Jump to content

Moto Zajednica

PAN EUROPEAN ST1100 i ST1300

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa

Au brate.... e jesmo se uželeli vožnje....:jee1:... šta ti je strast...:).. pita me žena šta se smeškaš i kuckaš..."Pa planiramo vožnju......." "Pa januar je mesec.... dal ste vi normalni...? "Pa da smo normalni ne bi vozili motore"  Hahahahaha.....

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Honda ST 1100 pan european - Honda GL1500 GOLDWING - Honda Shedow
pre 4 minuta, dragan d je napisao:

Au brate.... e jesmo se uželeli vožnje....:jee1:... šta ti je strast...:).. pita me žena šta se smeškaš i kuckaš..."Pa planiramo vožnju......." "Pa januar je mesec.... dal ste vi normalni...? "Pa da smo normalni ne bi vozili motore"  Hahahahaha.....

Bice vrwme dobro kad ja kazem, znas me valjda ;)

A da smo normalni.... Pa naravno da jesmo jer vozimo st 1100 :sampion:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 531 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug
  • Motocikl: Honda Hornet 600 2005

Meni se svidja taj st 1300 u pm :ljubav:  Nzm kakav je za voznju vidim na nekim poligonima na tjubu voze ga kao biciklu, ali se razmisljam ako bih se oprostio od vfr da bi kupio njega

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 418 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA ST 1100 Paneuropien i HONDA GOLDWING 1500
pre 3 minuta, Sale-VFR je napisao:

Meni se svidja taj st 1300 u pm :ljubav:  Nzm kakav je za voznju vidim na nekim poligonima na tjubu voze ga kao biciklu, ali se razmisljam ako bih se oprostio od vfr da bi kupio njega

Čuj 125 ks sa velikim obrtnim momentom...mora da valja!

Prošle godine na autoputu za Šid sretnem bračni par i onako dok duvanimo i odmaramo dupeta razmenimo po koju i reče mo lik da od 0-100 za 4.6 sekundi.Sad dal laže ili ne ali obećava svakako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa

Ja sam provozao st 1300 od drugara... Kakav je? Takav da bi ga svako poželeo ko voli pouzdan putni motor... Lakši je od moje ST 1100... isto lepo leže u krivinama, stabilan, pouzdan, potrošnja mu je takodje mala u odnosu na snagu i kubikažu.... naravno zavisi kako ga voziš.... za ono malo što sam provozao (oko 300 km) oduševio sam se. Mada sam povremeno skroz izgubio iz vida da sam na 1300 a ne na mojoj ST 1100 ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa

I ja sam moju Hondu tako raskupuso...:)... zamenio  ulje u kardanu ... sve tečnosti u stvari pregledao, zamenio, sem motornog i filtera ulja... to ću pred sezonu i još zadnje pločice da zamenim kad kupim, razradio malo sajlu gasa jer mi je malo glavio gas - ona za povratnu je bila prepuna rdje... da ne veruje čovek šta sam sve iz nje izbacio...ko zna kad je pre bila podmazivana.... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova

@dragan d-plocice nissin su imali u moto landu-oko 40e, na kp imas prodavca goldfren plocica-2500din,a u subotici sagmajster ima AP racing ,organic su 20 a sinter cini mi se 30e.

Mislim da kod tebe idu iste kao na vfr..

Za nissin nije potreban komentar

Goldfren nije neka bezveze firma,mozes da pogledas na netu..ja kupio,ali nisam stigao da probam,trazim diskove.

AP racing jos veci proizvodjac.

Samo nemoj da se prevaris da uzmes organic varijantu.

Toliko,ako nesto pomaze..

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa
pre 1 minut, boki_m je napisao:

@dragan d-plocice nissin su imali u moto landu-oko 40e, na kp imas prodavca goldfren plocica-2500din,a u subotici sagmajster ima AP racing ,organic su 20 a sinter cini mi se 30e.

Mislim da kod tebe idu iste kao na vfr..

Za nissin nije potreban komentar

Goldfren nije neka bezveze firma,mozes da pogledas na netu..ja kupio,ali nisam stigao da probam,trazim diskove.

AP racing jos veci proizvodjac.

Samo nemoj da se prevaris da uzmes organic varijantu.

Toliko,ako nesto pomaze..

 

Hvala Boki... pomaže naravno... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Triumph sprint 900 Kawasaki Z500, Triton 650 Gilera 500 LTE 1938g.
16 hours ago, dragan d said:

Ahaaa.... e pa ok... onda ne treba ništa dirati još uvek.....

Osim predjenih kilometara,Honda kaze da je vremenski rok 8 godina.Ja sam moju kupio 10 godina staru,sa 19 hiljada iz svice,a prodao sam je posle 3 godine sa 50 hiljada i nisam menjao kais. Zadovoljan sam bio sa svme,osim tezine zato sam je zamenio za slican,a osetno laksi motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 418 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA ST 1100 Paneuropien i HONDA GOLDWING 1500
Pre 16 sati, dragan d je napisao:

I ja sam moju Hondu tako raskupuso...:)... zamenio  ulje u kardanu ... sve tečnosti u stvari pregledao, zamenio, sem motornog i filtera ulja... to ću pred sezonu i još zadnje pločice da zamenim kad kupim, razradio malo sajlu gasa jer mi je malo glavio gas - ona za povratnu je bila prepuna rdje... da ne veruje čovek šta sam sve iz nje izbacio...ko zna kad je pre bila podmazivana.... 

Moja praksa je da obavim servis po završetku sezone,pogotovo ulje u motoru zbog sumpora koji se nakuplja u ulju tokom sezone a nepovoljno utiče na motorni sklop.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa

To nisam znao. Znam da neko radi servis na kraju .... neko pred sezonu. Ja sam uvek ulje menjao pred sezonu.... hm...dobro je znati za sledeći put..;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 418 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA ST 1100 Paneuropien i HONDA GOLDWING 1500
Upravo sada, dragan d je napisao:

To nisam znao. Znam da neko radi servis na kraju .... neko pred sezonu. Ja sam uvek ulje menjao pred sezonu.... hm...dobro je znati za sledeći put..;)

Pa to je savet koji servisi preporučuju zbog analiza koje su rađene u laboratoriji...doduše ima smisla kada se razmisli,kao i za kočiona ulja,kojima se preporučuje zamena na tri godine zbog vlage koju ulje apsorbuje i počinje korozija a za rashladnu tečnost od 3-5 godina(zavisi od kvaliteta) zbog menjanja kiselosti,odnosno povećavanja kiselosti i nagrizanja zaptivnih površina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Honda ST 1100 pan european - Honda GL1500 GOLDWING - Honda Shedow

Ja sam ostavio da uradim sve na prolece uz pomoc naseg druga a mog prijatelja (B)ubica, imam uljeza sve ,nova prednja guma,filter, jos samo da uzmem svecice i superiska :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa

Odlično vidim (B)ubica se baš razume.... :). Menjao sam svećice pre 15000... proveriću i njih kad budem menjao ulje. Ne znam da li si pročitao.. ali negde na forumu sam pisao i pitao... kupio sam MAN filter za ulje. Razlikuje se od postojećeg (303) po tome što je kraći za oko 1 cm. Rekoše na forumu da to nema veze i da je sve u redu... pa ako čita ovo (B)ubica ne bi bilo loše da čujem i  mišljenje Paneuropera...;) 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 418 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA ST 1100 Paneuropien i HONDA GOLDWING 1500
Pre 2 sati, dragan d je napisao:

Odlično vidim (B)ubica se baš razume.... :). Menjao sam svećice pre 15000... proveriću i njih kad budem menjao ulje. Ne znam da li si pročitao.. ali negde na forumu sam pisao i pitao... kupio sam MAN filter za ulje. Razlikuje se od postojećeg (303) po tome što je kraći za oko 1 cm. Rekoše na forumu da to nema veze i da je sve u redu... pa ako čita ovo (B)ubica ne bi bilo loše da čujem i  mišljenje Paneuropera...;) 

Dragane nisi pogrešio.Naime bitna je propustnost ulja po jedinici površine.Kada je nov filter to zadovoljava i ako je nešto kraće kućište.Pošto su to filteri bez "ventila" kojeg imaju neke vrste,to će da funkcioniše bez problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa
pre 2 minuta, (B)ubica je napisao:

Dragane nisi pogrešio.Naime bitna je propustnost ulja po jedinici površine.Kada je nov filter to zadovoljava i ako je nešto kraće kućište.Pošto su to filteri bez "ventila" kojeg imaju neke vrste,to će da funkcioniše bez problema.

 

E... hvala (B)ubice. Samo da potvrdim...:takoje: 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 418 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA ST 1100 Paneuropien i HONDA GOLDWING 1500

Jedan savet Paneuropeašima,naime ko zna ko ne zna,svaki put kada skidate zadnji točak zbog zamene gume ili sl.

obavezno operite nutove sa faminom ili benzinom kako na točku tako "zvezdu"iz kardana,dobro obrišite i "bogato"stavite grafitnu mast pre sklapanja.Verujte mali posao za ono što može da se desi.

Naći posle jedan od pomenutih delova ako oblajzne je prava avantura a i košta.

Eto,čisto jedan savet.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 531 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug
  • Motocikl: Honda Hornet 600 2005
On 1/24/2018 at 18:44, (B)ubica je napisao:

Čuj 125 ks sa velikim obrtnim momentom...mora da valja!

Prošle godine na autoputu za Šid sretnem bračni par i onako dok duvanimo i odmaramo dupeta razmenimo po koju i reče mo lik da od 0-100 za 4.6 sekundi.Sad dal laže ili ne ali obećava svakako.

Moracu nekog da zamolim za taj st tj za neki krug

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 418 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA ST 1100 Paneuropien i HONDA GOLDWING 1500
Pre 16 sati, Sale-VFR je napisao:

Moracu nekog da zamolim za taj st tj za neki krug

Pa zaljubićeš se onda:)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa

Pitanje: Zamenio sam prednje pločice i sad treba zadnje. Zadnje nisam nikad sam menjao. Jel postoji neka caka ili se isto odvije šraf koji prolazi kroz obe pločice i one spadnu ili... buni me i onaj  lim na kraju pločica. Predpostavljam da je isto kao kad se menjaju prednje.... ukoliko nema neka začkoljica. :stabre: 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 418 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA ST 1100 Paneuropien i HONDA GOLDWING 1500
Pre 1 sat, dragan d je napisao:

Pitanje: Zamenio sam prednje pločice i sad treba zadnje. Zadnje nisam nikad sam menjao. Jel postoji neka caka ili se isto odvije šraf koji prolazi kroz obe pločice i one spadnu ili... buni me i onaj  lim na kraju pločica. Predpostavljam da je isto kao kad se menjaju prednje.... ukoliko nema neka začkoljica. :stabre: 

Isto,nema začkoljice.Limčići su tu da drže napete pločice...da se ne pomeraju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja