da je afrika ipak samo afrika on otkriva da poseduje KIVEJ GS  :o Tu me je ucutkao i jedino sto sam mogao da kazem je RISPEKT. Drugi clan pratnje zaduzen za fotografisanje je Dule pop ako se ne varam i on tu pravi nekoliko fotki koje nije objavi na forumu zbog tajne prirode ovog poduhvata.

Posle fotkanja i lepljenja nekih nalepnica nekog sajta po SCIjevom motoru krecemo svi ka orijentu! Mene ubrzo svi preticu iako sam razvio 80km/h u naseljenom mestu samo da bi pratio grupu, a protivno mojim ubedjenjima i zakonu o bezbednosti saobracaja kao i podzakonskim aktima. Samo Sstruja moj stari drug i saputnik ostaje i vozi samnom kroz celo Lapovo. Negde u Lapovu selu Struja konstatuje da nema jos puno goriva kao i to da jos nije odsluzio civilnu vojsku i da ga uopste nije strah od zene ali da mora da se vrati kuci jer je grupa otisla bez nas. Ja se pozdravljam sa njim i razmisljam da imam jos oko 2 litra goriva u rezervoaru zajedno sa rezervom, a i da se plasim verenice jer nisam bas u formi (povredio sam kicmu a ona je nabacila neko kilce pa bi borba bila neravnopravna i neprijatna po mene :(). Nastavljam jos oko 2 kilometra kroz Lapovo selo ka orijentu a onda dajem najtuzniji desni zmigavac koji ste ikad videli da je ljudska ruka dala i skrecem tuzno desno (ka zapadu) i odlazim ka kuci verenici koja nadam se nista ne sumnja  ;D 8)

 

P.S.

Znao sam da ce se ovako nesto desiti cim je Kimko GS upalio iz druge tog jutra, ali za utehu vozili smo se put orijenta nekoliko kilometara. Mozda je to za neozenjenje i svetske putnike mali korak ali za sstruju i mene bio je put koji ce ostati u secanju i izazivati sjaj u oku ako dozivimo starost.

 

post-929-12878996736786_thumb.gif

post-929-12878996737624_thumb.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

Alo, izdajnici, sto bar neki nagovestaj ne dadoste?  :D :D :D

Jeste da sam bio na drugom kraju Sumadije, ali bih nasao nacin da Vam pravim drustvo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

vladimire dobar ti ovaj gs,nego nemas kofere one aluminijumske pa mi nije jasno kako to,,mislim gs bez kofera i  dodatne opreme  ??? ??? ???

mislim jel to neki nov model sa super bili torbicom,,,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

vladimire dobar ti ovaj gs,nego nemas kofere one aluminijumske pa mi nije jasno kako to,,mislim gs bez kofera i  dodatne opreme  ??? ??? ???

mislim jel to neki nov model sa super bili torbicom,,,

 

Kako bez dodatne opreme? Pa ima aftermarket prekidac od BAKELITA!  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

Text je odlichan!  :D :D

Deo koji sadrzhi SRPSKI GEN zasluzhuje poseban aplauz i mogao je da snosi odgovornost za moje padanje sa stolice od smeha  :D

 

Nishta manje nisam odushevljen ovim putopisom tj. avanturom manje nego prethodnom!

Zheljno ishchekujemo part 3 u nadi da ce biti shto pre :)

 

P.S. Ovo je moja poslednja molba da se Vladamirova sabrana dela stave na naslovnu ili stupamo u kolektivni shtrajk!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

vladimire dobar ti ovaj gs,nego nemas kofere one aluminijumske pa mi nije jasno kako to,,mislim gs bez kofera i  dodatne opreme  ??? ??? ???

mislim jel to neki nov model sa super bili torbicom,,,

 

To je model GS sa kurblom! To na GSovima drugih proizvodjaca nema  ;) A ima i prtljazni prostor ispod sedista na mestu na kom isti takav Kimko ali GSA ima kompletnu opremu za pedikir, manikir i masazu protiv bora i celulita.  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

vladimire dobar ti ovaj gs,nego nemas kofere one aluminijumske pa mi nije jasno kako to,,mislim gs bez kofera i  dodatne opreme  ??? ??? ???

mislim jel to neki nov model sa super bili torbicom,,,

 

To je model GS sa kurblom! To na GSovima drugih proizvodjaca nema  ;) A ima i prtljazni prostor ispod sedista na mestu na kom isti takav Kimko ali GSA ima kompletnu opremu za pedikir, manikir i masazu protiv bora i celulita.  8)

uh ,,nisam znao za tu opremu,,jel to samo na seriskim modelima ili moze i kao dodatna da se kupi,,,,

cuo sam da gsa ima i komplet za kuvanje rucka i masinu za sivenje pride,,ali neznam kako stoji sa upravljivoscu zbog dodatne tezine ??? ??? ???

mislim ipak bi trebalo da vuce u neku stranu zbog cincilatora ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

 

Kako bez dodatne opreme? Pa ima aftermarket prekidac od BAKELITA!  ;D

 

Drago mi je da neko prati moj razvojni put i literarni rad. Bez ovakvih komentara nista nebi imalo smisla. Drago mi je da se kapiramo.

Nadam se da ces se provozati malo do sumadije da se bolje upoznamo i ispricamo. Ja bih dosao ali mi je domet malo ogranicen sa Kimkom GS  ;D

 

Mada ako se zainatim... world tour here I come !  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

ja sam mislio da se zove  K[glow=red,2,300]L[/glow]IMKO GS

 

Upozoravam te zvanicno! Mene vredjaj kolko hoces al nemoj motor da mi diras jer cu da te prijavim i moderatorima i administratoru za uvredu casti, nanet dusevni bol, povredu etike, voznju bez registarske tablice i protiv prirodni blud i nemoral na radnom mestu! (znas ti o cemu pricam)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

 

Kako bez dodatne opreme? Pa ima aftermarket prekidac od BAKELITA!  ;D

 

Drago mi je da neko prati moj razvojni put i literarni rad. Bez ovakvih komentara nista nebi imalo smisla. Drago mi je da se kapiramo.

Nadam se da ces se provozati malo do sumadije da se bolje upoznamo i ispricamo. Ja bih dosao ali mi je domet malo ogranicen sa Kimkom GS  ;D

 

Uskoro...  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: GS

Dakle, ti si stvarno i definitivno i gotovo sigurno i sasvim izvesno loooooood 100%. Ali stomak me boli vise od tvojih literarnih radova, naravno od smeha.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Dakle, ti si stvarno i definitivno i gotovo sigurno i sasvim izvesno loooooood 100%. Ali stomak me boli vise od tvojih literarnih radova, naravno od smeha.

Moj bivsi pasa lud???Ma jok bre,on samo pije teqilu ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

Dakle, ti si stvarno i definitivno i gotovo sigurno i sasvim izvesno loooooood 100%. Ali stomak me boli vise od tvojih literarnih radova, naravno od smeha.

 

Sta cu kad delim Nusicevu sudbinu. Kad pisem otvoreno o izopacenosti i bolestima savremenog drustva, odma me zabranjuju. Izvini za stomak al ja moram ovako kroz satiru.  ;D

 

P.S.

Dobrodosao si na teritoriju bliskog istoka i u moje tajno skroviste. Pauk ce ti pokazati put, pa dodjite zajedno.  8)

 

P.P.S

Imam jedan mnogo dobar krevet za vas dvojicu  ;) (pitaj pauka  :D)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

Dakle, ti si stvarno i definitivno i gotovo sigurno i sasvim izvesno loooooood 100%. Ali stomak me boli vise od tvojih literarnih radova, naravno od smeha.

Moj bivsi pasa lud???Ma jok bre,on samo pije teqilu ;D

 

TeKila , tebruh, te slepo crevo... Bivsi paso mani te dijagnoze, nego stavi ti jednu flasu u onaj tvoj kofer na tvojoj putujucoj kuci pa ponesi kad krenes na bliski istok a mozes da svratis da pregledamo kako je uradjeno dno na toj flasi. Cuo sam da nije po jusu  :o  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Nego, Vladamire, da ti pogledaš taj aftermarket prekidač, možda ti je on pravio problem prilikom paljenja?

 

Ja sam čuo da se uz GSA dobijaju i tri crnca... E sad, njih trojica su sakriveni u onom crnom na koferima (tri kofera = tri crnca). Ipak, nemam GSA pa ne mogu detaljno i iz prve ruke o njihovoj upotrebnoj vrijednost, a Mikkiću stiže za koji dan (valjda, nešto ga je izbrisao iz profila) pa će on moći da da utiske iz prve ruke... ;D ;D ;D ;D ;D Ali, čini mi se da oni služe za guranje GSA u nekoj nenadjebivoj nedođiji kada ostane bez goriva, odnosno kada jedan klip stigne drugi i GSA zamre... ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ja sam mislio da se zove  K[glow=red,2,300]L[/glow]IMKO GS

 

Upozoravam te zvanicno! Mene vredjaj kolko hoces al nemoj motor da mi diras jer cu da te prijavim i moderatorima i administratoru za uvredu casti, nanet dusevni bol, povredu etike, voznju bez registarske tablice i protiv prirodni blud i nemoral na radnom mestu! (znas ti o cemu pricam)

o kakvom nemoralu se prica  ??? ??? ??? pa nemam ja svalerku  ::) ::)::)

a sta cu ja kad tablica kvari izgled yamahe....

ih nemoral na radnom mestu....pa to je sasvim normalno...

ali ja sam stvarno mislio da se zove KLIMKO GS pogresno procitano,,evo tuzi me molim te......... :P :P :P

uostalom ja sam pogresio...evo pristajem na skoro sve....... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

Nego, Vladamire, da ti pogledaš taj aftermarket prekidač, možda ti je on pravio problem prilikom paljenja?

 

Ja sam čuo da se uz GSA dobijaju i tri crnca... E sad, njih trojica su sakriveni u onom crnom na koferima (tri kofera = tri crnca). Ipak, nemam GSA pa ne mogu detaljno i iz prve ruke o njihovoj upotrebnoj vrijednost, a Mikkiću stiže za koji dan (valjda, nešto ga je izbrisao iz profila) pa će on moći da da utiske iz prve ruke... ;D ;D ;D ;D ;D Ali, čini mi se da oni služe za guranje GSA u nekoj nenadjebivoj nedođiji kada ostane bez goriva, odnosno kada jedan klip stigne drugi i GSA zamre... ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

Nema sanse to je BAKELITNI GS prekidac za kontakt! Mislim da je pre svecica koja nije menjana 3 godine a presla je Ande, Tibet i jos nekoliko Adventure voznji  ;D Planiram da je zamenim i to je najmanji problem samo uzmem hoklicu i kljuc za svecice i voila. Problem je sto nisam naso svecicu sa tacnom oznakom neko neku zamensku koju nisam hteo da kupim. Na GS il orginal il ova njegova ima da traje dok ne nadjem novu istu taku  ;) Tako pise u manualu. A ako pise u manualu onda mora da je tako.  ::)

Sto se crnaca tice i GSA, mi na bliskom istoku vise volimo GS i crnkinje ili bar crnke  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Pa, Vladamire, mislim da se sa švabama još i možeš dogovoriti oko crnki umjesto crnaca... ;D ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Vladamire ponovo sam po ko zna koji put procitao putopis i moram ti reci da mi se sve vise svidja i svidja i uvek otkrijem neku novu literarnu vrednost.Sta reci na ono '' hrapav asfalt prosto mami na voznju'' ili ono KUMCO zadovoljno prede jer zna da nema uspona"  Ovo je mogao da napise samo neko ko je prosao mnogo ovakvih avanture i sto je najlepse sto hoce da to podeli sa nama.Jos jednom hvala ti Vladimire na divnim trenutcima provedenim uz monitor .P.S. Da te nema trebalo bi te izmisliti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

ako hoklica nije iz gs programa dodatne opreme onda ne vredi, svecica i moze da se zameni ali stelovanje ventila ne moze da se obavi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja