Jump to content

Moto Zajednica

SLIKE I UTISCI SA ENDURO RUTE 4 PLANINE.

Recommended Posts

  • www.markone-pegaz.rs, 2426 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Auuu!!!  :o :o :o

Svaka čast!

Jooohhhaaaannneee! Gde ti je kum? Pa ovo ste propustili  ;D ;D ;D

 

Lalajko, jel moj autobus ima šanse po ovakvim terenima? Mislim, zbog guma?  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12115 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Lalajko, jel moj autobus ima šanse po ovakvim terenima? Mislim, zbog guma?  ;)

 

Iskreno, tesko! Bas zbog guma. Mislim da GS ima kraci hod opruga i klirens od Afrike, ali to ne bi trebalo da je veliki problem. Meni su najveci problem bile gume, da sam imao kramponke, leteo bi po planini. Kocenje je najproblematicnije, pa onda drzanje kroz krivine, ubrzanje je najlakse...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Xt 600

Auuu Duse... sad tek vidim kako si prosao... neverovatno!!!

 

Svaki put kad odem na offroad se uvalim u sve veća g... blato..  ;D ;D

 

Ja sam za 50 km off rouda potrosio: 2.5 lit.bezolovnog benzina, 2kg zivaca, 4,5 kg prasetine, 8 lit. coca-cole, 80 lit vode da operem odelo i dva bureta vode da operem motor, dve vekne polubelog hleba i pet vezica luka. Eto to je celokupan trosak zvati mene na neku manifestaciju, pa ja nisam kao neki...da pricaju samo o benzinu a sto su njih tojica pojeli i popili kao desetorica to nije bitno? Neka znaju ljudi sta ih ceka kad pozovu Vas...L,P,A

 

Zaboravio si 3l znoja.  ;D

 

Evo i ja sada tek stigao sa voznje,bilo mi malo soft sve ono sto smo odvozali,sutradan sam otisao do Kopanika i jos nekih nama poznatih planina...Mislim da su reci male koje bi opisale zadovoljstvo za sve sto je stalo u ta dva dana,ali probacu,hvala domacinima na izuzetnoj organizaciji,mislili su na sve,cak su i kasno u noc stigle jos dve gajbe coca cole koja je nestala,za mene novo iskustvo,pamticu ga ceo zivot ;D,drustvo kakvo se pozeleti samo moze ;)

P.S.Izgleda da Duha,Gorana,Acu rakija od 35 din jos uvek drzi cim pisu ovakve neistine ;D

Hvala Vam svima jos jednom na odlicnom vikendu ;)

 

Stigle i 2-3 gajbe piva, čak je i ostalo... Kaže SpaVe sledećeg jutra (u restoranu sedimo wawaka, Mica, njegova žena, SpaVe i ja):"Da smo pravi, pa da i to što je ostalo sad popijemo!" Mica odobrava, a wawaka se drži za glavu, pije čaj i govori kako mu se ovako nešto još nije desilo. ;D ;D ;D Stvarno smo namučili domaćina. :D Aleksa, još jednom, svaka čast. ;)

 

vidim ja da ste vi uzivali vise u prasetini nego u voznji. ;D ;D ;D

 

Da znaš da sam se setio tebe kad je prasetina bila u pitanju. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Multistrada 950S

super akcija, da se covek dobro zamisli o kupovini neke offroad varijante....

 

 

joooj, ko ce bre sve to da plati ljudi moji :D:D:D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer

Sigurno znate onaj osećaj kada vam se usled prevelikog broja pozitivnih stvari čini da ste umesto dva dana negde bili deset dana. Tako se ja osećam posle ovog našeg putešestvija. Odakle da krenem ne znam ni sam. Pokušaću da sklopim sve delove ove priče, a da ništa ne izostavim.

Nismo uspeli da obiđemo sve 4 planine. Kopaonik smo ostavili za sledeći put.

Bane (Vodeni Zeka), Bojan (Highflyer), EnduroBoyan i ja krenuli smo iz Košutnjaka, odakle nas je ispratila Trablmejker ekipa koja je proslavljana praznik (ne)rada.

2814hladni%20i%20ekipa.jpg

 

Iz Košutnjaka, preko brda na Ibarsku magistralu i pravac Kadina Luka gde nas sustiže Duh, pa preko Baške planine na Rajac, čisto da se zagrejemo pred sutrašnji off-road. Na Rajcu ekipa i prasetina koja će nas naredna dva dana pratiti gde god da se pojavimo.

Nakon prespavane noći, podmazujemo lance IPONE  sprejem na bazi teflona koji se odlično pokazao. Uprkos vodi i blatu bez problema se zadržao na lancu i lančanicima. Hvala Dekiju iz KDM-a!

2647iponemanja.jpg

 

U 7:45 na Ibarskoj se susrećemo sa Batom (Pedriic) i pravac Kraljevo. Evo kako je izgledala družina:

9165na-magistrali.jpg

 

Grupu vodi Bata, tempo idealan i u dogovoreno vreme (9:00) punih rezervoara stižemo pred kafanu „Đerdan“. Tamo nas dočekuje ekipa koja će nam biti i domaćin i vodič kroz planine narednog dana.

3881ispred-kafane-Djerdan.jpg

 

Ljudi, koliko su oni bili puni želje i volje da nam boravak tamo učine najprijatnijim mogućim je priča za sebe! Šta su sve pripremili i kako je sve bilo organizovano je zaista teško prepričati, ali nadam se da ću uspeti fotografijama i rečima da dočaram i izrazim koliko sam srećan što sam taj dan bio sa tim ljudima.

 

Nakon kafe, palimo motore. Zvuk koji je zaparao Kraljevo kada se pokrenulo 19 motora jednostavno ću nazvati simfonijom! Zastajemo kod manastira Žiča da napravimo grupnu fotografiju...

3942manastir-Zica.jpg

... pailimo motore i ono u čemu svaki vlasnik enduro motora uživa počinje! Momci iz Kraljeva odlično voze, poznaju puteve, brzi su i neverovatno spretni, a uz sve to ne dozvoljavaju da se neko slučajno izgubi, promaši skretanje ili ostane bez pomoći u bilo kakvoj situaciji.

9859MaliBoki-sa-caletom.jpg

2813MaliBoki01.jpg

7492MaliBoki02.jpg

 

Mali i veliki Boki

6461Mali-i-veliki-Boki.jpg

 

Prvi silazak sa motora i uživanje u prirodi je na planini Stolovi. Kažu da je car Dušan dolazio u te krajeve u lov i upravo na tim proplancima pravio gozbe posle kojih su ostali veliki stolovi na kojma je služeno jelo i piće. Stolova sada nema, ali su tu divlji konji koji potpuno samostalno žive u prirodi. Zimi se pokrivaju lišćem i leže potpuno neprimetni u šumama. Srce staje našim domaćinima kada vozeći se naiđu na njih a oni „izrone“ iz svojih postelja!  Nismo imali sreće da vidimo i bele narcise koji samo tu cvetavaju.

 

Bata i Duh sa Aleksom i Micom

1684Stolovi01.jpg

9833stolovi-repetitor.jpg

4071stolovi-repetitor02.jpg

 

Bane u pejzažu

3881Bane-u-pejzazu.jpg

 

Od Stolova krećemo ka Goču. Ne prolazimo niti pored jedne kuće i ne srećemo nikoga. Sve dok se nismo spustili do asfaltnog puta kojim se vozimo par stotoina metara i onda opet šuma i enduro osmeh na lice!

Satižemo ispred odmarališta na Goču. Na proplanku se taman ispeklo prase. Tu je i hleb, ren, sir, sokovi, pivo. Jedemo i ostavljamo stvari u odmaralištu gde su nam domaćini obezbedili spavanje, tuševe i sve što je potrebno da bismo se osećali kao kod kuće.

3672ispred-odmaralista.jpg

 

Odatle pravac planina Željin. Ne mogu više da izražavam svoje oduševljenje... Vozimo kilometrima kroz šumu, gazimo blato, kamenje, lišće, sneg...

9164ka-zeljinu.jpg

I onda izlazimo na planinu Željin. Koliko god pogled seže u daljinu ne možemo da vidimo kuću. Samo netaknuta prioda.

1420EnduroBoyz.jpg

9593na-zeljinu.jpg

 

Odatle povratak na Goč, ali sa strane od Vrnjačke Banje...

6988niz-sumu-kraj.jpg

5447u-sumi-sa-16godina.jpg

 

Čudo prirode: srasli jela i bukva. Na kori ovog drveta stoje imena mnogih zaljubljenih...

8762jela-i-bukva.jpg

8614srasla-bukva.jpg

 

Spust niz skijašku stazu i ponovo smo ispred odmarališta. Ispečeno je još jedno prase, kobasice i dimljene vešalice. Piva, rakije i sokova u neograničenim količinama. Pričamo i glupiramo se oko vatre do duboko u noć...

5554MaliBokiBaneJa.jpg

 

Ušikali smo se pošteno. Pedriic i ja ostali poslednji i ustali prvi. Uživali u sunčanom jutru.

7044suncano-jutro.jpg

 

Budi se i ostatak ekipe i ljudi koje je bilo zadovoljstvo upoznati: GoranTini, Pauk, AcaPN, TheLord. Oni se pakuju i odlaze nešto pre nas. Ispijamo kafu sa Micom i Aleksom, malim Bokijem i njegovim ćaletom. Pri polasku ne nalazim reči kojim bih se zahvalio na svemu...

U Ljigu se rastajemo sa EnduroBoyanom, Bokijem HighFlyer-om i Duhom. Svraćamo kod Banetove babe na sarmice od zelja i kiselu pavlaku. Ovog puta se slikamo sa Super Cajom!

3287sa-cajom.jpg

 

Srolasmo još tih 80 km i evo nas ponovo u našem najmilijem gradu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 436 postova
  • Lokacija: BGD

Ja sam mislio, do pre neki dan, mislio da nas vise nema ovakvih kao sto su ovi ljudi koji su nas docekali u Kraljevu!

 

Mislim da je za svakoga od nas postojao po jedan domacin koji je poneo i pelene,  za svaki slucaj. I ako voze motore na kojima mogu da ponesu samo licnu kartu i to u zubima sto rece neko od njih.

 

Odavde smo poceli(ko pozeli da vidi veliku sliku ima je ovde: http://i97.photobucket.com/albums/l204/pedriic/zica.jpg )

 

zicamala.jpg

 

Ovde smo prvi put stali posle 15 minuta

 

IMG_6000.jpg

 

Da vidimo ovo

 

IMG_6002.jpg

 

Posle jos 15 minuta smo stali ovde

 

IMG_6004.jpg

 

Na ovoj slici se vide i tata i sin. O njima cu nesto reci malo kasnije, pogotovu o sinu!

I polako smo poceli da uvidjamo da za tih 15 minuta neki kasne za nama 10 i pored svesrdne pomoci nase brace po planini, divljih konja. I domacini dodjose u nedoumicu da li da  nas dovedu ovde

 

IMG_6011.jpg

 

Tu smo nekako prvi put i shvatili ko su nas domacin i covek koji je ukrotio planinskog monstruma sa sve planinama pod njima, a nisam siguran da se nece “namajkati jebe”  i onom oblaku iznad svega toga. Prvi je malo dalje i razmislja gde cemo dalje, a drugi pazi na nas kao i celog dana.

 

IMG_6008.jpg

 

Posle prve planine na red je dosao doruckic

 

IMG_6022.jpg

 

Za doruckom su neki ukapirali da je prase pretesko, a staze premasne ili tako nekako. Mi ostali posle raspakivanja se nekako odvojismo od soba i kreveta, neko lakse neko teze I krenusmo dalje. U svakom slucaju, ovi su bili najgori od sve dece

 

IMG_6014.jpg

 

I zato je jedan od nas zavrsio u blatu, a ostali su prosli sa laksom kaznom. Nasli smo ostatak ekipe prateci tragove monstruma  i monstrumcica, planinskih, po blatu.

 

Ni ovima koji su ostali nije zameriti, ostali su ovde

 

IMG_6021.jpg

 

I pomagali ovim divnim ljudima u spremanju vecere

 

IMG_6027.jpg

 

I odbojjjkasiceeeeeee i rakija od 35 dinara i donosi ti je konobar u ispeglanom odelu. Kao kroz maglu mi se cini da su na kraju narucivali u nekim bokalima.

 

Ovako je izgledao najveci, najlepsi i najbolji motor, sa gumama kojima iskacu kramponi samo po potrebi kad osete blato ili tako neke cudne prepreke u planini. Jedini problem je sto onome koji ga vozi pocinje da raste sve u duzinu pa i nos.

 

IMG_6034.jpg

 

Druga tura je prica za sebe. 50-60 kilometara ovakvih puteva

 

IMG_6037.jpg

 

I nigde bre nismo videli kucu, a kamo li prosli blizu neke! Samo nekoliko raspalih kombija koji sluze drvosecama da se sakriju od kijameta. Milinica.

 

Ovde su vredni ljudi stali da se odmore i napiju vode iz potoka i da manje vredni za koje nisu ni znali da postoje stignu do njih

 

IMG_6038.jpg

 

I nastavili na poslednju planinu za taj dan, Zeljin. Zaboravih da napisem da je ona sa divljim konjima bila Stolovi, a sizenje se dogadjalo na Gocu sa kraljevacke strane. Sa Zeljina nemam slike, umrele mi baterije u foto aparatu.

 

A sad ono sizenje. Lako smo se dogovorili da, kad smo vec teska srca odlucili da spavamo po nekim bezveze krevetima u grejanim sobama, sizenje bar obavimo uz vatricu u sumi. O tome su ljudi vec dosta slika postavili, ja samo da napomenem da akoje neko pomislio da nije bilo seksa grdno je pogresio. Bilo ga je

 

IMG_6060.jpg

 

I to na obostrano zadovoljstvo

 

IMG_6057.jpg

 

Smejte se slobodno ali pored 3 planine, 2 praseta i nekolicine piva i to je nesto

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 436 postova
  • Lokacija: BGD

Mozda I najveci utisak toga dana je ovaj mladi gospodin

 

IMG_6005.jpg

 

Decko ima 12(dvanaest) godina i vozi motor od svoje cetvrte godine! Do prvog stajanja sam mislio dam u je motor sa automatskim menjacem zato sto se cuje samo jednolican zvuk kada se ozi iza njega, a vozio sam nekoliko kilometara iza njega I gledao gas a uzivanjem. Kada smo sledeci put kretali shvatim da decko izmenja sve brzine u 50 metara i samo pun gas!!! Milina ga je gledati. Toga dana je tata odlucio dam u kupi ozbiljan kros motor od 80ccm. Decko je presrecan, a meni ostaje nada da smo svi mi bar malo potpomogli da se njegova zelja ostvari posto smo ceo da vikali: kupi mu, kupi mu. Radujuci se kao da cemo mi nesto dobiti. A i dobicemo jos jednog divnog coveka da nas void po planinama.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3684 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: T-Max 500

E vala vam je bilo lose do zla boga. Svaka cast za turu. Sad mi krivo sto nisam i ja isao. Da sam znao da svetla nisu potrbna vrlo rado bih dojahao. Put je bio odlican za zajebanciju. Moram negde da pronadjem slicne puteve po Goliji pa da organizujem jednu turu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki DL 650 V Strom

e da evo slike Batu sa Stolova

Posebno mi je dargo da Goran ne odustaje od makadma i planiskih puteva i pored toga sto se napatio, a tako malo mu je trebalo da proveze celu turu bez ijedne greske.

 

post-3510-12878996759863_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Auuu, kolko testera, blata i prasetine na jednom mestu.... Milinaaa  ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: GS

Sale ,kakv crni makadam ono je pravi kamenolom ali nema odustajanja, sledeci put dolazim sa crooss motorom od 300 konja i 2000 ccm ;D ;D ;D Jos jednom hvala svima na izuzetnom gostoprimstvu i drustvu posebno mom instruktoru Saletu. Zao mi je sto nema nijedne slike sa tih najtezih delova rute.Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: NBGD- Blokovi
  • Motocikl: Kawasaki KLX650

oUIgN_poslevoznjevc6.jpg

  Konacno se dohvatih racunara i kao prvo da se zahvalim( u svoje, i u ime cele ENDURO BOY ekipe iz BG-a)  FENOMENALNIM ljudima iz Kraljeva koji su nas ugostili....... od Alekse(wawaka),Mice- predsednika(koji nas je cuvao i obletao oko svih nas  po vukojebinama),  Gorana, Saleta(u kriticnom momentu noci "uleteo sa pivom"), Srdjana, malog Bokija i njegovog caleta,Buce, Mikice i svih drugih koje nisam nabrojao(sorry ;D)......nadam se da cemo se u skorije vreme opet druziti i voziti....

  Bilo je fantasticno (sto se vidi i po raspolozenju na slici gore). Toliko su se trudili oko nas da stvarno nemam reci!!!!! (ne bih nabrajao sta su sve uradili-  razmazicemo ih, svi ih hvalimo :D).

  Ekipa koja  dosla sa svih strana- sjajni momci. Drago mi je da sam vas upoznao- i sto bi rekao GoranTini :"Bilo mi je EXTRA ;D".

        zajebancija, odlicna voznja po planinama, druzenje, fantasticni predeli........

Nadam se u skorije vreme da ponovimo ...... 8)

404.jpg

VQWku_levolevoopetlevowv4.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12115 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ne znam zasto gornji link ne radi, pokusao sam da popravim. Kad na Youtybe pretrazim po urednik, dobijam izmedju ostalog ovo:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 436 postova
  • Lokacija: BGD

Ne znam zasto gornji link ne radi, pokusao sam da popravim. Kad na Youtybe pretrazim po urednik, dobijam izmedju ostalog ovo:

 

 

Pa kud ces bolje :)

 

Hvala na ispravci!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5431 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Kako je Vama bilo dooobro :o :o :o

 

Svaka cast, kako je lijepo vidjeti onu grupnu fotografiju.

 

Tek sad skontah, pa tu gdje ste vi spavali sam i ja kao mlad i perspektivan odbojkas obitavao na kampu. ;D

 

Kad porastem, idem sa Vama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 436 postova
  • Lokacija: BGD

Da li mozes da postavis Track Log?

Evo i mape kuda smo sve prosli.

 

Da li mozes da postavis Track Log??

 

Ne mogu. Glup sam, priznajem :-[

 

Koliko sam ja razumeo sacuvao sam ga kao rutu i tako izgubio one tackice izmedju onih koje sam ja ukucao. Mlad sam naucicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6350 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Da li mozes da postavis Track Log?

Evo i mape kuda smo sve prosli.

 

Da li mozes da postavis Track Log??

 

Ne mogu. Glup sam, priznajem :-[

 

Koliko sam ja razumeo sacuvao sam ga kao rutu i tako izgubio one tackice izmedju onih koje sam ja ukucao. Mlad sam naucicu.

Jao Pedricu slatko me nasmeja ;D ;D

 

Ako si ukljucio automatsko snimanje track-a potrebno je samo da ga snimis u uredjaju pod nekim imenom i prebacis na komp, sa tim sto ti se nece snimiti samo ova ruta, nego sve kuda si vozio, tj koliko je stalo u memoriju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 436 postova
  • Lokacija: BGD

Da li mozes da postavis Track Log?

Evo i mape kuda smo sve prosli.

 

Da li mozes da postavis Track Log??

 

Ne mogu. Glup sam, priznajem :-[

 

Koliko sam ja razumeo sacuvao sam ga kao rutu i tako izgubio one tackice izmedju onih koje sam ja ukucao. Mlad sam naucicu.

Jao Pedricu slatko me nasmeja ;D ;D

 

Ako si ukljucio automatsko snimanje track-a potrebno je samo da ga snimis u uredjaju pod nekim imenom i prebacis na komp, sa tim sto ti se nece snimiti samo ova ruta, nego sve kuda si vozio, tj koliko je stalo u memoriju.

 

Hvala ti SAD :D

 

Ali kao i svaki tvrdoglav covek pravio sam se pametan pa nisam nikoga nista pitao i sada cu morati da odem da ponovo prodjem istu turu i da je lepo zapamtim ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: GS

Ako ti je slucajno mala "memorija" pa ne moze da ti stane sve ,javi se slobodno Aci, Pauku i meni pa cemo da ti je prosirimo za DZ! :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 436 postova
  • Lokacija: BGD

Ako ti je slucajno mala "memorija" pa ne moze da ti stane sve ,javi se slobodno Aci, Pauku i meni pa cemo da ti je prosirimo za DZ! :D :D :D

 

Niste valjda sve zapamtili ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja