Jump to content

Moto Zajednica

Kazna iz Italije

Recommended Posts

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Stvarno ne razumem. Pocinio si prekrsaj i sad pokusavas da izvrdas kako da ne platiš?! I onda se pitamo sto smo na nekim listama, sto pay pal ne radi u Srbiji ili ebay?! I tako će neko hteti posle da iznajmi auto pa će reci da ne može ili će morati da položi musku kauciju pa ćemo se pitati odakle takva diskriminacija.

Malo je 385e ;)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Radi, ali sa zakašnjenjem od xx godina, sigurno bez razloga ;)

Ne znam kome si uputio ovu opasku za auto šovinizam jer obojica se slažemo da smo daleko od dobrog. Stim da u konkretnom slučaju ja ne podržavam akciju gde ćeš nekoga čak i samo pokušati oštetiti. Ako si načinio prekrsaj, prihvati odgovornost i završi to kako treba. Dobio si vozilo na uslugu, potpisao si ugovor gde obecavas da ćeš platiti kazne ako ih napraviš a sad kad si napravio kaznu neckas se da je platiš.
Da neko u Srbiji prekorači malo brzinu pa mi stigne kazna a on nema sredstava ni za život..pa da razumem. Ali ima se para za godišnji u italiji, ima se para i za iznajmiti skuter, onda prosto ne mogu da poverujem da manjka 80e za kazne koje sam počinis.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1822 postova
  • Lokacija: Beograd

Vidi ti šta zapad radi ljudima, pa valjda je esencija svakog zadovoljstva zajebati državu?

 

Hajde sad da ne bi naglabali, uzmi lepo italijanski zakon o prekršajima i vidi koji je prekršaj, kako to ide sa zastarom i koja je priroda kazne.

Sigurno imaju i na engleskom ili se snađi za prevod.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1576 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Ma šta na finjaka, čitanje zakona, trte-mrte; unajmi doktore za par somića nekog Kalabrezea da smakne tužioca; da vide da se sa nama nije zajebavati  :lol3:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1026 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1
Pre 2 sati, Savan je napisao:

Stvarno ne razumem. Pocinio si prekrsaj i sad pokusavas da izvrdas kako da ne platiš?! I onda se pitamo sto smo na nekim listama, sto pay pal ne radi u Srbiji ili ebay?! I tako će neko hteti posle da iznajmi auto pa će reci da ne može ili će morati da položi musku kauciju pa ćemo se pitati odakle takva diskriminacija.

Malo je 385e ;)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Navedeno ne znam da li radi kako treba ili ne u Srbiji, ali znam isto tako da stavljanje kompletno nekog naroda, države, predstavlja najčistiji vid šovinizma i primjene teorije "više rase" koji su patentirali upravo ti zapadnjaci kod kojih živiš i koji su na grbači tih sa liste vjekovima punili budžete svoje "demokratske" i prosperitetne države, da bi omogućili tebi i ostalim svojim građanima da svaku kaznu prihvate bez mnogo stresa i da istu mogu platiti bez da se puno počešu...Ako su nas ta prepoštena gospoda stavila na liste za odstrijel, na listu za otimanje zemlje, na listu gdje se šalju trećerazredni dijelovi i ulja, na listu gdje se plasiraju detrdženti, odjeća, čokolade koji na zapadu idu u kante, ko mu jebe mater nek me stave i na crnu listu Renta Cara, preživjećemo..

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Vidi ti šta zapad radi ljudima, pa valjda je esencija svakog zadovoljstva zajebati državu?


U ovom konkretnom slučaju će se zajebati rent a car agencija.



Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1266 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Ovaj slučaj je malo specifičan, posto je motor iznajmljen, tako da je tu rentacar u minusu, tako da bih i ja platio tu kaznu, čisto zbog savesti da ne zajebem nekoga. A sto se tiče kazni koje ja direktno dobijem od države, uradio bih sve da se izvučem da ne platim ako ili najmanja šansa postoji. Jednostavno su napravili sistem da pljačkaju,     moja zadnja kazna iz austrije, ograničenje 70, ja prošao 90, sa nekim korekcijama ispalo 86km/h, kazna 180€, pa jel to toliki prekrsaj da toliko košta?? Evo ovde u Belgiji, svaki dan osvane po neka nova kamera, ne može više da se vozi opušteno, ja sam konstantno u stresu dok vozim, više gledam u brzinomer nego u put, mere prosečnu brzinu, trenutnu brzinu, skeniraju tablice pa odmah mogu da vide da li si platio porez ili imaš zaostale kazne pa preko 4g mreže direktno šalju najbližoj patroli.. Veliki brat, ja se ozbiljno premisljam da za batalim vožnju motora po putu i da predjem na stazu, a za obilazak planina i prirode da koristim biciklu dok još mogu. Eventualno da uzmem krosericu i da krenem u ofroad. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1266 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Ne, mislim da je to u Svajcarskoj, ovde je za sve jednako. U Belgiji ne postoje ni poeni u dozvoli, samo plati i vozi dalje ... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

I meni je danas stigla kazna za par km prekoračenja. VoZio navodno 108 gde je dozvoljeno 100. Korigovano na 104 i 33e kazna za to. Šta da se radi, znam i kad i gde i zašto..


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: NL / Bgd
  • Motocikl: Honda Vision

Austrija?

Meni stigla iz Nemacke nesto slicno ali 10e. Posle odmora uvek sledi iscekivanje, samo da iz Madjarske ne krenu da salju;).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1266 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Nemci su korektni sa kaznama, Austrijanci deru, Belgijanci još gore. 

Savo, ovde je minimalna kazna 50€, i to do prekoračenja od 5km/h, posle toga za svaki km/h dodaju 10€. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 411 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR
22 hours ago, SHeLLe said:

Pozdrav Doktore.
Citam tvoj post i nikad do sad nisam cuo da je neko tako dobio kaznu a da je iz srbije. Jedina mogucnost je ta sto si rentao skuter i dao svoj pasos i karticu.
Dok sam ziveo i mlatio po nemackoj mnogo puta me klepila ona njihova kamera za prekoracenje brzine u naseljenom mestu ali nikad nisam dobio ni jednu kaznu, bio zaustavljan od raznih policija u nemackoj ali mi nikad niko nista nije pomenuo. Sa drugim autom sam 2012 onaj potez iz slovacke prema pragu vozio 180-200 i gotovo da me svaka kamera pozdravila i koliko puta sam prelazio granicu u eu, nikad me nisu zaustavili za to niti mi je neko pomenuo. U italiji nisam platio neku putarinu pre 2-3g nista ne stize ni dan danas da platim, u rumuniji su me klepili pre 3-4mes DEBILČINE sa radrom iz auta i nisam im platio, presao granicu posle nekoliko sati. Ono sto sam saznao za rumuniju da moze da se desi da ako te uhvate ponovo u toj regiji i provere mogu da ti naplate kaznu. Ali kazu nase kamiondzije koje idu cesto da imaju kazne od pre 10god i da ih niko nije cimao zbog toga.
Za tvoj slucaj ne znam sta je pametno. Ja sam ti naveo moje slucajeve sa srpskim tablicama
Ono sto znam da nasi koji rade u Eu obicno idu iz srbije sa odmora i nekoliko dana po njihovom povratku dodje i razglednica sa uplatnicom. Ali njima je auto i adresa na eu
Mozes da se pravis lud i ne platis ili da jednostavno alalis tih 80e i skines s k....
mozda stvarno funkcionise a mozda i zabari love u mutno. Ciganska je to nacija, rumuni im braca
 

E ovo stvarno nisam mogao da ne citiram i ne prokomentarišem. Znači ovo je u redu i ispravno i svi tako treba da se ponašamo, da vozimo 200 i pišamo po kamerama, radarima, zakonima, kaznama, pandurima, po celoj Evropi i svetu? I pri tom su oni koji rade svoj posao da bi nama (ili nekim normalnim ljudima) sačuvali glavu na putu i da se ne bi ginulo na putevima ko u ratu, pri tom su oni DEBILČINE, i CIGANSKA nacija i šta već još... Baš se pitam šta smo onda MI u takvoj priči? 

Pa majku mu ako si napravio prekršaj plati ga, kriv si, i treba da te zaboli po džepu da sledeći put paziš da ne napraviš isti prekršaj! Što reče @Savan malo je i 350e, em si kriv em se još "praviš" lud pokuvaš drugog da zajebeš i namestiš ga da plati tvoju kaznu (u ovom slučaju rent-a-car agenciju). Na forumu hiljadu tema sa nezgodama i neprijatnim situacijama na putu, kako bez posledica, tako i sa lakšim i težim ishodom a na žalost i sa fatalnim. I u svim tim temama se pljuju ONI, zato što su oduzeli prednost, nisu pogledali na retrovizor, nisu dali migavac, nisu poštovali ograničenje brzine, pričali telefonom itd itd... A kad gledamo istu priču iz drugog ugla onda smo MI face, baje, radimo šta hoćemo i ne može nam niko ništa jači smo od sudbine.

Zato nam tako dobro i ide, a kažu neki za dve godine biće još mnogo bolje.

 

  • Podržavam 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000
35 minutes ago, AndjeoPakla said:

 

Zato nam tako dobro i ide, a kažu neki za dve godine biće još mnogo bolje.

 

Za dve,najvise tri godine :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Ma doktore to su samo dva zubića i opušteno dalje vozi, što da ti presedne sledeće putovanje, a nama uskratiš jedan tvoj vrhunski putopis:jee:. A kad sam već tu imali nekih sličica sa te vožnje po Italiji?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88
On 20. 09. 2017. at 9:38 PM, bmw said:

Kod nas su plačali po 150 eura na kaznu od 25 eura zbog pogrešnog parkiranja i to od "parking servisa" u Hrvatskoj.....

S obzirom na tvoju lokaciju, nemoj mi reći da je problem sa parking servisom nastao u Barbarigi ?  .. :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300
On 20/09/2017 at 0:44 PM, doktor said:

Dodjem kuci sa voznje od par dana, a saceka me kazna, tj. 2 kazne iz Italije, iz Rima.

U aprilu smo bili na par dana u Rimu i iznajmili smo skutere i vozali se po gradu. Obe kazne su identicne, samo sa razlicitim vremenom, pre podne i uvece, na istom mestu...u pitanju je prolazak nekom zonom, trakom ili slicno gde nije dozvoljeno. Iznos od preko 80€+troskovi placanja preko banke po kazni. Kako vreme prolazi, ako se ne plati odmah, iznos se uvecava.

Da li neko ima iskustva sa kaznama iz drugih zemalja, narocito iz Italije...kada smo mi sklopili te ugovore da nam stizu kazne iz inostranstva?

 

Ja cu da ti opisem iskustvo svojih poznanika italijana: Nakon letovanja u Hrvatskoj stize vise kazni koje se uglavnom odnose neplacanja parkinga. Oni ih ignorisu. Nakon nekog perioda stize obavestenje iz neke advokatske kancelarije u kome traze visestruko veci iznos. Oni ga opet ignorisu. I na kraju se nista nije desilo.

 

Ne bih od ovoga pravio pravilo, ali eto to je njihovo iskustvo. Verujem da zavisi od slucaja do slucaja, tj. kada se isplati advokatu da juri prekrsioca. Cinjenica je da se dugovanja predaju tim specijalizovanim kancelarijama, a one znaju da budu nezgodne.

 

Ne bih ti delio savete. Ti znas najbolje sta ti je ciniti. Nadam se da sam ti malo pomogao svojim saznanjima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1822 postova
  • Lokacija: Beograd

da, s tim što je ovo kazna, a ne novčano potraživanje.

 

Pa majku mu i krivično delo zastari, a kamoli neće neki prekršaj.

 

mentalitet isto jeste stavka, u Srbiji se samo gleda kako da se izbegne, a za inostranstvo su svi po P.S.-u

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Po meni treba platiti tu kaznu il što neko reče bar probati uložiti žalbu. Nije stvar u novcu, al kao što sam napisao u mom prethodnom postu - drugara koji nije platio kaznu u Mađarskoj - sledeći put nisu pustili u Mađarsku, a nisu hteli ni da mu vrate pasoš dok ne plati tu kaznu. I kad je platio - vratili su ga nazad i rekli mu da može tek sutra da ide dalje ( valjda dok to prođe kroz sistem ). Pošto je prekršaj napravljen u Italiji, a Italija je u EU - može isto da ti se desi gde god dođeš na granicu sa EU i kako god da putuješ ( motor, auto, avion , brod ) . I verovatno tad neće biti 80 evra - već ko zna koliko . 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Sa ulaskom u EU neće imati problema jer (recimo) HR nema podatke o prekršajima načinjenim u Italiji, isto kao ni SLO ... a između SLO i ITA nema provjere .. Sa druge strane, ako ga ovdje za plaćanje tereti rent a scooter, a ne direktno policija (čitaj država) neće imati problema niti ako ga zaustavi policija u ITA .. Ali ako ga za novčanu kaznu i prekršaj tereti direktno policija (čitaj država) onda će imati problema ako ga u ITA zaustavi žandar i morat će platiti kaznu u punom iznosu na dan zaustavljanja ... 

SBR još uvijek nije u EU (sreća vaša :D ) i dok je tako, mislim da ovi iz ITA mogu samo pisma slati i to je to ... ;) ... nama u HR je po tom pitanju koma ... većina država EU (ali ipak ne sve) imaju potpisane sporazume o naplati prekršajnih kazni, pa ti se prije ili kasnije naplati sve .. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja