Jump to content

Moto Zajednica

Koje gume uzeti?

Recommended Posts

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400
pre 17 minuta, ProMaster je napisao:

 

Inače ta tvoja Road 5 tesko da moze da bude smeće, Darkov i moj zajednički prijatelj je vozio na VFR1200, motor na kome je uradjen softver ECU i skinuti limiteri, bolestan motor u svakom smislu, a i on bolestan kao vozač, kleo se u tu gumu

Sto dalje implicara da na forumu ovakav tip informacije ne moze da te oprave sta da radis ...

Eto Srdja , veoma iskusan i dobar vozac , vozi motor koji je brutalan , kaze da je pr5 do jaja , evo decko ovde kaze da je smece...

 

Opet , za mitas ovde se prica da je do jaja , meni je na svakom motoru bila uzas uzas ... 

Nemam neko objasnjenje za ovakve pojave sem - subjektivan osecaj , nacin voznje , motor , ne znam... 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9272 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Dva sam puta skinuo PR5 sa motora (nove! Jedne kupljene na sajmu kada je predstavljanje bilo) , poslednji put sam ih hteo pokloniti na forumu (kod forumasa su i otisle, sam je uplatio 30 eura da ne bude za dzabe).

Na motoru su mi bile 800km, nisu mi se svidele nikako.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1839 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900 124ccm
pre 10 minuta, Paljevina je napisao:

Časna pionirska! Imao je na XT660X, kupio je novu u Kompp-u, smeće je proklizavalo gde god je moglo da prokliza. :)

 

E sad, kao i u svemu, nema pravila, moguće da je bila sa starijim dotom, možda loše skladištena, ko zna, rezultat je bio očigledan! S druge strane, pre nekih 10 godina sam imao Mišelin Sirac, i u tu gumu sam se kunuo, i bila je dobra za motor na koji se montirala, tako da nisam neki zlousti fan Mitasa koji mrzi Mišelin, samo subjektivno delim svoje mišljenje, ne znači da sam u pravu! Moja poenta je - Mitas je guma kao i svaka druga, s tim što je po mom mišljenju SportForce u rangu sa ostalim premium brendovima, dok je EV u klasi sa nekim drugim veoma skupim gumama, i upotrebom lične logike smatram, ali ne znači da to važi svima, da je Mitas bolji "bang for buck" što bi Ameri rekli. Pogotovu ako je vozi neko ko ne forsira neku agresiju. :D

 

Cela vožnja motora je subjektivan osećaj, što nekom odgovara, drugom smeta. Treba sve probati i naći sebe, a forum je baš dobro mesto da se čuju tuđa mišljenja i iskustva. A taj ko slepo veruje svemu što pročita na internetu, treba isto tako da se odalji i odmori malo od istog. :D

Odakle Road 5 Michelin za XT660 ? On ima neku 130 70(80) 17 , a Road 5 nije bio u toj dimenziji...

 

 

Edit: 

 

5C0954F6-58A8-473F-9E6A-5C1D21F8176B.png

Promenio član ProMaster

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1715 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs
Sto dalje implicara da na forumu ovakav tip informacije ne moze da te oprave sta da radis ...
Eto Srdja , veoma iskusan i dobar vozac , vozi motor koji je brutalan , kaze da je pr5 do jaja , evo decko ovde kaze da je smece...
 
Opet , za mitas ovde se prica da je do jaja , meni je na svakom motoru bila uzas uzas ... 
Nemam neko objasnjenje za ovakve pojave sem - subjektivan osecaj , nacin voznje , motor , ne znam... 
Dare šta te čudi, sve je individualna stvar, mnogo različirih vozača, stilova, motora. Te s toga i takva pojava da jedni neku gumu hvale a opet drugi kude. I tako možemo u nedogled. Ja zato kazem svako nek sebi izabere sta mu je leglo najviše i to je to. Mene je Danlop zadnjim setom road smart 4 kupio za dosta vremena u budućnosti, bolje mi je legao i od Pirelia i Metzelera, a Mitas nebi ni da komentarišem, što ne znači da ce neko u njemu naći najbolju računicu....

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 761 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100
pre 8 minuta, Paljevina je napisao:

Vozio sam jednom prilikom drugarov motor koji je došao iz Nemačke, a na njemu Pilot Power 2CT. Kod nas, gde kod probam tu gumu katastrofa, i svi se generalno žale, dok je ova bila kao žvaka po putu. :jee:

To je bio i moj rezon kada sam menjao Metzeler. Uzeo u Nemačkoj, i isti đavo. Obe su proizvedene u Kini.

Promenio član Mr_Wolf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1096 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

Evo ni ja ne znam za koju PR5 pricate ali te imam na Varaderu i jos mi se nije desilo da je negde popustila,nekada se plasim samog sebe jer mi se zbog te sigurnosti desi da preteram. Znam da se Nesa zalio na mekocu gume sto i jeste da je malo meksa ali da pusti hvala bogu jos nije

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9272 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Na ovoj su mi se kawi deformisale do Budve samo tako (a posle je na tim istim gumama Brankov "Paljevina" drugar mislim do Grcke otisao).

Imao sam utisak da cu pasti! Kao sto rece covek iznad, svi drugacije vozimo, ocekujemo... Nema univerzalnog saveta.

IMG_20190221_135111.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9272 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Sreo sam ga, jos ruku oporavlja, jbg!

 

Sto se miselina tice, po mom nekom razmisljanju i dozivljaju PR3 i PR4 su bez premca bile. Dugotrajne, dobar osecaj, ne previse "brze" pri promeni pravca...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
38 minutes ago, N.F.S. said:

I da, continental mi se svidja :D 

roadattack/sportattack

Sranje guma, ja vozim samo 80km/h i to na pravcu i malo po gradu u fila papucama i gledaj kakve su, strasno!


vqIo0db.jpg

GyvfsJB.jpg

Od ove god sam poceo Benelli gume da stavljam i od tad najbolji odnos cena kvalitet sam provalio, al nemoj da kazete nikome pls

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1839 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900 124ccm

Tacno se vidi da kočiš papučama , kao na bajsu, direkt na gumu. Pogledaj koliko Fila tragova po gumi... 

 

Probaj da ugradis "kontru" na kardan, da ne arčiš papaute..

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
2 minutes ago, ProMaster said:

Tacno se vidi da kočiš papučama , kao na bajsu, direkt na gumu. Pogledaj koliko Fila tragova po gumi... 

 

Probaj da ugradis "kontru" na kardan, da ne arčiš papaute..

:lol2:

Pa zato nosim jeftine, trosim 3 para papuca po sezoni!! Fila su najbolji odnos cena/kvalitet takodje, eto jos jedne tajne

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1759 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: CF Motor 450MT; ex: Yamaha XT660Z Tenere
20 minutes ago, gavrela said:

 

Od ove god sam poceo Benelli gume da stavljam i od tad najbolji odnos cena kvalitet sam provalio, al nemoj da kazete nikome pls

Zemljače kolko tebe drmaju kompleksi, to nije zdravo ... Vidi da ti neko pogleda to :D Džaba najskuplji motor, pređena kilometraža, obaranje do ivice ... ja verujem da ti i noću sanjaš benelli.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
8 minutes ago, antir3ality said:

Zemljače kolko tebe drmaju kompleksi, to nije zdravo ... Vidi da ti neko pogleda to :D Džaba najskuplji motor, pređena kilometraža, obaranje do ivice ... ja verujem da ti i noću sanjaš benelli.

To je to, procitao si me.
A zemljaci nismo, znas Valjevo nije pored Nis, znam da si u soku sada ali bice sve ok.

 

8 minutes ago, antir3ality said:

 ja verujem da ti i noću sanjaš benelli.

 

Jako mi je bitno u sta ti verujes, napisi jos nesto o sebi, zanima nas mnogo :DDDDD

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
10 minutes ago, MaxiS said:

U pravu si, ja sam morao google maps da otvorim  da vidim gde je Valjevo. 

 

Pa kad si glup.

Ou ladno vidim da ste obojica iz Nis, verovatno ste ortaci ili par, na osnovu par troll postova sve mogu da zakljuce, jebeni frojdovci.

Promenio član gavrela
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 444 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Ljudi jel mi se čini ili mi ovde poredimo Mitas Sport Force i Mitas Touring Force sa Michelin Pilot Road 5 gumama? Ako sam dobro shvatio onda je to u najmanju ruku neozbiljno.

Mitas Touring Force (TF) sam stavio nove na očevu Yamahu FZ6S iz razloga što su je svi hvalili i sa njom otac i ja smo prešli jedno 4000-5000km. Nisam se pokajao iz razloga što je dobar odnos uloženog i dobijenog, ali.. Da se razumemo Mitas TF NIJE guma za nekoga ko ima agresivniji stil i način vožnje (zamolio bih bez komentara kako je drugar od drugara sa TF peglao na koleno, jer sam je i ja vozio skoro na falcu i znam da ta guma ne voli agresivnu vožnju). Otac ima skoro 60godina, vozi u najmanju ruku lagano i pametno, te za njegove potrebe TF je i više nego dovoljna. Ja sam sa devojkom vozio turu po Srbiji (nekih 700km) na tim gumama i generalno sam zadovoljan, okej je to guma sve dok ne izađeš iz zone komfora i pokušaš da je voziš na ivici kada za bilo koga ko je probao dobru premium gumu u najmanju ruku ne uliva poverenje.

Mitas Sport Force+ EV (SF) gume sam takođe lično montirao na prethodni motor (Yamahu R1) iz istog razloga kao i TF. Prosto toliko ljudi je hvalilo tu gumu da sam morao da je probam i nisam se pokajao. Kada se ugreje SF je meka, dobro drži i finu povratnu informaciju pruža za razliku od TF ali mi je SF par puta u krivini pustila iz potpuno nepoznatog razloga i tu sam malo izgubio poverenje u tu gumu.

Da zaključim Mitas TF i SF su za novac koji koštaju sasvim dobre gume, predstavljaju dobar odnos cene i kvaliteta i ukoliko je zbog finansija čovek ograničen budzetom vredi ih kupiti (jer sam opet mišljenja bolje nov Mitas nego 5-6godina stara polovna Michelin ili bilo koja druga guma) ALI moramo da budemo svesni da nisu na nivou premium brendova i da se razlika između TF i premium turing gume kao i SF i premium sportske gume oseti u vožnji i ta razlika za moj ukus nije baš mala. 

Trenutno vozim Bridgeston Battlax S22 gume sa kojima sam kupio motor i mogu da kažem da je to najbolja sportska guma koju sam do sada vozio, da je osećaj, sigurnost i povratna informacija koju mi ta guma pruža neverovatna. E sada, pošto je zbog kratkog životnog veka koji ima ipak malo preskupa za mene, planiram prelazak na Michelin Pilot Road, pa me zanima da li je neko vozio Pilot Road 5 pa probao ili prešao na Pilot Road 6? Kakva je šestica u poređenju sa peticom, da li ima razlike i da li vredi doplatiti za nju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1476 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650
Pre 7 sati, gavrela je napisao:

Pa kad si glup.

Ou ladno vidim da ste obojica iz Nis, verovatno ste ortaci ili par, na osnovu par troll postova sve mogu da zakljuce, jebeni frojdovci.

Mnogo letis, majmune

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: N46 06.030 E19 45.398
  • Motocikl: Sveta Krava

Velike razlike nemaš,jedino što mi se kod Pilot Road 6 nesviđa što su jako bučne gume.Na 5 ici se to nije primetilo.

Ove gume su koristili moji prijatelji na Yamahi Traceru i na KTM-u 990.

Ja na sadašnjem GS-u trenutačno treći set Continental Trail atack ,koji mi trenutačno najviše odgovara za svakakvu vožnju.

Pre njih koristio Continental Road atack 2 seta i Pirelli Scorpion Trail 2 isto 2 seta.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3273 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Malo bi zvuči silly da kad malo vrdne,prokliza u krivini odma'  ne valja guma,a razloga vazda...?

 

Danas godinu dana od kako je ova Suzy kod men',na njoj bile PR4 Mišlenke DOT 2014...(samo da ih opipam,ako nisu plastika ne marim),drže svaka im čast,prednju sam sljuštio do slicka,zadnja može još,verovatno nisu zajedno stavljene.Inače ove gume su najtanje od premium guma,mislim na gazeći sloj,zato drže za sve pare.

Zvone u Darosavi mi stavi na Suzu Dunlop D222,kolega skinuo sa Tracera,mesa vazda,što li je skinuo?Kad krenuh osetih,ne smeš pustiti korman,trese...a zatooo?!

Posle mi kolega zema reče da je počela da trese na Trejsiju,prešla oko 9000km,verovatno je zveknuo dobro u rupu ili sl..Ma vozah ja to oko 500km,ne marim što bride prsti,držiš samo dlanom...Kad se malo uhodah sa njima auuu...ovo bolje za 20% od Mišlena,ma slobodno možeš glavom do asfalta,neće pustiti...na dobrom putu,ne tražiti đavola po džombama,zrncima peska...Jbg ali zadnja samo 30000din.Ne bacam ih,naručio prednju da ih sljuštim,pa posle da turim GPR300...uzeh u KVu,dobre su ali pitanje je dugotrajnosti...

Htedoh uzeti Metzeler Z8,ona trpi teže motore,cena skromna ali drugar prodavac mi reče da razmislim,pravi ih sada Kina...Z8 sam vozio na TDMu preko 20000km ali više nije moglo od nekih žica...:)

Na prošlom Banditu bile Contiroadattack2EVO GT...auuu ekstra...

Zaključak...na Banditu sve gume drže???

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1759 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: CF Motor 450MT; ex: Yamaha XT660Z Tenere
12 minutes ago, ProMaster said:

A šta je @gavrela to sa tobom i Benelijem

To bi i on voleo da zna. I tri GSA da kupi - i dalje će da misli i piše o Beneliju :(

Ja mu dobronamerno skrenem pažnju - rekoh možda nije ni svestan kako to izgleda sa strane - on se ljuti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9272 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Kaaako sam se lepo vozio dok nije postojao DOT i forum da na njemu raspravljam o gumama. :D 

Nekada je to ovako izgledalo, imas gume na motoru, vozis! 

 

Probusis gumu, te sezone voznje vise nema! 

(Ako krpljenje nije moguce)

 

Sada guma ima datum, vozac predrasudu....

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 2
  • Haha 2
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja