Jump to content

Moto Zajednica

Novo saznanje prilikom osiguranja motora

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Danas dok sam registrovao motor i dok su mi obracunavali koliko treba da platim za osiguranje ja pogledam u skalu i vidim da kod DUnava skale se ne poklapaju kao kod placanja takse (Seseljeva taksa). Predzadnja klasa  je od 500 -- 750ccm  a sve posle 750ccm je u istoj klasi. Dunav je ocigledno zaokruzio ono sto su nekada bile dve klase i spojio ih u jednu. Za one preko 1100ccm ne menja se nista,ali  oni od 800-900ccm  placaju znatno vise.

Nesto mi nije jasno u celoj ovoj prici. Ako su zokruzili i izjednacili 800ccm i 1400ccm,da li to znaci da ce ovi od 800 dobiti vecu lovu prilikom nekog eventualnog udesa ili ce dobiti  .....  ,ono sto cesto prosecan gradjanin dobija od nezasite birokratije. 

Ovo su provereni podaci ,zvali su centralu u BG-u preda mnom i ovi su potvrdili takvu klasifikaciju. Razlika u ceni je oko 1500 din (kod DELTE jos uvek postoji klasa od 750-1110),pa smo tu proverili razliku u ceni.

    STA KAZETE???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ma u ovoj drzavi se nezna ko pije ko placa,,,i u svilajncu se razlikuju osiguranja za isti motor do 1000din,,,ali ovo je vec previse,,stvarno su preterali,mozda treba zaobici dunav osiguranje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Opet neka lopovska posla >:(

 

Sigurno. Obavezno osiguranje je isto za SVE osiguravajuce kuce, i po ceni i po kategorijama (koje su 500-750, 750-900, 900-1100, 1100-).

 

Provericu sutra o cemu je stvar pa vam javljam!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12095 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Jos godinu ili dve...nadam se. Morace da usklade zakone sa zakonima EU pa ce i troskovi registracije i osiguranja biti vezani iskljucivo za snagu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova
  • Lokacija: Banovo Brdo

Ove nedelje bi trebali da mi isplate stetu (288 000 din.)

Malo i mi da uzimamo.

Zato i ako se desi......,nedaj Boze,nemoj te ni jedan dinar da im oprostite.Nikakav dogovor na licu mesta.

Jeste malo cimanja oko papira,al` se mnogo vise uzme para.

Osveticu vas. ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW sekta

Ja sam sa Dunavom imao vrlo lose iskustvo, i ako sam kasko bio osigurao auto kod njih. Nikad vise kod njih jer to je jedna takva lopovska banda da je to strasno . Jedva cekam taj EU pa da vide kad nesto pricaju da to moraju i da ispune. Naravno ove sam godine osigurao motor kod Delte.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Juce sam registrovao motor i u Dunavu u centrali u Ustanickoj ulici  su mi rekli da trenutno ne rade popunjavanje formulara za taxe za registraciju motocikala, samo prodaju polise.Ja lepo otisao u Ljermontovu pored, tamo sve lepo pise, pounio taxe za 5 minuta, uplatio i pravac u SUP.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja